KHL

Barys Nur-Sultan – Avtomobilist Jekatěrinburg

7:2

konec (3:1, 1:1, 3:0)

16.11.2012, 14:00 • Kazachstán Sports Palace (4 100) • Roman Zajíček (@RomanZajicek)

Unibet.com: 1.55 4.7 4.7 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

Je dobojováno. Domácí nakonec vítězí vysoko 7:2, když ještě v poslední třetině přidali tři branky. Výsledek je to zasloužený, celý zápas byli hráči Astany lepší a utkání kontrolovali. Tolik tedy z tohoto zápasu KHL, u dalších zápasů se budu těšit zase příště. Hezký pátek a pěkný víkend. (16:20:13)

60:00

58:34

Astana právě vstřelila branku!

Hosté si povezou domů pořádně těžký náklad v podobě sedmi naložených branek. Poslední hřebíček do rakve Jekatěrinburgu dává DMITRI UPPER. Asistence: Konstantin Ruděnko.

58:02

Puk mimo hřiště i tentokrát, když Hedman střílel z voleje, ale od brusle jednoho z hráčů Avtomobilistu je kotouč pryč.

57:20

Sokolova střela byla v poslední moment sražena Běljakovem do ochranné sítě.

56:43

Boyd s Dawsem nehrají vůbec špatné. Spolupráce fungovala i nyní, prvně jmenovaný střílel z voleje a Holt chytá s námahou do lapačky.

55:59

Utkání se v poklidném tempu dohrává.

54:39

Hraje se v plném počtu.

54:02

Několik střel šlo na Lassilu, ale neujala se ani jedna. Především Gusevova bomba nebyla špatná a vzápětí dorážka Simakova volala po brance, ale kdepak.

52:59

Co tedy ukáží hosté ve své přesilovce. Dvě dnes využili, pro lepší pocit by chtěli určitě utkání ještě kosmeticky upravit.

52:39

Ještě přesilovka pro Avtomobilist. Teemu Lassila v brankovišti přiložil hokejku před Antropova, ten o ni "zakopl" a sudí jasně ukazují - dvě minuty podražení.

52:00

Osm minut do konce utkání a domácí publikum může být spokojeno s průběhem tohoto duelu.

51:22

Starčenko byl pro změnu natlačen do brány a hra je vykázána do středního pásma pro postavení útočícího hráče v brankovišti.

50:23

Lapenkovu akci hatí postavení mimo hru.

49:49

Co dnes hostům nelze vytknout, jsou přesilovky. Jinak toho moc nepřevedli. Pokud však hráli v početní výhodě, dokázali si vytvořit tlak.

48:24

Ještě chtěl něco před studeným Lassilou vymyslet slovenský štírek Špirko, jenže byl v útočné třetině zcela sám.

47:50

Rána od modré prosvištěla kolem Holtovy brány, měl štěstí. Nic moc neviděl.

46:49

To Puškarjov je při chuti, objel celou bránu a snažil se zasunout pod betony Holta. Stav se nemění.

45:02

Uvolnění domácí si dělaji na ledě co chtějí a notně konsternovaní borci z Jekatěrinburgu už nemají sílu na nějaké útočení.

43:24

Je jasné, že se třetí část bude pouze z povinnosti dohrávat.

42:32

Tak to už je poměrně krutý výsledek. Hosté jsou zralí na ručník. BRANDON BOCHENSKI z pozice mekruží nachytal Holta na hruškách. Jeho obránci byli také nedůrazní a prakticky odevzdaní. Je hotovo. Asistence: Vitalij Novopašin, Victor Hedman.

42:28

Hosté navíc vyfasovali trest za příliš mnoho hráčů na ledě.

42:22

To už bude mít poslední celek tabulky velice složité na ledě Kazachstánců.

41:50

Je pravděpodobně rozhodnuto. ALEXEJ LITVINĚNKO využil špatné rozehrávky hostujících obránců, které obral o kotouč a poté po samostatné akci zavěsil do brány Avtomobilistu pátý hřebík. Zřejmě také definitivní. Bez asistence.

41:25

Ani druhá minuta se Astaně příliš nepodařila, hosté vyhazují a jsou v pěti.

41:23

Přesilovka se Barysu zatím příliš nedaří, hraje se ve středním pásmu.

40:02

Alexandr Strelcov v závěru druhé třetiny inkasoval trest za hákování, třetí třetinu začnou domácí v početní výhodě.

40:01

Střely na bránu po druhé třetině: 28:19.
Je za námi druhá třetina, kde padly dvě branky. Po jedné na obou stranách. Na 4:1 zvyšoval tři minuty před koncem Rakanov, ale jakous takous naději dal svému týmu v závěru třetiny Malychin. Nutno uznat, že domácí utkání kontrolují a jdou si pro zatím zasloužené tři body. Poslední perioda začíná v 15:45.

40:00

39:10

Jekatěrinburg právě vstřelil branku!

Tak jako v prvním případě se i tentokrát hosté prosazují velice rychle a svou přesilovku využívají s naprostou přesností. Paradoxně je to opět až v závěru třetiny, kdy si ještě Avtomobilist vykřesal jiskričku naděje. O ni se postaral FJODOR MALYCHIN. Asistence: Jevgenij Lapenkov.

38:19

Avšak snížit budou moci hosté. Targat Žaljanov vyfasoval menší trest za nedovolené bránění.

37:50

Domácí jsou při chuti, snaží se přidat do konce třetiny ještě nějaký další zářez.

36:43

Domácí přidávají uklidňující branku a tento výsledek se už bude hostům velice špatně dotahovat. MIKHAIL RAKANOV využívá přesilovku, když na levém kruhu našel odražený kotouč a pohotově ho usměrnil do sítě. Asistence: Vitalil Novopašin, Nigel Dawes.

36:34

Domácí byli usazeni neustále ve své útočné třetině, ale soupeř se zuby nehty brání. Dvakrát v řadě vyhodil notně unavený Mezei.

35:03

Hostující Jukšejev hákoval a pro domácí se naskýtá možnost přesilové hry.

34:02

Aktuálně vedou domácí na střely 27:16, je to hlavně díky první třetině, kde se Barys častokrát střelecky prosazoval.

33:59

Hosté vyhazují na icing, nepovedla se jim rozehra.

33:13

Na druhé straně z dálky střílel Puškarjov, Holt nadvakrát kryje a touš má někde pod svým tělem.

32:54

Branislav Mezei hledal rozjetého Špirka, který se dobře pohybuje po ledě, ale znovu slovenský štírek nedokázal přesně zakončit.

31:19

Změna ve výsledku se nekoná ani teď, kapitán Upper zůstal zapomenut obranou Avtomobilistu a ujížděl na Holta, ten předvedl výborný zákrok a podržel svůj celek.

30:23

Polovina utkání je za námi, stav se stále nemění. Astana vede 3:1 a dokázala ustát nápor hosté ze začátku druhé periody.

29:23

Lassila kryje spíše propagační střelu Guseva, hosté alespoň vybojovali vhazování v útočné třetině.

28:23

Hra se nám malinko uklidnila, domácí otupili tlak Jekatěrinburgu a sami začíná více útočit. Náznakem byla střela z dobré pozice v podání Boyda.

27:34

Totéž převedl Gavrilin, jehož nahození byla odehráno příliš pozdě. Buchenski už byl za modrou.

26:53

Přečíslení tři na dva končí ofsajdem, Sazonov byl až příliš rychlý.

26:23

Jenže pouze jeden gól v síti Astany je hodně málo. Domácí prozatím kontrolují výsledek a do ofenzivy se příliš nehrnou. Logicky není proč, stačí čekat na chyby soupeře, jenž musí otevřít obranu.

25:46

Po buly, které znovu vyhrál Špirko si najel do pozice mezi kruhy Straka a nemysle to vůbec zle. Jen tak koncovka, puk opět u Lassily. Snaha u hostů je znatelná.

24:34

Rastislav Špirko je znám svou velkou rychlostí, tu teď také ukázal. Prosvištěl po levé straně kluziště a vypálil za modrou čárou. Lassila jeho rána zkrotil v lapačce.

24:15

A už je i v kompletním složení.

23:45

Avtomobilist bojuje úspěšně ve čtyřech hráčích.

23:04

Od modré střílel švihem Novopašin a podařilo se mu najít tečujícího Žaljanova. Holt ukryl kotouč pod betony, raději se ohlížel, zda mu nevypadl a nedoklouzal se do klece.

22:15

Eduard Gimatov inkasuje menší trest za podražení. Horko bude tentokrát před bránou, kterou stráží Holt.

21:02

Druhou část hry začínají lépe hosté, kteří se nastěhoval před Lassilu. Především Špirkův první útok hodně zlobil obránce Astany. Jenže vše zůstalo pouze o obléhání a žádná pořádná střela se nekonala.

20:01

Střely na bránu po první třetině: 17:11.
Tolik tedy první třetina, která se hrála poměrně dlouho. Více ze hry měli domácí, jenž po patnácti minutách vedli 3:0 a svůj tlak přetavili v jednoznačné skóre. To se však malinko v závěru okleštilo, když v přesilovce snížil Gusev. Jekatěrinburg to tedy ještě rozhodně nezabalil a bude mít o co hrát. Druhá část začíná v 14:55.

20:00

18:40

Je sníženo, i hosté dokázali využít přesilovou hru. SERGEJ GUSEV byl ve správný čas na správném místě a překonává Lassilu. Byl před ním zcela sám, obrana domácích zapsala a nechala střelci první branky Avtomobilistu dostatečný prostor. Bez asistence.

18:24

Teď už se však bude trestat. Autor třetí branky Astany Nigel Dawes hákoval a zbytek třetiny si Avtomobilist zahraje přesilovku.

18:23

McDonagh byl zřejmě lehce potažen Sokolovem, ale faul se nepíská v blížícím se závěru první dvacetiminutovky.

17:49

Ostrá střela Alexandrova hledala před bránou Antropova. Ten se snažil protečovat kotouč mezi betony Holta, jenže ten byl připraven zaklapnout své chráníče včas.

16:34

Hosté jsou jako opaření, nestíhají a jen dokazují, proč jsou až na chvostu tabulky.

15:23

První pozdrav na střídajícího gólmana přišel nyní, vypálil Starčenko. Holt kryje.

14:36

To bylo také z jeho strany vše, ač dělal co mohl, v dnešním zápase nebude pokračovat. Nahrazuje je ho Christopher Holt.

14:36

Tak to už je pořádný výprask. NIGEL DAWES dostal perfektní přihrávku za obranu, puku se zmocnil na modré čáře a upaloval na Lobanova. Tomu následně udělal blafák a ruský brankář se ve svém stanovišti lidově řečeno vykoupal. Asistence: Dustin Boyd.

14:02

Za domácí pálil z levého kruhu Hedman, Lobanov odráží vyrážečkou puk k mantinelu.

13:45

Po delší době prověřil pozornost Lassily Josef Straka, nadvakrát si finský brankář ve službách Astany poradil.

12:32

A rozhodně ještě není účet první třetiny uzavřen, třetí branku mohl přidat Upper, ale v poslední chvíli mu utekl před brankou kotouč.

11:24

Tak to je pro hosty hodně rychlý knockout. Nezačali sice špatně, ale postupem přebírala iniciativu domácí sestava, která v rychlém sledu vstřelila dvě uklidňující branky.

10:19

A je tu druhá branka, velice rychle využitá přesilovka. ALEXEJ LITVINĚNKO se po vyhraném vhazování dostal ke kotouči a přesnou ranou od modré trefil horní růžek Lobanovovy svatyně. Asistence: Talgat Žaljanov, Andrej Gavrilin.

09:55

Hosté jdou za katr, vyloučen je Sokolov za držení.

10:00

Barys jde zaslouženě do vedení. Svůj tlak dokázal přetavit ve vedoucí gól. ROMAN STARČENKO dostal přesný pas zpoza brány a střelou po ledě překonal bezmocného Lobanova, jenž dělal co mohl. Bohužel pro něj a jeho tým, marně. Asistence: Konstantin Ruděnko, Viktor Hedman.

09:48

Domácí stále víc a víc přitápí pod kotlem, další ránu vyslal Antropov, lapačka Lobanova připravena.

08:37

Střela od modré v podání Litviněnka byla hodně nebezpečná. Lobanov toho moc neviděl, ale měl štěstí. Puk míjí jeho levou tyč.

07:16

Na druhé straně to zkoušel individuálně Ruděnko, ale v tísni nedokázal zakončit přesně. Dobře postavený Lobanov si věděl rady.

06:15

Pěkná akce Lapenkova, který se proháčkoval přes tři hráč, jen to zakončení postrádalo kvalitu.

05:26

Bojuje se ve středním pásmu, hosté se znovu ubránili několika výpadům soupeře.

04:15

Nutno dodat, že domácí jsou zatím mírně aktivnější a před Lobanova se tlačí mnohem častěji.

03:58

Hraje se velice svižný hokej, moc často se nepřerušuje, což je velice dobře. Oba týmy se mohou dostat do slušného tempa.

03:05

Astana teď na nějakou dobu zatlačila svého soupeře do defenzivy, Gusev pro jistotu odpaluje kotouč do bezpečí.

02:31

Na druhé straně se lehce rozehřál i Lassila, po ráně Špirka nemusel ale nijak vážněji zasahovat. Takové střely se prostě chytat musí.

01:27

První vážnější střela na Lobanova, vyslal ji Starčenko, ale kotouč končí u ruského brankáře. Ještě se snažil o dorážku Upper, leč marně.

00:58

Dle původních předpokladů není v bráně Avtomobilistu Holt, ale Lobanov. To samé platí i u Astany, kde chytá finský brankář Teemu Lassila.

00:28

Jdeme na to, hosté začínají v útočném pásmu soupeře.

00:01

Hráči a rozhodčí jsou již na ledě, nejprve zazní státní hymny obou zemí a poté se již vrhneme do utkání. Hezké odpoledne.

Barys Astana: Lassila (Poluektov) - Savčenko, Litviněnko, Novopašin, Hedman, McDonagh, Běljakov, Grigorjev - Puškarjov, Gavrilin, Žaljanov - Ruděnko, Upper (C), Starčenko - Buchenski, Antropov, Alexandrov - Boyd, Rakanov, Dawes - Jermolajev.
Trenér: Vladimir Krikunov.

Avtomobilist Jekatěrinburg: Lobanov (Holt) - Mezei, Sokolov, Gusev, Trjamkin, Jukšejev, Sazonov - Simakov, Špirko, Straka - Nemolodišev, Malychin, Lapenkov - Makeljev, Strelcov A., Jemelejev - Gimatov, Žmakin, Strelcov V., Pronin.
Trenér: Igor Ulanov.

Rozhodčí: Buturlin, Soin - Pavlov, Čubikin.
Domácí mančaft vedení známým ruským koučem Vladimírem Krikunovem má na soupisce několik zajímavých jmen. Především švédského reprezentanta Viktora Hedmana.
Československá stopa: Za Avtomobilist hraje Josef Straka a Kamil Piroš. Českým fanouškům jsou dobře známí i Slováci Branislav Mezei a Rastislav Špirko, jenž v extralize oblékal dres Pardubic.
Barys Astana na tom není v Černyševově divizi o moc lépe. Je až předposlední, ale na rozdíl od soupeře, který má pouze šestnáct bodů, má Barys dvakrát větší počet. A dokonce dvojnásobný počet výher, tedy devět. Favorit zápasu se tedy zdá být jasný. Hosté mohou pouze překvapit.
Hezký den, vítejte u sledování KHL. V páteční odpoledne našeho času se utká Barys Astana s týmem Avtomobilist Jekatěrinburg. Tento druhý jmenovaný celek je zatím hodně za očekáváním. V tabulce Charlamovy divize je na posledním místě s pouhými třemi výhrami.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:00.

7:2

Branky a nahrávky: 10. Starčenko (Ruděnko, Hedman), 11. Litviněnko (Žaljanov, Gavrilin), 15. Dawes (Boyd), 37. Rakanov (Novopašin, Dawes), 42. Litviněnko, 43. Bochenski (Novopašin, Hedman), 59. Upper (Ruděnko) - 19. Gusev, 40. Malychin (Lapenkov)

Barys Nur-Sultan: Lassila (Poluektov) - Savčenko, Litviněnko, Novopašin, Hedman, McDonagh, Běljakov, Grigorjev - Puškarjov, Gavrilin, Žaljanov - Ruděnko, Upper (C), Starčenko - Buchenski, Antropov, Alexandrov - Boyd, Rakanov, Dawes - Jermolajev.

Avtomobilist Jekatěrinburg: Lobanov (od 15. Holt) - Mezei, Sokolov, Gusev, Trjamkin, Jukšejev, Sazonov - Simakov, Špirko, Straka - Nemolodišev, Malychin, Lapenkov - Makeljev, Strelcov A., Jemelejev - Gimatov, Žmakin, Strelcov V., Pronin.

Rozhodčí: Buturlin, Soin - Pavlov, Čubikin