Evropská konferenční liga

ŠK Slovan Bratislava – FC Basilej

2:2

po penal. (1:4) (2:0)

16.03.2023, 18:45 • Národný futbalový štadión, Bratislava (SVK) • Osmifinále • Tomáš Reiner (@ReinyTom)

Tipsport: 2.58 3.5 2.83 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

Slovan Bratislava vypadává z Evropské konferenční ligy poté, co proti Basileji promarnil dvoubrankové vedení, stejně jako v základní skupině, kdy dokonce vedl ještě o jeden gól více. O osudu Belasích rozhodly penalty, ve kterých domácí neproměnili dvě penalty v řadě. Škoda. Konečný výsledek. Slovan Bratislava 2 (1) Basilej 2 (4). (21:31:15)

4. série 1:4

Darian Males zamířil přízemní střelou přesně k pravé tyči a posílá Basilej do čtvrtfinále Konferenční ligy!

3. série 1:3

Lucas Lovat si bral obrovský rozběh a prudkou přízemní střelou kolem pravé nohy brankáře zamířil k levé tyči!

3. série 0:3

Riccardo Calafiori zamířil po zemi přesně k levé tyči brány a Slovan už je na pokraji smrti. Velká škoda.

2. série 0:2

Tigran Barseghjan zahodil penaltu, protože střelu k pravé tyči kopl hodně laxně a Marwin Hitz má druhý zákrok!

Mohamed Zeki Amdouni se s tím nepáral a míč napálil doprostřed brány pod břevno. Slovan je pod tlakem.

1. série 0:1

Juraj Kucka chtěl zamířit k levé tyči, jenže Marwin Hitz skvěle vystihl směr jeho střely a míč vyrazil!

Andy Diouf zahájil penalty a levačkou zamířil po zemi přesně k pravé tyči. Brankář zvolil opačnou stranu.

Střílení penalt začíná.
Martin Trnovský se v letošní sezóně poprvé představuje na evropské scéně a těsně před penaltami vystřídal Adriána Chovana, aby slovenskému týmu pomohl postoupit do čtvrtfinále. Skóre po prodloužení tohoto odvetného osmifinále. Slovan Bratislava 2 Basilej 2.

120+1

Druhé prodloužení skončilo.

120+1

Nad rámec prodloužení byla nastavena 1 minuta.

120+1

Střídání v týmu ŠK Slovan Bratislava:
ze hřiště odchází Adrián Chovan, přichází Martin Trnovský.

119

Dnešní utkání sleduje 21 675 diváků.

116

Lucas Lovat se ocitl na levé straně šestnáctky ve slibné šanci, jenže jeho pohotová střela minula přední levý horní roh brány! Belasí a velká šance!

116

Do konce prodloužení zbývá odehrát necelých pět minut a Basilej mohla před pár okamžiky udeřit, hlavička po přetaženém centru z pravé strany ale byla hodně slabá.

114

Jediné, co se po přestávce v prodloužení událo, byl centr hostujícího celku, který Adrián Chovan stáhl.

2:2

Branky: 10. Abubakari (Kucka), 17. Kucka – 53. Calafiori (Lang), 90+3. Amdouni (Diouf)

Karty:   46. De Marco (SBA), 81. Vladimír Weiss st. (SBA), 86. Lovat (SBA) – 85. Zeqiri (BAS), 92. Heiko Vogel (BAS), 104. Calafiori (BAS)