Tipsport: 3.13 4.26 1.97 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

Střely na bránu: 42 – 24 | Přesilová hra: 1/5 – 1/3 | Trestné minuty: 8 – 12

Jake Allen (MTL) – 20 zákroků, 4 OG, úspěšnost 83,3 %, odchytal 61:03
Tristan Jarry (PIT) – 37 zákroků, 5 OG, úspěšnost 88,1 %, odchytal 60:57

Jan Rutta (PIT) – 0+0, 0 účast, 0 střel na bránu, TM 4, čas na ledě 13:05

Tři hvězdy utkání
1. Nick Suzuki (MTL) – 1+1
2. Jason Zucker (PIT) – 0+3
3. Mike Hoffman (MTL) – 1+0 (04:06:35)

Penguins po skvělém obratu ve druhé třetině třikrát vedli, jenže ani jednou náskok nedokázali udržet a Montreal nakonec slaví výhru po prodloužení, které rozhodl po nádherné přímočaré akci Mike Hoffman. Habs slaví třetí vítězství v řadě, Pittsburgh na tripu po sérii dvou výher poprvé padl. Konečné skóre krásného zápasu. Montreal Canadiens 5 Pittsburgh Penguins 4.

61:03

61:03 Mike HOFFMAN - 5:4

61:03

Montreal právě vstřelil branku! MIKE HOFFMAN si v rychlosti a přímé dráze směrem k bráně vyměnil puk s Kirbym Dachem a v blízkosti levé tyče poslal puk do sítě! Montreal vítězí nad Pens 5:4! Asistence: Kirby Dach a Kaiden Guhle.

60:19

Nick Suzuki vyrazil do rychlého protiútoku na pravém křídle a pod tlakem napřáhl ke střele, která mířila ke vzdálenější levý tyči, Tristan Jarry proti ní ale velice dobře zasáhl vyrážečkou!

60:01

Nádherná přestřelka mezi Montrealem a Pittsburghem pokračuje. Canadiens sice vedli, jenže poté se karta obrátila, jenže Pens svůj náskok třikrát v řadě neudrželi a výsledkem je prodloužení. Skóre po třetí třetině utkání. Montreal Canadiens 4 Pittsburgh Penguins 4.

60:00

59:00

Do konce třetí třetiny zbývá odehrát 1 minuta.

58:04

Penguins se nepodařilo přesně rozehrát podél střídaček a pískalo se tedy proti nim zakázané uvolnění.

57:29

Marcus Pettersson vypálil na ose útočného pásma od modré čáry, Jake Allen ale zůstal nepřekonán. Penguins se snaží znovu získat několikrát ztracené vedení.

56:48

Hra byla přerušena a v závěru dnešního utkání si ještě odbudeme jednu krátkou komerční přestávku.

54:42

54:42 Sean MONAHAN - 4:4

54:42

Montreal právě vstřelil branku! Tristan Jarry sice dokázal vyrazit střelu Jonathana Drouina z vrcholu mezikruží sevřenými betony, z dorážky ale skóroval do prázdné brány SEAN MONAHAN – 4:4! Asistence: Jonathan Drouin a Kirby Dach.

54:02

54:02 Brock MCGINN - 3:4

54:02

Pittsburgh právě vstřelil branku! Jeff Carter vyrazil na pravém křídle do přečíslení dva na jednoho a po jeho přihrávce přes osu z levého kruhu poslal puk ke vzdálenější pravé tyči sítě BROCK MCGINN – 3:4! Asistence: Jeff Carter a Brian Dumoulin.

53:54

53:54

5:4

Branky a nahrávky: 2. J. Anderson, 41. Caufield (Guhle, Suzuki), 45. Suzuki, 55. Monahan (Drouin, Dach), 62. Hoffman (Dach, Guhle) – 22. Petry (Rakell, Zucker), 24. Rakell (M. Pettersson, Zucker), 44. Malkin (Zucker, Petry), 55. McGinn (Carter, Dumoulin)

Montreal Canadiens: Allen (Montembeault) – Savard, Guhle, Xhekaj, Edmundson (A), Kovacevic, Harris – Dach, Suzuki (C), Caufield – J. Anderson, Monahan, Dadonov – Gallagher (A), Dvorak, Hoffman – Armia, Evans, Drouin.
Trenér: Martin St. Louis

Pittsburgh Penguins: Jarry (DeSmith) – Letang (A), M. Pettersson, Petry, Dumoulin, Rutta, Ruhwedel – Rust, Crosby (C), Guentzel – Rakell, Malkin (A), Zucker – Heinen, Carter, McGinn – Archibald, Poehling, Kapanen.
Trenér: Mike Sullivan

Rozhodčí: Rooney, Lambert – O'Quinn, Cormier

Diváci: 21 105

01:48 MTL 1:0 J. Anderson
07:18 PIT 2 Crosby, podrážení