1:0

konec (0:0)

17.07.2014, 20:45 • Mourneview Park, Lurgan, Severní Irsko • Petr Dejnožka

Tipsport: 6.0 4.0 1.47 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

Překvapení je na světě. Linfield dokázal zaskočit švédské AIK, které porazil nejtěsnějším možným způsobem. Hosté se prosadit nedokázali a v odvetě na vlastním hřišti budou mít ještě spoustu práce. (22:38:36)

90+3

Běží třetí nastavená minuta, Linfield drží míč daleko od vlastní branky.

90+2

Jönsson Salétros centroval z volného přímého kopu do šestnáctky, nikoho v barvách AIK ale nenašel.

90+1

Burns obdržel žlutou kartu, hosté dostanou ještě šanci ohrozit branku ze standardní situace.

90

Stockholm se okamžitě vydává do útoku, mnoho času mu již ale nezbývá.

88

Linfield právě vstřelil branku!
Tak to je šok pro AIK, švédští fotbalisté v Severním Irsku vyhořeli a dvě minuty před vypršením řádné hrací doby inkasují první branku! ANDY WATERWORTH překonal brankáře Carlgrena a dostal domácí fanoušky do euforie – 1:0!

87

Igboananike dnešní zápas také nedohraje, naopak se na trávníku ukáže Moro.

86

Zápas se pomalu chýlí ke konci, podaří se jednomu z mužstev ještě skórovat?

84

Za své protesty obdržel Waterworth žlutou kartu.

83

Waterworthovi byl odmáván hodně sporný ofsajd, záložníkovi Linfieldu se to ani náhodou nelíbí.

82

Bahoui poslal za obranu nebezpečný centr, nakonec byl ale u něj jako první brankář Tuffey.

80

Callacher jde do hry, na trávníku končí Glendinning.

79

Střídající Ofori napálil pouze prvního stojícího hráče, AIK to tak musí zkoušet od znovu.

77

Domácí se snaží zlomit kvalitní švédskou defenzívu, mnoho času jim již nezbývá.

76

Na druhé straně vyzkoušel paní štěstěnu Sproule, ta se k němu ale otočila zády. Míč se mezi tři tyče nevešel.

74

Waterworth nahradí na posledních zhruba dvacet minut Thompsona.

73

Rázem mohlo být s Linfieldem zle! Igboananike se totiž opřel do odraženého míče a trefil jen bránícího hráče stojícího hráče domácích na brankové čáře!

71

Současný výsledek mnohem více vyhovuje Linfieldu, před zápasem byl totiž jednoznačným outsiderem. Odveta ve Švédsku ale bude jisto jistě trochu jiná káva.

70

Hostující kouč připravil první střídání. Ze hry stahuje Paveyho, šanci strhnout skóre na stranu švédského týmu dostane Ofori.

68

AIK se může těšit z rozehrávky rohového kopu.

66

Kombinace na jeden dotek na půlící čáře domácí nevyšla, soupeř ale přečíslení využít nedokázal.

65

AIK má v posledních minutách územní převahu, oba brankáři si ale zatím počínají naprosto bezchybně. Nyní je již jasné, že mnoho branek nás dnes v Severní Irsku nečeká.

62

Asi nejaktivnější hráč hostujícího týmu Igboananike dostává za faul žlutou kartu.

61

Hráči obou celků si v zakončení počínají velmi zbrkle, Burns místo přihrávky do lepší pozice ukvapeně zakončoval a branku AIK Stockholm ani náhodou netrefil.

60

Do konce zápasu zbývá bez nastavení nějakých třicet minut, na úvodní brankovou situaci stále čekáme.

58

Utkání začíná nabírat na obrátkách, mezi tři tyče míč nenasměroval ani Igboananike.

57

Lowry si počkal na správný moment na střelu, rána nártem se však otřela pouze o boční síť.

55

Igboananike z hranice vápna napřáhl k ostré střele, která mu ale nesedla podle představ. Domácí brankář si tak mohl oddychnout.

54

Dobrou práci u postranní čáry předvedl Carvill, proti dvěma protihráčům vybojoval rohový kop pro Linfield.

53

Rázem začal Stockholm mnohem aktivněji soupeře napadat, domácí mají poprvé v duelu drobné problémy.

51

To samé na straně druhé! Tuffey si připisuje dnešní první zákrok, který byl ihned velmi důležitý! Paveyho příležitost skončila na noze domácího gólmana.

50

Tak přece jen nám začíná zápas nabírat na obrátkách! Lowry se z ničeho nic objevil ve stoprocentní příležitosti, kterou reflexivním zákrokem dokázal uhasit Carlgren!

48

Sprouleho centr přistál na hlavě střídajícího Warda, jeho hlavička jen těsně minula levou tyč Carlgrenovy branky!

47

Také úvod druhé půle patří Linfieldu, z rohového kopu však domácí nic vytěžit nedokázali.

46

Úvodní půle je za námi, žádný útočný koncert jsme tedy na Mourneview Parku nesledovali. Linfield je překvapivě zatím aktivnější, AIK jim však nijak výrazné šance nepovolilo. O osudu duelu se tak bude rozhodovat až ve druhém poločase.

45+2

45+2

V samotném závěru ještě vypálil Igboananike křižnou střelu na vzdálenější tyč, míč ale proletěl zhruba o metr mimo.

45

Nastavovat se budou dvě minuty.

44

Stejná situace se ještě dvakrát zopakovala, Irové mají v závěru první půle mnohem více ze hry.

42

Domácí se ještě dostávají na útočnou polovinu, dostanou k dispozici rohový kop.

40

Na druhé straně dopadl naprosto stejně Thompson.

38

Goitom si naskočil na centr z pravé strany, hlavičku v záklonu mu ale nevyšla podle představ.

37

Blíží se konec prvního poločasu, uvidíme ještě nějakou příležitost na jedné či druhé straně?

35

Lowryho centr ze standardní situace sice našel hlavu Sprouleho, ten však vybíhal z ofsajdu.

34

Bahoui je prvním hráčem v zápase, kdo obdržel od rakouského rozhodčího žlutou kartu.

33

Že by se nám přece jen začalo trochu hrát? Jönsson Salétros z dobré pozice minul branku Linfieldu, Tuffey míč pouze kontroloval očima.

31

A ono to půjde! Carvill udělal chytrou kličku do středu hřiště a střelou na vzdálenější tyč vypálil. Carlgen se však překvapit nenechal a sebral balon ze vzduchu do svých rukavic!

30

Půlhodina hry je za námi, stále čekáme na výraznější příležitost. Linfield stále drží soupeře poměrně na uzdě.

27

Carvill na druhé straně dopadl naprosto stejně jako Borges o několik minut dříve, neprostřelil bránící val AIK.

26

Igboananike útočným faulem ukončil první delší počínání si Stockholmu na polovině Linfieldu. Domácí obrana si tak může oddychnout.

24

Borges se dostal k odraženému míči, tvrdou ranou ale napálil pouze prvního bránícího hráče.

23

AIK se dostalo až na dostřel branky, nakonec z toho bude pouze rohový kop.

21

Mulgrew v utkání končí, na jeho místo se postaví Ward.

19

Carvill zkusil nacentrovat do vápna z levé strany, švédští obránci však útočníky soupeře do šance nepustili.

17

Fotbalový koncert tedy ještě ani náhodou nesledujeme. Mulgrew se zřejmě zranil v jednom souboji. Uvidíme, zda bude moci v zápase pokračovat.

15

Patnáct minut je za námi, brankáři jsou zatím naprosto bez práce. Zejména od Stockholmu zřejmě čekali fanoušci více.

14

Linfield neustále kooperuje před šestnáctkou soupeřova týmu, zatím bez úspěchu.

12

Kdepak. Naopak z toho vznikl protiútok na straně celku ze Severního Irska, který ale také končí neúspěchem. Carvillovi máván ofsajd.

11

Centr Bahouiho z volného přímého kopu byl sražen na rohový kop, bude mít Tuffey první práci?

9

Stále čekáme na výraznější příležitost na jedné či druhé straně, favorit utkání nám toho zatím mnoho nepředvedl.

7

Igboananike se už už dostával s míčem do šestnáctky, kolmice na něj ale mířila do nepovoleného postavení – ofsajd.

6

Domácí jsou v úvodu mírně aktivnějším týmem, v koncovce se jim ale nedaří. Lowry míč mezi tři tyče nenapasíroval.

5

Pavey fauloval na půlící čáře Lorentzsona a může být rád, že od rozhodčího nevyfasoval žlutou kartu.

4

Odpověď Linfieldu skončila ofsajdem Thompsona, míč tak padá do klína fotbalistům ze Stockholmu.

3

Na druhé straně zkusil z velké dálky štěstí Pavey, míč ale nabral vnější rotaci a vzdálenější tyčku domácí svatyně minul.

2

Úvod utkání patří domácím hráčům, kteří se drží na polovině AIK. K šestnáctce švédského celku se však zatím ani nepřiblížili.

1

Linfield FC: Tuffey – Richards, Hegarty, M. Clarke, Glendinning – Lowry, Burns, Mulgrew, Thompson – Carvill, Sproule
Náhradníci: Glendinning, Ward, Quinn, Callacher, R. Clarke, Waterworth, Morrow

AIK Stockholm: Carlgren – Karlsson, Johansson, Sundberg, Borges – Bahoui, Pavey, Salétros, Lorentzson – Igboananike, Goitom
Náhradníci: Stamatopoulos, Ofori, Moro, Owusu, Eliasson, Nikolic

Rozhodčí: Eisner – Witchningg, Huebler (všichni Rakousko).
Hráči AIK se v loňském roce účastnili základní skupiny Evropské ligy, kde uhráli čtyři body, všechny proti PSV Eindhoven. Nyní vstupuje do evropských pohárů již ve 2. předkole, kde budou jasnými favority. Dokáže se Linfield na domácí půdě prosadit a ubránit nepříjemné Švédy?
Linfield FC těží z druhé pozice v nejvyšší soutěži v Severním Irsku, díky čemuž byl nasazen do prvního předkola Evropské ligy. V něm se potkal s celkem Tórshavnu, na jehož hřišti zvítězil 2:1 a doma vše stvrdil remízou. Nyní ho ale čeká o hodně jiná káva.
Čtvrteční večer je přímo stvořený pro zápasy Evropské ligy. Ve 20:45 je připraven výkop pro týmy ze Severního Irska a Švédska. Linfield FC se pokusí vzdorovat favoritovi ze Stockholmu a na domácí půdě zkusit uhrát nějaký překvapivý výsledek.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:45.