Střely na bránu: 30 – 32 | Přesilová hra: 0/2 – 0/5 | Trestné minuty: 10 – 4

Antti Raanta (CAR) – 32 zákroků, 0 OG, úspěšnost 100,0 %, odchytal 60:00
Cam Talbot (OTT) – 26 zákroků, 3 OG, úspěšnost 89,7 %, odchytal 59:01

Martin Nečas (CAR) – 1+0, +1 účast, 1 střela na bránu, TM 2, čas na ledě 14:32

1. Antti Raanta (CAR) – 32 zákroků
2. Andrej Svečnikov (CAR) – 0+2
3. Seth Jarvis (CAR) – 1+0 (03:52:09)

Utkání přihlíželo 18 788 diváků.
Carolina potvrdila roli velkého favorita, na domácím ledě porazila ottawské Senátory přesvědčivým výsledkem 4:0.

Domácí vstřelili v úvodní desetiminutovce dva góly a stav 2:0 bojovným výkonem drželi i po druhé třetině. Ve třetím dějství hosté museli riskovat a otevírat obranu, nicméně štěstím jim nepřálo, hned třikrát zachránila Raantu branková konstrukce. Rozhodující úder Senátorům zasadil v 53. minutě Martin Nečas, gólem do prázdné brány ještě vylepšil konečné vítězství Canes Brady Skjei.

Svěřenci kouče Brind'Amoura zvítězili popáté v řadě a z druhého místa tabulky Východní konference se přiblížili suverénnímu Bostonu na rozdíl sedmi bodů. Ottawa zůstává třináctá, ztráta na pozice zajišťující play-off nadále čítá tři body.

59:45

Senátoři vyzkoušeli ještě jeden poslední útok. Julien Gauthier přihrával napříč kruhy Dericku Brassardovi, Slavinem těsně bráněný Kanaďan si neporadil se zpracováním.

59:24

U obranné modré čáry získal puk do vlastní moci Brent Burns. Pochopitelně nikam nespěchal, s kotoučem odjel až za vlastní bránu.

58:49

Po pravém mantinelu pokusil štěstí Mathieu Joseph. Jeho cesta skončila ještě ve středném pásmu, Calvin de Haan zastavil protihráče hitem.

58:20

Moc dobře Arťom Zub věděl o blížícím se Sebastianu Ahovi. Nevymýšlel žádné složitosti a po pravém mantinelu vyhodil do střední třetiny.

57:57

Martin Nečas středem navštívil útočnou třetinu, načež nahrávkou k levému mantinelu hledal Kotkaniemiho, mimo jeho dosah puk zvedl Nick Holden.

57:22

Před bránou domácího celku číhal Brady Tkachuk. Alex DeBrincat našel kapitána, ten z první vystřelil do Raantova levého betonu.

56:30

56:30 Brady SKJEI - 4:0

56:30

Carolina právě vstřelila branku!
Hurikáni využili powerplay soupeře ke čtvrtému gólu. Po Ahem vyhraném buly se v levém kruhu obranného pásma chopil puku BRADY SKJEI a vysokým obloučkem jej neomylně usměrnil do cílového zařízení. Asistence: Sebastian Aho.

56:25

Nahození Stutzlëho pokryl Antti Raanta. Finský gólman si na rozehrávku netroufl a touš podržel, kouč Senators Smith si bere oddechový čas.

56:01

Ještě z vlastní obranné třetiny zkusil trefit prázdnou bránu Jordan Martinook. Moc nechybělo, puk skončil na pravém oblouku.

55:38

Senátoři vybojovali buly v útočném pásmu a Cam Talbot odjel na střídačku. Ottawa ještě zápas viditelně nezabalila a v powerplay jej zkusí minimálně zdramatizovat.

55:26

Postavení mimo hru i na hostující straně. Kapitán Brady Tkachuk si ještě nedorozumění vyříkává s Austinem Watsonem.

54:45

Nick Holden hledal svým obloučkem Ridlyho Greiga. Útočník zvládl zpracování, ale kličkou nevyzrál na dobře bránícího Bretta Pesceho.

54:19

Postavení mimo hru domácího celku. Poměrně dlouho trvalo Teuvu Teräväinenovi získat kontrolu nad poskakujícím pukem, mezitím do útočného pásma nabruslil Martin Nečas.

4:0

Branky a nahrávky: 4. Burns, 7. Jarvis (S. Aho II, A. Svečnikov), 53. Nečas (A. Svečnikov), 57. Skjei (S. Aho II)

Carolina Hurricanes: Raanta (Andersen) – Burns, Slavin (A), Pesce, Skjei, Chatfield, de Haan – Jarvis, S. Aho II (A), A. Svečnikov – Nečas, Kotkaniemi, Teräväinen – Fast, J. Staal (C), Martinook – Stepan, Stastny, Noesen.
Trenér: Rod Brind'Amour

Ottawa Senators: Talbot (Sögaard) – Zub, Chabot (A), Hamonic, Sanderson, Holden, Brännström – Giroux (A), Stützle, B. Tkachuk (C) – Batherson, Pinto, DeBrincat – Gauthier, Greig, Brassard – Watson, Gambrell, M. Joseph.
Trenér: D. J. Smith

Rozhodčí: Blandina, Dwyer – Gawryletz, Smith

Diváci: 18 788

03:48 CAR 1:0 Burns
06:29 CAR 2:0 Jarvis (S. Aho II, A. Svečnikov)