Extraliga staršího dorostu

VHK ROBE Vsetín – HC Oceláři Třinec

5:6

po s.n. (0:2, 1:1, 4:2 - 0:0)

16.11.2012, 16:30 • Zimní stadion Na Lapači (kapacita: 5400 míst). • Dominik Tobola (@DomTo81)

Konec zápasu. (20:30:54)

65:00

Třinec právě vstřelil branku!
Jediným úspěšným řešitelem hádanky byl v nájezdech ADAM KOFROŇ, ,který svým blafákem do forhendu vystřelil hostům bod navíc.
Vašíček netrefuje ani prostor mezi třemi tyčemi a je rozhodnuto!
Růžičku vychytal Vlach s přehledem.
Račický stejným stylem neproměňuje.
Kasala nic nenaznačil, pouze trefil Vlacha do betonů, stále tedy 0:1.
Pancza na druhé straně s blafákem do bekhendu neuspěl.

Kofroň mazácky dává. Blafákem do forhendu proměnil! 1:0.
Začínají Třinečtí.

Samostatné nájezdy začínají.
Prodloužení rozuzlení nepřineslo, na řadu tedy přijdou samostatné nájezdy.

65:00

Prodloužení skončilo.

64:47

Rod hledal na modré čáře Hajdu, bez úspěchu.

64:01

Dominik Hohl chytře zasunoval zpoza branky za Svobodu, ale ten svůj přesun zvládl na jedničku.

63:11

Mikula zřel kotouč bez dohledu a najel před branku jako vyhladovělý tygr, Svoboda jeho agilitu zneškodnil.

62:27

Forch se silou probil před Zahradníčka a hledal před brankou Kuchaříka, ale přihrávku zblokoval Kasala.

61:49

Vhazování před Vlachem.

61:33

Třinec je usazen v útočném pásmu, domácí jej drží zkrátka, v prostoru za brankou.

60:55

Na hráčích je jasně vidět, že ani jeden z týmů nechce udělat zbytečnou chybu.

60:08

Domácí se pustili do svého soka bez bázně, Svoboda raději střelu Grygara přikryl.

60:01

Viděli jsme strhující třetí třetinu, ve které padlo celkem šest branek. Pochopitelně se radují více domácí, kteří skvělým týmovým výkonem dokázali srovnat stav na 5:5 a již si tak připsali bod s cenou zlata. Nyní se bude bojovat o druhý navíc. Kdo jej získá?

60:00

59:52

Domácí se dostali ihned po buly z pásma a na Svobodu nahodil kotouč Forch.

59:41

Domácí brání statečně vydřené srovnání. Nyní je tu zakázané uvolnění.

58:38

Ve stejném čase si vzal trenér hostí Mucha oddechový čas.

58:38

Vsetín vstřelil branku!
A je srovnáno! Pancza se dostal za obránce a ujížděl sám na Svobodu, byl faulován a v signalizované výhodě dorazil po víko kotouč DOMINIK HOHL! Domácí tak heroicky srovnávají stav střetnutí! Asistence: René Pancza.

58:02

Hajda na ledě a zároveň byly ohlášeny poslední dvě minuty třetí třetiny.

56:34

Christov se pokoušel najít k bráně si sjíždějícího Kovařčíka, ale tomu puk se nepodařilo zpracovat.

56:02

A domácí jsou záhy po své přesilové hře posláni do početní nevýhody. Dvě minuty odsedí Hajda (VSE) za držení.

55:49

55:12

Domácí se nemohou dostat k větší příležitosti a Třinec zkušeně hlídá střední pásmo.

54:05

Vlach nyní zbytečně podržel puk pod sebou a vhazuje se po jeho levici.

53:49

Domácí dostávají obrovskou šanci na srovnání. Kasala (TRI) zbytečně podrazil v útočném pásmu jednoho ze Vsetínských a bude pykat dvě minuty.

53:10

Řada Pancza - Kuchařík - Hořanský nyní zavřela hosty v jejich třetině. Největší příležitost měla tato útočná formace po střele Žabčíka, kterou se snažil tečovat Kuchařík, leč marně.

52:31

Vlach raději kryje nahození Třineckých.

52:01

Hlavní rozhodčí si zavolal oba kapitány, aby uvolnil atmosféru na ledě. Vhazuje se po levici Svobody.

52:01

Grygar se nyní šikovně pokoušel zasunout odražený kotouč za Svobodu.

51:32

Zahradníček po skvělé přihrávce Kasaly trefuje tyč vsetínské branky!

51:01

Nakonec se hostující forvard, za pomoci svých spoluhráčů, zvedá a odjíždí na střídačku, kde bude ošetřen.

51:01

Na ledě nyní leží viditelně otřesený, odchovanec Vsetína, nyní ve službách Třince hrající Lukáš Motloch.

50:29

Opět po obdržené brance je tu nápor Třince, který nyní Valaši brání bez úhony.

49:36

Nevídané, opravdu strhující utkání! Ihned po vhazování napřáhl VOJTĚCH VAŠÍČEK a propálil před ním stojící živou zeď. Bez asistence.

49:31

Domácí mají opět šanci na kontaktní branku. Vyloučen Motloch (TRI) na dvě minuty za sekání.

48:40

A opět je to dvě branky! Kofroň po přesilovkové kombinaci vybídl ke skórování MARKA RŮŽIČKU, který zachoval jako jeho slavnější jmenovec z mužského týmu Třince a zakončil přesně pod přesunujícím se Vlachem. Asistence: Adam Kofroň, Lukáš Kasala.

48:11

Domácí si opět komplikují situaci. Na dvě minuty za držení sedí Vojtěch Vašíček (VSE).

47:25

Co se nepovedlo v přesilovce dvojnásobné, povedlo se záhy v klasické výhodě 5 na 4! Pancza našel připraveného ADAMA HOŘANSKÉHO, jenž z voleje trefil přesně do podpaždí Svobody. Naděje domácích stále žije! Asistence: René Pancza, Zbyněk Žabčík.

47:14

Domácím se ovšem dvojnásobná výhoda moc nevyvedla a hosté jsou ve čtyřech.

45:45

Zřejmě klíčový moment utkání! Třinec jde do tří. Na dvě minuty za podražení jde sedět Heider (TRI).

45:14

Valaši mají jedinečnou příležitost vrátit se zpět do boje o body. Na dvě minuty půjde sedět za faul kolenem Pěnčík (TRI).

44:48

Domácí ovšem hodně rychle přicházejí o naději na zvrat v utkání! Kasala projel po levé straně a našel ADAMA KOFRONĚ, který záhy vrací svému vedení o dvě branky. Asistence: Lukáš Kasala.

44:22

Domácí se v závěru přesilové hry přece jen prosazují a dávají tak velmi důležitý kontaktní gól! Po střele Žabčíka se nejrychleji zorientoval před Svobodou RENÉ PANCZA a nekompromisně uklidil kotouč do sítě! Asistence: Zbyněk Žabčík.

43:31

Až teď v záklonu po přihrávce od Forcha střílel Mikula. Jeho pokus nedoputoval ani ke Svobodovi.

43:07

Domácím se ovšem nyní nedaří dostat do pásma.

42:27

Domácí dostávají výhodu přesilové hry. Na dvě minuty za držení hole sedí na trestné lavici Bartoň (TRI).

41:55

Kuchařík velmi účinně napadal, čehož však nevyužil Pancza. Slovenský forvard nenašel hůl Hořanského.

41:25

41:23

Další střela, tentokrát ihned po vhazování od Žabčíka, která však netrefila prostor, který hájí Miroslav Svoboda.

40:32

Třinec načíná třetí část rozehranou přesilovkou. Domácí se však velmi dobře brání, ba co více Kuchařík pálil velmi štiplavě. Svoboda s problémy vyráží do ochranné sítě.

40:01

Druhá dvacetiminutovka nabídla velmi rychlou facku pro Vsetín v podobě třetí branky v jejich síti. Avšak ihned poté nabrali domácí ztracenou dravost a začali soupeři velmi zle zatápět a byli to oni, kdo byl lepším týmem v prostřední části. Za svou bojovnost a odhodlanost, jak se říká "jít s kůži na trh", byli odměněni v podobě
snížení na 1:3 z hole Jana Ščotky. Závěrečné dějství, které začne přibližně v 18:13, bude tedy ještě velmi zajímavé.

40:00

39:50

Třinec v útočném pásmu, ale domácí velmi dobře brání.

39:25

Z té vychází domácí jako "poraženi". Ščotka (VSE) vyloučen za hrubost.

39:25

Domácí se vymanili ze sevření a Grygar pálil do ramene připraveného Svobody. Poté se před hostující brankou strhla mela.

39:01

Běží poslední minuta druhé periody. Domácí nyní pod tlakem Ocelářů.

38:07

Branková příležitost i na druhé straně! Ihned poté, co Heider skočil z trestné lavice, se mohli hosté radovat, protože Vlach vyjel z branky a hostující obránce jej obhodil. Snažil se nahrát před prázdnou branku svému spoluhráči, jenže Ščotka a spol. obětavými zákroky zabránili gólu!

37:32

Kuchařík v úniku přistrčil na Panczu, který si zpracoval kotouč, ale pálil pouze do betonů Svobody!

36:32

Žabčík při střele z voleje zlomil hůl.

36:10

Mikula si natáhl hráče na sebe, aby poté našel před brankou Ondřeje Grygara, který však kotouč přes beton Svobody nepřestřelil.

35:50

A ve stejném čase je vyloučen za podražení Heider (TRI). Velká šance pro Vsetín ke vstřelení kontaktní branky.

35:50

Vsetín se nadechuje k velkým věcem! Hajda trefuje střelou od modré tyč!

35:23

A konečně přichází zasloužená gólová radost pro domácí! Račický našel v mezikruží sjíždějícího obránce JANA ŠČOTKU,který trefil přesně nad rameno Svobody! Asistence: Tomáš Račický.

35:09

Domácí bojují, snaží se, ale zatím to branky nepřináší. Ščotka našel mezírku v před ním stojícím bloku hráčů, ale Svoboda vyráží do ochranné sítě.

34:51

Hohl nahodil obloukem na Svobodu, jenž drží kotouč v lapačce. Vhazování po jeho pravici.

34:11

Jašek v přečíslení našel hůl Růžičky, jehož tvrdý projektil skončil na betonech Vlacha.

33:53

Panczova rána letí pouze do ochranné sítě. Ve stejném čase domácím končí přesilovka.

33:16

Grygar prostrčil na najíždějícího Forcha, ale jeho ránu zblokoval jeden z třineckých obránců.

32:12

Přicházejí velké šance domácích! Forch nejprve vystřelil a způsobil rozruch před Svobodou, ale ani Mikula, ani Grygar nedostali kotouč do sítě!

31:53

Přesilovku si zahrají i domácí. Bartko (TRI) sedí na trestné lavici za hákování.

31:10

Růžička pálí po přihrávce Kovařčíka jen těsně nad Vlachovu branku.

30:40

Ščotka ihned po buly pálí těsně vedle.

30:33

Hryciow nahodil před branku, jeho pokus kryje Svoboda a bude se vhazovat po jeho levici.

30:03

29:53

Největší šance Valachů přichází paradoxně v oslabení! Ondřej Grygar vystihl nedbalou rozehrávku Třineckých na modré a uháněl na Svobodu zcela sám. Pokusil se o střelu mezi betony, ale hostující brankář sklapl své chrániče včas!

29:12

Hajda srdnatě vybojoval kotouč a vyhazuje jej přes všechny čáry.

28:39

Rod zblokoval nahození Heidera a vyhazuje. Třinec se však ihned poté vrací kvalitní reorganizací zpět do pásma soupeře.

28:03

Domácí si znova zatápí. Na trestnou lavici míří Jan Ščotka (VSE) na dvě minuty za vražení.

27:07

Kofroň si stáhl kotouč za modrou čárou a napálil jej na Vlacha, který vyráží za branku.

26:35

Zblokované nahození jednoho z obránců domácích končí v lapačce Svobody, který kotouč raději drží.

26:00

Hosté značně polevili, Vsetín se zvýšenou aktivitou snaží o navrácení se do utkání.

24:57

24:31

Růžička natáhl k obrovské bombě a z vrcholu kruhu napálil tyč Vlachovy branky!

24:04

Pancza mohl jít do úniku, místo toho však vyhodil kotouč mimo hřiště. Tak tak, že byl tečován.

22:57

Domácí však budou svůj tlak na chvíli odložit. Na trestnou lavici míří za podražení František Rod (VSE).

22:32

Valaši rozjezdili své v úvodu zabetonované nohy. Rod našel před brankou Forcha, Svoboda stále bezchybný.

21:15

Obdržená branka domácí nakopla. V další šanci se zjevil Rod, ale je střelu po zemi v poklidu zneškodnil Svoboda.

20:56

Velká příležitost ke snížení! Kuchařík našel Panczu, který pálil z voleje, ale hostující brankář Svoboda chytá!

20:13

Tak to je decimující začátek pro domácí! Jašek projel kolem pravého mantinelu a našel Růžičku, po jehož střele dorážel do branky zející prázdnotou MICHAL KOVAŘČÍK a dal tak svůj druhý gól v utkání, celkově si připsal třetí bod! Asistence: Marek Růžička, Lukáš Jašek.

20:01

Skončila nám první třetina střetnutí, která přinesla dvě branky do sítě Valachů. Domácí sice začali náporem, který je ovšem po celou dobu spíše platonický, VHK se nedostalo v podstatě do žádné gólové příležitosti. Naopak hosté z Třince těžili v podstatě ze všeho, co jim bylo nabídnuto a právě proto vedou po prvním dějství na Lapači o dvě branky. Druhá dvacetiminutovka začne přibližně v 17:19.

20:00

19:57

Nakonec ještě buly před Svobodou.

19:12

Zakázané uvolnění Vsetínských.

19:02

Běží již poslední minuta první třetiny a vhazuje se před Vlachem.

17:48

Oceláři nyní předvedli hokejovou akci hodnou nejvyšších bodových ohodnocení! Kovařčík prosvištěl po levé straně a přehrál před branku, kde nastavil svoji hůl VÍT CHRISTOV, jenž umístil puk na rameno bezmocného Vlacha. Asistence: Michal Kovařčík.

17:32

Vsetín si prve vybojoval útočné pásmo, aby poté ztratil. Vhazuje se před Vlachem.

17:15

Offside nyní na straně Ocelářů.

16:40

Kuchařík se užuž hnal do úniku, ale zastavila jej píšťalka čárového sudího, která signalizovala offside.

16:31

Odpískaná hra vysokou holí.

15:23

Ščotka nyní zavařil svým spoluhráčům. Jašek jej obral za brankou a pokoušel se najít mezi kruhy vystaveného Švaňu, který se však ke střele nedostal.

14:53

13:00

Forch společně s Račickým vyjeli na zteč třinecké branky. Prvně jmenovaný se pokoušel najít stříleným centrem na branku posilu z Liberce, která však na kotouč nedosáhla.

12:53

Zbytečné vyloučení domácích. Vašíček (VSE), i přes nabízený čas, vyhodil kotouč mimo hřiště a je vyloučen za zdržování hry.

12:46

Vsetín se opět dostal do utkání a snaží o usilovné napadání soupeře. Zatím je to však tlak platonický.

11:20

Kasala nestačil přehrát na svého spoluhráče před modrou čárou a nakonec nahodil kotouč tak, že je z toho úmyslný ofsajd.

10:40

Minizávar před domácí brankou zakončil střelou do Vlachova betonu Pěnčík. Nakonec je z toho zakázané uvolnění domácích.

9:56

Hosty úvodní branka nakopla a ihned se pustili do obléhání branky Vsetína. Vlach přikryl po střele Walaskiho.

9:11

A Třinec využívá své početní minuty záhy! Od modré nahodil kotouč na branku Kofroň, který sklepl za Vlachova záda MICHAL KOVAŘČÍK a poslal svůj tým do vedení. Asistence: Adam Kofroň.

8:42

Vsetínský obránce Hohl (VSE) na dvě minuty za podražení.

8:31

Hohl si velmi dobře našel místo mezi kruhy a pálil těsně vedle branky hostí.

7:32

Hajda napřáhl od modré a vystrašil hostující obranu. Třinec poté vyhazuje na zakázané uvolnění.

6:23

Grygar málem uháněl sám na Svobodu, ale na poslední chvíli jej zastavil dotírající Mičulka.

5:42

Icing Vsetína.

5:03

Pancza dostal nabito na vrchol kruhu od Kuchaříka, ale v podstatě ani nevystřelil.

4:44

Vhazovaní po levici Svobody.

4:00

První zákrok si připisuje také domácí brankář Vlach, který měl úlohu jednoduchou. Střelu doprostřed branky vyslal Kovařčík.

3:27

3:01

Pancza znova u kotouče. Teď slovenský útočník ve službách VHK hledal před brankou Kuchaříka, který na puk nedosáhl.

2:21

Nyní jsou však domácí nastěhováni před Svobodou, tvrdě pálil od modré Pancza.

1:48

Valachům se úvod přesilové hry nedaří, Třinec kontroluje kotouč ve středním pásmu.

1:27

Nyní se čeká na upravení ledu, aby byla branka hostí pevně zajištěna.

1:27

Nasazení v úvodu se vyplatilo. Vyloučen hostující brankář, odchovanec Vsetína, Svoboda (TRI), za kterého odsedí trest Stránský.

1:03

Aktivněji začali domácí. První pokus mezi tři tyče mířil z hole Žabčíka.

00:01

VHK Vsetín: Vlach (Bechný) - Hajda, Žabčík, Běhula, Vašíček, Hryciow, Ščotka, Hohl - Pancza, Račický, Forch, Světlík, Mikula, Haničinec, Kuchařík, Grygar, Hořanský, Rod.

HC Oceláři Třinec: Svoboda (Cieslar) - Bartko, Mičulka, Stránský, Zahradníček, Bartoň, Walaski - Kovařčík, Růžička, Christov, Pěnčík, Kofroň, Trčka, Motloch, Kasala, Lorek, Švaňa, Jašek.

Rozhodčí: Langer - Havlík, Moravec.
To Valaši se potýkají s absolutně jinou situací. V posledním dvojkole před reprezentační přestávkou nedokázali svěřenci Jiřího Weintritta ani jednou zvítězit. Nejprve ztratili skvěle rozehraný zápas na domácím ledě s Havířovem a poté podlehli na ledě Olomouce, 6:4. Vsetínští se tedy dnes budou snažit o malý zázrak a každý utržený bod bude mít cenu více než zlatou. Utkání začne za necelých třináct minut..
Vítám Vás u sledování přenosu mezi Vsetínem a Třincem. O favoritovi dnešního střetnutí není pochyb, vždyť Oceláři našli doposud pouhé dva přemožitele. Ihned ve třetím kole zdolala severomoravský celek brněnská Kometa. Poté trvala vítězná série Třince, která čítala 14 vítězství v řadě. Druhým a dosud posledním přemožitelem celku z polských hranic jsou Vítkovice, které dokázaly v severomoravském derby porazit své stejně staré soky na jejich kluzišti.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:30.

5:6

Branky a nahrávky: 36. Ščotka (Račický), 45. Pancza (Žabčík), 48. Hořanský (Pancza, Žabčík), 50. Vašíček, 59. Hohl (Pancza) - 10. Kovařčík (Kofroň), 18. Christov (Kovařčík), 21. Kovařčík (Růžička, Jašek), 45. Kofroň (Kasala), 49. Růžička (Kofroň, Kasala), 65. Kofroň

VHK ROBE Vsetín: Vlach (Bechný) - Hajda, Žabčík, Běhula, Vašíček, Hryciow, Ščotka, Hohl - Pancza, Račický, Forch, Světlík, Mikula, Haničinec, Kuchařík, Grygar, Hořanský, Rod.

Rozhodčí: Langer - Havlík, Moravec