1:3

konec (0:1, 0:1, 1:1)

15.02.2023, 04:30 • SAP Center, San Jose • Petr Sumbal

Tipsport: 3.18 4.2 1.96 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

Z mé strany je to už pro dnešní utkání všechno, přeji hezké středeční ráno. (06:59:04)

3. Aaron Dell (SJS) 2 OG
Zápas je u konce, Pittsburgh se raduje z důležitého vítězství 3:1 na ledě San Jose. Dva body se budou Penguins v boji o play-off velmi hodit.

První třetina zápasu byla velmi vyrovnaná, šance na skórování měly oba týmy, ale ve většině případů vládli brankáři. Překonán byl pouze v šesté minutě Dell po dorážce Rickarda Rakella, poté co byl jemně kontaktován v brankovišti. Pittsburgh měl ještě k dispozici jednu přesilovku, ale ta mu vůbec nevyšla.

Také ve druhé třetině padla jedna branka a znovu to byli hosté, kteří se z ní radovali. Druhou asistenci v zápase si připsal Crosby, který tentokrát našel Jakea Guentzela, který z ostrého úhlu díky odrazu od Dellova betonu poslal puk do sítě.

Domácí předvedli dobrý výkon ve třetí třetině a odměnou jim bylo snížení na 1:2, které zařídil jejich nejlepší střelec Timo Meier. Závěr zápasu ale Sharks nezvládli. Dlouho váhali s odvoláním Della, a když už tak učinili, tak hned ztratili puk a Jake Guentzel mohl skórovat do prázdné branky na konečných 3:1 pro Penguins.

59:44

San Jose znovu odvolalo Della a Teddy Blueger mohl přidat další puk do prázdné branky, jenže trefil jen břevno!

59:35

Oddechový čas pro tým San Jose Sharks.

59:23

Pittsburgh právě vstřelil branku!
Domácím hodně dlouho trvalo, než se odhodlali k odvolání brankáře a když už se tak konečně stalo, tak zrovna puk vybojovali hráči Pittsburghu a vše vyústilo v jednoduchý gól JAKEA GUENTZELA do prázdné branky. Asistence: Sidney Crosby, Rickard Rakell.

59:14

Trvalo to, ale nakonec přeci jen odjíždí Dell na střídačku a domácí to zkusí v šesti.

58:42

Teddy Blueger se dostal po ztrátě puku hráčů Sharks ke kotouči a hned vypálil. Dell se opět vyznamenal.

57:54

Jake Guentzel ujížděl úplně sám na Aarona Della, ale ten předvedl parádní zákrok, když kotouč nepropustil mezi svými betony!

56:52

Nebezpečně střílel Sturm a jen těsně minul branku Penguins. Domácí ale cítí šanci utkání ještě zvrátit na svou stranu.

55:57

55:57 Timo MEIER - 1:2

55:57

San Jose právě vstřelilo branku!
Závěr zápasu ještě bude mimořádně dramatický, domácí už prohrávají jen 1:2! TIMO MEIER předvedl svou fyzickou hru, přes Petterssona se protlačil před branku a protlačil puk mezi betony DeSmitha. Bez asistence.

55:42

Marcus Pettersson dostal puk na levý kruh a ještě se snažil zmást Della kličkou. To se mu ale nepovedlo, brankář Sharks se nenechal oklamat.

54:46

Kasperi Kapanen mohl zápas možná definitivně rozhodnout, ale jeho rána trefila jen brankovou konstrukci za Dellem!

53:39

Hra se zase rychle přesunula na opačnou stranu kluziště, kde zase pro změnu předvedl výborný zákrok DeSmith.

53:18

Zucker dobře nabil na střelu Crosbymu, toho ale skvělým zákrokem vychytal Dell.

52:08

Casey DeSmith dál drží svůj tým a myslí si na čisté konto. Nyní zasáhl proti střele ruského útočníka Alexandra Barabanova.

51:56

Hertl s Meierem sice dostali puk za modrou čáru do útočného pásma, ale tím akce Sharks skončila, obránci Penguins jí totiž učinili přítrž.

1:3

Branky a nahrávky: 56. Meier – 6. Rakell (Petry, Crosby), 32. Guentzel (Crosby, Rakell), 60. Guentzel (Crosby, Rakell)

San Jose Sharks: Dell (Kähkönen) – E. Karlsson, Harrington, Benning, Vlasic, MacDonald, Ferraro (A) – Bonino (A), Hertl, Meier – Barabanov, Couture (C), Eyssimont – Gregor, Sturm, Lindblom – Labanc, Lorentz, J. Svečnikov.
Trenér: Quinn

Pittsburgh Penguins: DeSmith (Jarry) – Letang (A), Dumoulin, Petry, M. Pettersson, Ruhwedel, P. Joseph – Rakell, Crosby (C), Guentzel – Rust, Malkin (A), Zucker – Kapanen, Carter, McGinn – Archibald, Blueger, Poehling.
Trenér: Sullivan

Rozhodčí: Blandina, Skilliter – Apperson, Cormier

05:52 PIT 0:1 Rakell (Petry, Crosby)
12:43 SJS 2 Bonino, hákování
23:51 SJS 2 Couture, držení