3:2

konec (1:1, 2:0, 0:1)

06.09.2014, 16:00 • Hartwall-areena • Martin Švejkar

Tipsport: 2.2 4.0 2.61 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

To je ode mě z tohoto zápasu vše. Loučím se s vámi a přeji příjemný zbytek dnešního dne. (18:28:06)
Československá stopa

Jiří Novotný (JAR) 1 + 0
Petr Koukal (JOK) 0 + 1
Je hotovo! Jokerit Helsinky poráží na svém ledě Lokomotiv Jaroslavl 3:2 a připisuje si svou historicky první výhru v KHL. Domácí byli po většinu zápasu lepším týmem a vítězství si zaslouží. Na jejich výhře už nic nezměnila ani branka Sergeje Plotnikova, který dal v 59. minutě hostům naději, ale vyrovnat už Lokomotiv nedokázal.

60:00

59:50

Na druhé straně se ale rovněž vylučuje! Petr Koukal (JOK) si jde rovněž odsedět dvě minuty.

59:50

Zdá se, že je rozhodnuto! Geoff Platt (JAR) dostává dvě minuty za držení protihráče, když se snažil zastavit rodící se protiútok Jokeritu.

59:01

Jaroslavl nebezpečně zahrozila před Heleniusem, který nakonec přerušuje hru a hosté si berou oddechový čas.

Sergej PLOTNIKOV - 3:2

58:34

Jaroslavl právě vstřelila branku!
Lokomotiv dramatizuje závěr zápasu! SERGEJ PLOTNIKOV přebruslil s pukem napříč útočným pásmem a z levého kruhu vypálil parádní ránu do horního růžku Heleniusovy branky.

58:00

Zbývají poslední dvě minuty třetí třetiny a Jokerit je blízko své premiérové výhře v KHL.

57:46

Domácí už se opravdu nikam neženou a jen vyvážejí puky, aby mohli prostřídat.

57:00

Jaroslavl si teď přeci jen snaží vytvořit závěrečný tlak, ale Jokeritu se daří dostávat kotouč z pásma.

56:47

Nebezpečně si teď na střed nabruslil Kronwall, ale domácí brankář byl opět tam, kde měl.

55:31

Hostující Apalkov se teď opřel do puku, ale Helenius byl na svém místě.

55:04

Lokomotiv se málo dostává k puku a tímto stylem se vyrovnání dočkat nemůže.

54:02

Lokomotivu už se krátí čas a Jokerit dobře brání svou modrou čáru. Jsou to naopak domácí, kdo se dostává více do zakončení, ale Ohtamaa nyní pálil od modré jen do připraveného Sanforda.

53:11

Thornberg (JAR) nahazoval kotouč před Heleniuse, kde číhal Platt, u kterého však stál obránce, který ho nepustil do zakončení.

52:21

Ke střele se nyní ovšem dostal Ohtamaa, ale Sanford puk vyrazil.

52:07

Domácí zklidňují hru, jsou na puku, ale nikam se moc neženou. Na jejich hře začíná být znát průběžný výsledek zápasu.

50:55

Jokerit hraje v plném počtu.

50:34

Od Plotnikova se kotouč odrazil mimo hrací plochu a rozhodčí vykazuje hru před Sanforda.

50:20

O chvíli později vyhazuje kotouč pryč Lajunen.

49:58

Hosté vyhráli vhazování, ale špatnou přihrávkou se sami vyhnali z pásma.

49:49

Helenius (JOK) má puk ve své moci a přerušuje hru.

49:30

Mäki vyhazuje puk přes všechny čáry a Jokerit střídá.

48:57

Korpikaari je zpátky na ledě. Jokerit je ve čtyrech.

48:55

Dvě vteřiny před jejím vypršením však odchází na trestnou další domácí hráč. Za hákování si jde odsedět 2 minuty Linus Omark.

48:35

Domácí opět vyvážejí kotouč. Tato přesilovka se Lokomotivu nedaří.

48:10

Další vyhození Jokeritu, který si zatím v oslabení vede výborně.

47:38

Višněvskij a Kapanen jsou na ledě. Jokerit zatím nepouští hosty do tlaku.

46:57

Oskari Korpikaari (JOK) si jde na dvě minuty odpočinout za hákování a Lokomotiv bude mít k dispozici nejprve přesilovku 4 na 3 a poté klasickou početní převahu.

46:07

Nadějnou příležitost domácího týmu překazil čárový rozhodčí, který odpískal ofsajd Aaltonenovi.

45:38

Poměr sil na ledě se vzápětí vyrovnává, když na trestnou odchází Niko Kapanen.

45:32

Vitalij Višněvskij (JAR) si odsedí dvě minuty za sekání.

44:25

Nyní zahrozili opět hosté! Nejprve se kolem Heleniusovy brány obtočil s pukem Konkov, který však domácí brankáře nepřekonal a následně si zblízka neporadil s Heleniusem ani v dobré šanci Plotnikov.

43:25

Další práce pro Sanforda, na kterého teď letěli dvě rány poté, co se domácí usadili v obranném pásmu Lokomotivu.

42:47

Z pravého kruhu pálil Gunderson (JOK), ale Sanford vyráží.

41:49

Hosté se chvíli usadili v útočném pásmu, ale puk poté přes modrou dostal domácí Moses a formace Jokeritu může vystřídat.

41:19

Od levého mantinelu zkusil vypálit hostující Sprukts, ale Helenius byl pozorný.

41:09

Jaroslavl je u kotouče, ale má problémy s přechodem útočné modré čáry.

40:20

Aaltonen poslal puk zpoza brány zadovkou na Kapanena, který zblízka napálil kotouč pouze do Sanforda!

40:01

Střely na bránu po 2. třetině: 32 – 25
Po druhé třetině vede domácí Jokerit 3:1 díky přesilovkovým trefám Hagmana a Omarka. Žolíci dobře bruslí a hosté se uchylují k častým faulům, které domácí trestají. Třetí třetina začne přibližně v 17:42.

40:00

39:41

Zdá se, že druhá třetina už nic zajímavého nepřinese.

38:51

Hosté hrají v plném počtu.

38:44

Na konci přesilovky se ještě ke střele dostal Koukal, ale Sanford byl na svém místě.

38:24

Jaroslavl se teď dobře brání a nenechává domácí usadit se na delší dobu v pásmu.

37:55

Sanford ukryl kotouč pod sebe a přerušuje hru.

37:24

Karalahtiho rána od modré končí jen na zadním mantinelu.

36:51

Alexej Vasiljev (JAR) si jde odsedět dvě minuty za držení protihráče.

36:22

Jokerit má převahu a po dalším faulu hostů mu rozhodčí ponechává výhodu.

36:00

Zpátky na ledě už jsou i Koukal s Gorochovem.

35:24

Kartajev je zpátky na ledě a domácí přesilovka končí.

34:57

Hosté se dostali v oslabení do nebezpečného přečíslení dva na jednoho! Plotnikov nakonec zvolil střelu namísto přihrávku, ale Helenius dobrým zákrokem podržel svůj tým.

34:00

Vylučuje se na obou stranách. Za hrubost si odsedí dvě minuty domácí Petr Koukal a hostující kapitán Gorochov.

34:00

Jokerit se usadil v pásmu, kde nejprve nepřesně pálil Karalahti a následnou střelu Omarka už musel krýt Sanford, který přerušil hru a následně u jeho brány došlo k potyčce, za kterou budou padat tresty.

33:24

Hosté hned po vyhrané buly vyhazují kotouč z pásma.

33:12

Hosté nestíhají domácí hráče a začínají stále více faulovat. Vladislav Kartajev si nyní odsedí dvě minuty za držení protihráče a je tu další šance pro Jokerit.

Linus OMARK - 3:1

31:22

Jokerit právě vstřelil branku!
LINUS OMARK zavezl puk do útočného pásma, kde sice přepadl přes obránce, ale ke kotouči se díky tomu dostal Petr Koukal, který pokračoval v akci. Omark se zatím stihl zvednout a najet si k tyči kde ho skvěle našel právě Koukal a pro švédského útočníka už nebyl problém zakončit do odkryté části branky. Asistence: Petr Koukal.

31:00

Jaroslavl se ihned osvobodila dlouhým výhozem.

30:49

Hostující Geoff Platt si jde odsedět dvě minuty za nedovolené bránění a je tu další příležitost pro domácí Žolíky.

Niklas HAGMAN - 2:1

29:58

Domácí využívají přesilovou hru a jdou opět do vedení! NIKLAS HAGMAN dostal přihrávku na střed a z mezikruží parádní ránou překonal Sanforda. Kotouč se pak od kamery v brance ještě odrazil zpátky z brány a rozhodčí si raději nechal zkontrolovat videozáznam, který potvrdil, že puk přešel brankovou čáru. Asistence: Juhamatti Aaltonen, Ryan Gunderson.

29:32

Jakovlev dostává 2 minuty za sekání. Přesilovka pro Jokerit!

29:21

Omark se prokličkoval až před Sanforda, kterému chtěl nasadit jesličky, ale hostující brankář včas zaklapl betony.

28:51

Od modré vypálil nejprve Karalahti a o chvíli později i Gunderson, ale Sanford byl pozorný a po druhé ze střel schoval kotouč ve své lapačce.

28:24

Gunderson je zpátky na ledě.

28:05

Domácí jsou pod tlakem, ale nyní se dokázali osvobodit.

27:45

Opět pozorný Helenius, který přerušuje hru.

27:31

Hosté uzamkli Jokerit v jeho obranném pásmu a Helenius musel čelit několika střeleckým pokusům. Domácí brankář si poradil i s dorážkami a nyní schoval puk pod sebe, aby přerušil hru.

26:47

Výborný zákrok Heleniuse proti střele hostujícího Platta!

26:24

Ryan Gunderson (JOK) si jde odsedět dvě minuty za hákování.

25:31

Z pravé strany nyní zahrozil hostující Konkov, ale Helenius jeho střelu vyrazil do rohu kluziště.

24:41

Do útočného pásma se nyní na nějaký čas podívali hosté, kteří si však pouze vyměňovali kotouč v rohu kluziště a nic zajímavého nevymysleli.

23:31

Před bránu si s kotoučem nabruslil Koukal, ale jeho střela trefila pouze připraveného Sanforda.

22:53

Nakonec přichází icing ze strany domácích.

22:41

Jokerit je dlouho na puku, ale po přechodu do útočného pásma ho hosté vždy dokáží vyhodit tak, aby z toho nebylo zakázané uvolnění.

21:14

Domácí se sice dostali pod tlak, ale nakonec oslabení zvládli a jsou kompletní.

20:21

Jaroslavl pokračuje v přesilové hře a ihned se usadila v útočném pásmu.

20:01

Domácí vstoupili do zápasu aktivněji i díky brzkým přesilovým hrám, z nichž druhou využili úvodní brankou Niklase Hagmana. Jaroslavl se však v 18. minutě dokázala rovněž z přesilovky prosadit, a po vyrovnávacím gólu Jiřího Novotného odchází oba týmy do šaten za stavu 1:1. Druhá třetina začne přibližně v 16:51.

20:00

19:47

Jokerit se dvakrát osvobodil a zdá se, že už se do konce třetiny ubrání.

19:14

Johan Harju (JOK) dostává 2 minuty za sekání.

18:44

K odraženému puku se dostal v dobré pozici Aaltonen, který však v rychlosti nedokázal dostat puk za Sanforda.

Jiří NOVOTNÝ - 1:1

17:21

Hosté se však nakonec z přesilovky prosazují. JIŘÍ NOVOTNÝ dostal přihrávku do levého kruhu, odkud si nabruslil blíž k brance a střelou do vzdálenějšího rohu Heleniusovy brány vyrovnává na 1:1. Asistence: Staffan Kronwall.

16:59

Jokerit opět vyhrál vhazování a hned vyhodil kotouč. Následně se osvobodil ještě dvakrát a dokonce se s pukem vydal do útoku.

16:22

Topi Jaakola (JOK) – 2 minuty za hákování.

16:02

Zakázané uvolnění domácích.

15:57

Následně se do šance z levé strany dostal zničehonic Kapustin, ale Helenius jeho ránu vyrazil do rohu kluziště.

15:41

Hosté uklidňují hru s pukem za vlastní brankou.

14:36

Oba týmy jsou v plném počtu.

14:03

Jokerit má převahu a tentokrát se snažil puk zblízka dotlačit do branky Hagman, ale neúspěšně.

13:23

Gunderson (JOK) dobře vypálil z levé strany, ale Sanford jeho pokus vyrazil.

12:36

Hostující Ljubuškin si odsedí dvě minuty za držení protihráče a ve stejnou chvíli odchází za totéž na trestnou i domácí Pöysti. Poměr sil na ledě tedy zůstává vyrovnán.

11:42

Nicméně domácí jsou při hře pět na pět zatím aktivnější a hraje se převážně v obranném pásmu Jaroslavli.

10:41

Jokerit se sice drží s kotoučem v útočném pásmu, ale do kombinace se zatím moc nedostává a spíše jen nahazuje a nahání puk po mantinelech.

09:12

První velká šance hostů! Novotný dostal zpoza brány přihrávku do mezikruží, ale z první pouze vyprášil Heleniusovy betony.

08:59

Skvěle ubráněná přesilovka od helsinského Jokeritu. Harju je zpátky na ledě.

08:22

Tentokrát se Jaroslavli na chvíli podařilo usadit s pukem v útočném pásmu, ale k ničemu nebezpečnému to nevedlo a do brejku se dokonce dostali domácí.

07:51

Domácí už několikrát dostali puk z pásma. Hostům se zatím nedaří.

07:07

Jokerit se ihned po vyhraném vhazování osvobozuje dlouhým výhozem puku.

06:59

Johan Harju (JOK) – 2 minuty za sekání. První přesilovka pro hosty.

05:51

Hosté nakonec dostali kotouč ven z pásma, ale u puku jsou nadále Žolíci.

05:20

Puk je nyní v rohu obranného pásma hostů, kde se o něj přetlačuje hned několik hráčů.

04:24

Nyní poprvé zahrozila Jaroslavl a Helenius si připsal svůj první zákrok.

03:57

Jokerit je při chuti a po úvodní brance se i nadále tlačí do útočného pásma.

Niklas HAGMAN - 1:0

02:26

Domácí už tentokrát přesilovou hru využívají. Jokerit vyhrál vhazování a o chvíli později se puk dostal na modrou k Lajunenovi, jehož ránu vyrazil Sanford jen před sebe k NIKLASI HAGMANOVI, který z dorážky posílá Jokerit do vedení. Asistence: Ville Lajunen, Niko Kapanen.

02:18

Alpakov (JAR) dostává dvě miuty za sekání a je tu další přesilovka pro domácí.