3:2 3:6, 7:6 (1), 6:4, 4:6, 6:4

01.07.2013, 12:44 • Roman Zajíček (@RomanZajicek)

Tipsport: 1.26 3.6 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

6:4

Konec zápasu, Jerzy Janowicz postupuje do dalšího kola. Závěrem předvedl další bod přímo z podání a v tomto směru soupeře jasně předčil. Bojovný Melzer zaslouží absolutní uznání, hrál také skvělý zápas, ale Polák měl více sil a především fantastické podání v pátém setu. S tím se dalo jen pramálo dělat.

5:4

Ta ponese punc čistá a je znovu sníženo. Na vítězství však půjde podávat polský ranař. To bude pro Melzera hodně složitá situace.

5:3

Jerzy Janowicz vede v rozhodujícím setu 5:3 a je hodně blízko k postupu do dalšího kola Wimbledonu. Avšak bojovník Melzer ještě nesložil zbraně. Je to velký bojovník.

4:3

Skvělý servis a je sníženo. Důležitý bod Melzer přeci jen získal. Teď ale bude čelit dalším pumelicím při podání Janowicze.

4:2

Aby toho nebylo pro Melzera málo, dostal na závěr této hry další ránu jako z děla. Vybral ji pouze na svou stranu kurtu.

3:2

Své kvality při servisu opět rakouský hráč potvrdil a snižuje.

3:1

Prásk a další eso z rukou Janowicze znamená, že odskakuje na rozdíl dvou bodů. Polák vede 3:1.

2:1

Rakouský tenista přichází podruhé v zápase o podání a hned v úvodu pátého setu si Janowicz vytváří solidní pozici do další fáze utkání.

1:1

Byla však velice malá. Servis a volej, tohle předvedl dnes poněkolikaté zástupce polské tenisové školy.

0:1

Všechny jeho servisy končí úspěšným fiftýnem. Nebylo co řešit a čistá hra je na světě.

4:6

Je to tady. Dalo se očekávat, že se dočkáme dlouhé bitvy. Ta bude gradovat až v pátém setu, do kterého za pár okamžiků půjdeme. Melzer dokázal zlepšit hru a pohyb, vyvaroval se chyb a vyrovnal stav setů na 2:2. Utkání je pěkné a vyrovnané, rozhodne až závěrečná bitva v pátém setu.

4:5

I tuhle situaci nakonec zvládl a byl krůček od prohraného gemu. Poradil si a momentálně vede 5:4.

4:4

Čistou hrou se tak také děje a naprosto v pohodě dokráčel k zisku čtvrtého a důležitého bodu.

3:4

Melzer se zdravě nabudil a momentálně dominuje tomuto setu. Z těžké polízanice se dostal a rázem vede.

3:3

2 hodiny a 24 minut trvá tento zápas. Melzer si bere své podání zpět. Soupeř pouze odpálil míček mimo hřiště. Utkání graduje.

3:2

Je to ještě lepší. Další agresivní pumelice pomohla polskému obrovi k tomu, aby zcela otočil průběh tohoto gemu. Ba co víc bere soupeři servis a dostává se do vedení.

2:2

Po dalším podání opět, Melzer neměl šanci. Dva body v řadě přímo po podání znamenají, že je srovnáno.

1:2

Nešlo to, Janowicz se snažil returnovat k základní čáře, míček však dopadl daleko mimo.

1:1

Druhý servis opět pomohl Jerzy Janowiczovi. Připsal si z něj vítězný fiftýn a vyrovnává na 1:1.

0:1

Tu rázem zúročil pěkným podáním a otevírá účet tohoto setu.

6:4

Jerzy Janowicz to dokázal a otáčí výsledek. Ve třetím setě byl lepším hráčem a především dokázal vzít soupeři podání. Tohle se mu v předešlém průběhu zápasu nedařilo. Možná se za chvíli dočkáme posledního setu, na řadě je totiž Melzer, který set musí bezpodmínečně získat.

5:4

Je to tady. Polský tenista Jerzy Janowicz bere poprvé v zápase soupeři podání a nyní půjde podávat na vítězství ve třetím setu.

4:4

Čistá hra znamená, že je znovu srovnáno. Tento set běží velice rychle, zatím stále čekáme na nějaký zvrat.

3:4

Jürgen Melzer bez větších starostí získává čtvrtý bod tohoto setu. Sice není zcela v pohodě, ale zatím vyrovnaný souboj s o něco lepším konkurentem nezvdává a srdnatě bojuje.

3:3

Z těžké situace se 203 centimetrů vysoký hráč dokázal vylízat a nakonec přeci jen vyrovnává.

2:3

Opravdu se tak děje. Ani tentokrát neměl podávající hráč výraznější komplikace.

2:2

Posléze bod přímo z podání a není moc co řešit. To byla opět veliká rychlost při servisech polského hráče, který vyrovnává.

1:2

Byla velice krátká. Melzer se už uklidnil a daleko lépe rozhazuje své údery. Nyní na pravou stranu dvorce, kde soupeř nestihl být zavčas.

1:1

Svou výhodu Jerzy Janowicz přetavil v druhý bod a je vyrovnáno.

0:1

Melze měl sice problémy, nakonec první bod ve třetím setu vydřel a to by mu mohlo přidat na psychice, která mu v poslední době výrazně pokulhávala.

7:6

Také se tak děje. Druhý set je již minulostí a Jerzy Janowicz v něm byl o něco lepším hráčem a výrazně se zlepšil ve všech směrech. Melzer začal chybovat a být nervóznějším hráčem na kurtu. Začínáme zase od znovu, na sety máme stav 1:1.

6:6

A je to tady, dočkáme se zkrácené hry.

6:5

Avšak krátce, další jeho odpor bez problémů likviduje Jerzy Janowicz, který se opět dostává do vedení. Melzer podruhé musí zachraňovat druhý set a vynutit si alespoň tiebreak.

5:5

Čistá hrá i potřetí v řadě. Melzer vyrovnává na 5:5.

5:4

Je to tak. Další čistá hra zápasu a Melzer půjde poprvé v zápase podávat na udržení v setu.

4:4

To byl kvapík. Bum, prásk a je vyrovnáno. Za minutu si Melzer připsal čistou hrou čtvrtý bod.

4:3

Jerzy Janowicz po smeči a nyní po přesném podání nenechává nic náhodě a opět jde do vedení.

3:3

Podařilo se. Dvaatřicetiletý borec z třetí desítky žebříčku vyrovnává na 3:3.

3:2

Polák se zlepšil, bez potíží si připisuje třetí bod v tomto hodně vyrovnaném setu.

2:2

Je to tady. Rakouský reprezentant přešel po podání na síť a perfektně zkrátil hru. Polák míček nedoběhl.

2:1

Těžkou situaci nakonec ustál, pomohl si znovu výborným podáním. Odvrátil pět brejků a tohle by jej mohlo zdravě vyhecovat. Ukázal, že kvalitu a sílu na poražení Melzera rozhodně má.

1:1

Je vyrovnáno, také to nebyly nikterak velké komplikace v podoní Melzera.

1:0

Bod z podání znamená, že Jerzy začíná ve druhém setu výborně. Co na to nyní soupeř?

3:6

Je dobojováno, první set je již minulostí a byl velice rychlý. Nechybělo mu tempo a solidní nasazení. Více ze hry má Melzer, jenž prakticky nechybuje a může se opřít o své pevné podání. Janowicz není příliš v pohodě, sice z jeho strany byly záblesky zlepšení, ale soupeř jej zatím ve všech činnost převyšuje.

3:5

Bohužel zahrál po servisu Poláka do autu a stav je 3:5. Nicméně se Melzer chystá na servis, kde bude bojovat o výhru v prvním setu.

2:5

Za devatenáct minut hry je stav již 5:2 pro Jürgena Melzera, který dominuje především v servisu. Dokáže si pohlídat každičkou situaci a vystihnout moment, kdy zaútočit. Janowiczem je pod tlakem a často chybuje. První set pravděpodobně ztratí, ale nic není hotové. Musí se však hodně zlepšit.

2:4

Čistá hra a jasná záležitost. Jenže stále je ve velké výhodně rakouský tenista.

1:4

Už je to bez komplikací, Melzer si tuto hru nakonec pohlídal. Poslal míček do protipohybu soupeře a Janowicz jak je široký a dlouhý, nestihl odvrátit. Navíc se možná lehce zranil a natáhl si tříslo. S bolestivou grimasou si jde odpočinout.

1:3

Další eso z rukou polského tenisty a je sníženo.

0:3

Tak to je začátek. Jürgen Melzer čistou hrou získává třetí hru tohoto prvního setu. Připsal si další eso a polský soupeř proti němu nemůže najít vůbec protihru. Alespoň zatím.

0:2

A hned je potvrzuje, rakouský tenista získává podání svého soupeře a jde do vedení 2:0.