Evropská liga

Feyenoord Rotterdam – FK Šachtar Doněck

7:1

konec (3:0)

16.03.2023, 18:45 • Stadion Feijenoord, Rotterdam • Osmifinále • Aleš Pur (@PurAles)

Tipsport: 1.44 4.57 7.53 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

Utkání je u konce a domácí Feyenoord svého soupeře doslova zdemoloval. I ve druhé půli to byl fotbal na jednu branku a hned ve 49. minutě se trefil Oussama Idrissi. Pátá branka následovala v 60. minutě a ranou o břevno přidal svou druhou branku Oussama Idrissi. Nebylo to ale vše, neboť už v 64. minutě skóroval Alírezá Džahánbachš a v 67. Danilo. Až poté se tempo uklidnilo a zápas se vlastně jen dohrával. V úplném závěru se pak aspoň jednou prosadili i hosté a Kevin Kelsy upravil na konečných 7:1. Na postupu Feyenoordu to ale nic nezměnilo, nizozemský tým se může radovat ze čtvrtfinále Evropské ligy.

To je z tohoto utkání vše, já Vám přeji hezký zbytek večera a u dalších přenosů se budu těšit na shledanou. (21:54:36)
Utkání sledovalo 37 500 diváků.
Držení míče: 51 % : 49 %.
Střely na branku: 10:2. Střely mimo: 3:1. Rohy: 3:1. Ofsajdy: 0:1. Fauly: 11:6.

90

89

Snižující brance aplaudovali i diváci, fandící domácím, ti se tak přidali k těm, co přejí Šachtaru.

88

Celá situace se ještě chvíli kontrolovala u videa, zda nebyl Kelsy v ofsajdu, po několika málo okamžicích byl ale gól definitivně uznán.

87

87. Kevin KELSY - 7:1

87

Šachtar Doněck právě vstřelil branku!
Tak se nakonec hosté dočkali gólu a alespoň snižují hrozivé skóre. DLouhý pas za obranu dostal KEVIN KELSY, dokázal si v běhu prohlédnout situaci a podél Wellenreuthera poslal míč k tyči – 7:1.

86

Krátký centr dolétl sotva k první tyči, následoval jistý odkop směrem k půlce.

85

Rohový kop pro Feyenoord.

84

Už je to skoro uspávací pasáž, domácí si přihrávají na půlící čáře.

83

Už je zase vše připraveno ke hře, Feyenoord má míč ve svém držení.

82

Domácí se chystají vhazovat, mezitím ale probíhá ošetřování na opačné straně. Na zemi je právě Sudakov.

81

Žlutá karta pro hosty, za faul na unikajícího Danila ji dostal Georgij Sudakov.

80

Zápas teď ztratil na tempu, prakticky se už jen dohrává.

79

Po delší době se dopředu dostal i Šachtar, skončilo to ale těsným soubojem o míč, který vyhrál domácí Trauner.

78

Po střetu se Sikanem zůstal na trávníku ležet domácí Trauner, po krátkém ošetřování se ale vrací do hry.

76

Feyenoord kombinuje po zemi, pro tuto chvíli se vše zastavilo u Danila.

74

Válec domácího celku se nám pro tuto chvíli zastavil, sledujeme hru převážně ve středu hrací plochy.

7:1

konec (3:0)

Branky: 9. Giménez (Džahánbachš), 24. Kökçü (Szymański), 38. Kökçü (pen.), 49. Idrissi (Wieffer), 60. Idrissi (Kökçü), 64. Džahánbachš (Hancko), 67. Danilo – 87. Kelsy (Matvijenko)

Karty:   21. Bondarenko (SAC), 81. Sudakov (SAC)

Feyenoord Rotterdam: Wellenreuther – Geertruida, Trauner, Hancko, López (57. Rasmussen) – Wieffer, Szymański (57. Bullaude), Kökçü (C) (68. Taabouni) – Džahánbachš, Giménez (57. Danilo), Idrissi (62. Paixão).
Náhradníci: Marciano, Troost – Holmgren Pedersen, Dilrosun, Kasanwirjo, Milambo.

Trenér: Arne Slot

FK Šachtar Doněck: Trubin – Konoplja, Bondar, Matvijenko, Mychajličenko – Stěpaněnko (C) (54. Nazaryna) – Zubkov (63. Petrjak), Bondarenko (54. Sikan), Sudakov, Kryskiv (46. Djurasek) – L. Traoré (54. Kelsy).
Náhradníci: Ševčenko, Pjatov – Topalov, L. Taylor, Očeretko, Farina, Rakyckyj.

Trenér: Igor Jovičević

Rozhodčí: Gil (ESP) – Nevado (ESP), De Fransisco (ESP)