5:3

konec (2:0, 3:3, 0:0)

14.02.2024, 18:00 • Enteria arena, Pardubice • 44. kolo • Michal Jelínek

Tipsport: 1.56 4.79 5.06 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

Vítkovice se ve třetí třetině na obrat nezmohly, a to ani při závěrečné hře bez brankáře. V závěrečné dvacetiminutovce žádný gól nepadl, a tak zápas skončil výsledkem 5:3. Vítěznou branku vstřelil ve 24. minutě pardubický junior Martin Švec, který se trefil vůbec poprvé v Tipsport extralize.

Střely na branku – 28:25.

Nejlepší hráči zápasu:
Adam Musil (HC Dynamo Pardubice)
Roberts Bukarts (HC Vítkovice Ridera) (20:23:28)

59:58

Puk po pardubickém pokusu ze středního pásma do prázdné brány nedoletěl. Už je však rozhodnuto.

59:33

Machovský je opět na střídačce, jeho spoluhráči obléhají pardubickou svatyni.

59:23

Rozhodčí původně odpískali icing, nakonec se ale vhazuje ve středovém kruhu. Machovský je zpátky v bráně.

59:10

Lakatoš z pravého kruhu nastřelil brankovou konstrukci.

58:31

Vítkovická klec je prázdná!

58:15

Kousal ujel s jedním svým spoluhráčem do přečíslení, zpětná přihrávka už byla navíc.

57:50

Domácí se zatím poměrně v klidu brání ne příliš velkému tlaku soupeře.

57:10

Vítkovice se potřebují usadit na území Dynama, ale hra se právě odehrává jinde.

56:35

Lakatoš střílel pohotově z otočky, ale Willa nepřekonal.

56:15

Kousal objel bránu a přihrál Davidu Musilovu. Ten od modré čáry mířili do náručí Machovského.

55:35

Nyní však ohrozili sokovu svatyni Východočeši. Aktuálně jeden z ledařů dává posunutou bránu do původní pozice.

55:07

Kotouč poslední dobou drží především Ostravané, ale nedaří se jim trvale se usadit v útočném pásmu.
Dnešní utkání sleduje 8592 diváků.

54:26

Hosté se snaží s výsledkem ještě něco udělat, teď je ovšem zastavil odpískaný ofsajd.

54:00

Raskobova tečovaná rána orazítkovala levou tyč!

53:29

Střela kapitána Lakatoše od modré čáry skončila ve Willově lapačce.

53:24

Po ostravském protiútoku úspěšně zakročil Will.

53:00

Hyka projel až ke gólmanovi, ale nedokázal dobře zakončit. Pardubický nápor ještě chvíli pokračoval.

52:33

Po zásahu pardubické střídačky následuje poslední komerční pauza.

51:25

Nedlouho po Dvořákově nahození za vítkovickou bránu se domácí vinou zblokované střely vyhnali do středního pásma.

51:15

Vítkovice se dopustily zakázaného uvolnění.

50:47

Auvitovu skrytou střelu od modré čáry pardubický gólman vyrazil pravým betonem.

50:28

Na druhé straně už Will musel zasáhnout.

50:17

Kousalova rána letěla nad bránu.

50:07

Muži v pruhovaném trestat nebudou. Vhazovat se bude ve středním pásmu.

50:07

Pardubický protiútok zastavil hvizd rozhodčího. Na led totiž upadl Hyka, kterého zřejmě někdo zasáhl do tváře. Sudí se nyní radí, zda budou vylučovat.

48:57

Hůl jednoho z pardubických obránců zblokovala vítkovickou přihrávku a puk se nakonec odrazil do středního pásma.

48:32

Po další útočné snaze Ostravanů vyhodili Východočeši na zakázané uvolnění.

47:26

Menší závar ve vítkovické třetině přesnou ránu z pardubických hokejek nepřinesl.

46:49

Chlán Willa nepřekonal, a tak Dynamo stále drží dvougólový náskok.

46:16

Pánik je v dnešním zápase střelecky při chuti a chce se zapsat mezi skórující hráče. Tentokrát mířil do náručí Machovského.

46:02

Will chytil do lapačky nepříjemné nahození od modré čáry. Následuje komerční přestávka.

45:31

Menší tlak Vítkovic trvá a Will musí být ve střehu.

45:03

Mikuš měl před sebou hodně prostoru, ale trefil jen Willovu vyrážečku. Dynamo se následně dopustilo zakázaného uvolnění.

44:22

Přihrávka od pravého mantinelu do brankoviště nadělala i kvůli dojíždějícímu útočníkovi Willovi problémy. Puk nakonec vyskočil vysoko do ochranné sítě.

44:10

Odpískán další icing Ridery.

43:54

Válova přihrávka podél modré čáry, která adresáta nenašla, ukončila krátký tlak Pardubic na soupeřově území.

42:49

V úvodu třetí třetiny pokračuje trend závěru té druhé. K vidění je totiž řada nepřesností. Jedna z nich teď způsobila vítkovický ofsajd.

41:54

Will musel poprvé vážněji zasahovat, do útoku se vrhají znovu domácí.

41:10

Ani hostům se směrem dopředu zatím nedaří zrovna ideálně.

40:34

Pardubice se při své první útočné snaze ke kloudnému zakončení nepropracovaly. Vítkovice ovšem vyhodily jen na zakázané uvolnění.

40:01

Třetí třetina začne přibližně v 19:42.
Druhá třetina byla gólově mnohem rušnější. Dvanáct sekund po zahajovacím vhazování využil přesilovku Tomáš Zohorna, na 4:0 ve 24. minutě zvýšil svojí premiérovou brankou v Tipsport extralize Martin Švec. Následovalo střídání vítkovických brankářů, když Lukáše Klimeše nahradil Matěj Machovský. Minutu poté snížil Marcel Barinka, ale na 5:1 upravil ve 27. minutě podruhé v utkání úspěšný střelec Adam Musil. Aktuální stav určily góly Robertse Bukartse z 29. a (symbolicky na Valentýna skórujícího) Valentina Claireauxe z 30. minuty. Střely ve druhé třetině – 14:5.

40:00

39:23

Závěr třetiny se nese především ve znamení nepřesností obou týmů.

38:50

Po krátkém tlaku Vítkovic v útočném pásmu jsou na tahu domácí.

38:05

Na druhé straně se Barinka dostal k volnému kotouči, ale zakončení se mu nepovedlo.

37:26

Kousal mířil těsně vedle pravé tyče.

37:16

Po dalším přerušení hry je na programu komerční přestávka.

37:12

Domácí se s blížícím se koncem periody snaží zesílit svůj nápor. Ridera vyhodila zase jen na icing.

36:46

Ze souboje za bránou vyklouzl puk k Pánikovi, ale ten nakonec vůbec nevystřelil.

36:02

Po několikagólové pasáží zápasu probíhá o poznání klidnější část hry s neúspěšnými útoky v podání obou celků.

34:55

Dynamo se po návratu do útočné třetiny dostalo k zakončení, konkrétně Mandát nastřelil Machovského betony.

34:27

Radil podklouzl a v rohu útočného pásma přišel o kotouč. Hosté však vyhodili pouze na zakázané uvolnění.

33:53

K vidění teď byly nevydařené útoky na obou stranách.

32:38

Dynamo se snaží obnovit svoji herní převahu z úvodu druhé třetiny, což se mu však zatím úplně nedaří.

31:55

Tentokrát se hosté provinili zakázaným uvolněním.

31:37

Odpískán ofsajd Vítkovic.

31:22

U mantinelu ve středním pásmu zůstal ležet Roberts Bukarts, ale na střídačku pak naštěstí odjel po svých.

30:42

Domácí teď přežili nepřehlednou situaci u vlastního brankoviště a i za přispění Willa nedovolili soupeři znovu snížit.

29:42 5/5

Vítkovice právě vstřelily branku!
Hosté dramatizují utkání a prohrávají už jen o dva góly. Pardubičtí si totiž nepohlídali přihrávku druhého z bratrů Bukartsových a skórujícího VALENTINA CLAIREAUXE. Asistence: Rihards Bukarts.
Claireaux V., Bukarts Ri., Raskob J., Zdráhal P., Percy S.
Pánik R., Dvořák T., Musil A., Hyka T., Košťálek J.

28:54 5/5

ROBERTS BUKARTS dostal ve středním pásmu přesný pas, předjel všechny bránící protihráče a povedenou bekhendovou kličkou překonal Willa. Asistence: Yohann Auvitu a Peter Krieger.
Bukarts Ro., Auvitu Y., Krieger P., Peterek J., Prčík M.
Vondráček T., Poulíček P., Mandát J., Hájek L., Musil D.

28:26

Hyka z mezikruží vystřelil do lapačky Machovského. Následuje komerční přestávka.

27:39

Odpískáno zakázané uvolnění Pardubic.

26:40 5/5

Dynamo právě vstřelilo branku!
Podruhé v zápase se gólově prosadil ADAM MUSIL. Pardubický útočník po Hykově přihrávce vjel na území soupeře a z pravého kruhu se trefil mezi Machovského betony. Asistence: Tomáš Hyka.
Musil A., Hyka T., Musil D., Hájek L., Pánik R.
Šoustal T., Grman M., Prčík M., Bukarts Ri., Claireaux V.

25:59

Machovský nedlouho po svém vstupu na led nadvakrát pokryl nebezpečná pardubická zakončení.

24:33 5/5

Ridera se brzy po vystřídání brankářů zmohla na reakci v podobě snížení na rozdíl tří gólů. Určitou naději na zdárný výsledek z pohledu hostů trochu zvětšil MARCEL BARINKA. Asistence: Petr Fridrich a Patrik Zdráhal.
Barinka M., Fridrich P., Zdráhal P., Prčík M., Auvitu Y.
Říčka R., Dvořák T., Radil L., Paulovič M., Košťálek J.

23:38

Střídání v týmu HC Vítkovice Ridera:
ze hřiště odchází Lukáš Klimeš, přichází Matěj Machovský.

23:38 5/5

Pardubičtí hokejisté se po několika šancích přece jen dočkali čtvrté branky a pokračují v úspěšném úvodu druhé třetiny. Autorem branky je junior MARTIN ŠVEC. Asistence: Tomáš Hyka a Adam Musil.
Švec M., Hyka T., Musil A., Pánik R., Vála O.
Bukarts Ri., Zdráhal P., Percy S., Raskob J., Claireaux V.

22:53

Nedlouho pro vhazování zkoušel vítkovického gólmana přechytračit Hyka, ale minul bránu.

22:48

Pánik donutil Klimeše k dalšímu zákroku.

22:35

Poulíček se svým průnikem neuspěl, ale domácí mají kotouč zpátky ve svém držení.

21:57

Rohlík zavezl puk do útočné třetiny a z osy hřiště přihrál na levý kruh pro vhazování. Klimeš si tentokrát s pardubickou střelou poradil.

20:12 5/4

Dvanáct sekund to trvalo, než se Dynamo potřetí v zápase gólově prosadilo. Domácím vyšla hned úvodní akce druhé třetiny, když po přesné přihrávce Kousala do jízdy kapitána TOMÁŠE ZOHORNY zkušený útočník svojí trefou využil přesilovku. Asistence: Robert Kousal.
Zohorna T., Kousal R., Košťálek J., Musil A., Paulovič M.
Fridrich P., Chlán P., Mikuš J., Grman M.

20:01

Druhá třetina začne přibližně v 18:49.
Pardubicím se povedl úvod zápasu, a tak vedou o dva góly. Ve druhé minutě otevřel skóre Jan Košťálek, v sedmé zvýšil na 2:0 Adam Musil. V první třetině ovšem nebyl k vidění úplně nejatraktivnější hokej. V závěru zahajovací dvacetiminutovky domácí nevyužili přesilovku, od začátku prostřední části budou hrát opět v početní výhodě. Střely v první třetině – 8:7.

20:00

19:53

Sedm sekund před koncem periody je tu přece jen ještě jeden trest pro vítkovického hráče. Marcel Barinka totiž podrážel.

19:40

První třetina se víceméně jen dohrává. Teď se hosté dopustili ofsajdového postavení.

19:00

Vítkovice hned po návratu Chlána na hřiště zaútočily, ale mířily nepřesně.

18:49

18:28

Po delší kombinaci vystřelil od modré čáry Hájek, ale úspěšný blok znamená odražení puku do středního pásma.

17:37

Domácím se v přesilovce zatím nedaří, na vině jsou především jejich nepřesnosti.

17:00

Ridera se hned osvobodila, Dynamo musí rozjíždět další akci až od své brány.

16:49

Poprvé v zápase rozhodčí vylučují. Dvouminutový trest za vysokou hůl dostal Petr Chlán.

16:39

Po levé straně pronikl před Willa Šoustal, který na gólmana Pardubic nevyzrál.

15:39

Válova střela z mezikruží byla zblokována, Dynamo pak ještě chvíli pokračovalo v náporu.

15:17

Práci měl i na druhé straně chytající Will, který puk ukryl pod lapačku. Probíhá druhá komerční přestávka.

14:32

I trochu se štěstím se puk odrazil k Zohornovi, jenž střelou z pravého kruhu neuspěl. Následovala ještě jedna prudká, avšak nepřesná pardubická rána.

13:20

Domácí se dožadují vyloučení po zákroku na Adama Musila u mantinelu, ale rozhodčí v tomto případě žádný trest neuloží.

12:30

Poulíček byl tím, kdo po dlouhé době vystřelil. Klimeš zasáhl.

10:59

Momentálně je k vidění řada nepřesností na obou stranách, Vítkovice zkouší rozjet další akci.

09:55

Lakatoš zkoušel přihrát zpoza brány, Will do pas pohotově sáhl hokejkou,

09:15

Hra nyní trochu postrádá tempo, ani jednomu týmu jejich poslední útočné akce nevyšly.

08:28

Tentokrát jeden ze sudích foukl do píšťalky kvůli přihrávce rukou v podání jednoho z pardubických hráčů.

08:21

Říčkova rána trefila Klimešovu masku, rozhodčí hru přerušili.

07:58

Další herní sekvenci zastavil ofsajd Vítkovic, následuje komerční přestávka.

06:41 5/5

Pardubice pokračují ve vydařeném úvodu utkání. Válovo tečované nahození se odrazilo od tyče k osamocenému ADAMU MUSILOVI, který puk úspěšně dorazil trefou mezi Klimešovy betony do brány. Asistence: Ondřej Vála.
Musil A., Vála O., Hyka T., Kolář J., Pánik R.
Kotala J., Prčík M., Chlán P., Auvitu Y., Lakatoš D.

05:54

Dynamo si v útočném pásmu vytvořilo zajímavý tlak, jenže bez střeleckých pokusů.

04:56

Po zaváhaní v pardubické rozehrávce musel Will předvést těžký zákrok proti zblízka střílejícímu vítkovickému hráči, následně Pánik svůj samostatný únik zakončil nepovedenou kličkou.

04:01

Pardubice na svém území soupeře prakticky k ničemu nepouští.

03:20

Aktivní Pánik zleva chytře, ale prudce přihrával na brankoviště. Puk do brány jeho spoluhráč usměrnit nedokázal.

02:51

Domácím se daří zachytávat ostravské průniky.

02:16

Dynamo neustává v útočné snaze, na další kvalitní zakončení však čeká.

01:22 5/5

Domácí se ujímají brzkého vedení. Od brankové čáry dostal přesný pas na pravý kruh obránce JAN KOŠŤÁLEK, jenž z první prostřelil vítkovického brankáře. Asistence: Tomáš Zohorna a Robert Kousal.
Košťálek J., Zohorna T., Kousal R., Radil L., Dvořák T.
Mikuš J., Barinka M., Grman M., Zdráhal P., Fridrich P.

01:05

Poprvé vepředu zahrozili také hokejisté Ridery.

00:35

Pánik zleva přihrával před bránu, ale jeho nabídka správného adresáta nenašla.

00:11

A ještě jedno postavení mimo hru v podání Vítkovic.

00:07

Úvodní buly vyhráli hosté, ale rozehrávka jim nevyšla. Dopustili se ofsajdu.

00:01

HC Dynamo Pardubice: Will (Pavlát) – Hájek, D. Musil, T. Dvořák, Košťálek, Vála, Kolář, Švec – Pánik, A. Musil, Hyka – R. Kousal (A), Zohorna (C), Radil – Říčka, Paulovič, Rohlík – Mandát, Poulíček (A), Vondráček.
Trenér: Marek Zadina

HC Vítkovice Ridera: Klimeš (Machovský) – Percy, Raskob, Mikuš (A), Grman, Auvitu, Prčík, R. Jeřábek – Kotala, Chlán, Lakatoš (C) – Fridrich, Barinka, P. Zdráhal – Ro. Bukarts, Krieger, Peterek – Ri. Bukarts, Claireaux, Šoustal.
Trenér: Pavel Trnka

Rozhodčí: Jeřábek, Stano – Frodl, Špůr.
Zdravím všechny hokejové fanoušky. Vedoucí Pardubice hostí ve 44. kole Tipsport extraligy desáté Vítkovice.

HC Dynamo Pardubice
Dynamu se úvod února nevydařil. Po domácí prohře se Spartou 1:3 porazila svěřence Marka Zadiny také Olomouc, a to poměrem 2:1. Po reprezentační přestávce si Východočeši spravili chuť, když v pondělí zvítězili v Plzni 3:1. Po tomto zápase mají na svém kontě sto bodů, o pět více než sparťanské mužstvo. Oproti němu navíc pardubičtí hokejisté disponují výhodou jednoho neodehraného utkání k dobru.
Nejproduktivnější hráči týmu:
Lukáš Radil – 41 bodů (20+21)
Lukáš Sedlák – 38 bodů (19+19)
Tomáš Hyka – 34 bodů (14+20)

HC Vítkovice Ridera
Vítkovice bojují o co nejlepší postavení před play off, ve 43 zápasech získaly 57 bodů. Po prohraném derby, v němž celek Pavla Trnky nestačil na Třinec v poměru 2:6, absolvovaly dvě úspěšná střetnutí s trápícím se Kladnem. Ve středních Čechách vyhrála Ridera v sobotu 3:2 a v pondělí 4:0. Čisté konto vychytal brankář Lukáš Klimeš.
Nejproduktivnější hráči týmy:
Dominik Lakatoš – 28 bodů (11+17)
Marek Kalus – 21 bodů (8+13)
Stuart Percy – 20 bodů (4+16)

Vzájemné zápasy v této sezoně:
Enteria arena přivítá poslední duel mezi Pardubicemi a Vítkovicemi základní části této sezony nejvyšší soutěže. Všechny předchozí zápasy vyhrálo Dynamo. V září v Ostravě zvítězilo 7:3, v listopadu na stejném místě 2:0 a na konci téhož měsíce ve městě perníku 2:1 po samostatných nájezdech. Ten rozhodující proměnil Lukáš Sedlák.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.

5:3

Branky a nahrávky: 2. Košťálek (Zohorna, R. Kousal), 7. A. Musil (Vála), 21. Zohorna (R. Kousal), 24. Švec (Hyka, A. Musil), 27. A. Musil (Hyka) – 25. Barinka (Fridrich, P. Zdráhal), 29. Ro. Bukarts (Auvitu, Krieger), 30. Claireaux (Ri. Bukarts)

HC Vítkovice Ridera: Klimeš (24. Machovský) – Percy, Raskob, Mikuš (A), Grman, Auvitu, Prčík, R. Jeřábek – Kotala, Chlán, Lakatoš (C) – Fridrich, Barinka, P. Zdráhal – Ro. Bukarts, Krieger, Peterek – Ri. Bukarts, Claireaux, Šoustal.

Rozhodčí: Jeřábek, Stano – Frodl, Špůr