Olympijské hry - Střelba

Pistole 25 m - finále (muži)

Vítěz: Ch. Reitz (GER)

konec (2. J. Quiquampoix (FRA), 3. J.-Ch. Li (CHN))

13.08.2016, 17:30 • Olympic shooting centre, Rio de Janeiro • Ondřej Jícha (@OndraJicha)

Výsledky finále

1. Christian Reitz (GER) 34 bodů
2. Jean Quiquampoix (FRA) 31 bodů
3. Jüe-Ching Li (CHN) 27 bodů
4. Fu-šeng Žang (CHN) 21 bodů
5. Leuris Pupo (CUB) 18 bodů
6. Riccardo Mazzetti (ITA) 10 bodů (18:15:21)
Sledovali jsme úžasné finále, které ovládl Němec Christian Reitz, jenž tak potvrdil vítězství v kvalifikaci. Na vítězství potřeboval 34 bodů ze 40 a stává se po šedesáti letech prvním mužem, který tuto disciplínu vyhrál pod věkovou hranicí třiceti let. Při své třetí účasti na olympijských hrách se tak konečně dočkal medaile.

Stříbro poputuje do Francie zásluhou Jeana Quiquampoixe, který byl na pokraji vyřazení a měl skončit pátý. Parádními sériemi se ale nakonec dostal a na druhé místo, když v třetí sérii rozstřelu porazil Číňana Li. Francouzovi je přitom teprve dvacet let a v budoucnu může pomýšlet na další kovy

Finále právě skončilo.
Quiquampoix se rozloučil třemi z pěti. Na krk si pověsí stříbrnou medaili.

Reitz zasáhl všech pět terčů a stává se olympijským vítězem!
Zbývají poslední dva muži. Reitz sice vede, ale měl dlouhou pauzu. Když trefí čtyři z pěti, vyhrál.

Francouz se nemýlil a bere minimálně stříbro. na Číňana zůstal bronz.
Li opět trefil pouze tři z pěti. Další šance pro Quiquampoixe.
Francouz ale také trefil pouze tři. Rozstřel pokračuje dál.
Číňan nyní zasáhl pouze tři terče. Tohle je šance pro Quiquampoixe.

Francouz také trefuje všech pět. Rozstřel bude pokračovat.
Číňan Li byl hodně nervózní a dvakrát odložil střelbu. To se mu ale vyplatilo, poněvadž trefil všech pět terčů. Quiquampoix nesmí minout.

Francouz trefuje tři z pěti a bude se rozstřelovat s Číňanem.

Li trefuje všech pět terčů a dostává pod tlak Quiquampoixe.
Reitz trefil čtyři z pěti a bude bojovat o zlato.
Reitz jde do další série, který vede o bod před Francouzem. Číňan Li ztrácí dva body na druhé místo.
Žang, který měl našlápnuto na olympijské zlato tak končí pod stupni vítězů s 21 body.

Francouz trefil všech pět a rázem jde na druhé místo.