konec (1:0)

24.07.2014, 20:15 • Stadion Poljud, Split • Jakub Kopřiva

Tipsport: 1.43 4.1 6.6 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

To je z mé strany vše, hezký večer. (22:08:01)
Je dobojováno. Sledovali jsme zajímavé utkání, které nakonec překvapivě zvládl lépe Dundalk, který porazil Hajduk Split 2:1. Ale vzhledem k tomu, že chorvatský celek vyhrál před týdnem v Irsku 2:0, tak do třetího předkola postupuje on. Hosté ale podali velmi sympatický výkon, hlavně tedy dnes, na postup to ale nestačilo.

90+4

90+4

Žlutou kartu uviděl hostující Towell.

90+3

Ale ani z jednoho rohu nic nebylo a stav zápasu se nemění.

90+3

Následuje další roh pro Dundalk.

90+2

Rohový kop pro hostující celek, který se snaží vstřelit třetí a zároveň postupovou branku.

90+2

Práci měl také Stipica, ale Towellova rána ho nezaskočila.

90+2

Domácí Gotal byl podle pomezního rozhodčího v ofsajdu.

90+1

Sava musel zasahovat, ale se střelou si v pohodě poradil.

90

Hraje se poslední minuta řádné hrací doby.

88

Žlutou kartu uviděl hostující Byrne.

87

Dundalk střídá. Higginse nahradil Meenan.

86

Hosté se snaží a tlačí se dopředu, ale domácí celek se v pohodě brání a drží postupový výsledek.

84

Nyní se na trávníku nic zajímavého neděje, protože se hraje hlavně okolo středového kruhu.

82

Po další akci se ke střele dostal Jozinović, ale Sava byl na svém místě a ránu zlikvidoval.

80

Do zakončení se natlačil Nižić, ale branku Dundalku netrefil. Je před námi posledních deset minutek.

79

Rohový kop pro Hajduk, který se snaží odpovědět a vyrovnat.

78

Další žlutou kartu uviděl hostující Gannon.

76

Hajduk střídá. Vlašiće nahradil Maloku.

74

Dundalk právě vstřelil branku!
Ale pozor, protože hostující celek se dostává do vedení 2:1 a bude to ještě hodně zajímavé. Shields vymyslel dobrou přihrávku, míč se zmocnil KURTIS BYRNE, který prostřelil Stipicu.

72

Domácí zahrávali rohový kop, ale Milović v souboji fauloval hostujícího brankáře a nic z toho nebylo.

70

Po rychlé akci to zkusil hostující Boyle, ale jeho ráně scházela přesnost.

69

Dundalk střídal. Dohrál McMillan a zahraje si Byrne.

67

Žlutou kartu uviděl domácí Bradarić.

66

Ale pozor, protože hostující celek z ničeho nic vyrovnává na 1:1. PATRICK HOBAN byl na konci rychlé akce a nezaváhal.

66

Ale ani z tohoto rohu nic nebylo a Hajdul stále vede nejtěsnějším možným rozdílem, tedy 1:0.

65

Chorvatský celek vybojoval rohový kop.

64

Maglica se okamžitě hnal dopředu, ale podle pomezního rozhodčího byl v ofsajdu.

63

Hajduk střídal. Odešel Kouassi a zahraje si Maglica.

62

Žlutou kartu uviděl domácí Milović.

60

Dundalk střídá. Dohrál McDermott a zahraje Hoban.

57

Ale ani z tohoto rohu chorvatský celek nic nevytěžil.

56

Domácí vybojovali rohový kop.

55

Domácí stále diktují tempo hry. Hajduk vede o jednu branku a vzhledem k tomu, že první duel vyhrál 2:0, troufám si tvrdit, že o postupu je rozhodnuto.

53

Své střelecké štěstí zkusil domácí Bradarić, ale nemířil přesně a Sava nemusel zasahovat.

51

Gotal byl v ofsajdu a akce domácího celku tedy skončila.

50

Nyní se na trávníku nic zajímavého neděje. Domácí celek je stále aktivnější a trpělivě kombinuje.

48

Jako první ve druhém poločase zahrozil hostující Towell, ale jeho projektilu scházela přesnost.

46

Domácí celek střídal. Dohrál Caktaš a zahraje si Bradarić.

46

Druhý poločas začne přibližně v 21:17.
První poločas je za námi. Sledujeme zajímavé utkání, které zatím lépe zvládá domácí Hajduk Split, který vede 1:0, když se prosadil Kouassi. Hajduk první duel na hřišti irského celku vyhrál 2:0 a kráčí tedy za postupem. Uvidíme, co hráči předvedou ve druhém poločase.

45+1

45

Hraje se poslední minuta prvního poločasu.

44

Rohový kop rozehrál Gotal, ale žádný z jeho spoluhráčů nedokázal zakončit a vypadá to, že v prvním dějství se už nic nestane.

43

Rohový kop pro Hajduk.

42

Překvapivě je tu další ofsajd. Tentokrát v něm byl střelec úvodní branky Kouassi.

40

A další ofsajd. Tentokrát v něm byl hostující McDermott.

39

Další akci hostů zastavil pomezní rozhodčí, protože Gotal byl v ofsajdu.

37

Rohový kop rozehrál Higgins, ale žádného svého spoluhráče nenašel a hosté tedy stále prohrávají o jednu branku.

36

Také Dundalk vybojoval rohový kop.

35

Ale ani z tohoto rohu se nic neurodilo. U míče jsou hosté, kteří pospíchají dopředu.

35

Domácí vybojovali další rohový kop.

33

Ve velké šanci se objevil domácí Bencun, ale hostující zadáci dokázali jeho ránu zablokovat a na druhou branku si tedy musíme ještě počkat!

33

Rohový kop pro Hajduk Split.

32

Nyní zahrozil hostující McDermott, ale jeho rána byla zblokována.

30

Rohový kop rozehrál Caktaš, ale z jeho centru nic nebylo a Sava tentokrát nemusel zasahovat.

29

Rohový kop pro chorvatský celek.

27

Domácí jsou na koni. O další střelu se postaral Bencun, ale Sava si s tímto pokusem poradil.

25

Hajduk právě vstřelil branku!
Ale pozor, protože domácí celek jde po další akci do vedení. Na konci celého útoku byl JEAN EVRARD KOUASSI, který překonal Savu a poslal chorvatský celek do vedení 1:0.

24

Na druhé straně to zkusil Towell, ale Stipica si s jeho pokusem poradil a stav zápasu se tedy stále nemění.

22

Ke střele se nakonec dostal domácí Bencun, ale jeho rána byla zblokována.

21

U míče jsou stále domácí fotbalisté, kteří se ale nemohou prokombinovat před branku svého soupeře.

19

Domácí se snaží něco vymyslet, ale zatím se chorvatského celku nedaří podle představ.

17

A další ofsajd. Tentokrát v něm byl hostující Mountney.

15

Zajímavou standardní situaci nyní rozehrál hostující Towell, ale nic z toho nakonec nebylo.

13

Na trávníku se v posledních minutách nic zajímavého neděje. Na první střelecký pokus stále čekáme.

11

McMillan je zatím hodně aktivní. Tentokrát si hostující borec vynutil faul, kterým se provinil Nižić.

10

Domácí Bencun fauloval a za svůj zákrok uviděl žlutou kartu.

8

A třetí ofsajd. Odehráno je teprve osm minutek, ale hostující McMillan byl už třikrát v ofsajdu.

6

Hostující McMillan se opět vydal dopředu, ale i tentokrát byl podle pomezního rozhodčího v ofsajdu.

4

Zatím se hraje velmi opatrně a k vidění bylo pouze několik faulů okolo středového kruhu.

2

Jako první se dopředu vydali hosté, ale jejich akce skončila ofsajdem, ve kterém byl McMillan.

1

Hráči obou celků jsou na trávníku. Utkání mezi chorvatským Hajdukem a irským Dundalkem tedy začne za malý okamžik.

HNK Hajduk Split: Stipica – Milović, Jozinović, Maloča (C), Nižić, Andjelković, Vlašić, Caktaš, Bencum, Gotal, Kouassi
Náhradníci: Kalinić – Mikanović, Milić, Bašić, Bradarić, Maglica, Maloku

Dundalk FC: Sava – Gannon, Gartland, Boyle (C), Massey, Shields, Mountney, Higgins, Towell, McDermott, McMillan
Náhradníci: Cherrie – Rossiter, Kelly, Meenan, Hoban, Byrne, Griffin

Rozhodčí: M. Avram – Nagy, V. Avram.
PRVNÍ ZÁPAS

První zápas, který se hrál v Irsku, ovládl chorvatský Hajduk. Split totiž podal velmi dobrý výkon a nakonec vyhrál 2:0. O první branku se postaral Caktaš a druhý zásah přidal Vlašić. Chorvatský celek je tedy jednou nohou v dalším předkole.
DUNDALK FC

Irský celek začínal v prvním předkole, ve kterém vyzval celek Jeunesse Esch. Dundalk zvládl oba zápasy skvěle, protože nejdříve vyhrál na hřišti svého soupeře 2:0 a poté dokázal vyhrát i na svém stadionu, konkrétně 3:1 a zajistil si tak postup do druhého předkola.

V irské Premier League je na tom Dundalk skvěle. Po devatenácti zápasech má na svém kontě 43 bodů a nachází se na prvním místě v tabulce. Druhý Cork City má stejně bodů, ale horší skóre.
HNK Hajduk Split

Chorvatský celek se v prvním předkole nepředstavil a do pohárového Evropy tedy vstoupí až dnes, tedy v duelu s irským Dundalkem.

V minulé sezoně hrál Hajduk v nejvyšší chorvatské lize o ty nejcennější příčky, ale nakonec obsadil třetí místo a putoval tedy do předkola o Evropskou ligu. Do předkola o Ligu mistrů totiž putoval pouze vítěz, a to bylo Dinamo Záhřeb, které nasbíralo o 22 bodů více, než Hajduk.
Zdravím všechny příznivce kopané. Evropská loga má na programu odvety druhého předkola a my budeme sledovat duel mezi Hajdukem Split a Dundalkem. Favoritem tohoto utkání je domácí celek.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:15.