3:4

konec (2:2, 1:1, 0:1)

16.11.2012, 17:00 • Zimný štadión mesta Poprad sk

Je dobojované!
V tretej tretine sa rozhodlo. Košičania sa dostali do vedenia v 44. minúte, keď skvelý gól vsietil Tomáš Bulík. Ten zinkasoval skvelú prihrávku od Svitanu a švihom našiel miesto v Sidorovej bráne, ktoré nebolo pokryté. V závere tretej tretiny sme videli obrovský tlak domácich hráčov, no ten zneškodnil s veľkým prehľadom svojími pozornými reflexmi gólman Alexandr Hylák.
Košičania si tak z tohto východoslovenského derby odnášajú dôležité tri body a zatiaľ vyhrávajú 2:1 na ligové derby zápasy.

Dovidenia pri ďalších online prenosoch z popradského štadióna.
Lúči sa s Vami Tomáš Kovalský. (19:20:59)

60:00

59:58

Posledné zakončenie od modrej čiary nám predviedol Lukáš Hvila, no gólman Hylák puk vyráža svojou lapačkou na zadný mantinel.

59:51

Deväť sekúnd do konca a vhadzovať sa bude po Hylákovej ľavici!

59:46

Podľa všetkého do košickej brány padol gól, no hlavný rozhodca Baluška prerušil hru z dôvodu, že videl postaveného útočiaceho hráča v bránkovisku!

59:30

Hylák nám predviedol ďalší skvelý zákrok! Po prihrávke od Kovačeviča sa k puku dostal Sabolič, ktorý nekompromisnou delovkou preveril košického brankára. Ten však puk videl a úspešne ho ukryl vo svojej výstroji.

59:37

Aj tréner Košíc - Milan Staš si vyžiadal oddychový čas!

59:20

Delovku od modrej čiary nám tentokrát predviedol Kovačevič! Gólman Hylák však vyráža aj tento skvelý strelecký pokus! Pri puku sú stále domáci hráči!

58:39

Tvrdé zakončenie od modrej čiary nám predviedol Lukáš Hvila! Gólman Hylák v spolupráci s Kolbom však tento puk vyrazili do bezpečia a Popradčania opäť úspešne kombinujú.

58:12

Popradskí "Kamzíci" nastupujú v šestici a gólman Sidor ostáva na striedačke! Máme tu powerplay!

58:12

Popradský tréner Jozef Škrak si vyžiadal oddychový čas!

58:12

Gólman Hylák nám predviedol ďalší skvelý zákrok! Po skvelej prihrávke od Kloudu sa snažil dorážať Michael Vandas, no košický gólman aj tentokrát úspešne prevetral svoju lapačku!

57:59

Košičania sa zatiaľ úspešne oslobodzujú. Efektívne vyhodenie puku cez všetky čiary nám predviedol Marek Slovák. Pri puku je Špelda, ktorý sa pokúsi spoza vlastnej brány niečo vymyslieť.

57:36

V závere tretej tretiny získavajú popradskí hráči početnú výhodu. Na dve minúty za podrazenie Michaela Vandasa si odchádza sadnúť Michal Šeda.

57:20

Dušan Sidor bol opäť pod paľbou! Tentokrát po peknej prihrávke od Bulíka zakončoval Jenčí, ktorý sa však gólovo nedokázal presadiť proti pozornému ľavému betónu poprsadského gólmana.

56:45

Tvrdé zakončenie Dávida Buca z ľavého krídla putovalo len mimo košickej brány. Následne nám Deyl svojím vyhodením puku predviedol zakázané uvoľnenie.

56:00

Do konca tretej tretiny nám ostávajú presne štyri minúty. Pri puku sú momentálne domáci hráči, ktorí však musia zakladať útok z vlastnej obrannej tretiny. Uvidíme, ako sa im to podarí tentokrát.

55:25

Peter Klouda nahodil puk na košickú bránu a snažil sa z tejto šance niečo vyťažiť. Gólman Hylák mu však predviedol úspešný zákrok, keď puk pokryl svojou lapačkou.

54:45

"Kamzíci" sú opäť usadení v útočnom pásme, kde sa snažia efektívne kombinovať. Prihrávkové kombinácie im zatiaľ vychádzajú, no v kľúčových momentoch im chýbajú zakončenia.

54:10

Popradskí hráči sa nakrátko dostali do útočného pásma, no nevydržali tam veľmi dlho. Pekný bodyček Kolbu odstavil útočiaceho Tomasa a vlastne celý popradský útok.

3:4

Branky a nahrávky: 2. Balán (Buc), 9. Buc (Balán, Kovačevič), 32. Hvila (Klouda) - 7. Jokeľ (Šeda), 9. Slovák (Novotný), 22. Novotný (Chovan, Šeda), 44. Bulík (Svitana, Jenčík)

HK Poprad: Nikkilä (21. Sidor) - Šterbák, Suchý - Kovačevič, Kramár - Špelda, Kurali - Jáchym, Homa - Vandas, Klouda ("C"), Hvila - Tomas, Balán, Buc - Sabolič, Koskinen, Jabrocký - S. Takáč, Gríger, Paločko.

HC Košice: Hylák (Riečický) - Šeda, Novák - Deyl, Kolba ("C")- M. Takáč, Macejko - Gajdoš - Jenčík, Bulík, Haščák - Chovan, Slovák, Novotný - Richard Huna, Róbert Huna, Svitana - Pašek, Mlynarovič, Jokeľ.

Rozhodčí: Fraňo, Baluška - Bogdaň, M. Korba