Michail Južnyj (20) – Andy Murray (2)

0:3 4:6, 6:7 (5), 1:6

01.07.2013, 16:34 • Jozef Valenčík (@JozefValencik)

Tipsport: 8.8 1.07 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

Z mé strany je to k tomuto utkání již vše, děkuji Vám za pozornost a budu se těšit už za malou chvíli u zápasu Novaka Djokoviče s Tommy Haasem. (19:16:20)
Andy Murray dnes předvedl až na slabší pasáž ve druhém setu velmi konstatní výkon a zajistil si tak bez ztráty setu postup už do čtvrtfinále.

V prvním setu byl Murray lepším hráčem na dvorci a Južnyj se jakoby jen rozkoukával. Jednou mu Murray vzal servis a zvítězil 4:6. V setu druhém opět Murray získal rychle servis soupeře, ale poté přišlo jeho hluché místo, rázem ze stavu 1:2 prohrával Andy 5:2 a měl co dělat, aby set dotáhl alespoň do zkrácené hry. V té měl opět navrch Južnyj, ale britský bojovník tiebreak otočil. V setu třetím byl Murray jasně lepším tenistou a možná i zraněním limitovaný Južnyj na něj nestačil.

Andy Murray si to o postup mezi nejlepší čtyřku Wimbledonu rozdá s nenasazeným Španělem Fernandem Verdascem.

Konec zápasu

1:6

Ihned po podání vystartoval Murray na síť a tam zápas ukončil.

30-40

Nádherný protiúder Murrayho, který na povedený forhend Južného reagoval nechytatelným úderem po čáře a má mečbol.

30-30

Južnyj čekal servis ven z kurtu, ale místo toho přišlo podání na střed a to rozhodlo.

30-15

Je tu dvojchyba Murrayho, po které si to domácí tenista komplikuje ještě víc.

15-15

Murray si nyní komplikuje situaci sám.

0-15

Murray dostihl soupeřův kraťas a v pohodě zakončil.

1:5

Druhý brejkbol však už Andy Murray využil a bere tak soupeři servis. Nyní jde navíc podávat na vítězství v zápase.

30-40

Trošku jako na tréninku to nyní vypadalo při smečování Južného. Ten první dvě nahrál přímo na raketu soupeře a až tu třetí konečně zatloukl do pažitu.

15-40

Južnyj chybuje a nabízí Murraymu dva brejkboly, které klidně můžeme nazvat minimečboly.

15-30

Pokud jsme pásce říkali, že až moc pomáhá Južnému. Tak nyní se to vše otočilo. Stopvolej Murrayho škrtl o pásku a zapadl těsně za ni.

15-15

Tak toto bylo opravdu nádherný bekhend Brita, který nedal soupeři žádnou šanci.

15-0

V opakované výměně si Južnyj pomohl podáním a následně bekhendem ukončil rozehru.

1:4

Murrayho return byl zahlášen jako aut, ale hlavní rozhodčí rozhodnutí čárového opravil. Výměna se tak opakuje.

1:4

Následuje přestávka a výměna stran.

1:4

Murray opět bez problémů udržel své podání a pokračuje v postupném přibližování se cíli.