1:0

konec (0:0)

17.07.2014, 18:00 • Kadrioru staadion (kapacita 4880) • Tomáš Hála (@tom_hala)

Tipsport: 6.1 3.67 1.5 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

Zápas je u konce, JK Nõmme Kalju skoro až senzačně vítězí nad Lechem Poznaň. Celou dobu měli hosté výhodu, hráli lépe, vytvářeli si více šancí. Až v poslední desetiminutovce, kdy se trestá každá chyba, jednu hrubou předvedl Wilusz a Hidetoshi Wakui ji dokázal potrestat. Do odvety tedy musí ještě Poláci trochu potrénovat. Děkuji za sledování a přeji příjemný zbytek večera. (19:51:37)

90+3

Běží poslední minuta nastavení, u míče stále domácí hráči. Vypadá to, že utkání dovedou do vítězného konce.

90+2

Lech se hnal do rychlého protiútoku, avšak zastavil se lehce za polovinou hřiště.

90+1

Domácí hrají přesně to, co potřebují. Drží míč na soupeřově polovině.

90

Zápas už se dostal na konec základní hrací doby, s domácím celkem to vypadá velmi dobře!

86

Čas ubíhá velmi rychle a hosté mají co dělat, aby zápas dotáhli alespoň na remízu. Pokud se tak nestane, v Estonsku se bude hodně slavit.

83

Na druhé straně mohl vyrovnat Hämäläinen, avšak vůbec netrefil bránu.

81

Kalju právě vstřelilo branku! Neuvěřitelné, domácí jdou v jedenaosmdesáté minutě do vedení! Místním hrdinou se stává japonský útočník HIDETOSHI WAKUI, který na hranici vápna odebral obráncům míč a bezkonkurenčně zakončil – 1:0.

78

Žlutou kartu dostává Pawłowski (KKS Lech Poznań).

77

Střídání v týmu JK Nõmme Kalju: ze hřiště odchází Quintieri, přichází Ainsalu.

75

Lovrencsicsovi byl odpískán faul na Kallasteho.

71

Dlouhou dobu se nedělo nic vážnějšího, až se kupředu vydal Vunk, avšak bránu vůbec netrefil.

64

Střídání v týmu JK Nõmme Kalju: ze hřiště odchází Pürg, přichází Toomet.

62

Střídání v týmu JK Nõmme Kalju: ze hřiště odchází Felipe Nunes, přichází Kirss.

60

Střídání v týmu KKS Lech Poznań: ze hřiště odchází Linetty, přichází Kownacki.

60

Následně na to pálil Trałka, jeho střela ale byla zblokována.

59

Lovrencsics kopal rohový kop, avšak žádný z jeho spoluhráčů jeho nabídku nevyužil.

55

Další veliká šance hostů! Hämäläinen byl opět střelcem, ale v cestě za úspěchem mu stál dnes skvělý Teleš.

51

Teleš je dnes ve velkém nasazení, připisuje si již pátý zákrok, nyní proti střele finského hráče.

49

Nejprve pálil Trałka, po něm Hämäläinen. Ani jeden si ale na Teleše nepřišel.

47

Vunk se zařazuje mezi hráče, kteří si z dnešního utkání odnesou suvenýr v podobě žluté karty.

46

První poločas nabídl pěkný fotbal, šance si vytvořily oba týmy. Ty větší ale byly na straně Lechu, který po většinu času řídil hru. Druhý poločas začne přibližně v 19 hodin.

45

44

Lovrencsics ještě v poslední minutě prověřil Teleše, ten byl však opět pozorný.

43

Quintierimu je odpískán tvrdý zákrok na Trałkau. U míče jsou tedy hosté.

41

A málem to brankou skončilo! Po rozehrávce se k míči dostal Kędziora, avšak nezamířil přesně a jen těsně minul bránu.

40

Do konce prvního poločasu zbývá 5 minut, stav je stále nerozhodný. Šanci na změnu mají nyní hosté, kteří budou zahrávat rohový kop.

36

Pürg (KLJ) si počkal na Henriqueze, fauloval ho a od rozhodčího uviděl žlutou kartu.

30

Fanoušci Lechu vytvářejí svým svěřencům domácí atmosféru, o tom se můžete přesvědčit na videu na klubovém instagramu.

28

Pawłowski si dnes vytvořil druhou šanci a opět pořádnou! Teleš se proti jeho střele z 18 metrů zaskvěl výborným zákrokem, to byla tutová šance!

26

Rozehrávku rohového kopu si otestovali také hosté z Polska, avšak ani oni ještě nenašli recept na soupeřovu obranu, skóre se tak stále nemění.

24

Domácí kopali dva rohové kopy po sobě, avšak ani z jednoho neuspěli.

22

První zákrok si připisuje také brankář hostů, který se vytáhl proti Nunesově střele.

19

Avšak ani z rohu domácí nezahrozili, jelikož Mööl nekopl míč tak, jak by potřeboval.

18

Quintieri míč nerozehrál špatně, avšak k ohrožení branky nedošlo. Útěchou mu může být vybojovaný rohový kop.

18

Dalším hříšníkem, který se dnes provinil proti pravidlům, je Kędziora, který si počíhal na Quintieri. Sám faulovaný rozehraje volný kop.

14

Rozehrávky standardní situace se následně ujal Mööl, avšak k přímému ohrožení brány nedošlo, a hra tak plyne dál.

14

Tralka vyfasoval od rozhodčího žlutou kartu za ostrý zákrok na M'Bu Alidora.

11

Do útoku se prodíral M'Bu Alidor, avšak daleko nedošel, jelikož byl zfaulován Jevticem a rozhodčímu tento zákrok neunikl.

9

K dalšímu zakončení se odhodlal tentokrát Lovrencsics, avšak Teleš byl opět velmi pozorný a připisuje si druhý úspěšný zákrok.

8

Hráči mají dnes velmi dobré podmínky, skoro až perfektní. Slunečno, bez deště, kolem 24 stupňů Celsia.

7

Felipe Nunes zahrával volný přímý kop, avšak neuspěl. Do rychlého protiútoku se následně řítili opět hosté, kteří stále pokračují v útočení.

6

Do rychlého útoku se dostal Pawłowski a propracoval se až k zakončení, avšak domácí brankář Teleš se vytáhl a výborně zasáhl.

4

Míč mají zatím na svých kopačkách spíše hosté, avšak hraje se v poměrně bezpečné oblasti, kolem středu hřiště.

2

Ihned na začátku tu byla možnost pro hosty, když zahrávali rohový kop. Wilusz se ujal rozehrávky, avšak žádnou větší šanci nevytvořil.

1

JK Nõmme Kalju: Teleš (C) – Bärengrub, Kallaste, Ferreira Rodrigues, Pürg, Vunk, Felipe Nunes, Wakui, Mööl, M'Bu Alidor, Quintieri
Náhradníci: Kaldma, Jevdokimov, Kirss, Toomet, Ainsalu, Ahjupera, Aland

KKS Lech Poznań: Buric – Henríquez, Wolakiewicz (C), Wilusz, Kedziora, Hämäläinen, Pawłowski, Trałka, Linetty, Jevtic, Lovrencsics
Náhradníci: Ubiparip, Arajuuri, Kownacki, Kotorowski, Formella, Kamiński, Bednarek

Rozhodčí: Vučkov – Perica, Modrić.
KKS Lech Poznań

Druhým týmem v dnešním zápase bude polský klub Lech Poznań. Ten bude proti svému soupeři menší nevýhodu, jelikož polská Ekstraklasa ještě neodstartovala. Lech skončil v loňské sezoně na místě druhém, 10 bodů ze Legií. Letní přestávka je krátká a Poznań tak odehrála jen dva přípravné zápasy, připsala si jednu výhru a jednu prohru.

Poslední zápasy

02.07.14 Lech – Lechia 3:0 (Příprava)
25.06.14 Lech – Podbeskidzie 1:2 (Příprava)

JK Nõmme Kalju

Tým z hlavního města Tallinu je v plném nasazení, jelikož estonská Meistriliiga se hraje od března do listopadu. Aktuálně se Kalju drží na 3. pozici se ziskem 42 bodů, na první Floru, která je s 9 tituly historicky nejúspěšnějším celkem Estonska, ztrácí body 4. Nõmme je českým fanouškům dobře známé, jelikož se v loňské sezoně utkalo ve druhém předkole LM s Viktorií Plzeň.

14.07.14 Kalju – Tammeka Tartu 3:0 (Liga)
10.07.14 Kalju – Fram 2:2 (EL)
07.07.14 Infonet – Kalju 0:0 (Liga)
03.07.14 Fram – Kalju 0:1 (EL)
21.06.14 Johvi Lokomotiv – Kalju 1:3 (Liga)

Nejlepší střelci v domácí soutěži

1. Hidetoshi Wakui – 14 branek
2. Tarmo Neemelo – 5 branek
3. Allan Kimbaloula – 4 branky
Dobrý podvečer, vítám vás u sledování online přenosu z 2. předkola Evropské ligy, ve kterém se střetnou týmy JK Nõmme Kalju a KKS Lech Poznań. Start utkání je naplánován na 18. hodinu a provede vás jím Tomáš Hála.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.