Liga juniorů

VHK ROBE Vsetín – HK Opava

5:3

konec (1:0, 2:2, 2:1)

16.11.2012, 13:00 • Zimní stadion na Lapači, Vsetín (5400 míst) • Filip Bazala (@FilipBazala)

60:00

Konec zápasu. (15:16:54)

59:53

Krásná akce s ještě hezčím zákrokem. Martin Kývala dostal přihrávku před opavskou branku a ihned pálil, ale Kober jen švihl lapačkou a puk efetkně chytil.

59:19

Další zákrok Kobera. Do konce zápasu zbývá už jen pár vteřin, Valaši si s největší pravděpodobností připíší další tři body.

58:50

Druhá formace Vsetína si vytvořila na minutu tlak před Koberem, ale opavský gólman úspěšně čelil všem šancím domácích.

57:55

Opava se osvobozuje po střele Štrbíka, který je trefil před Koberem Daňka, který kulhá na střídačku.

56:27

Šestnáct vteřin se bude hrát 4 na 4 a poté započne přesilovka pro Vsetín, protože na 2+2 minuty za vysokou hůl odchází Martin Vrábel (OPA).

55:52

Baroš vystihl rozehrávku Opavy, vyhodil a odchází střídat.
Domácí jsou už ve čtyřech.

55:13

A znovu se Valaši osvobozují.

54:50

Ihned z buly se Vsetín osvobozuje vyhozením za branku Kobera.

54:40

Marek Trčka dostal přihrávku před Kohna a ihned pálil, ale jen do připraveného domácího brankáře, který puk udržel v náruči.

54:06

Vsetín se osvobozuje na krátkou chvíli vyhozením do středního pásma.

53:22

Opava si zahraje dvě minuty přesilovku pět na tři. Vyloučen hráč Vsetína na 2+10 minut za zásah do oblasti hlavy a krku.

52:30

A mohla to být další branka v síti Opavy! Josef Daněk jel sám na Kobera a také to zkusil mezi betony, ale tentokrát Kober včas sklapl své betony.

52:04

Vsetín vstřelil branku!
Druhou branku inkasují hosté ve vlastní přesilovce, když po přihrávce Kajaby se dostal ke střele DOMINIK TOBOLA, který propálil Kobera mezi jeho betony. Asistence: René Kajaba.
Následuje dlouhá přesilovka pro Opavu, která má jedinečnou možnost srovnat stav utkání.

51:43

Chvíli se nebude hrát pro odstranění krvavých stop z ledu.

51:43

Kaluž krve na ledě po vysoké holi Tomáše Vašíčka (VSE), který za svůj zákrok dostává pět 5+KO. Trest odsedí Jan Koutský.

50:33

Kajaba s Tobolou se dostali do šance dva na jednoho, první jmenovaný adresoval přihrávku na hůl Toboly, který sám před Koberem netrefil branku a velkou šanci neproměnil ve prospěch svého týmu.

50:02

Hrálo se dlouho bez přerušení, ale také bez šancí, týmy nahánějí puk sem a tam. Do šancí se přes dobře bránící obrany dostává dnes těžko.

49:29

Střela Kývaly z pravého kruhu šla jen nad branku Kobera.

47:01

Kajaba dobře našel před brankou najíždějícího Tobolu, který se dostal k teči, ale puk do klece nezamířil.

46:29

46:14

Opět dobře Kývala, vybojoval puk za brankou hostů a zkusil zpoza branky překvapit Kobera.

45:52

Martin Kývala se rozjel po pravé straně až před Kobera a dostal se do zakončení, ale hostující brankář byl připraven. Vzápětí přerušená hra, protože Josef Daněk byl natlačen do branky hostů.

45:14

Vsetín se osvobozuje vyhozením do středního pásma.

44:29

Hosté budou mít příležitost ke srovnání. Na dvě minuty za sekání odchází na trestnou lavici Tomáš Žabčík (VSE).

43:08

Opava právě vstřelila branku!
Hosté snižují na rozdíl jediné branky po rychlém protiútoku, který po přihrávce od Vrábela rychlou střelu proměnil v branku DENNIS GULDA. Asistence: Martin Vrábel.

42:18

V posledních vteřinách využitá přesilová hra domácích, kteří vedou už o dvě branky poměrem 4:2! Překrásnou akci předvedl JOSEF DANĚK, který od mantinelu po brankové čáře nabruslil až před Kobera, kterého donutil jít na zem a pod jeho tělem dostal puk do brány. Asistence: Martin Štrbík, Martin Kývala.

41:44

Vsetínu se zatím nedaří nic, zakázané uvolnění a vhazování před Kohnem.

40:40

Opava se ihned osvobozuje a Vsetín zakládá útok nanovo.

40:25

Trestného střílení se pro zranění Štrbíka zhostil Josef Daněk, který zkusil blafák na forhend, ale nedokázal při zakončení přehodit beton ležícího Kobera!

40:25

Martin Štrbík byl tím postiženým, kterého fauloval Filip Vaněk (OPA), který dostává 2+10 minut za vražení zezadu.

40:25

Vsetín pojede trestné střílení!

40:13

Třetí třetinu Valaši načali nepřesnou rozehrávkou, která končí až na zakázaném uvolnění, vhazuje se před Kohnem.

40:01

Třetí třetina začne přibližně ve 14:35.

40:00

39:43

Bleskové využití přesilové hry a strhnutí vedení opět na svou stranu v podání domácího týmu. Vsetínští vyhráli buly, několikrát si poslali puk až přišla střela od modré v podání Báchora, kterou Kober jen vyrazil před sebe, kde stál na dorážku připravený JOSEF DANĚK, který doklepl puk do sítě. Asistence: Stanislav Báchor, Martin Štrbík.

39:20

Za podražení je na dvě minuty vyloučen Martin Vrábel (OPA).

38:29

Tobola našel před Koberem najíždějícího Baroše, který dvakrát zkoušel překonat Kobera, ale ani jeden pokus se neujal.

37:31

Je vyrovnáno! Valaši se přeci jen dokázali usadit v útočném pásmu, když přišla přihrávka na modrou, kde měl ke střele volný prostor STANISLAV BÁCHOR a jeho pokus přes několik hráčů před sebou Kober nemohl vidět a puk tak doplachtil až do jeho sítě. Asistence: Martin Štrbík, Josef Daněk.

36:47

Slezan znovu vyhazuje.

36:20

Opava se vyhozením až za branku Kohna osvobozuje.

35:51

Domácí budou mít možnost srovnat v přesilové hře. Na dvě minuty za nedovolené bránění je vyloučen Nikolas Cios (OPA).

34:50

Tomáš Žabčík se nedokázal zbavit puku, o který záhy přišel, když jej obral Štindl, který našel před Kohnem volného LUKÁŠE SVOBODU, jenž si položil Kohna na zem a zasunul pod jeho tělem do branky. Asistence: Jan Štindl.

34:21

Zablokovaná střela Kajaby, vhazuje se po levici Kobera.

33:43

Icing domácích.

33:20

Po přihrávce od Kajaby trefuje Baroš tyč Koberovy brány!

33:07

Daňkovu ránu tečoval jeden hráčů Opavy až na strop stadionu, vhazuje se před Koberem.

32:12

Vsetín je vykázán z útočného pásma pro postavení útočícího hráče v brankovišti.

31:16

Bojuje se o každý centimetr ledu, ale hezké hokejové šance hokeji stále chybí.

29:55

Žák s Kajabou se ocitli v šanci dva na jednoho, ale po přihrávce od Žáka Kajaba vůbec netrefil puk.

29:10

Zakázané uvolnění i na straně Vsetína. V těchto chvíli opravdu nesledujeme oku vábný hokej.

28:02

Zákrok si připisuje Kober po střele Koutníka.

27:10

Další icing hostů.

27:02

Znovu icing Slezanu.

26:55

René Kajaba pálil zápěstím z kruhů na Kobera, ale bránu Opavy přestřelil.

26:06

Opava se musí poslední minuty pozorně bránit, protože Vsetín je aktivnějším týmem na ledě, ale do větších šancí se stále Valachům nedaří dostat.

24:51

Valaši jsou nyní lepší v pohybu a Opava nestíhá. Z toho plyne další icing Slezanu.

23:34

Situace se opakuje.

23:24

Opava na zvýšenou aktivitu Vsetína reaguje vyhozením přes všechny čáry na zakázané uvolnění.

23:03

Vsetín se snaží rychle odpovědět a dostat se zpět do vedení, ale jejich šance končí na připraveném Koberovi, který nevyráží puky a domácí se těžko dostávají k dorážkám, ze kterých by mohli skórovat.

21:27

Využitá přesilová hra a Slezan srovnává stav zápasu. Až ze své třetiny se rozjel po levé straně MARTIN VRÁBEL, který se natlačil před branku domácích a zakončil přesně nad lapačku vsetínského brankáře. Bez asistence.

21:01

Opava semkla domácí na minutu v útočném pásmu, ale do šance se nedostala.

20:01

Na ledě je Martin Vrábel, který v první třetině nevypadal na to, že bude pokračovat ve hře, jeho pokračující účast v zápase je dobrá zpráva.

20:01

Další třetina začne přibližně v 13:46.

20:00

19:37

Obrovská chyba zatím skvěle chytajícího Kobera! Domácí vyhodili puk přes všechny čáry a do rohu kluziště spěchal rozehrát hostující brankář Kober, který si všiml dojíždějícího hráče RENÉHO KAJABY a rozehrál po mantinelu za branku, ale puk se prapodivně odrazil směrem před branku, KAJABA sebral puk a zasunul do odkryté klece. Domácí tak vedou 1:0. Bez asistence.

19:26

V závěru třetiny se ještě bude vylučovat. Na dvě+dvě minuty za vysokou hůl odchází za katr Josef Daněk (VSE). Slezan má možnost vstřelit branku "do šatny" domácímu týmu, stihnou to?

19:11

Kober přikryl puk před dojíždějícím Štrbíkem, vhazuje se po levici opavského brankáře.

19:01

Poslední minuta první periody před námi, puk mají na holích domácí.

18:15

Hraje se v rychlém tempu, vsetínští mají mírně navrch.

17:05

Zvonek jel sám na Kobera, ale trefil jen tyč!

16:12

Poslední odehrané vteřiny se Vsetín držel před brankou Kobera, ale po většinu času spíš naháněli puk v rozích, do zakončení se domácí pořádně nedostali.

14:23

Dominik Tobola se po levé straně dostal ke střele z kruhu, ale trefil jen náruč Kobera, který chytá zatím velmi jistě.

13:15

Michal Žák se s pukem propracoval až do mezikruží odkud vypálil na Kobera, ale ten byl opět připraven.

13:27

A znovu icing domácích po nepřesné rozehrávce z vlastního pásma.

12:35

Velmi dobré střídání třetí formace domácích. Na ledě jde hodně vidět počínání Reného Kajaby, který si evidentně věří, ale nyní po střele Koutníka dorážel marně, protože Kober byl opět připraven.

11:51

Nepřesná rozehrávka domácích a puk míří přes všechny čáry na zakázané uvolnění.

11:05

Opava přečkala oslabení v pohodě a málem sama skórovala. Vsetín se do žádné vážné akce nedostal.

10:33

Zvonek se dostal před Kobera a zakončoval bekhendem, ale jen do náruče připraveného gólmana Slezanu. Valaši si zatím nepočínají v přesilovce nejlépe.

10:05

Marek Trčka se dostal ke střele z mezikruží a trefil horní tyč Kohnovy brány!

09:05

Domácí si zahrají také přesilovou hru, na dvě minuty za krosček odchází Jan Štindl (OPA).

09:03

René Kajaba se po pravé straně protáhl před Kobera a zamířil do horního růžku, ale tam byl připraven se svou lapačkou hostující brankář.

08:11

Puk na brankové síti a sudí Šír přerušuje hru. Vhazuje se před Koberem.

07:54

První formace domácích opět úřadovala před Koberem, který raději skočil po puku, když projížděl jeho brankovištěm a nechal přerušit hru.

06:57

Pokračuje se ve hře.

06:57

Jde o Martina Vrábela, který je za pomoci svých spoluhráčů odvážen na střídačku. Na pokračování v zápase to nevypadá.

06:57

Přerušená hra, na ledě zůstává ležet jeden z hráčů Opavy a je k němu přivolán i lékař.

06:49

Nyní zkoušel zpoza brány zakončovat Tomáš Žabčík, ale Kober byl opět na tuto možnost připraven a držel pevně brusli u své tyče.

06:29

Nahození Zvonka se snažil ještě před Koberem tečovat Baroš, ale to se mu nepovedlo a brankář Slezanu drží puk pevně ve své moci.

06:04

Hraje se nyní hodně ve středním pásmu, kde týmy bojují o puk, ale nyní je přerušeno pro ofsajd hostů.

04:39

Domácí jsou v pěti, hostům se přesilovka až na únik Štindla vůbec nevyvedla.

04:26

René Kajaba hraje dobře v oslabení a drží puk u brány hostů a zkusil i zakončit zpoza brány, ale Kober byl na svém místě a připraven.

03:22

Jan Štindl se po pravé straně dostal k samostatnému úniku, ale jeho blafák do forhendu Kohn vystihl a do jeho zakončení včas položil beton.

02:48

Domácí vyhráli buly a ihned vyhazují.

02:39

Slezan si zahraje přesilovou hru. Za hákování je na dvě minuty vyloučen Martin Kývala (VSE).

02:07

Nepřesná rozehrávka, kterou vyslal Vašíček končí na zakázaném uvolnění, vhazuje se před Kohnem.

00:49

Hosté také poprvé zahrozili, když se dostal před Kohna přihrávku Svoboda, ale Kohn puk chytil a přikryl na vhazování.

00:22

Hezká akce první formace ihned v počátku utkání. Daněk zavezl puk po pravé straně do útočného pásma a přihrál za sebe na najíždějícího Štrbíka, který ihned pálil, ale jen do připraveného Kobera.

00:01

VHK Vsetín: Kohn – Vašíček, Valentík, Koutský, Žabčík T., Žák, Horák, Báchor – Daněk, Štrbík, Koutník, Gromus, Kývala, Baroš, Ondra, Zvonek, Kajaba, Tobola.

HC Slezan Opava: Kober - Bendík, Soukal, Hájek, Havlíček, Chvěja – Mareček, Trčka, Vaněk, Březina, Cios, Vrábel, Gulda, Svoboda, Juran, Štindl.

Rozhodčí: Šír – Hlavatý, Tošenovjan.
Slezané si letos nevedou špatně a po třinácti utkáních jim patří čtvrtá příčka za pět vítězství v základní hrací době a tři výhry v prodloužené hře. První vzájemný zápas s Valachy Opava na vlastním ledě prohrála poměrem 3:5. K vítězství Valachů přispěl výraznou měrou Martin Štrbík, který zaznamenal hattrick.

Vsetín strávil reprezentační přestávku na prvním místě a ještě několik utkání se na něm zcela jistě udrží, protože jejich náskok čítá na druhý Havířov už devět bodů. Svěřenci Luboše Jenáčka dnes musí zvítězit, protože v následujícím utkání putují do Havířova a tam by případná prohra mohla vrátit AZet do hry o první místo.

Čeká nás zajímavé utkání, bušte s námi při tom.
Vítejte při sledování onlajnu z Ligy juniorů, skupiny Východ. Dnes se proti sobě na vsetínském Lapači postaví domácí VHK Vsetín, který hostí tým Slezanu Opava.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 13:00.

5:3

Branky a nahrávky: 20. Kajaba, 38. Báchor (Štrbík, Daněk), 40. Daněk (Báchor, Štrbík), 43. Daněk (Štrbík, Kývala), 53. Tobola (Kajaba) - 22. Vrábel, 35. Svoboda (Štindl), 44. Gulda (Vrábel)

VHK ROBE Vsetín: Kohn – Vašíček, Valentík, Koutský, Žabčík T., Žák, Horák, Báchor – Kývala, Daněk, Štrbík – Baroš, Tobola, Kajaba – Koutník, Gromus, Zvonek – Ondra.

HK Opava: Kober - Bendík, Soukal, Hájek, Havlíček, Chvěja – Mareček, Trčka, Vaněk, Březina, Cios, Vrábel, Gulda, Svoboda, Juran, Štindl.

Rozhodčí: Mrkva – Hlavatý, Tošenovjan