06.09.2014, 12:00 • Omsk Arena • David Košinár (@kosik1424)

Tipsport: 1.5 4.5 5.05 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

Československá stopa v utkání

Mirloslav Blaťák (OMS) – 0 + 1

Jan Kolář (VLD) – 0 + 0 (21:30:48)
Je tady konec dnešního utkání, ze kterého nakonec vyšli lépe domácí hokejisté, kteří byli celý zápas lepším týmem. Toto je ode mne pro dnešek vše a bude se těšit u dalšího onlajn přenosu na počtenou.

60:00

59:05

Běží poslední minuta třetí třetiny a zřejmě i zápasu.

57:47

Tak ještě jedno vyloučení. Ugarov (VLD) dvě minuty – sekání.

57:38

Zápas se už pouze dohrává, o vítězi je již zřejmě rozhodnuto.

ŠIROKOV - 4:2

57:09

Avangard právě vstřelil branku!
Tak teď je již definitivně rozhodnuto. SERGEJ ŠIROKOV se protáhl po levé straně kolem mantinelu a přesnou střelou do horního růžku zvyšuje stav zápasu na 4:2. Asistence: Miroslav Blaťák.

56:59

Domácí se nikam neženou a snaží se kontrolovat hru, aby neudělali nějakou zbytečnou chybu.

55:29

Přesilová hra pro Omsk. Naumenko (VLD) neudržel nervy na uzdě a přidržel si protihráče, za což putuje na trestnou lavici.

54:26

Vladivostok by měl začít zase hrát aktivněji. Nyní je Omsk usazen v útočném pásmu a diváci ho ženou hlasitě dopředu.

53:35

Domácí hrají s pukem na svých holích a nechtějí dopustit nějaký zvrat v zápase.

51:59

Vypadá to, že toto utkání by mohlo mít ještě zajímavou zápletku. Dlouho to vypadalo, že Omsk bude jasně lepší, ale Vladivostoku se daří v koncovce.

51:16

Admiral Vladivostok právě vstřelil branku!
Tak Admiralu se daří snížit! Po skončení přesilové hry se k odraženém puku dostal VLADIMIR LISIN a dokázal z úhlu přestřelit ležícího Barulina. Bez asistence.

50:41

Hosté se nemohou dostat přes modrou čáru, na které stojí pevný blok obrany Omsku.

49:21

Vladivostok teď ovšem dostal další možnost přesilové hry. Alexander Perežogin (OMS) si odsedí dvě minuty za hrubost.

48:47

Admiralu se pomalu krátí čas na to, aby dokázal ještě něco udělat s průběhem zápasu.

47:44

Blaťák vyslal na Ahonena tvrdou střelu a ten vystavil ukázkový semafor, kterým lapil kotouč do své lapačky.

47:11

Útočnou akci hostí zabrzdil ofsajd. Oba týmy střídají a vhazovat se bude ve středním pásmu.

46:50

Semjonov je na ledě a domácí s přehledem toto oslabení ustáli.

46:23

Ani přesilová hra Admiralu není žádný zázrak a Avangard skvěle brání střední pásmo.

44:47

Kirill Semjonov (OMS) je odeslán na trestnou lavici na dvě minuty za zdržování hry. Odsedí trest za celou lavici Omsku.

44:14

Tvrdý zákrok Koláře, který sestřelil jednoho z domácích útočníku a ten se zvedá jen těžce z ledu.

43:01

Domácí opět vlétli do třetiny v bleskovém tempu a vypadá to, jako by jim nikdy neměli dojít síly. Jako stroje, které stačí jen dobře promazat.

41:29

Tlačenici před brankou Vladivostoku nakonec uklidňuje Ahonen, který nemohl najít dlouho kotouč, ale nakonec se mu podařilo hru přerušit.

40:56

Ahonen si připisuje první důležitý zákrok ve třetí třetině po střele Popova, vhazovat se bude v obranném pásmu Admiralu.

40:01

Je za námi druhá třetina, ve které se hostujícímu celku podařilo vyrovnat, ale následně zasadil Omsk dva rychlé knockouty a Admiral znovu ztratil chuť do hry. Uvidíme, jak bude vypadat třetí třetina, která začne ve 13:42.

40:00

39:46

Ljamin poslal puk přes všechny čáry a bude z toho zakázané uvolnění. Hra se stěhuje před Barulina.

39:02

Běží poslední minuta druhé třetiny.

38:26

Kuzmin je na ledě a Admiral ubránil další přesilovou hru.

37:59

Další z nepovedených přesilových her bez šancí a bez nápadu na nějakou gólovou přihrávku.

36:26

Další nepříjemnost pro Admiral. Denis Kuzmin (VLD) si odsedí dvě minuty za sekání.

PIVCAKIN - 3:1

35:33

Tak to je obrovský šok pro Admiral! Neuběhla ani jedna minuta a domácí jdou do dvoubrankového trháku. NIKITA PIVCAKIN překonává Ahonena a zvyšuje na 3:1! Asistence: Denis Kuljaš.

PARŠIN - 2:1

34:49

Konečně využitá přesilová hra ze strany Osmku! DENIS PARŠIN vrací přesným úderem z mezikruží v přesilové hře Osmku zpět jednobrankové vedení! Asistence: Kirill Ljamin, Alexandr Popov.

33:26

Omsk si svou aktivitou vymohl faul. Jan Kolář (VLD) je odeslán na trestnou lavici za držení.

32:39

První lajna domácího celku je mnohem nebezpečnější v plném počtu hráčů. Nyní dost zatápí hostující obraně.

31:10

Gynge je na ledě a Admiral dokázal toto oslabení s přehledem ubránit.

29:49

Přesilové hry dnes Omsku vůbec nevycházejí a stejně tak to bude i zřejmě s touto.

29:10

Richard Gynge (VLD) nabízí přesilovou hru Omsku. Odsedí si dvě minuty za sekání.

28:59

Barulin raději kryje puk do své lapačky po střele Zubova a vhazovat se bude po jeho levici.

28:16

Tak hraje se opět od nuly. Vypadalo to, že Vladivostok dnes bude opravdu marný, ale z ničeho dokázal vymačkat maximum.

26:33

A je to tak! DENIS KUZMIN to vzal na sebe a dokázal překonat Barulina nahozením od modré, čímž vrací hostující celek do hry. Bez asistence.

KUZMIN - 1:1

25:58

Uvidíme, jestli tato šance byla opět pouze takovým chvilkovým výkřikem do tmy v podání Admiralu, nebo se jim podaří vytěžit něco více.

24:28

Kuzněcov měl velkou šanci na srovnání! Dokázal se protáhnout domácí obranu, ale svůj pokus do bekhendové strany nebyl úspěšný, jelikož se Barulin pevně přitiskl ke své levé tyči.

23:19

Bergfors je na ledě a Vladivostok přežil další oslabení.

21:38

Tato přesilová hra bude jedna z těch horších, kterou kdy Omsk zahrál. Admiral výborně brání střední pásmo a domácí útočníci mají velké problémy s přechodem přes modrou čáru.

21:19

A Admiral to bez faulu nezvládl. Na trestnou lavici putuje Niklas Bergfors (VLD) na dvě minuty za sekání.

21:02

Omsk je opět usazen v útočném pásmu a pálí z každé pozice. Hosté vypadají dost bezradně a pouze se snaží odpalovat kotouče do bezpečí.

20:43

Druhou třetinu zahajuje Ugarov střelou na Barulina, který svou vyrážečkou usměrňuje puk do rohu kluziště.

20:01

Střely na branku 27-13
Vyhraná vhazování 6-9
Je za nám úvodní část, ve které jsme toho příliš neviděli. Přeci jen jsme se, ale dočkali gólu, který se podařilo vstřelit v přesilové hře Pervušinovi, který otevřel skóre dnešního utkání. Druhá třetina začne přibližně ve 12:50.

20:00

19:35

Barulin přerušuje raději hru a nechává své spoluhráče vystřídat. Do konce třetiny již moc času nezbývá a hosté budou mít poslední možnost v první třetině na vyrovnání.

18:02

Běží poslední dvě minuty první třetiny.

17:39

Tak toto byla přesilová hra, která by se dala nazvat jako bída s nouzí. Dalo by se dokonce říci, že více šancí měli domácí hráči.

15:39

A je to tak. Sergej Širokov si odsedí dvě minuty za nedovolené bránění. Přesilovou hru se tedy vyzkouší a Admiral.

15:12

Hlavní arbitr má zvednutou ruku a bude vylučovat. Vypadá to, že tentokrát půjde na trestnou lavici někdo z řad Omsku.

14:38

První třetina se nám pomalu blíží ke svému konci a kromě jednoho gólu a jedné větší šance na straně Vladivostoku, jsme zatím příliš pěkný hokej neviděli.

13:59

Gynge se snažil nahodit puk do útočného pásma, ale jeho pokus sudí ohodnotili zakázaným uvolnění, hra se stěhuje před Ahonena.

13:27

Admiral je dnes až na jednu větší příležitost neviditelný. Omsk si na ledě prakticky dělá, co se mu zachce.

12:58

Gorškov ujížděl sám na Barulina, ale svou kličkou do bekhendu nasměroval přímo do výstroje domácího gólmana.

11:26

Domácí jsou jako na koni a jsou jasně lepším celkem.

PERVUŠIN - 1:0

11:02

Omsk jde do vedení! DOmácímu týmu se daří využít přesilovou hru, když Kuljaš přesnou střílenou přihrávkou nalezl před bránou hůl VLADIMIRA PERVUŠINA a ten šikovně tečoval kotouč za Ahonena. Asistence: Denis Kuljaš.

10:25

A Ilja Zubov znovu usedá na trestnou lavici. Tentokrát dostává dvě minuty za sekání.

09:13

Zubov je na ledě a hosté první oslabení přežili. Musí se ovšem i nadále bránit, jelikož Avangard zůstává před Ahonenem.

08:58

Domácí uzamkli Admiral v jeho obranném pásmu a kombinují zde s pukem po mantinelech.

07:13

Uvidíme první vyloučení zápasu. Za držení si odsedí dvě minuty Ilja Zubov (VLD).

05:12

Admiral se po úvodní pětiminutovce ještě ani nestihl ohřát v útočném pásmu. Omsk hraje velice dobře.

01:27

Popov se snažil protáhnout po pravé straně, ale hostující obrana jeho pokus zastavila.

00:48

Od úvodních vteřin jsou domácí hokejisté aktivnější a tlačí se dopředu.

00:01

Avangard Omsk: Barulin – Pivcakin, Kuljaš, Gustafsson, Lyamin, Gluchov, Blaťák, Vasiljev – Perežogin, Paršin, Popov – Kalinin, Širokov, Sobotka – Semjonov, Wandell, Lemtjugov – Mozer, Kurjanov, Perjušin

Admiral Vladivostok: Ahonen – Kolář, Naumenkov, Osipov, Pyett, Zemčjonok, Kuzmin, Kožokin – Ugarov, Zubov, Gorškov – Bergfors, Gynge, Sigarev – Lisin, Gorošanskyj, Makarov – Sokolov, Kuzněcov, Podšendjalov.
Vítáme vás u dnešního on-line přenosu ze zápasu Avangard Omsk a Admiral Vladivostok. Utkání začíná v 12:00 a bude vás jím provázet David Košinár.

4:2

Branky a nahrávky: 12. Pervušin (Kuljaš), 35. Paršin (Ljamin, Popov), 36. Pivcakin (Kuljaš), 58. Širokov (Blaťák) – 27. Kuzmin, 52. Lisin