Extraliga dorostu

HC Škoda Plzeň – HC Energie Karlovy Vary

4:3

konec (1:2, 1:0, 2:1)

21.10.2023, 13:00 • LOGSPEED CZ Aréna • 14 • Skupina A • Jakub Štěrba (@sterba19)

To je ode mě pro dnešek z plzeňské LOGSPEED CZ Arény vše, s přáním hezkého zbytku sobotního odpoledne se s vámi loučím, mějte se fajn. (15:03:44)
Je dobojováno! Fantastické utkání nakonec končí vítězně pro plzeňské indiány, kteří ve třetí třetině dokonali velký obrat. Karlovy Vary v zápase třikrát vedly, avšak nakonec nezískali a to poprvé v sezóně, ani bod. Hrdinou večera se stal Jiří Maxa, který v 56. minutě rozhodl.

59:51

Závěr utkání zvládají indiáni ve velkém stylu. Hostům navíc ani po zisku puku nevyšla rozehrávka a po zakázaném uvolnění se bude vhazovat před brankou Oršuláka.

59:15

Hosté se stále nemohou dostat k odvolání brankáře, puk je totiž za brankou Oršuláka.

58:27

To je zápas! Na druhé straně jel sám na brankáře Petr Tomek, ranou na bližší tyč nicméně skóre nesrovnal.

58:05

Jan Fodor měl na hokejce možné rozhodnutí, z osy hřiště ale trefil pouze brankáře Oršuláka do hrudi.

58:01

Začaly poslední dvě minuty třetí třetiny.

57:24

Plzeň stále drží kotouč daleko od své branky, David Slačík ho dokázal vyvést.

56:37

Na opačné straně hledal Úbl před brankou chvilku volného Davida Slačíka, puk nakonec ale skončil jen pod lapačkou Oršuláka.

56:18

Nyní jsou na tahu opět hosté z lázeňského města, avšak obránce Kůrka od modré čáry plzeňskou branku přestřelil.

55:35

55:35 Jiří MAXA - 4:3

55:35

Plzeň právě vstřelila branku!
To je obrat, Plzeň jde poprvé v zápase do vedení! Nahození na branku si zpracoval JIŘÍ MAXA, který před gólmanem zamíchal s kotoučem a ten nakonec poslal Oršulákovi mezi betony až do sítě. Asistence: Jan Fodor, Ben Reisnecker.

54:36

David Poizl se proháčkoval až mezi kruhy, jeho rychlý švih ale vyrazil plzeňský brankář svou vyrážečkou do rohu ledové plochy.

54:05

I Energie o sobě chtěla dát vědět, Eliáš Poustka ale mohl zůstat v naprostém klidu.

53:10

Vstřelená branka domácí povzbudila a nyní to jsou oni, kdo má více ze hry. Čekají nás jistě ještě zajímavé poslední minuty.

52:26

Další domácí akce končí předčasně, čárový rozhodčí totiž odhalil ofsajd plzeňského celku.

51:17

51:17 Šimon BĚLÍK - 3:3

51:17

Ale tentokrát byl i on bezmocný a Škodovka potřetí v zápase srovnává s Energií účty. Jan Chasák se v útočné třetině neunáhlil, před brankou našel hokejku ŠIMONA BĚLÍKA, který tečoval jeho pobídku přesně mezi betony. Asistence: Jan Chasák, Jan Fodor.

50:49

Matěj Tománek zajímavě zasáhl kotouč mezi kruhy, na jeho teč ale stačil Oršulák včas zareagovat.

50:01

Závěrečná třetina se nám přehoupla do své druhé poloviny. Na jejím startu hledal Úbl někoho ze svých spoluhráčů, bohužel pro něj byl v útočném pásmu zcela sám.

49:17

František Hanzlík se také pokusil ohrozit hostujícího brankáře, jenomže trefil pouze prvního bránícího hráče.

48:30

Ze stejného místa pálil nedlouho poté i Ben Reisnecker, avšak ani on kotouč do sítě nedostal. Následně je Plzni pískán ofsajd.

48:01

Indiáni dlouho drželi puk v útočné třetině, ke střele se ale ne a ne dostat. Vše nakonec vzal od modré čáry na sebe Jiří Kamas, jeho pokus ale přistál jen v připravené rukavici Oršuláka.

47:21

Karlovy Vary pouze vyhodily puk na zakázané uvolnění, vhazovat se bude po pravici Oršuláka.

46:27

Škodovka se stále nemůže dostat k ohrožení branky, Oršulák je ve třetí třetině prakticky bez práce.

45:02

45:02 Matyáš ŠEDIVEC - 2:3

45:02

Karlovy Vary právě vstřelily branku!
Hosté jsou za svou aktivitu odměněni a potřetí jdou v zápase do vedení. Brankář Eliáš Poustka vyrazil další ránu, tentokrát si ale puk našel na ose hřiště MATYÁŠ ŠEDIVEC, který ho dokázal propasírovat až do sítě. Asistence: Šimon Šilhan, Šimon Kožík.

44:49

Skvělý plzeňský brankář Poustka! Ten se vytasil proti ráně Tomka unikátním semaforem.

44:05

Energie je v úvodu třetí třetiny stále lepším celkem, znovu od modré čáry pálil Matěj Pelikán, jeho ostrou ránu dokázal vykopnout Poustka svým betonem.

43:10

Eliáš Poustka se znovu činil v plzeňském brankovišti. Šimon Šilhan dorážel ránu od modré čáry, avšak pouze do betonu přesouvajícího se Poustky.

42:25

Adam Fehér bojoval v útočné třetině proti dvojnásobné přesile, není tak velkým překvapením, že plzeňský útočník nakonec o kotouč přišel.

41:16

V další šanci chtěl ohrozit plzeňskou branku David Poizl, avšak o něho se důrazně postarala obrana indiánů.

40:36

Třetí část odšpuntoval svou ranou od modré čáry Matěj Pelikán, jeho pokus ale přistál jen v lapače Poustky.

40:01

Čtyřicet minut hry je minulostí, po nich platí nerozhodný stav 2:2. Ve druhé části dokázala Škodovka srovnat, když se po hezké individuální akci prosadil Antonín Klatovský. Vrchol dnešního zápasu tak jistě ještě čeká.

40:00

39:59

39:38

To se povedlo až nyní, vypadá to, že po dvou třetinách se půjde do kabin za vyrovnaného stavu.

39:10

Plzeňský brankář kryje nebezpečnou ránu z pravého kruhu. Domácí ale vyhodit nedokázali a nadále se musí bránit.

39:01

Začala poslední minuta druhé třetiny.

38:38

Plzeň se po delší době dostala k puku a ten bleskově poslala až na druhou stranu ledové plochy.

38:16

Z ničeho nic se od zadního mantinelu orazil kotouč před branku, což Poustka vůbec netušil, přesto stačil na poslední chvíli zasáhnout.

37:59

Vyloučení v týmu HC Škoda Plzeň:
Jiří Kamas – 2 min., podrážení.

37:29

I Michal Oršulák předvedl neskutečný zákrok. David Slačík dostal krásnou žabičku na levou stranu, ale proti jeho bleskově ráně se stačil brankář Energie bleskurychle přesunout.

37:00

Plzeň si připravila dobrou pozici, Šimon Bělík hledal mezi kruhy Slováčka, ten ale promáchl.

35:59

Jakub Habla se vyhnul plzeňskému obránci, poté vystřelil z vrcholu levého kruhu, Poustka jeho ránu neudržel, poté mu ale pomohla obrana, která kotouč odpálila do bezpečí.

34:55

Fantastický zákrok Eliáše Poustky! Petr Tomek se dostal před plzeňského brankáře, kterého si roztáhl, přesto maskovaný muž indiánů stačil fantasticky zasáhnout.

34:40

Plzni se nepovedla přihrávka na útočnou polovinu hřiště, zakázané uvolnění se nakonec ale nepískalo.

33:49

Jakub Slováček měl nabito na levém kruhu, jeho střele chybělo jediné a to větší přesnost.

33:08

Modrobílí se snaží pálit ze všech pozic, gólman Oršulák nicméně co vidí, to dnech pochytá. Stejně tomu bylo nyní v případě pokusu od modré čáry.

32:40

Škodovka mohla trestat z rychlého brejku. Jiří Maxa dostal puk na pravo stranu, ale ranou poslal puk jen do výstroje gólmana Oršuláka.

32:06

Michal Kváš dostal hezkou přihrávku na osu hřiště, jeho rychlý švih stačil včas zastavit brankář Poustka. Oba brankáři zatím předvádí skvělé výkony.

31:01

Ben Reisnecker nahazoval bekhendem puk na brankáře, ten ovšem jeho lehkou ránu bez problému zachytil.

30:29

Marek Šulan pálil bleskově po vyhraném buly od modré čáry, jeho pokusu ale chyběla větší přesnost.

30:09

Hosté se chvilku radovali z branky, nicméně z komentátorského stanoviště bylo jasně vidět, že puk skončil na brankové čáře, tudíž hosté po poradě rozhodli, že branka správně neplatila.

29:40

David Slačík hledal na druhé vlně najetého Jiřího Maxu, tomu ovšem chyběl jeden krok, aby se dostal ke kotouči.

28:51

Jakub Habla se dostal za záda plzeňský obránců, jeho samostatný únik si nicméně plzeňský brankář pohlídal.

28:21

Eliáš Poustka kryje rychlou ránu od modré čáry.

27:34

Maxa s Tománkem bojovali o kotouč za brankou soupeře, první jmenovaný se následně dostal před branku, kde upadl, dle rozhodčího se o faul ale nejednalo.

26:00

Pavel Kůrka nebezpečně nahazoval kotouč od modré čáry, puk v letu několikrát změnil směr, Poustka ale přesto stačil včas zasáhnout.

25:40

Na opačné straně drží puk Eliáš Poustka pod svou lapačkou. Vhazovat se bude po jeho levé ruce.

25:02

25:02 Antonín KLATOVSKÝ - 2:2

25:02

Škodovka podruhé v zápase s Energií srovnává krok. ANTONÍN KLATOVSKÝ dostal puk ve středním pásmu, poté odmítl protihráče, který se mu pověsil na záda, nabruslil si do pásma a přesnou ranou mezi betony dostal puk do sítě. Asistence: David Slačík, Petr Kocek.

24:05

V prostřední periodě ubylo šancí, tu z nich měl ale nyní Adam Fehér, který byl sám na ose hřiště, na Oršuláka si ale nepřišel.

23:39

23:17

Jan Fodor obdržel přihrávku od zadního mantinelu na pravý kruh, rychlou ranou ale hrací předmět do sítě nedostal.

22:20

Jakub Slováček se prodral až před brankáře, skrz jeho beton ale puk do sítě nepropasíroval.

22:03

Přihrávku přes šíři pásma vystihl obránce Energie, puk se posléze dostal do středního pásma.

21:39

Vyloučení v týmu HC Energie Karlovy Vary:
Matěj Pelikán – 2 min., krosček.

21:05

Na druhé straně hledal zadovkou Slačík své spoluhráče, na pravé straně avšak nebyl ani jeden.

20:21

Ve druhé třetině se jako první do pásma dostali hosté, plzeňský brankář nicméně zasahovat nemusel.

20:01

Máme za sebou první třetinu, která nabídla skvělý hokej. Rozhodně více ze hry měla domácí Škodovka, paradoxně ale zatím prohrává 1:2. Všechny branky padly na konci úvodní části. Nechme se překvapit co nám hráči předvedou v další fázi zápasu.

20:00

19:20

19:20 Petr TOMEK - 1:2

19:20

Hosté jdou podruhé v zápase do vedení. David Poizl od zadního mantinelu našel mezi kruhy volného PETRA TOMKA, který rychlou ranou poslal puk přesně k tyči. Asistence: David Poizl a Matěj Pelikán.

19:01

Začala poslední minuta první třetiny.

18:50

Matěj Tománek táhl rychlý brejk po pravé straně, v útočném pásmu chtěl přihrát na svého spoluhráče, avšak do jeho přihrávky sáhl obránce Karlových Varů.

17:59

A Plzeň mohla dokonce skóre hned překlopit na svou stranu, dálnici volného místa měl na levé straně před sebou obránce Marek Šulan, ten ale poslal puk nad branku Oršuláka.

17:18

17:18 Šimon BĚLÍK - 1:1

17:18

Škodovka ovšem bleskově srovnává na 1:1. Adam Fehér zavezl puk podél mantinelu do pásma, jeho ránu hostující brankář neudržel a pohotový ŠIMON BĚLÍK posléze dorazil puk bekhendem za jeho záda. Asistence: Adam Fehér, Jakub Slováček.

16:34

16:34 David POIZL - 0:1

16:34

Hosté využívají početní výhodu a jako první v dnešním zápase jdou do vedení. Brankář Michal Oršulák bleskově rozehrál puk na DAVIDA POIZLA, který se po pravé straně dostal až před brankáře, kterého i s dávkou štěstěny dokázal překonat. Asistence: Michal Oršulák.

16:00

Škodovka vyhrála buly a i hned po něm vyhodila puk přes všechny čáry. Energie bude muset s další akcí začít až od svého brankáře.

15:50

Matěj Tománek – 2 min., nedovolené bránění.

15:28

15:19

Na závěr přesilové hry dostal nabito na pravém kruhu Jan Fodor, avšak na poslední chvíli jeho ránu dokázal zastavit svou vyrážečkou Michal Oršulák.

14:28

Hosté dokonce zaútočili ve vlastním oslabení, rána Pelikána od modré čáry ale nebyla pro Poustku příliš nebezpečná.

13:50

I Enerige se na úvod svého oslabení dobře brání. Po získání kotouče hned věděla, co s ním.

13:28

Šimon Šilhan – 2 min., hákování.

13:16

Třetí formace indiánů výborně napadala rozehrávku Karlových Varů, hosté nakonec pod tlakem vyhodili puk jen za cenu zakázaného uvolnění.

12:40

Škoda se drala za další šancí, tentokrát to domácí ale se svou rychlostí přehnali, čárový rozhodčí píská ofsajd.

11:27

Matyáš Úbl podržel kotouč za hostující brankou, záhy si všiml dobře stojícího Antonína Klatovského, ten ale na hraně brankoviště vůbec nezasáhl kotouč.

10:52

Už při rovnovážném stavu na ledě táhli domácí rychlý brejk tři na dva, vše ale zhatila nepovedená přihrávka od pravého mantinelu.

10:16

09:48

Škodovka se stále brání velice dobře, Vary se nedostaly k jediné střele, naopak domácí již potřetí dokázali vyhodit puk přes všechny čáry.

09:05

Energie pořád nemůže zaujmout své pozice. David Slačík se mezi tím znovu dostal k puku, který dostal až za branku Oršuláka.

08:30

Hosté sice vyhráli buly v útočné třetině, domácí se ale bleskově dostali ke kotouči, který okamžitě poslali až na druhou stranu ledové plochy.

08:16

Marek Šulan – 2 min., hákování.

08:04

Eliáš Poustka si po lehké ráně našel puk ve své lapačce. Vhazovat se bude po jeho levé ruce.

07:30

Utkání se hraje ve vysokém tempu, hra se prakticky ještě nepřerušila. Puk se stěhuje z jedné strany na druhou.

07:00

Rychlé brejky na obou stranách, avšak ani po jednom z nich ani jeden z gólmanů zasahovat nemusel.

05:48

Energie je zatím hodně bez energie, na ledě zatím funguje pouze jedno mužstvo. Antonín Klatovský měl nyní další příležitost, když pálil.z osy hřiště, hostující brankář i tentokrát stačil včas zasáhnout.

04:30

To snad není možné, Plzeň má jednu velkou šanci za druhou! Jiří Maxa se dostal až před gólmana, který střelu z levého kruhu jen vyrazil. Dorážející Jan Fodor ale místo prázdné brány trefil jen boční síť. Nutno uznat, že forvard indiánů měl kotouč hodně pod nohami.

03:20

Ale ne na dlouho. Před ním se ocitl z ničeho nic sám Matyáš Úbl, ten se pokoušel hostujícího brankáře prostřelit ranou na bližší tyč, tu si ovšem Oršulák pohlídal.

02:30

Na led znovu nastoupila úderná formace indiánů, ta se znovu usadili v útočné třetině, tentokrát ale Oršulák mohl zůstat v relativním klidu.

01:40

Hosté už se také usadili v útočné třetině, domácí brankář Eliáš Poustka ale zatím zasahovat nemusel, pomohla mu obrana, která ránu od modré čáry zablokovala.

00:59

Už se znovu hraje a znovu to před brankou Energie hořelo. Jan Fodor servíroval kotouč na brankoviště, kde byl zaparkovaný Jiří Maxa, ten měl posléze před sebou poloprázdnou bránu, avšak na poslední chvíli mu zablokoval hokejku jeden z hostujících obránců.

00:20

Po zákroku Oršuláka vypadla branka ze svého postavení. Rozhodčí shání vercajk, čím by vše opravili, na stadionu ale zřejmě žádný údržbář není. Na ledě tak probíhá menší volné bruslení.

00:20

Tak to byl raketový nástup v podání Plzně! Hned po pár vteřinách se na pravém kruhu zjevil sám obránce Jiří Kamas, ten nicméně Oršuláka ranou mezi betony neprostřelil. Poté se puk bleskově přesunul na opačnou stranu, odkud pálil David Slačík, avšak ani on kotouč do sítě nedostal.

00:01

Obě mužstva jsou již na ledové ploše, západočeské derby začne za malý okamžik.

HC Škoda Plzeň: Poustka (Šátava) – M. Mašek, Kamas, Šulan, Reisnecker, Kocek (C), Maty. Fiala, Hanzlík – Slačík (A), Úbl, Klatovský (A) – Maxa, Fodor, Tománek – Slováček, Bělík, Fehér – Chasák.
Trenér: Michal Straka.

HC Energie Karlovy Vary: Oršulák (Psohlavec) – Pelikán (C), F. Čermák, Kůrka, Dyk, Kubizniak, Bednář – Kváš, L. Slavík, V. Blažek – Habla, Tomek, Poizl (A) – Šedivec, Š. Šilhan, Kožík.
Trenér: Tomáš Andrys.

Rozhodčí: Němec – Rubáš, Sýkora.
Hezké sobotní odpoledne z Plzně!

Vítám všechny hokejové fanynky a fanoušky, kteří se rozhodli si na sobotní den dopřát trochu mládežnického hokeje. Od jedné hodiny se totiž v plzeňské LOGSPEED CZ Aréně odehraje čtrnácté kolo Extraligy dorostu, ve kterém domácí HC Škoda Plzeň přivítá na svém ledě v západočeském derby celek HC Energie Karlovy Vary.

Škoda Plzeň se v posledních zápasech dostala do slušné formy. Vyhrála totiž tři zápasy po sobě a v tabulce se vyšvihla na čtvrté místo. O minulém víkendu dokázali Západočeši vyhrát 4:1 na ledě pražské Sparty. Následně na svém ledě potvrdila body proti Mladé Boleslavi. A tři body slavili svěřenci Michala Straky i ve čtvrtek, kdy v Podještědí vyhráli 5:2. Uspějí i v derby proti lídrovi tabulky?

Energie Karlovy Vary, jak již bylo řečeno, jsou na prvním místě tabulky. Ze třinácti zápasů jich hned dvanáct dokázali dovést do vítězného konce, pouze České Budějovice dokázaly Vary obrat alespoň o dva body za vítězství v nájezdech. Energetici jsou první o šest bodů před Slavii, náskok na šestou příčku mají hned sedmnáctibodový, postup do play off jim tak zřejmě již neuteče.

Dámy a pánové, pohodlně se usaďte a užijte si příjemné odpoledne s doprovodem našeho textového přenosu, tím vás provede Jakub Štěrba.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 13:00.

4:3

Branky a nahrávky: 18. Bělík (Fehér, Slováček), 26. Klatovský (Slačík, Kocek), 52. Bělík (Chasák, Fodor), 56. Maxa (Fodor, Reisnecker) – 17. Poizl (Oršulák), 20. Tomek (Poizl, Pelikán), 46. Šedivec (Š. Šilhan, Kožík)

Rozhodčí: Němec – Rubáš, Sýkora