Jerzy Janowicz (24) – Jürgen Melzer

3:2 3:6, 7:6 (1), 6:4, 4:6, 6:4

01.07.2013, 12:44 • Roman Zajíček (@RomanZajicek)

Tipsport: 1.26 3.6 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

Utkání trvalo 3 hodiny a 15 minut a sledovali jsme výborný tenis. Pochvalu zaslouží oba, postoupit však může pouze jeden. Tak to je a polský obr byl o něco mále lepším hráčem a především dominoval v podání. To rozhodlo. Od nás pro vás vše, u dalších tuhých bitev z tenisu se budu těšit na počtenou. (16:01:59)

Konec zápasu

6:4

Konec zápasu, Jerzy Janowicz postupuje do dalšího kola. Závěrem předvedl další bod přímo z podání a v tomto směru soupeře jasně předčil. Bojovný Melzer zaslouží absolutní uznání, hrál také skvělý zápas, ale Polák měl více sil a především fantastické podání v pátém setu. S tím se dalo jen pramálo dělat.

40-0

Jsou zde tři mečboly, protože a jak jinak, Jerzy Janowicz vypálil další eso ze svého početného arsenalu.

30-0

Melzer je v úloze statisty. Pouze přihlíží další ráně.

15-0

Jerzy Janowicz začíná skvěle. Parádní rána rovnou z podání. Musel bych se opakovat, ale tohle se opravdu těžko vybírá.

5:4

Ta ponese punc čistá a je znovu sníženo. Na vítězství však půjde podávat polský ranař. To bude pro Melzera hodně složitá situace.

0-40

...navíc potvrzuje esem tuto zatím jasnou hru.

0-30

30:0, zatím si rakouský tenista situaci hlídá důkladně...

0-15

Nejkrásnější výměna končí lépe pro Melzera. Dlouhou přetahovanou nakonec zvládl a jak jinak, než na síti.

5:3

Jerzy Janowicz vede v rozhodujícím setu 5:3 a je hodně blízko k postupu do dalšího kola Wimbledonu. Avšak bojovník Melzer ještě nesložil zbraně. Je to velký bojovník.

40-30

Kraťas se nepodařil. Melzer jej sice doběhl, ale v podstatě nemusel. Míček šel do autu.

40-15

Další bod z podání.

30-15

Stejně tak nyní. Opět je v tempu a při podání přidává další takřka čistý fiftýn.

15-15

Nic není ale ztraceno, Jerzy Janowicz to ví a zahrává dobrý úder.

0-15

No, ale trošku jsem možná Poláka přechválil. Nyní servis pokazil a snadný return Melzera.

4:3

Skvělý servis a je sníženo. Důležitý bod Melzer přeci jen získal. Teď ale bude čelit dalším pumelicím při podání Janowicze.

30-40

Rakouský tenista zatlačil soupeře k lajně, tam už to měl velice těžké.

30-30

Melzer se ocitl v těžké situaci, ale bojuje a dře. Tento fakt mu dnes nemůže nikdo odpárat.

30-15

Kterou dokládá i touto forhendovou ránou doprostřed kurtu.

15-15

Příliš se mu to však nedaří, je pod tlakem a neví si rady. Jerzy Janowicz hraje v obrovské pohodě.

0-15

Znovu musí Melzer získat tuto hru, jinak bude mít problémy a malou naději na zvrat.

4:2

Aby toho nebylo pro Melzera málo, dostal na závěr této hry další ránu jako z děla. Vybral ji pouze na svou stranu kurtu.

40-15

Melzer vybral ránu protivníka, ale ten si pak naběhl na síť a bylo vymalováno.

30-15

A když se to umí, je to brnkačka. Opět nechytatelný úder polského ranaře.

15-15

Jerzy Janowicz však začal tasit ze svého arsenalu další tvrdé údery z podání.

0-15

Dvaatřicetiletý pravák výborně returnoval, měl i štěstí, že míček zapadl přesně na čáru.

3:2

Své kvality při servisu opět rakouský hráč potvrdil a snižuje.

0-40

Bod z podání, v tomto směru jsou oba hráči na stejné startovací čáře.

0-30

Daří se mu, vložil do svých ran mnoho sil a agresivity a svého soupeře prozatím "utloukl".

0-15

Melzer už musí riskovat a pokusit se vrátit ztracený servis. Teď hlavně musí získat své podání.

3:1

Prásk a další eso z rukou Janowicze znamená, že odskakuje na rozdíl dvou bodů. Polák vede 3:1.

40-15

Melzer přeci jen alespoň jednou returnuje, ale jako by v tomto gemu ani snad nebyl.

40-0

Parní válec se valí kolem Melzera. Ten opět nemohl s takovou dělovkou vůbec nic dělat.

30-0

Skvelě to polský obr provedl. Zahrál tvrdý servis, naběhl si na síť a tam už si věděl rady.

15-0

Jerzy Janowicz jde na potvrzení brejku a zisku předešlé hry. Začátek na jedničku s hvězdičkou. Eso!

2:1

Rakouský tenista přichází podruhé v zápase o podání a hned v úvodu pátého setu si Janowicz vytváří solidní pozici do další fáze utkání.

40-15

Bravo Jerzy Janowicz, zaznělo z publika. Polák perfektně zastavil hru na síti, respektive ji parádně zkrátil a Melzer nemohl doběhnout.

30-15

Posléze znovu, Melzer hrál až druhé podání, které bylo velice slabé. Do míčku se Janowicz opřel a zapíchl jej do země.

15-15

Až teď Polák vycítil, že je šance jít na síť. Tak také udělal a odehrál míček s přehledem.

0-15

Dlouhé výměny se nehrají, oba borci rovnou pálí z podání.

1:1

Byla však velice malá. Servis a volej, tohle předvedl dnes poněkolikaté zástupce polské tenisové školy.

40-15

Ještě je tu šance pro Melzera.

40-0

Další výborný servis pro Janowicze. Melzer jej odehrál pouze do sítě.

30-0

Dokazuje to naprosto totožným způsobem, jako v předešlé hře jeho sok.

15-0

Na tahu je nyní Jerzy Janowicz, který se také umí opřít o své podání.

0:1

Všechny jeho servisy končí úspěšným fiftýnem. Nebylo co řešit a čistá hra je na světě.

0-40

Rakouský hráč bojuje a je momentálně lepším borcem na kurtu.

0-30

Dvakrát v řadě z toho byl míček přímo z podání.

0-15

Podává Melzer a začíná dobře.

4:6

Je to tady. Dalo se očekávat, že se dočkáme dlouhé bitvy. Ta bude gradovat až v pátém setu, do kterého za pár okamžiků půjdeme. Melzer dokázal zlepšit hru a pohyb, vyvaroval se chyb a vyrovnal stav setů na 2:2. Utkání je pěkné a vyrovnané, rozhodne až závěrečná bitva v pátém setu.

30-40

Jak je Melzer na síti, většinou dominuje, teď tam však výborně zabral polský spíše postavou basketbalista.

15-40

A teď už je to pouze jeden.

15-30

Podobná situace v blědemodrém. Melzer je dva míčky od zisku čtvrtého setu.

15-15

Melzer je při chuti, vytasil perfektní return k pravé straně kurtu. Polák se jen ohlédl.

15-0

Jerzy Janowicz začíná esem.

4:5

I tuhle situaci nakonec zvládl a byl krůček od prohraného gemu. Poradil si a momentálně vede 5:4.

40-A

Melzer má pro změnu výhodu.

40-40

Melzer však odpovídá přesným podáním.

40-30

Jerzy Janowicz má velkou šanci získat pátý bod. Má brejkbol.

30-30

Výborný forhend o deset let staršího Melzera, který bojuje jako lev.

30-15

Láme se chleba a Jerzy Janowicz to moc dobře ví. Neméně tak Melzer, který musí zabojovat.

30-0

Skvělá práce i podruhé. Polský hráč zatlačil protivníka k lajně a od tam se mu velice špatně bránilo.

15-0

Paráda. Jerzy Janowicz doběhl zdánlivě nechytatelný míček a takřka ze země jej poslal na lajnu základní čáry.

4:4

Čistou hrou se tak také děje a naprosto v pohodě dokráčel k zisku čtvrtého a důležitého bodu.

40-0

Melzera při obraně zradilo prasátko, moc mu nepomohlo a Jerzy Janowicz má cestu vydlážděnou k vyrovnání.

30-0

Což dokazuje v obou nynějších případech. Melzer se ještě nedostal do hry.

15-0

Polák to rozhodně nebude chtít vzdávat, na podání je také nesmírně silný.

3:4

Melzer se zdravě nabudil a momentálně dominuje tomuto setu. Z těžké polízanice se dostal a rázem vede.

0-40

Dlouhá výměna byla o něco lepší pro rakouského hráče, který si vynutil tlak a sázel těžké míčky. Polák bojoval, ale marně.

0-30

Melzer – bod přímo z podání!

0-15

Melzer – eso!

3:3

2 hodiny a 24 minut trvá tento zápas. Melzer si bere své podání zpět. Soupeř pouze odpálil míček mimo hřiště. Utkání graduje.

40-A

Hraje se výborný tenis. Melzer ukázal klidnou hlavu a pak vypálil na dvorci úžasný prohoz. Polák zůstal stát jako opařený.

40-40

Avšak půjdeme do shody.

30-40

Znovu výborně na síti Melzer.

30-30

Janowicz to měl výborně rozehrané, ale Melzer je na síti výborný.

30-30

Vysoký odskok pomohl Melzerovi, respektive uškodil Janowiczovi, který míček neodehrál ideálně.

30-15

Polák však znovu zabral, navíc dvakrát v řadě si pomohl podáním.

0-15

Potvrdil svůj brejk teď může Jerzy Janowicz. Jenže začíná dvouchybou, již šestou v zápase. Soupeř měl dvě.

3:2

Je to ještě lepší. Další agresivní pumelice pomohla polskému obrovi k tomu, aby zcela otočil průběh tohoto gemu. Ba co víc bere soupeři servis a dostává se do vedení.

40-30

Parádní return Jerzy Janowicze. Po slabém podání Melzera se opřel do míčku a zakončil skvěle.

30-30

Rakouský borec si pomohl podáním, které bylo tvrdé a hlavně přesné.

30-15

O něco lépe je na tom Jerzy Janowicz, jenž vystihl záměr svého soka.

15-15

A stále je vše otevřené.

15-0

Hraje se více jak dvě hodiny, přesně řečeno 2 hodiny a 15 minut.

2:2

Po dalším podání opět, Melzer neměl šanci. Dva body v řadě přímo po podání znamenají, že je srovnáno.

40-15

Momentálně vše v pořádku.

30-15

Dvojchyba polského praváka, nasazeného jako číslo 24.

30-0

Vzápěti ani tentokrát mu to nevyšlo.

15-0

Podává Janowicz a dobře zkrátil hru. Melzer nestihl doběhnout.

1:2

Nešlo to, Janowicz se snažil returnovat k základní čáře, míček však dopadl daleko mimo.

30-40

Opět to nebylo dobré a polský chasník je zpátky ve hře.

15-40

Nevynucená chyba Melzera, který pokazil úder.

0-40

Melzer přinutil rozběhat svého protivníka, ten sice dvakrát míček vybral, potřetí už nikoliv.

0-30

Rakouský tenista prohodil soupeře, který běžel na síť. Tohle nečekal a nestihl zareagovat.

0-15

Melzer zahrál míček na tělo, soupeř jej odehrál pouze na svou stranu hřiště.

1:1

Druhý servis opět pomohl Jerzy Janowiczovi. Připsal si z něj vítězný fiftýn a vyrovnává na 1:1.

40-30

Naděje se rázem zvětšuje, protože Janowicz kazí a zahrává míček pouze do sítě.

40-15

...tak ještě ne, Melzer returnuje a vykřesal tak malou naději na zvrat.

40-0

Eso a vypadá to na další jasnou záležitost...

30-0

Skvěle zkrácená hra, těsně za pásku. Melzer by potřeboval na zadní část těla motor, aby míček doběhl.

15-0

Až druhé podání pomohlo Janowiczovi, Melzer jej nedokázal vrátit zpět do kurtu.

0:1

Tu rázem zúročil pěkným podáním a otevírá účet tohoto setu.

40-15

Polák hned z kraje čtvtého setu může jít do vedení.

30-15

Nejde to. Melzer je stále v herní krizi a Jerzy Janowicz ho přinutil k bránění.

15-15

Ale Janowicz přidává tvrdý return k základní čáře a Melzer se jen podíval do nebe. Co jsem s tím měl asi tak dělat?

0-15

Jürgen začíná dobře, prohozením soupeře.

0:0

Po dvou hodinách bude za krátkou dobu pokračovat čtvrtý set, před ním si šel Melzer ještě odskočit do kabiny.

6:4

Jerzy Janowicz to dokázal a otáčí výsledek. Ve třetím setě byl lepším hráčem a především dokázal vzít soupeři podání. Tohle se mu v předešlém průběhu zápasu nedařilo. Možná se za chvíli dočkáme posledního setu, na řadě je totiž Melzer, který set musí bezpodmínečně získat.

40-0

Pouze jeden...

30-0

Už jen dva míčky a Polák obrací výsledek. První set přitom prohrál.

15-0

Melzer má problémy, a to velké. Vůbec mu to nejde a je především v hlavě výrazně rozhozen.

5:4

Je to tady. Polský tenista Jerzy Janowicz bere poprvé v zápase soupeři podání a nyní půjde podávat na vítězství ve třetím setu.

A-40

Melzer chybuje a vzteká se na sebe, že míček zahrál až příliš agresivně.

40-40

Zatím se tak neděje. Melzer odvrací.

40-30

Jerzy Janowicz má brejk a může protrhnou soupeři podání. Vůbec poprvé v tomto mači.

30-30

Reflex borce, který hraje čtyřhru. Na síti je Melzer fantastický. Své kvality ukázal i nyní.

30-15

"Rakušák" je pod tlakem, Janowicz vycítil šanci a své údery zahrává velice přesně.

15-15

Melzer si však následně servis pomohl. V prvním případě se to říci nedá.

15-0

Jerzy Janowicz výborně returnoval soupeře.

4:4

Čistá hra znamená, že je znovu srovnáno. Tento set běží velice rychle, zatím stále čekáme na nějaký zvrat.

40-0

Další vítězný míček pro polského tenistu.

30-0

Vzápětí měl dobrou ruku na servisu a má další fiftýn.

15-0

Teď to byl takřka souboj jako ve čtyřhře. Oba hráči bojovali na síti, lépe z toho vyšel Polák.

3:4

Jürgen Melzer bez větších starostí získává čtvrtý bod tohoto setu. Sice není zcela v pohodě, ale zatím vyrovnaný souboj s o něco lepším konkurentem nezvdává a srdnatě bojuje.

15-40

Po esu je jeho stav a pozice zase o něco veselejší.

15-30

Forhendový winner pro Melzera.

15-15

Jerzy se zlobí, těsně před ním poskočil míček a bohužel na něj nestihl důsledně reagovat.

15-0

Janowicz hraje dobře, znovu zaútočil agresivně a tlouk jeden hřebík za druhým. Melzer byl bez šance.

3:3

Z těžké situace se 203 centimetrů vysoký hráč dokázal vylízat a nakonec přeci jen vyrovnává.

A-40

Melzer kazí a je na sebe hodně naštvaný, že poslal míček opět mimo kurt.

40-40

Tomu se říká útect hrobníkovi z lopaty. Jerzy Janowicz zvládl prekérní situaci a jde se do shody.

30-40

První míček odvrácen zkrácenou hrou. Melzer dělal co mohl, leč marně.

15-40

No a jsou tu komplikace pro Poláka, který musí odvracet dva brejkboly. Melzer může jít do vedení.

15-30

Teď měl kliku, že Melzer returnoval druhé podání pouze do sítě.

0-30

Vida, rozhozený Jerzy Janowicz chybuje a posílá míček hluboko za čáru.

0-15

Jerzy Janowicz znovu zvolil agresivní styl podání, ale Melzer reagoval úspěšně.

2:3

Opravdu se tak děje. Ani tentokrát neměl podávající hráč výraznější komplikace.

0-40

Vypadá to na čistou hru z pohledu rakouského tenisty, který je zároveň specialistou na debla.

0-30

Servis a volej, Melzer opět výtečný.

0-15

Melzer zvolil agresivní styl a přineslo to své ovoce.

2:2

Posléze bod přímo z podání a není moc co řešit. To byla opět veliká rychlost při servisech polského hráče, který vyrovnává.

40-15

Eso!

30-15

Pro změnu špatně zahrál Melzer, jenž chtěl umístit míček k levé straně základní čáry, o něco málo to přehnal.

15-15

Nyní už to bylo podstatně horší, po patnácti.

15-0

Výborně Janowicz. Po servisu si zaběhl na síť, podíval se kde je soupeř a přesně míček umístil.

1:2

Byla velice krátká. Melzer se už uklidnil a daleko lépe rozhazuje své údery. Nyní na pravou stranu dvorce, kde soupeř nestihl být zavčas.

15-40

Ještě naděje pro polského hráče.

0-40

Opět vítězný míček přímo podání.

0-30

Dlouhá výměna končí pro Melzera. Janowicz sice returnoval šikovně, ale zkušený tenista přečetl hru a ukázal přehled.

0-15

Melzer přidává do sbírky další eso.

1:1

Svou výhodu Jerzy Janowicz přetavil v druhý bod a je vyrovnáno.

A-40

Tvrdé agresivní podání teď pomohlo Polákovi. I když má poměrně problémy na servisu. Fučí silný vítr, pro tenisty nic příjemného.

40-40

Melzer zabojoval a je tu shoda.

40-30

Polský borec si připisuje bod z podání.

30-30

Hraje se zatím dál a Janowicz zapracoval perfektně. Tentokrát se nenechal ošálit jako v předešlém případě, kdy Melzer zkrátil hru.

15-30

Rázem se ve Wimbledonu zatáhlo a začal foukat silný vítr. Tak doufejme, že se bude i dál pokračovat v zápase.

15-15

Vzápětí vše napravuje, naběhl si na síť a perfektně zakončil.

0-15

Polák vyrobil další dvojchybu.

0:1

Melze měl sice problémy, nakonec první bod ve třetím setu vydřel a to by mu mohlo přidat na psychice, která mu v poslední době výrazně pokulhávala.

30-40

Eso rakouského tenisty obrací skóre.

30-30

Špatný bekhend Janowicze šel do autu.

30-15

Melzer není v pohodě, další jeho nevynucená chyba. Míček poslal daleko mimo zelený pažit.

15-15

Opět jen krátce, protože lépe nasazený polský hráč se začíná mnohem více projevovat. Především pečlivou hrou na síti.

0-15

Na podání je Melzer a začátek se mu daří.

7:6

Také se tak děje. Druhý set je již minulostí a Jerzy Janowicz v něm byl o něco lepším hráčem a výrazně se zlepšil ve všech směrech. Melzer začal chybovat a být nervóznějším hráčem na kurtu. Začínáme zase od znovu, na sety máme stav 1:1.

6-1

I mistr tesař se někdy utne. Na síti to byla jasná pozice, ale Jerzy trefuje pouze prasátko a od něj šel míček pryč z kurtu.

5-1

Jenže Jerzy Janowicz hraje v obrovské pohodě, nyní šel agresivně na síť a byl naprosto přesný.

4-1

Je zpět ve hře, pořádně přitvrdil a zdravě se naštval. Musí už hodně riskovat.

4-0

Melzer je nervózní a Polák má dobře nakročeno k zisku druhého setu.

3-0

To už je pro rakouského tenistu kritické, ne však neřešitelné. Opět však poslal míček daleko do autu.

2-0

Minibrejk je na světě. Melzer zachyboval a poslal míček daleko za lajnu.

1-0

První bod si přisije Janowicz, i když až při druhém podání, ale pomohl si ním.

6:6

A je to tady, dočkáme se zkrácené hry.

0-40

O deset let starší Rakušan jde vstříc tiebreaku.

0-30

Další dobrá práce zkušenějšího Melzera, jenž zkrátil hru. Polák sice doběhl, ale o fous tam chyběl.

0-15

Krásná výměna obou soupeřů. Melzer byl při ní šťastnější, když opět dobře vystihl hru na síti. Ukázalo, že i zkušenosti ze čtyřhry je třeba zúročit.

6:5

Avšak krátce, další jeho odpor bez problémů likviduje Jerzy Janowicz, který se opět dostává do vedení. Melzer podruhé musí zachraňovat druhý set a vynutit si alespoň tiebreak.

40-30

Melzer ale ještě zabojoval.

40-15

Opět si připisuje bod z podání a rázem vkročil do boje o šestý bod.

30-15

Láme se chleba a moc dobře to ví polský hráč.

15-15

S tím nešlo nic dělat, tentokrát ale Melzer boduje. I když trochu k tomu přišel náhodou. Janowicz mu nachystal pozici a na síti byl rakouský borec nekompromisní.

15-0

Fantastický Janowicz. Po servise sice Melzer returnoval, ale pak Polák vyslal ránu jako z děla.

5:5

Čistá hrá i potřetí v řadě. Melzer vyrovnává na 5:5.

0-40

Po dalším tvrdém úderu si Janowicz sice zabíhal na síť, ale poté chyboval.

0-30

Tato hra už byla podstatně jasnější, bod z podání.

0-15

Melzer zkusil hru servis volej a málem mu to nevyšlo. Janowicz vystihl směr a mnoho nechybělo, aby se míček nakonec odrazil do dvorce. Přeci jen o pár čísel z něj vypadl.

5:4

Je to tak. Další čistá hra zápasu a Melzer půjde poprvé v zápase podávat na udržení v setu.

40-0

Opět to vypadá na jasnou věc. 40:0 pro Poláka znamená, že může jít také velice rychle do vedení.

30-0

Zkrácená hra a Melzer nedokázal doběhnout míček.

15-0

Jerzy Janowicz napodobil soupeře také bod z podání.

4:4

To byl kvapík. Bum, prásk a je vyrovnáno. Za minutu si Melzer připsal čistou hrou čtvrtý bod.

0-40

Třetí fiftýn v řadě přímo z podání.

0-30

...oba hráče je třeba pochválit na podání. V tomto je jejich obrovská síla.

0-15

Bod z podání od Melzera. Začátek má zatím dobrý...

4:3

Jerzy Janowicz po smeči a nyní po přesném podání nenechává nic náhodě a opět jde do vedení.

40-30

Jasná záležitost. Smeč na síti.

30-30

Hezké momenty sledujeme v tomto setu. Melzer nejprve zkrátil hru, aby Janowicz míček doběhl a přehodil soupeře. Ten opět reagoval a chtěl přelobovat Poláka, to už se nepodařilo.

15-30

Parádní return Melzera, který oplací svému soupeři stejnou mincí.

15-15

Vše zapomenuto, chybou se prezentoval i Melzer.

0-15

Melzer byl v hodně tížívé situaci, poslal míček v tísni do bekhendu Janowiczem, jenže ten jej práskl pouze do sítě.

3:3

Podařilo se. Dvaatřicetiletý borec z třetí desítky žebříčku vyrovnává na 3:3.

15-40

Melzer si pomáhá esem a znovu je blíž k vyrovnání.

15-30

Teď však přišel po servisu Melzera výborný return k levé straně dvorce.

0-30

A nakopla. Dvakrát si naběhl na síť a poslal nechytatelné míčky k soupeři, který neměl protizbraň.

0-15

Melzer při pauze přezul obuv, možná věří, že ho tato změna nakopne.

3:2

Polák se zlepšil, bez potíží si připisuje třetí bod v tomto hodně vyrovnaném setu.

40-0

Tentokrát Melzer reagoval, pak si ale Janowicz naběhl na síťku a zaútočil.

30-0

Další čistá rána.

15-0

Jerzy Janowicz má také výborný servis, to jsou rány jako z děla.

2:2

Je to tady. Rakouský reprezentant přešel po podání na síť a perfektně zkrátil hru. Polák míček nedoběhl.

30-40

Podáním si však dokáže včas pomoct. Míček potřebuje k tomu, aby vyrovnal stav druhého setu.

30-30

Melzer jako by vypadával z tempa. Začal více chybovat. Další míček z jeho rakety koučí až za základní čárou.

15-30

Hm, tak to byl výborný return na levé kout dvorce. Melzer se ani nenamáhl reagovat.

0-30

Tentokrát to nebyl bod z podání, ale poslal míček Janowiczovi na tělo a tomu se těžko odvacelo.

0-15

Na podání je rakouský borec a začíná dobře.

2:1

Těžkou situaci nakonec ustál, pomohl si znovu výborným podáním. Odvrátil pět brejků a tohle by jej mohlo zdravě vyhecovat. Ukázal, že kvalitu a sílu na poražení Melzera rozhodně má.

A-40

A jde do výhody.

40-40

Znovu až druhé podání muselo přijít na řadu. Dlouhá hra bude pokračovat, protože si tentokrát Jerzy Janowicz pomohl tvrdým podáním.

40-A

Výtečně Melzer zareagoval na druhý slabší servis soupeře a poslal míček zcela na opačnou stranu. Je to již pátý brejkbol.

40-40

A je fuč. Dvojchyba polského hráče v nepříliš vhodný moment.

A-40

Po esu má navíc výhodu.

40-40

I tato patálie je zažehnána a vysoký tenista bojuje.

40-A

Melzer má k dispozici čtvrtý brejkbol, Jerzy Janowicz nevynucenou chybou poslal míček daleko za lajnu.

40-40

I o ten poslední přichází. Z 0:40 je stav 40:40. Polák zabojoval.

30-40

Servis na tělo udělal rakouskému tenistovi problémy a míček nedokázal vybrat ideálně. Už jen jeden míček chybí odvrátit. Melzer má stále brejkbol.

15-40

Esem ještě vykřesal naději.

0-40

Komplikace jsou na světě. Jerzy Janowicz šel do rizika na síti a nevyšlo mu to.

0-30

Hm, tak teď to měl skvěle rozehrané, jenže se zalekl a zbytečně přepálil svůj úder. Dal do něj až mnoho razance.

0-15

Polák ale chybuje po ráně bekhendem, který mu vůbec nesedl.

1:1

Je vyrovnáno, také to nebyly nikterak velké komplikace v podoní Melzera.

15-40

Pěkným úderem se prezentoval i Janowicz, jenž prohodil soupeře.

0-40

Melzer výrazně nakročil k vyrovnání. Rychlá a svižná hra, ta jej zatím velice dobře zdobí.

0-30

Vzápětí k tomu přidává perfektní podání.

0-15

Manžel Ivety Benešové nenechává nic náhodě a skvělým úderem po lajně nedal soupeři šanci.

1:0

Bod z podání znamená, že Jerzy začíná ve druhém setu výborně. Co na to nyní soupeř?

40-15

Po servisu ihned zkrátil Polák hru a Melzer míček sice doběhl. Nicméně zahrál jej pouze do sítě.

30-15

A vzápětí páté eso z rukou Jerzy Janowicze.

15-15

Následně vše napravuje a čtvrtým esem zápasu přidává další fiftýn.

0-15

Na podání jde právě poražený z prvního setu a kazí. Udělal dvojchybu.

3:6

Je dobojováno, první set je již minulostí a byl velice rychlý. Nechybělo mu tempo a solidní nasazení. Více ze hry má Melzer, jenž prakticky nechybuje a může se opřít o své pevné podání. Janowicz není příliš v pohodě, sice z jeho strany byly záblesky zlepšení, ale soupeř jej zatím ve všech činnost převyšuje.

0-40

Ou. Navíc měl smůlu, při dobíhání míčku uklouzl a nestačil jej vybrat zpět do dvorce a na stranu, kde byl rakouský hráč.

0-30

Eso a zatím je Janowicz opět mimo hru.

0-15

Přesné podání a Janowicz odvrací pouze do sítě.

3:5

Bohužel zahrál po servisu Poláka do autu a stav je 3:5. Nicméně se Melzer chystá na servis, kde bude bojovat o výhru v prvním setu.

40-15

Tak ne, Melzer ještě snižuje a pokusí se dorovnat tuto hru.

40-0

Opět Melzera nikam nepustil a znovu to vypadá na čistou hru.

30-0

Dvakrát v řadě byl úspěšný po tvrdém servisu.

15-0

Nyní jde zachraňovat první set a pokud možno se ještě vrátit do boje o vyrovnaní.

2:5

Za devatenáct minut hry je stav již 5:2 pro Jürgena Melzera, který dominuje především v servisu. Dokáže si pohlídat každičkou situaci a vystihnout moment, kdy zaútočit. Janowiczem je pod tlakem a často chybuje. První set pravděpodobně ztratí, ale nic není hotové. Musí se však hodně zlepšit.

0-40

I v tomto případě to vypadá na jasnou záležitost.

0-30

Tentokrát to byl bod přímo z podání.

0-15

Skvělá výměna obou hráčů. Janowicz bojoval co to jen šlo. Nakonec se však Melzer prezentoval výborným úderem na síti a přehodil polského hráče.

2:4

Čistá hra a jasná záležitost. Jenže stále je ve velké výhodně rakouský tenista.

40-0

A jde si pro druhý bod v tomto setu. Melzera vůbec nepustil do hry svými přesnými údery z podání.

30-0

V prvním i ve druhém případě výměna dlouho netrvala a Polák byl naprosto přesný.

15-0

Vše už je v pořádku a Jerzy jde bojovat o udržení v tomto setu.

1:4

Už je to bez komplikací, Melzer si tuto hru nakonec pohlídal. Poslal míček do protipohybu soupeře a Janowicz jak je široký a dlouhý, nestihl odvrátit. Navíc se možná lehce zranil a natáhl si tříslo. S bolestivou grimasou si jde odpočinout.

40-A

Servis volej, Melzerovi tohle vyšlo velice dobře. Počkal si a zaútočil naprosto přesně.

40-40

Nevrátil, tedy zatím. Melzer ho dostal pod tlak a polský borec se bohužel neubránil.

40-30

Janowicz vycítil šanci, má brejkbol a může si vrátit ztracený servis z úvodu zápasu.

30-30

Zbytečná chybička rakouského tenisty. Soupeře měl takříkajíc na lopatě a míček poslal do sítě.

15-30

Melzer odpovídá esem.

15-15

Možná až teď jsme viděli pohlednou výměnu zápasu. Janowicz přečetl hru a dokázal ji zkrátit. Mezler neměl šanci doběhnout.

0-15

Jenže Melzer je stále v pohodě a nepřipouští nějaké dlouhé výměny.

1:3

Další eso z rukou polského tenisty a je sníženo.

40-15

Tohle Janowiczovi vychází, na podání mu to konečně začalo jít.

30-15

...a následně znovu taktéž stejným způsobem.

15-15

Polák však kontruje bodem přímo z podání...

0-15

Fantastický Melzer, zatím hraje v obrovské pohodě. Uviděl v levé straně dvorce až příliš mnoho místa a míček umístil přesně.

0:3

Tak to je začátek. Jürgen Melzer čistou hrou získává třetí hru tohoto prvního setu. Připsal si další eso a polský soupeř proti němu nemůže najít vůbec protihru. Alespoň zatím.

0-40

Vypadá to na čistou hru, Melzer má i přesné servisy.

0-30

Melzer je ve velké pohodě, nechybuje a každičké zaváhání trestá.

0-15

Melzer zahrál výborně na tělo Janowiczovi. Těžko se mu míček odvracel a nakonec ho poslal pouze do autu.

0:2

A hned je potvrzuje, rakouský tenista získává podání svého soupeře a jde do vedení 2:0.

15-40

Stále je na tom Melzer o mnoho lépe, má dva brejky.

0-40

Tak to je velice špatné. Janowicz si sice dokázal rozběhat Melzera, ale ve finální koncovce zamířil pouze do síťky.

0-30

Melzer opět výtečně vystihl nevýrazné podání protivníka.

0-15

Na podání šel polský obr Janowicz a jeho soupeř mu dokázal skvěle vrátit míček. Navíc do protipohybu.

0:1

První bod potvrzuje přesným servisem a rakouský hráč otevírá účet zápasu.

40-A

Melzer má však výhodu, když parádně zahrál na základní čáru.

40-40

Jak již bylo řečeno, dá se očekávat vyrovnaný duel. A hned je tu shoda.

30-40

Melzer zahrává další eso v první hře zápasu.

30-30

Opět je srovnáno.

30-15

Vzápětí vše napravuje opět výborným prvním podáním. Sice si na něj Polák sáhl, ale vrátit jej do hry nedokázal.

30-0

Následně si Melzer vytvořil vynucenou chybu.

15-15

Janowicz pro změnu výborně returnoval a je srovnáno.

0-15

Melzer začíná výborně, hned esem na samotný začátek.

0:0

Jdeme na to, na podání jde první Melzer.
Hráči se připravují na tento zápas, los prohrál polský obr Janowicz, který měří 203 cm. Je tedy jasné, že na podání půjdě právě Melzer.
V Anglii panuje solidní slunečně počasí, zatím nic nenasvědčuje tomu, že by se některé zápasy nemusely dohrát. Respektive by se odložily na pozdější dobu. Zatím je vše v pořádku, ale víte jak to v Anglii je nevyzpytatelné.
Hráči se pomaličku připravují na tento zápas 4. kola Wimbledonu, za několik okamžiků se vrhneme na tento souboj, který by mohl být poměrně hodně dlouhý a vyrovnaný.
Rakouský tenista Jürgen Melzer je o devět let starším tenistou než jeho protivník. Ve své dosavadní kariéře vyhrál tři turnaje ATP ve dvouhře a dvanáct ve čtyřhře. Nejvyše klasifikován na žebříčku ATP byl pro dvouhru v dubnu 2011 na 8. místě a pro čtyřhru pak v říjnu 2010 na 6. místě. Nyní se pohybuje až ve třetí desítce, konkrétně je sedmatřicátý.

Trénuje jej bývalý švédský tenista Joakim Nyström. Netřeba také připomínát, že je manželem české tenisové krásky Ivety Benešové.
Polský tenista Jerzy Janowicz ve své dosavadní kariéře na okruhu ATP nevyhrál žádný turnaj. Na challengerech ATP a okruhu Futures získal do počátku sezóny 2013 jedenáct titulů ve dvouhře a čtyři ve čtyřhře.

Na žebříčku ATP je momentálně na dvaadvacátém místě. Trénuje ho Fin Kim Tiilikainen.
Hezký den z tenisového zápolení ve Wimbledonu. Dnes krátce po poledni se budeme věnovat duelu mezi polským hráčem Jerzy Janowiczem a německým zkušeným tenistou Jürgem Melzerem. Oba borci se probojovali již do čtvrtého kola a zcela jistě chtějí jít dál a dosáhnout svého maxima. Souboj to bude nepochybně vyrovnaný, i když podle postavení v žebříčku je na tom o něco lépe Janowicz.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 12:40.