MOL Cup

FC Slavia Hradec Králové – MFK Chrudim

0:2

konec (0:0)

09.08.2023, 18:00 • stadion Orlická Kotlina • 1. kolo • Libor Štěpán (@libstep73)

Tipsport: 6.35 4.62 1.41 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

Chrudim postupuje do 2. kola MOL Cupu, soupeře však zatím nezná. Los, do kterého už bude zapojena i většina týmů nejvyšší soutěže, teprve proběhne. Z Orlické kotliny je to vše, děkuji za pozornost. (20:00:35)

Fauly 7:4
To vše seldovalo v Orlické kotlině 420 většinou smutných diváků. Radoval se jen malý hlouček fanoušků Chrudimi.
Chrudim nakonec ve druhém poločase našla recept na bránícího soupeře a potvrdila roli favorita. Během prvních 20 minut po změně stran si vypracovala, i s přispěním přeci jen chybující obrany Slavie, 2 gólové šance a obě dokázala proměnit. V 56. minutě pálil z malého vápna k levé tyči Jan Záviška, o 6 minut později po hrubce v domácí rozehrávce střílel z levé strany přesně na zadní tyč střídající Filip Novotný. Zbytek zápasu se spíš dohrával. Hosté po většinu času udržovali kontrolu nad hrou. V závěru se sice domácí dostali do několika nadějných útoků, ale zazdili je vlastními chybami. Za celý zápas Slavia nevystřelila mezi tyče, neměla gólovou šanci a ač dobře bránila, nakonec podlehla 0:2 a prohrává vůbec první zápas v celé sezoně od začátku přípravy. Chrudim sice zvítězila, byla jasně lepší, ale ve finální fázi opět vůbec nepřesvědčila. Nedokázala si připravit šance, ale nakonec byla produktivní. 2 góly vstřelila ze 3 velkých příležitostí.

90+1

90+1

Tu se snaží Chrudim odehrát na míči.

90

Nastavuje se pouze 1 minuta.

90

Hodně ostráý zákrok Rajnocha na pravém křídle. Hosté s rozehrávkou nespěchají.

89

Málek postupoval v situaci 2 na 2 středem, vzal to na sebe, ale přes Kesnera neprošel a míč se odrazil k připravenému Šerákovi. Kesner následně pořádně vynadal spoluhráčům za laxní přístup.

88

Další rychlou akci Slavie po levé straně zazdil Matsaberidze nepřesnou přihrávkou.

87

Roh byl rozehraný nakrátko, ale centr nakonec přeci jen přišel. Dostal se až za zadní tyč ke Strasserovi, který musel míč zpracovávat a do následné rány mu tak stihl skočit jeden z obránců.

86

Rajnoch na pravém křídle vytloukl stínujícího protihráče a získal tak rohový kop.

85

Akce Chrudimi po pravé straně skončila nepřesnou přihrávkou na sbíhajícího Kesnera, míč se dokutálel za brankovou čáru.

84

Příliš dlouhý křížný pas na Kesnera, hosté však vhazování obsadili a rychle získali míč znovu.