Střely na bránu: 35 – 30 | Přesilová hra: 1/2 – 1/4 | Trestné minuty: 8 – 4

David Kämpf (TOR) – 0+0, 0 účast, 1 střela na bránu, TM 0, čas na ledě 18:24

Tři hvězdy utkání

1. Jordie Benn (TOR) – 1+0
2. Auston Matthews (TOR) – 1+0
3. Bo Horvat (VAN) – 1+0
Třetí část skončila remízou, diváci se v ní gólu nedočkali. Blíž k němu měli zřejmě domácí, kteří pokračovali v aktivním hokeji, jenže žádný z jejich pokusů se neujal. Ale ani hosté nebyli bez šancí, také oni mohli několikrát dotáhnout jednobrankové manko, avšak Källgrena se jim překonat už nepovedlo. Velice pěkný a svižný duel tak končí těsným a velice cenným vítězstvím pro Toronto.

59:50

Toronto vyhodilo puk ven z pásma a tohle už pro něj vypadá velmi dobře.

59:24

Skrytá střela od modré až k brankáři Toronta nedorazila, což bylo pro domácí možná i štěstí.

58:20

Hosté hrají bez brankáře.

58:02

Spencer Martin přerušuje hru a dívá se na časomíru. Běží poslední dvě minuty třetí třetiny.

57:43

Domácí v klidu drží puk na hokejkách ve svém pásmu, soupeř je vůbec nenapadá.

57:00

Auston Matthews mohl definitivně rozhodnout, když obdržel přihrávku do samostatného úniku, ale byl už příliš blízko brankáři a bekhendem na něj nevyzrál.

56:26

Kritickou situaci Toronto zvládlo a hraje v plném počtu.

56:17

Nyní se jim daří vyhodit a vypadá to pro ně už nadějně.

56:07

Domácí obětavě padají do střel a hájí svůj těsný náskok.

55:11

Tečovaný kotouč letí kamsi od ochranné sítě.

54:59

Hosté útočí, střela z dálky proletěla vedle domácí branky.

54:26

Vyloučení v týmu Toronto Maple Leafs:
Zach Aston-Reese – 2 min., nedovolené bránění.

53:47

Vancouver vyhazuje jen na icing a celkem zbytečně ztrácí puk.

52:57

Poměrně dlouho se hrálo bez přerušení, to přichází nyní co kotouč opouští hrací plochu.

52:33

Domácí nemohli pokračovat v útoku, neboť by to byl ofsajd.

3:2

Branky a nahrávky: 22. Matthews (Marner, Tavares), 27. Engvall (Järnkrok, Giordano), 31. Benn (Rielly, Nylander) – 4. Horvat (L. Schenn, Podkolzin), 13. J. Miller (Q. Hughes, Boeser)

Toronto Maple Leafs: Källgren (Petruzzelli) – Liljegren, Rielly (A), Holl, Benn, Sandin, Giordano – Marner (A), Matthews, Bunting – Nylander, Tavares (C), N. Robertson – Järnkrok, Engvall, Kerfoot – Malgin, Kämpf, Aston-Reese.
Trenér: Sheldon Keefe

Vancouver Canucks: S. Martin (Demko) – T. Myers, Q. Hughes, Bear, Ekman-Larsson (A), L. Schenn, Stillman – Boeser, J. Miller (A), Michejev – Höglander, E. Pettersson, Kuzmenko – Garland, Horvat (C), Podkolzin – Studnicka, Aman, Joshua.
Trenér: Bruce Boudreau

Rozhodčí: Lee, MacDougall – Cherrey, Murray

Diváci: 19 497

03:41 VAN 0:1 Horvat (L. Schenn, Podkolzin)
11:48 TOR 2 Bunting, nedovolené bránění
12:11 VAN 0:2 J. Miller (Q. Hughes, Boeser)
17:47 VAN 2 Aman, držení
20:30 VAN 2 Q. Hughes, hákování
21:46 TOR 1:2 Matthews (Marner, Tavares)
26:27 TOR 2:2 Engvall (Järnkrok, Giordano)
30:01 TOR 3:2 Benn (Rielly, Nylander)
38:42 TOR 2 Benn, nedovolené bránění
41:11 TOR 2 Liljegren, zdržování hry / vystřelení nebo vyhození puku mimo hrací plochu
54:26 TOR 2 Aston-Reese, nedovolené bránění