KHL

Barys Nur-Sultan – Avtomobilist Jekatěrinburg

7:2

konec (3:1, 1:1, 3:0)

16.11.2012, 14:00 • Kazachstán Sports Palace (4 100) • Roman Zajíček (@RomanZajicek)

Unibet.com: 1.55 4.7 4.7 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

Je dobojováno. Domácí nakonec vítězí vysoko 7:2, když ještě v poslední třetině přidali tři branky. Výsledek je to zasloužený, celý zápas byli hráči Astany lepší a utkání kontrolovali. Tolik tedy z tohoto zápasu KHL, u dalších zápasů se budu těšit zase příště. Hezký pátek a pěkný víkend. (16:20:13)

60:00

58:34

Astana právě vstřelila branku!

Hosté si povezou domů pořádně těžký náklad v podobě sedmi naložených branek. Poslední hřebíček do rakve Jekatěrinburgu dává DMITRI UPPER. Asistence: Konstantin Ruděnko.

58:02

Puk mimo hřiště i tentokrát, když Hedman střílel z voleje, ale od brusle jednoho z hráčů Avtomobilistu je kotouč pryč.

57:20

Sokolova střela byla v poslední moment sražena Běljakovem do ochranné sítě.

56:43

Boyd s Dawsem nehrají vůbec špatné. Spolupráce fungovala i nyní, prvně jmenovaný střílel z voleje a Holt chytá s námahou do lapačky.

55:59

Utkání se v poklidném tempu dohrává.

54:39

Hraje se v plném počtu.

54:02

Několik střel šlo na Lassilu, ale neujala se ani jedna. Především Gusevova bomba nebyla špatná a vzápětí dorážka Simakova volala po brance, ale kdepak.

52:59

Co tedy ukáží hosté ve své přesilovce. Dvě dnes využili, pro lepší pocit by chtěli určitě utkání ještě kosmeticky upravit.

52:39

Ještě přesilovka pro Avtomobilist. Teemu Lassila v brankovišti přiložil hokejku před Antropova, ten o ni "zakopl" a sudí jasně ukazují - dvě minuty podražení.

52:00

Osm minut do konce utkání a domácí publikum může být spokojeno s průběhem tohoto duelu.

51:22

Starčenko byl pro změnu natlačen do brány a hra je vykázána do středního pásma pro postavení útočícího hráče v brankovišti.

50:23

Lapenkovu akci hatí postavení mimo hru.

49:49

Co dnes hostům nelze vytknout, jsou přesilovky. Jinak toho moc nepřevedli. Pokud však hráli v početní výhodě, dokázali si vytvořit tlak.

48:24

Ještě chtěl něco před studeným Lassilou vymyslet slovenský štírek Špirko, jenže byl v útočné třetině zcela sám.

47:50

Rána od modré prosvištěla kolem Holtovy brány, měl štěstí. Nic moc neviděl.

46:49

To Puškarjov je při chuti, objel celou bránu a snažil se zasunout pod betony Holta. Stav se nemění.

45:02

Uvolnění domácí si dělaji na ledě co chtějí a notně konsternovaní borci z Jekatěrinburgu už nemají sílu na nějaké útočení.

7:2

Branky a nahrávky: 10. Starčenko (Ruděnko, Hedman), 11. Litviněnko (Žaljanov, Gavrilin), 15. Dawes (Boyd), 37. Rakanov (Novopašin, Dawes), 42. Litviněnko, 43. Bochenski (Novopašin, Hedman), 59. Upper (Ruděnko) - 19. Gusev, 40. Malychin (Lapenkov)

Barys Nur-Sultan: Lassila (Poluektov) - Savčenko, Litviněnko, Novopašin, Hedman, McDonagh, Běljakov, Grigorjev - Puškarjov, Gavrilin, Žaljanov - Ruděnko, Upper (C), Starčenko - Buchenski, Antropov, Alexandrov - Boyd, Rakanov, Dawes - Jermolajev.
Trenér: Vladimir Krikunov.

Avtomobilist Jekatěrinburg: Lobanov (od 15. Holt) - Mezei, Sokolov, Gusev, Trjamkin, Jukšejev, Sazonov - Simakov, Špirko, Straka - Nemolodišev, Malychin, Lapenkov - Makeljev, Strelcov A., Jemelejev - Gimatov, Žmakin, Strelcov V., Pronin.
Trenér: Igor Ulanov.

Rozhodčí: Buturlin, Soin - Pavlov, Čubikin