1:6

konec (0:2, 0:3, 1:1)

13.11.2022, 14:00 • RT TORAX ARENA, Ostrava • Vendula Zdražilová

Díky za pozornost a u dalších online přenosů z hokeje se budu těšit opět na shledanou. (15:58:25)
Je dobojováno. Ve třetí třetině se Švédové znovu prosadili a vedli už 6:0. V závěru ale využili přesilovou hru hráči Finska a dočkali se tak aspoň čestného úspěchu.

59:59

Vyloučení v týmu Finsko U19:
Valtteri Viirret – 2 min., sekání + 5 min. + OK, hrubost.

59:24

59:24 Arttu KÄRKI - 1:6

59:24

Finsko právě vstřelilo branku!
Finové využívají přesilovou hru a přeci jen se dočkali čestného gólu. Na pravé straně švihl do puku ARTTU KÄRKI a kotouč umístil k protější tyči – 1:6. Asistence: Jeremi Tammela a Kasper Kolonummi.

58:51

Finové se snažili využít přesilovku, ale obrana Švédů byla proti a poté vyhodila puk až před branku Finů.

58:00

Hrají se poslední dvě minuty třetí třetiny.

57:55

Vyloučení v týmu Švédsko U20:
Albert Sjöberg – 2 min., vysoká hůl.

57:10

Je tu koncovka, troufám si napsat, zápasu a u puku jsou znovu švédští hokejisté. Ale nedaří se jim přidat ještě gól. Rozhodně je to ale mrzet nemusí.

56:27

Filip Bystedt po pravém křídle pláchl do pásma Finů, ale následně pak se nedostal do přesnějšího zakončení mezi kruhy.

55:48

Další pokus Finů končí mimo tři tyče a hra je přerušena. Buly po pravé ruce Blomquista.

54:24

Ofsajd zastavil další švédskou akci a vhazovalo se tak znovu ve středním pásmu.

53:39

53:39 Savolainen byl blízko první trefě Finska

53:39

Valtteri Savolainen se natlačil do těsné blízkosti švédské branky a dorážel před kouskem odkryté švédské klece. Ale Blomquist zakročil a kotouč vyskočil ven před brankoviště! Ani tentokráte Finové poprvé neskórují.

53:05

Švédové se už nikam nemusí hnát, je nad slunce jasné, že o takový náskok necelých sedm minut před koncem třetí třetiny, přijít nemohou.

52:08

Další atak finské klece, nyní se ale nedokázal prosadit Olsson.

50:32

50:32 Leo CARLSSON - 0:6

50:32

Švédsko právě vstřelilo branku!
Další přesná střela a Švédové umocňují svůj náskok, který je v tuto chvíli šestibrankový. LEO CARLSSON převzal puk od Bystedta a proháčkoval se v mezikruží mezi dvěma finskými beky a zblízka pak pohotovou ranou nedal finskému brankáři žádnou šanci – 0:6. Asistence: Filip Bystedt.

1:6

Branky a nahrávky: 60. Kärki (Tammela, Kolonummi) – 12. Engström (Robertsson), 16. Carlsson (Bystedt), 21. O. Pettersson (Carlsson), 23. Bystedt (Jansson, Carlsson), 30. Robertsson (Stjernborg, Norén), 51. Carlsson (Bystedt)

Finsko U19: Kokko (Koskenvuo) – Juusola (C), Viirret, Kärki, Kolonummi, Lehtonen, Heinonen, Grönlund – Hakala, Lassila, Savolainen – Tuomaala, Bau, Raiman – Tammela, Hokkanen, Männistö (A) – Juhola, Ruusunen (A)
Trenér: Kimmo Kuhta

Švédsko U20: Blomquist (Lindbom) – E. Pettersson, Sjöholm (A), Engström, Jansson (A), Asplund, Norén, Olsson – Carlsson, Bystedt, O. Pettersson – Born, Oscarson, Dower Nillson – Robertsson, Stjernborg (C), Sjöberg
Trenér: Magnus Hävelid

Rozhodčí: Hejduk, Ondráček – Gebauer, Komínek