09.08.2023, 20:45 • Ibrox Stadium, Glasgow • 3. předkolo • Matyáš Kotlan

Tipsport: 1.45 4.66 7.21 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

To je pro dnešek úplně vše! Přeji vám dobrou noc a já se na vás budu těšit u dalšího textového přenosu. (22:53:35)
Držení míče: 69 % : 31 %.
Střely na branku: 8:5. Střely mimo: 6:2. Rohy: 2:5. Ofsajdy: 1:0. Fauly: 7:5.
Je dobojováno! Úvodní duel 3.předkola Ligy mistrů mezi Rangers a Servette je za námi. Zápas končí výhrou domácího celku těným výsledkem 2:1. Všechny tři branky padly v prvním poločase. Nejprve v 6.minutě proměnil penaltu Tavernier a o necelých deset minut později zvyšoval na 2:0 Dessers. Ženeva se dokázal probrat a svou aktivitou proměnila v gól z penalty do šatny, o který se postaral Bedia. Druhý poločas byl jasně v režii skotského celku, i proto že byl v 59.minutě vyloučen Douline. Rangers si vypracovali několik tutovek, jenže ty dokázal pokaždé skvěle vychytat Mall.
A tak jsou do odvety v Ženevě otevřeny dveře do play-off pro oba celky.

90+10

90+9

Barišič našel krásným rohlíkem hlavu Simy, který ovšem mezi tři tyče nezamířil.

90+8

Vypadá to, že dnešní duel se bude jen dohrávat, jelikož Servette vybojovalo rohový kop, ze kterého se nic vážného nezrodilo.

90+7

Cenné minutky pro Ženevu, protože po faulu na Kutesu bude zahrávat volný kop.

90+6

Špatné zpracování Cifuentese znamená, že Rangers ztrácí balón v nadějné útočné situaci.

90+5

Střelu Dowella doprostřed branky opět bez problémů kryje Mall.

90+4

Po dlouhém ošetření se může pokračovat v dnešním zápase.

90+4

Steve Rouiller nakonec v dnešním zápase nebude pokračovat.

Hlavní rozhodčí nastavuje 6 minut.
Ale už teď je jasné, že to minut bude více.

90+2

Abdallah Sima je po ošetření v pořádku, ale kapitán Rouiller musí po krvavém zranění pokračovat v zápase s obvazem okolo hlavy.

90

Dnešní utkání sleduje 48 956 diváků.

90

Nepříjemný moment na hrací ploše, když se hlavami střetli Sima s Rouillerem. Oba jsou okamžitě ošetřováni.

89

Střídání v týmu Glasgow Rangers:
ze hřiště odchází Raskin, přichází S.Wright,
ze hřiště odchází Dessers, přichází Hagi.

88

Když už se Sima dostal do nadějné střelecké pozice, tak v rozhodující moment zahrál rukou.

87

Do rychlého útoku se dostal domácí celek, jenomže Raskin kazí předfinální přihrávku a hosté odkopávají do bezpečí.

86

Skvěle se do obrany vrátil střídající Diba a po následném odebrání míče získává pro svůj tým volný přímý kop.

85

Cantwell chtěl překvapivou přihrávkou poslat Desserse do samostatného úniku, ale Severin tuto myšlenku přečetl a tento pas zachytil.

84

Domácí tým se stále marně snaží dostat do hlubokého obranného bloku hostů. Po zkažené přihrávce bude opět rozehrávat Mall.

82

Barišič si chtěl vykoledovat na svou osobu nadějnou standartku, ale rozhodčí Rumsas svou píšťalku nepoužil.

81

Servette se po dlouhé době objevilo u branky Butlanda, ale obrana domácích si s touto akcí dokázala poradit.

80

Abdallah Sima si hlavou narazil balón s Dessersem a následně z první vystřelil, ale mířil pouze do připraveného Malla.

79

Servette Ženeva se po vyloučení Doulineho výrazně zatáhla a vypadá to, že bude jen čekat na chybu domácích, kteří se kombinací snaží navýšit skóre dnešního duelu.

79

Střídání v týmu Servette Ženeva:
ze hřiště odchází Bedia, přichází Rodelin.

78

ze hřiště odchází Lammers, přichází K.Dowell,
ze hřiště odchází Jack, přichází Cifuentes.

77

Rangers v tuto chvíli uzavírají hráče švýcarského celku na útočné polovině.

76

Joel Hall přivádí domácí hráče k menšímu šílenství, protože i tentokrát kryje nebzpečný centr Riskina.

74

Sam Lammers se po centru Barišiče dostal k těžkému zakončení a náročnost kopu se také projevila ve výsledném zakončení, jelikož balón míří mezi diváky.

73

Skvělá kombinace domácích Rangers nevedla k vážnému ohrožení branky, protože Ryan Jack si nedokázal zpracovat balón.

72

Odkop byl nepřesný a tak se do kombinace opět zapojí domácí tým.

72

Po útočném faulu Simy bude odkopávat Joel Mall.

70

70. Dessersovu šanci po rohu zmařil skvělý brankář Mall.

70

Šikovně zahraný rohový kop Taverniera mířil přesně na nohu Cyriela Desserse. Útočník se nerozpakoval se střelou, která letěla k levé tyči, jenže opět skvělý Mall byl na tomto místě včas a balón vyráží.

69

Po nepovedeném centru Taverniera bude alespoň domácí tým kopat rohový kop.

68

Postupnou kombinaci skotského celku kazí nepřesnou přihrávkou Todd Cantwell.

67

Pro dlouhý nákop Rouillera dobíhá brankář Butland.

67

Abdallah Sima se po příchodu na hřiště uvádí zbytečným faulem. Ženeva stále u míče.

66

Servette se v deseti pokouší držet balón, což se zatím s menšími problémy daří.

65

Po dvou střídání bude od branky vykopávat hostující brankář.

65

ze hřiště odchází Danilo, přichází Abdallah Sima.

64

ze hřiště odchází Boubacar Fofana, přichází Samba Diba.

62

Rangers se v přesilovce dostává postupně k vápnu soupeře a zde se skvěle uvolnil Danilo, ale jeho střelu chytá Hall.

61

James Tavernier se znovu pokoušel o svou silnou stránku, tedy centr z pravé strany, ten mu ale obrana tentokrát blokuje.

60

Cantwell si vyžádal ošetření, ale v zápase bude pokračovat.

59

59. Červená karta po 2. žluté

59

Velká komplikace pro Servette! David Douline inkasuje po tvrdém kopnutí do Cantwella druhou žlutou kartu a tím pádem pro něj zápas předčasně končí.

58

Riskin se zlobí na své ofenzivní kolegy, protože musí rozehrávku přesouvat do zadních linií.

57

Za záchrannou brzdu zatáhl Souttar a vidí zaslouženě žlutý kartónek.

55

Pro následný rohový kop si došel znovu fantastický Hall, do útoku se bude hrnout Ženeva.

54

54. Mall skvěle vychytal Lammerse.

54

Fantastický zákrok Malla! Tavernier přihrávkou ze strany našel na úrovni penalty volného Lammerse, který rychlou střelu mířil mezi tři tyče, jenže Joel Mall vytahuje skvěle reflexivně balón mimo branku.

53

Chybnou rozehrávkou Ryana Jacka hostující celek netrestá.

52

Barišič svou levačkou hledal ve vápně hlavu Desserse, který nebyl v adekvátní pozici a tak nemohl ohrozit branku Malla.

51

Rohový kop na přední tyč odvrací obrana skotského týmu do bezpečného prostoru.

50

Hráči a fanoušci Rangers se zlobí, ale nemají za co, protože Cantwell dostává zaslouženou žlutou kartu za nebezpečný skluz.

49

Standartní situaci si vzal na starost Barišič, ale svůj kop posílá za všechny hráče do zámezí.

48

Cantwell se díky dobrému zpracování dostal před Bediu, který ho fauluje. Nebezpečný přímý kop pro domácí.

47

Do druhého dějství aktivně vstupuje domácí tým, když drží balón na útočné polovině.

46

První poločas prvního utkání 3.předkola Ligy mistrů mezi Rangers a Servette je u konce. Domácí do utkání vlétli ve stylu, když už v 6.minutě proměnil pokutový kop Tavernier a o pár minut později zvyšoval do prázdné branky Dessers. Hosté se trochu probrali a za svou přízemní aktivitou byli odměněni proměněnou penaltou Bedii těsně před poločasovým hvizdem. Do druhé půle nás jistě čeká zajímavá podívaná.

Druhý poločas začne přibližně ve 21:50.

45+5

45+4

O další střelecký pokus se postaral Jeremy Guillemenot, ale jeho střela doprostřed branky nenadělala brankáři Butlandovi strach.

45+3

Dereck Kutesa se rychlostně uvolnil přes Taverniera a poté přihrávkou pod sebe hledal Bediu, ale pro jeho smůlu ho nenachází.

45+2

Před vápnem se k míči dostal Jack, ale nepřesnou přihrávkou nachází protihráče.

45+1

Po menší aktivitě hostů se opět k držení míče dostávájí Rangers.

45

Hlavní rozhodčí nastavuje 4 minuty.

44

44. Chris BEDIA - 2:1

44

Servette právě vstřelilo branku!
Penaltu na sebe vzal CHRIS BEDIA. Desítku proměnil s přehledem, když ji umístil do pravé části branky a brankář Butland si vybral druhou stranu. Servette tak snižuje na 2:1.

42

Je to potvrzeno! Hosté po ruce ve vápně budou zahrávat pokutový kop.

41

Pozor! Při volném kopu zřejmě zahrál jeden z hráčů domácích rukou. Rozhodčí zamířil k monitoru.

40

Servette si znovu vybojovalo volný kop, ale opět s ním naložilo ledabile a útok zakládají domácí.

39

A znovu se hosté rychle dostali do útočné akce. Tentokrát si míč na levou nohu připravil Chris Bedia, ale střela mu vůbec nesedla a míří vysoko nad bránu.

38

38. Lammerse zahodil šanci po nahrávce Desserse.

38

Rychlý protiútok podnikl domácí celek. Dessers nejdříve vyslal do běhu Riskina, který následně hledal v náběhu volného Lammerse, ten ale branku z nadějné pozice těsně míjí.

36

Ženeva se více dostává k držení míče, ale k vážnému ohrožení branky domácího celku se dostává zřídka.

35

David Douline se dostal ke střele ze střední vzdálenosti. Jeho prudký projektyl doprostřed branky ovšem bez větších problémů kryje do svých rukavic Butland.

33

Lammers se dostal k odraženému míči a následně se pokoušel dloubáčkem vyslat Desserse do samostatného úniku, ale míč byl moc prudký a nepřesný.

32

To se ale nedaří, protože Boubacar byl nachytán v ofsajdovém postavení.

31

Balón do klidu dostala Ženeva a postupnou rozehrávkou se chce dostat k ohrožení branky.

30

Domácí tým se hnal do přečíslení 3 na 2, ale Lammers poslal Dessersovi až moc dlouhou přihrávku.

29

Na druhý pokus se nákop na Bediu povedl a ten tak vybojoval rohový kop.

28

Obránci Ženevy se pokoušeli o dlouhý nákop na Bediu, ten ale nevyšel podle představ.

27

Rozehraný balón mířil na Goldsona, který ale svou hlavou našel pouze obránce soupeře.

26

Goldson po odehrání míče schytal nepříjemný šlapák od Bedii, který může být rád, že za svůj zákrok nevidí žlutou kartu. Přímý kop pro Rangers.

25

Opět na obranné polovině fauluje domácí celek a tak si Servette zkusí další přímý kop.

24

Tavernier skvěle odebral míč Kutesovi. Kapitán skotského celku přihrál Butlandovi malou domů, jenže následný výkop brankáře zamířil do autu.

23

Todd Cantwell nebezpečně zasáhl kolenem do zad Doulineho. Volný kop pro švýcarský celek.

22

Volný přímý kop hosté nezahráli vůbec dobře a navíc faulovali. Rozehrávku si bere na starost brankář Butland.

21

Servette se celkem snadno dostává na útočnou polovinu a po faulu bude znovu zahrávat volný kop.

20

Cyriel Dessers je při chuti, když z hranice vápna natáhl ke střele, se kterou si až na podruhé poradil brankář Joel Mall.

19

Jednoduchá práce pro Butlanda, když kryje slabou střelu z hranice vápna.

18

18. Raskinova střela.

18

K Raskinovi se dostal odražený centr Barišiče. Střední záložník okamžitě napálil balón, který zamířil kousek nad branku Malla.

16

Hosté se znovu snažili probojovat k nebezpečné šanci, jenže přihrávka na Bediu míří do zámezí.

15

15. Cyriel DESSERS - 2:0

15

Rangers právě vstřelili branku!
Tak to je studená sprcha pro Servette! Borna BARIŠIČ se rozběhl po levé lajně a vyslal do ohně přízemní centr, který propadl k osamocenému CYRIELOVI DESSERSOVI. Ten měl před sebou prázdnou branku, kterou bez problémů trefuje a zvyšuje tak na rozdíl dvou branek.

13

Sam Lammers se dostal ve vápně k těžké hlavičce, která ovšem zamířila vysoko nad branku.

12

Lammers se šikovně dostal před Doulineho, který musel tuto akci zastavit pomocí žluté karty.

11

Po neúspěšném centru Jacka se do útoku žene švýcarský vicemistr.

10

Nebezpečný dlouhý balón od Severina kryje včasným vyběhnutím Butland.

8

Z rohového kopu hostů zakládal protiútok Danilo, ale obrana Ženevy ho zastavuje.

7

Servette se pokoušelo o rychlou odpověď, když se pomocí rychlého průniku dostal do vápna Boubacar, ale střelu na bližší tyč kryje Jack Butland.

6

Pokutový kop na svá bedra vzal kapitán JAMES TAVERNIER. Brankáře poslal na levou stranu branky a razantní střelou doprostřed otevírá účet dnešního utkání.

5

5. Penaltová situace.

5

Todd Cantwell se skvěle dostal ve vápně před protihráče, který ho nešikovně nakopl.

5

Byla nařízena penalta.

4

Danilo vybojoval v pravé rohu hřiště balón, ale vzápětí ho hned ztrácí.

3

Danilo si naběhl na dlouhý balón Goldsona, ale míč směřující do zámezí nestihl doběhnout.

2

Z přímého kopu se prakticky nic nestalo a tak kombinovat můžou Rangers.

2

Chris Bedia na sebe vybojoval faul. Servette bude zahrávat přímý kop.

1

Od úvodních momentů zápasu se dopředu hrne domácí celek.

1

Oba týmy právě nastupují na hrací plochu. Za pár chvil tento duel vypukne.
Rozcvička obou týmů se pomaličku chýlí ke konci. Za několik minut odstartuje první zápas 3.předkola Ligy mistrů.

Glasgow Rangers: Butland – Tavernier (C), Souttar, Goldson, Barišič – Raskin, Jack, Cantwell – Lammers, Dessers, Danilo
Náhradníci: McCrorie, K.Wright – Lundstram, Hagi, Balogun, Cifuentes, Devine, Dowell, King, Sima, Sterling, S.Wright

Trenér: Michael Baele

Servette Ženeva: Mall – Vouilloz, Rouiller (C), Severin, Mazikou – Guillemenot, Cognat, Douline, Kutesa – Boubacar, Bedia
Náhradníci: Aubert, Besson – Baron, Diba, Henchoz, Kaloga, Onguene, Ouattara, Pflucke, Rodelin, Touati

Trenér: René Weiler

Rozhodčí: Rumsas – Radius, Sužiedėlis (všichni LTU).
Rangers FC

Skotský vicemistr začne pro tuto sezónu svou pouť v evropských pohárech. V minulém ročníku nejprestižnější soutěže také začínal ve stejné fázi a probojoval se do skupinové fáze. Jenže zde totálně vyhořel, když nezískal ani bod se skóre 2:22.
První ostrý zápas nového ročníku 2023/24 Rangers vůbec nezvládli. V Premiership překvapivě padli na půdě Kilmarnocku výsledkem 0:1.

Poslední tři utkání:
Kilmarnock 1:0 Rangers
Hoffenheim 2:2 Rangers
Rangers 1:3 Olympiakos

Servette Ženeva

Švýcarský vicemistr se může vůbec poprvé v historii klubu probojovat do skupinové fáze Ligy mistrů. Nakročeno k tomu má dost dobře. Ve 2.předkole Servette vyřadilo na pokutové kopy belgický Genk a to odvetu hrál od 3.minuty v deseti.
Ženeva stihla odehrát už i tři ligová kola, ve kterých brala 5 bodů za dvě remízy a jednu výhru.

Lausanne 1:1 Servette
Genk 2:3 pen. Servette
Servette 2:2 Curych
Koho sledovat?

James Tavernier (Rangers FC)

Jednatřicetiletý pravý bek je jednou z nejdůležitějších postav skotského celku. Přestože Angličan nastupuje v zadních řadách, tak se stal v minulém ročníku nejproduktivnějším hráčem. Celkově si v soutěžních zápasech připsal 18 branek a 10 nahrávek, z toho dva góly a jednu asistenci v Lize mistrů.
Stane se Tavernier klíčovou postavou i proti Servette?

Chris Bedia (Servette Ženeva)

Sedmadvacetiletý útočník z Pobřeží slonoviny střelecky drží své mužstvo. V minulé sezóně se stal nejlepším střelcem svého týmu, když zaznamenal 12 přesných zásahů a všechny byly v tuzemské soutěži. S parádou Bedia začal i nový ročník. Ze tří ligových startů vsítil tři branky a jednu trefu dodal i v předkole Ligy mistrů.
Prosadí se střelecky Bedia i na Ibrox Stadium?
Historické okénko

Žádný vzájemný zápas mezi Rangers a Servette se nikdy nesehrál. Oba celky se tedy potkají poprvé a to hned v důležitém utkání o nejprestižnější soutěž na světě.
Krásný středeční večer ze skotského Glasgow! Od 20:45 nás zde čeká první duel 3.předkola Ligy mistrů mezi domácími Rangers FC a švýcarským Servettte Ženeva.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:45.