15.02.2023, 02:00 • Canada Life Centre, Winnipeg • Tomáš Reiner (@ReinyTom)

Tipsport: 2.19 4.06 2.77 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

Střely na bránu: 40 – 29 | Přesilová hra: 0/3 – 1/4 | Trestné minuty: 8 – 6

David Rittich (WPG) – 27 zákroků, 2 OG, úspěšnost 93,1 %, odchytal 65:00
Philipp Grubauer (SEA) – 38 zákroků, 2 OG, úspěšnost 95,0 %, odchytal 64:58

Tři hvězdy utkání
1. Philipp Grubauer (SEA) 0+0
2. Adam Lowry (WPG) 0+0
3. Josh Morrissey (WPG) 0+1 (05:03:04)

Winnipeg se představil popáté v řadě na domácím ledě a po sérii tří porážek dnes potřetí za sebou vyhrál, když tentokrát dokázal udolat Seattle. Na obou stranách padl jeden gól po nešťastném odrazu puku od brusle, a tak zřejmě spravedlivě rozhodly nájezdy, v nichž skórovali pouze Jets a rozhodující proměnil Mark Scheifele. Konečný výsledek. Winnipeg Jets 3 Seattle Kraken 2.

Mark SCHEIFELE - 3:2

V samostatných nájezdech zvítězil tým Winnipeg Jets.
Autorem vítězné branky je MARK SCHEIFELE.

3. série 2:0

Pierre-Luc Dubois proměňuje poté, co zpomalil v mezikruží a rychlou střelou zápěstím zamířil k levé tyči!

2. série 1:0

Jordan Eberle také zpomalil před bránou, jenže mezi betony Davida Ritticha nedokázal zamířit.

Kyle Connor také zpomalil před bránou, mezi betony ale Philippa Grubauera nepřekonal.

1. série 1:0

Ryan Donato zvolil rychlé zakončení zápěstím, jenže na rozdíl od domácího hráče minul bránu.

Mark Scheifele zahájil nájezdy a bekhendem zamířil přesně k levé tyči! Rychlé ruce a míchání s pukem.

Samostatné nájezdy začínají.
Ani prodloužení vítěze nepřineslo a před námi jsou nájezdy. Vrchol. Winnipeg Jets 2 Seattle Kraken 2.

65:00

Prodloužení skončilo.

64:33

Matthew Beniers se pěkně uvolnil na vrcholu pravého kruhu, jeho střela zápěstím ale zamířila pouze do náruče klečícího Davida Ritticha. Budou nájezdy?

64:00

Do konce prodloužení zbývá odehrát 1 minuta.

63:42

Jaden Schwartz mohl rozhodnout střelou z pravého kruhu, jenže David Rittich včas sevřel betony a v závěru prodloužení podržel domácí tým nad vodou. Stav 2:2.

62:42

Střela hráčů Seattlu z pravého křídla byla přizvednuta do ochranné sítě, ještě předtím měl ale velkou šanci Blake Wheeler, jeho bekhend pak ale minul levou tyč.

61:39

Jordan Eberle mohl rozhodnout, když na levém křídle vystřelil na bodu vzápětí zápěstím, jeho následná střela ale minula vzdálenější pravou tyč brány. Stále stav 2:2.

60:55

Oba dnešní brankáři si připsali během úvodní minuty prodloužení jeden zákrok. Nejprve Philipp Grubauer a na opačné straně ledové plochy poté také David Rittich.

60:01

Seattle sice otočil skóre, jenže Pierre-Luc Dubois vyrovnal po šťastném odrazu puku a poslal zápas do prodloužení. Skóre po třetí třetině dramatického utkání na ledě Winnipegu. Winnipeg Jets 2 Seattle Kraken 2.

60:00

59:00

Do konce třetí třetiny zbývá odehrát 1 minuta.

56:58

Hra plyne v závěru zápasu velice rychle a vyloučený Oliver Bjorkstrand je zpět na ledové ploše. Stále 2:2.

54:58

Oliver Bjorkstrand byl vyloučen za sekání a po komerční přestávce si Winnipeg zahraje třetí přesilovou hru.

54:52

54:52 Mason Appleton se řítil krátce před koncem sám na bránu

54:52

Mason Appleton se řítil sám na bránu a mohl přiblížit Winnipeg k vítězství, jenže jeho střela zápěstím skončila na levé tyči hostující brány!

54:00

Will Borgen vystřelil na pravém křídle od modré čáry a dobře mířil ke vzdálenější levé tyči, kde David Rittich zasáhl vyrážečkou. A vzápětí ještě jedna střela hostí.

52:54

Eeli Tolvanen vystřelil na bodu pravého kruhu pro vhazování zápěstím, jenže na přední tyči byl připravený David Rittich, do jehož náruče zamířil. Hra přerušena.

51:56

Winnipeg si vytvořil tlak a Nikolaj Ehlers vystřelil na vrcholu levého kruhu pro vhazování zápěstím, Philipp Grubauer byl ale připraven a vyrazil puk do rohu ledu.

51:20

David Rittich nezasahoval po nepřesném nahození Krakenu a udělal dobře, protože proti hostům bylo odpískáno zakázané uvolnění. Hra se vrací zpátky.

50:39

Do konce utkání zbývá necelých deset minut a po krátké komerční přestávce se vhazovalo ve středovém kruhu. Aktuálně jsme blízko prodloužení. Stav je 2:2.

49:39

49:39 Pierre-Luc DUBOIS - 2:2

49:39

Winnipeg právě vstřelil branku! PIERRE-LUC DUBOIS se snažil dostat u levé tyče k dorážce poté, co Philipp Grubauer neudržel puk v své lapačce, a kotouč se od brusle Vince Dunna odrazil do sítě! Na šťastné góly také vyrovnáno – 2:2. Asistence: Josh Morrissey a Kyle Connor.

49:32

Josh Morrissey vystřelil na levém křídle ihned po vhazování, jeho pokus od hrazení ale zamířil přímo do náruče klečícího brankáře Philippa Grubauera. Snadný zákrok.

49:28

Philipp Grubauer skočil pod nohy jednomu z hráčů Winnipegu a za bránou se strhla menší mela. Zda se bude vylučovat se dozvíme po reklamní přestávce.

48:56

Josh Morrissey vyhrál na levém křídle závod o puk a proti Seattlu se pískalo zakázané uvolnění. Přerušení.

47:50

Winnipeg konečně získal puk a oba týmy odjely střídat. Agilní Brandon Tanev se před pár okamžiky dostal k odraženému puku, u pravé tyče si ale netroufl zakončit.

45:47

Will Borgen práskl do puku na pravém křídle a Davida Ritticha tentokrát zachránila branková konstrukce! Zřejmě přední pravá tyč. Stále 1:2.

44:44

Brandon Tanev nabral rychlost a mezi dvěma protihráči se krásně protáhl před bránu, jenže mu sjel kotouč z hokejky a David Rittich ho zmrazil pod svou lapačkou.

43:43

Karson Kuhlman vzápětí vypálil na ose útočného pásma od modré čáry a jeho rána byla zřejmě tečována, Philipp Grubauer ale každopádně dobře zasáhl holí.

42:47

Adam Lowry práskl do puku na bodu levého kruhu pro vhazování a jeho rána mířila do vzdálenějšího rohu brány, Philipp Grubauer ale skvěle zasáhl ramenem.

41:11

41:11 Hostující Jordan Eberle se řítil do samostatného úniku

41:11

Jordan Eberle se řítil na ose útočného pásma sám na bránu a bekhendem chtěl zvednout puk do levého horního rohu brány, vyrážečkou ale byla proti! Brankář David Rittich fantasticky zasáhl.

41:02

Mark Scheifele mohl vyrovnat střelou z pravého kruhu pro vhazování, jenže minul vzdálenější levý horní roh brány a jeho pokus skončil pouze na ochranném skle.

40:01

Statistiky po druhé třetině: Střely na bránu: 25-17; Zablokované střely: 11-8; Vhazování: 50%-50%; Hity: 7-10; Přesilové hry: 0/2-1/4; Trestné minuty: 8-4.
Třetí třetina začne přibližně v 3:59.

Blake Wheeler sice poslal po přestávce Winnipeg do vedení, jenže John Hayden na své narozeniny rychle srovnal a Jared McCann poté otočil skóre pouhých 27 sekund před koncem prostřední části ve prospěch hostí. Skóre po druhé části. Winnipeg Jets 1 Seattle Kraken 2.

40:00

39:33

39:33 Jared MCCANN - 1:2

39:33

Seattle právě vstřelil branku! JARED MCCANN vypálil s příklepem na vrcholu levého kruhu a puk se od brusle Masona Appletona odrazil ke vzdálenější pravé tyči! Kraken využil přesilovou hru a otočil skóre na svou stranu. Seattle vede 2:1. Asistence: Vince Dunn a Eeli Tolvanen.

39:00

Do konce druhé třetiny zbývá odehrát 1 minuta.

38:46

Pierre-Luc Dubois inkasoval hit v rohu ledové plochy a při bekčekingu poté fauloval. Šlo o nedovolené bránění.

37:42

Blake Wheeler je dnes hodně aktivní a nyní vystřelil na pravém křídle téměř od hrazení, jeho střela ale skončila na přední tyči v lapačce pozorného Philippa Hrubauera.

37:09

Kyle Connor byl zřejmě hráčem, který chtěl u pravé tyče zasunout puk do sítě, jenže měl příliš velkou rychlost a nakonec se mu to nepodařilo. Brána hostí posunuta.

36:00

David Rittich dobře zasáhl proti tečované střele a vyrazil puk do hry, zatímco střelu Olivera Bjorkstranda poté ukryl ve své výstroji a hra byla přerušena. Stav 1:1.

34:59

Alexander Wennberg zablokoval střelu Jets z pravého křídla a přizvedl kotouč do ochranné sítě. Hra byla přerušena a prostor dostává krátká komerční přestávka.

33:20

33:20 John HAYDEN - 1:1

33:20

Seattle právě vstřelil branku! Morgan Geekie zpracoval na levém křídle velmi těžkou kolmou přihrávku podél hrazení a poté před bránou našel JOHNA HAYDENA, který z blízkosti usměrnil kotouč k levé tyči a své narozeniny oslavil gólem! Asistence: Morgan Geekie a Jamie Oleksiak.

32:47

Blake Wheeler vypálil nepříjemně na vrcholu pravého kruhu pro vhazování, Philipp Grubauer ale puk vyrazil.

31:02

Jaden Schwartz vypálil na vrcholu levého kruhu a jeho střela byla přizvednuta do ochranné sítě. Po přerušení hry následuje krátká komerční přestávka. Jets vedou.

30:54

30:54 Blake Wheeler si teď málem dal nešťastný "vlastní" gól

30:54

Alexander Wennberg rychle objel bránu a u pravé tyče chtěl puk bekhendem zasunout do sítě, což se mu sice nepodařilo, od brusle Blakea Wheelera se ale odrazil po ledě do vzdálenější levé tyče! Málem bylo kuriózně srovnáno 1:1.

29:02

Pierre-Luc Dubois se snažil dostat na pravém křídle a Eeli Tolvanen ho fauloval. Dvě minuty za vysokou hůl.

28:56

Winnipeg byl od úvodních minut lepším týmem a zaslouženě se ujal vedení. Sráží ho akorát oslabení.

27:01

27:01 Blake WHEELER - 1:0

27:01

Winnipeg právě vstřelil branku! BLAKE WHEELER převzal puk od Nikolaje Ehlerse a z nulového úhlu si sjel před bránu, aby rychle zamíchal s pukem a vzápětí ho těsně nad ledem poslal z blízkosti k pravé tyči! Asistence: Nikolaj Ehlers.

26:14

Puk byl ve středním pásmu sražen mimo ledovou plochu a prostor dostává krátká reklamní přestávka. Stav 0:0.

24:31

Vyloučený hráč Jaden Schwartz je zpět na ledě a ani hokejisté domácího Winnipegu přesilovou hru nevyužili.

22:31

Jaden Schwartz fauloval a Winnipeg si zahraje v úvodu druhé třetiny svou první přesilovou hru v střetnutí.

22:31

22:31 Philipp Grubauer vytáhl spektakulární zákrok lapačkou!

22:31

Pierre-Luc Dubois nyní dostal krásnou kolmou přihrávku před bránu a po rychlém zamíchání s pukem chtěl zamířit bekhendem pod horní tyč, jenže Philipp Grubauer předvedl senzační zákrok lapačkou, kterou puk vytáhl před svou bránu!

21:30

21:30 Cole Perfetti předvedl fantastické uvolnění a velkou chuť

21:30

Cole Perfetti předvedl na pravém křídle parádní stahovačku a poté se z ostrého úhlu natlačil před bránu, kde pak narazil do Philippa Grubauera!

20:42

Josh Morrissey vystřelil na levém křídle od modré čáry a pozorný Philipp Grubauer jemně tečovaný kotouč zpomalil levou rukou a poté puk ukryl pod lapačkou.

20:01

Statistiky po první třetině: Střely na bránu: 12-10; Zablokované střely: 7-3; Vhazování: 53%-47%; Hity: 4-4; Přesilové hry: 0/0-0/3; Trestné minuty: 6-0.
Druhá třetina začne přibližně v 3:02.

Hra byla od úvodního vhazování opravdu hodně plynulá a nabídla několik šancí na obou stranách, jenže Philipp Grubauer zůstal nepřekonán, stejně jako na opačné straně David Rittich, který čelil společně se spoluhráči jedné běžné a jedné dvojnásobné přesilové hře Jets. Skóre po první části. Winnipeg Jets 0 Seattle Kraken 0.

20:00

19:00

Do konce úvodní části utkání zbývá odehrát 1 minuta.

18:54

Vyloučený Morgan Barron je zpět na ledě a Winnipeg dokázal přečkat čtyřminutové oslabení. Stále bez gólu.

17:10

17:10 David Rittich senzačně vychytal Alexandera Wennberga

17:10

Alexander Wennberg se ocitl před bránou Jets v obrovské šanci, jenže David Rittich ho senzačně vychytal pravým betonem! Dorážka už nepřišla.

15:55

Jordan Eberle teď vystřelil na ose útočného pásma na vrcholu mezikruží, jeho střela zápěstím ale byla vzápětí přizvednuta do ochranné sítě. Saku Mäenalanen blok.

14:54

Morgan Barron chtěl hrát puk na levém křídle příliš vysoko a hokejkou zasáhl protihráče do obličeje. Navíc tam je krvavé zranění, takže dvě plus dvě minuty.

14:54

Jeden z hráčů zahrál na levé straně útočného pásma Winnipegu vysokou holí a hra byla přerušena. Ve Winnipegu zatím gól nepadl a následuje TV přestávka.

14:13

David Rittich rychle vyjel ze své brány u levé tyče, aby před jedním z hráčů Seattlu rychle rozehrál za bránu.

13:01

Pierre-Luc Dubois předvedl skvělý forčeking za bránou a po jeho zpětné přihrávce pálil v blízkosti levé tyče Cole Perfetti, ovšem pouze do náruče brankáře. Bez gólu.

12:41

Alexander Wennberg spěchal za nahozeným kotoučem, jenže David Rittich ho měl už v držení a ze své lapačky ho raději nevyhodil. Zatím tedy marně čekáme na gól.

12:04

Jaden Schwartz vypálil na vrcholu mezikruží těsně před skončením přesilové hry Seattlu bez přípravy, jeho pokus ale skončil na ochranném skle. Další přerušení.

11:24

Winnipeg odvádí v oslabení fantastickou práci a kromě nahození z pravého křídla se Seattle k ničemu nedostal. Až Jaden Schwartz vypálil na levém křídle, David Rittich byl ale připraven a na přední tyči kotouč podržel – 0:0.

10:06

Dylan DeMelo šel do brány v blízkosti pravé tyče příliš důrazně a dostal dvě minuty za nedovolené bránění brankáři. Velký tlak končí. Krátká komerční přestávka.

08:40

Hokejisté Winnipegu kroužili kolem brány Seattlu jako hladoví supi, Philipp Grubauer je ale vychytal a u levé tyče své svatyně pak zmrazil puk pod svou lapačkou.

08:02

Mark Scheifele nabral rychlost na levém křídle a dobře mířil z úhlu ke vzdálenější pravé tyči, Philipp Grubauer ale předvedl nádherný semafor. Komerční přestávka.

04:37

Josh Morrissey vypálil na ose útočného pásma od modré čáry a Philipp Grubauer toho příliš neviděl, přesto dokázal kotouč na vzdálenější pravé tyči vyrazit.

03:51

Utkání začalo velice svižně a hodně dlouho se hrálo bez přerušení. Nyní vypálil na pravém křídle Mark Scheifele a pozorný Philipp Grubauer ukryl puk ve své lapačce.

00:55

Nikolaj Ehlers měl slibnou příležitost, když vypálil na vrcholu levého kruhu pro vhazování ostře s příklepem, pozorný brankář Philipp Grubauer ale jeho ránu vyrazil.

00:01

Winnipeg Jets: Rittich (Holm) – Pionk, Morrissey (A), DeMelo, Dillon, Schmidt, Samberg – Wheeler, Scheifele (A), Ehlers – Perfetti, Dubois, Connor – Appleton, Lowry (A), M. Barron – Kuhlman, Stenlund, Mäenalanen.
Trenér: Rick Bowness

Seattle Kraken: Grubauer (Mar. Jones) – A. Larsson, Dunn, Borgen, Oleksiak, Soucy, Schultz – Eberle, Beniers, McCann – Donato, Wennberg, Schwartz (A) – Bjorkstrand, Gourde (A), Tolvanen – Hayden, Geekie, B. Tanev.
Trenér: Dave Hakstol

Rozhodčí: Peter MacDougall, Kyle Rehman. Čároví: Ryan Jackson, Ryan Galloway.

Seattle Kraken

Seattle zahájil únor sérií čtyř venkovních utkání, z nichž dokázal vyhrát pouze poslední proti Philadelphii. Kraken dvakrát prohrál v New Yorku, když nestačil na Islanders s Rangers, a mezitím na New Jersey. Tým táhne Jordan Eberle, který má na kontě 40 kanadských bodů za 11 gólů a 29 asistencí. Páté venkovní utkání hostí v řadě.

Winnipeg Jets

Winnipeg Jets je v Centrální divizi na druhém místě a úspěšně usiluje o účast v playoff, na konci ledna ovšem prohrál třikrát v řadě, když nestačil na Nashville, Buffalo a Philadelphii. Špatnou sérii ovšem Jets dokázali ukončit a do utkání proti Krakenu budou vstupovat s dvěma výhrami v řadě. Winnipeg hraje doma popáté v řadě.

V Canada Life Centre se ve středu v noci střetnou dva týmy, které mají totožnou formu. Winnipeg a Seattle nedávno prohrály třikrát v řadě, špatnou sérii se jim ovšem podařilo ukončit a čtvrtou prohru nepřipustily.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 02:00.

3:2

Branky a nahrávky: 28. Wheeler (Ehlers), 50. Dubois (Morrissey, Connor), rozh. náj. Scheifele – 34. Hayden (Geekie, Oleksiak), 40. McCann (Dunn, Tolvanen)