4:3

konec (1:1, 1:0, 2:2)

09.10.2022, 17:30 • Spiš Aréna • 8. kolo • Dana Kontuľová sk

Tipsport: 2.74 4.22 2.16 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

Vydreté víťazstvo na domácej pôde a ďakovačka pred plnými tribúnami. Spišiaci si krajší záver tohto derby nemohli, ani želať. Popradčania v druhom zápase za sebou ťahali za slabší koniec a podľahli súperovi tesne o jeden zásah. No v konečnom zúčtovaní ich zápas stála prvá tretina a množstvo vylúčení.
To je nateraz všetko, pekný zvyšok večera. (20:12:32)

59:43

Krásnou strelou z rohu BUBELA vymietol hornú žrď Melicherčikovej brány a znížil na 4:3.
Bez asistencie

59:00

Začala sa posledná minúta tejto tretiny.

58:35

Hostia to znova skúšajú bez brankára.

57:49

Spišská Nová Ves dala gól!
Prvý pokus na obstrelenie opustenej brány sa podaril bývalému hráčovi HK Poprad VANDASOVI.
Asistencia: Rapáč

57:41

Vhadzovanie pred Melicherčíkom, Poprad hrá v šestici.

57:39

Oddychový čas tím HK Poprad.

56:00

Presilovka domácich sa pomaly končí. Saliturovi utiekol puk, mohol ísť do úniku.

54:40

Spišská Nová Ves dala gól! Obrovská šanca na skórovanie je bleskovo pretavená na zásah GIĽÁKA, ktorý sa presadil z bezprostrednej blízkosti.
Asistencia: Salituro, Majdan

54:14

Vylúčenie v tíme HK Poprad:
Bubela – 2+2, nebezpečná hra vysokou hokejkou.

53:30

Kukuča sa sebavedomom predral dopredu a následne našiel Petráša, ten však pálil nepresne.

52:26

Poprad dal gól!
Malinu to vyhodenie puku môže mrzieť, pretože súper to využil na vyrovnanie. MLYNAROVIČ si pripisuje ďalší bod v dnešnom stretnutí, rovnako ako Yogan.
Asistencia: Yogan
Dnešné stretnutie sleduje 2950 divákov.

51:50

Vylúčenie v tíme HK GROTTO Spišská Nová Ves:
Malina – 2 min., zdržiavanie hry / vystrelenie alebo vyhodenie puku.

51:31

Nie je to zakázané uvoľnenie a Štrauch musí hrať.

51:03

Peters si siahol na puk, no neprerušil hru.

50:23

Brincko zaváhal a ťahal puk za bránu, hoci obrana domácich bola rozhodená.

49:50

Záborský bol vysunutý presným pasom a skúšal to strelou po ľade, medzi betóny.

49:37

Prebieha úprava plexiskla.

49:37

49:33

Zakázané uvoľnenie kamzíkov.

49:00

Novák drží puk za bránou hostí a zvádza oň ťažký súboj.

48:57

Zakázané uvoľnenie hostí.

48:09

Táto presilovka domácim veľmi nevyšla, hostia sú v plnom počte.

48:00

Bortňák nastrelil tyčku, puk ostáva v hre.

47:20

Poprad drží puk pri mantineloch, mimo zóny ohrozenia.

46:09

Brincko – 2 min., podrazenie.

45:48

Bortňák bol tiesnený pri boxe časomeračov a stratil puk.

45:30

Bojovný hokej domácim v tejto tretine zatiaľ vychádza, no stojí ich veľa síl.

45:28

44:35

Paukovček zakladá rýchli útok od Petersa.

43:57

Bubelov puk po osy tečovaný nebol a domáci si hru postrážili.

42:52

Kamzici sa usadili v pásme a z voleja to skúsil Drgoň, ktorému dnešný zápas chutí.

42:26

Vhadzovanie pred Melicherčíkom.

42:04

Dorážku hostí Melicherčík vyrazil pred seba a následne si puk prevzal Romaňák..

41:20

Malina poslal ľahučký puk na teč a narobil ním kamzíkom nemalé problémy.

40:36

Paločko nepresne na Kotvana a pri puku sú opäť rysy.

40:05

Bortňák vybojoval úvodné buly, ale domáci s kľudom zacúvali.

40:01

Začala sa tretia tretina.
Ďalšia tretina sa začne približne o 15. minút.
Sledovali sme svižný a rýchly hokej s množstvom prečíslení a protiútokov. Čo sa týka menších trestov ich počet bol výrazne menší, ako v predošlej tretine. Kerbashian v tejto tretine už do hry nezasiahol. Dúfame, že bude teda, čo najskôr v poriadku.

40:00

Druhá tretina sa skončila.

39:40

Puk je za bránou Melicherčíka a už sa asi nič nestane.

39:15

Drgoň prerušil hru na modrej technickým priestupkom a bude sa vhadzovať pred Melicherčíkom.

39:10

Beží posledná minúta tejto tretiny.

38:50

Zakázané uvoľnenie rysov.

37:50

Vandás sa sám rútil na bránu proti trojici, bol tiesnený, no zakončil bekhendom, len do bočnej siete.

37:30

Domáci ožili, Peters vykorčuľoval ďaleko z brány a anuloval tak protiútok rysov.

36:50

Ďalšia využitá presilovka. Rysy útočili vo štvorici, ŠTRAUCH, naznačil prihrávku, zasekol si puk a vypálil pomedzi betóny Petersa.

36:15

Rysy vyhrali buly, no puk je pri mantineli ďaleko od brány Petersa.

36:11

Kukuča – 2 min., nebezpečná hra vysokou hokejkou.

35:33

Útok kamzíkov vo formáte tri na tri, Drgoň hľadal pred bránou Záborského.

35:25

Rapáč poslal ľahučký puk od modrej priamo do stredu brány.

34:33

Domáci majú dobrý úsek hry, no obrana kamzíkov je pozorná.

34:14

Menšia šarvátka po prečíslení domácich, kedy to Peters, len tesne vykryl.

33:43

Skokan si potiahol puk viac na stred okamžite po vhadzovaní a poslal puk na vzdialenejšiu tyč.

33:40

Zakázané uvoľnenie domácich.

33:34

Trma, vrma pred domácou bránou, no puk si Melichečík predsa našiel a prerušil hru.

32:46

Vidíme dlhý úsek bez prerušenia, hra sa prelieva z jednej strany na druhú.

31:40

Domáci to v prečíslení prekombinovali a nedokázali skórovať, ani z niekoľkých streleckých pokusov.

31:05

Valigura ukázal rýchle nohy a zmazal zakázané uvoľnenie.

30:56

Salituro poslal z otočky na modrej tvrdý puk, na vzdialenejšiu tyč, pred bránou však nemal spoluhráčov na dorážku.

30:13

Tvrdý stred v stredovom kruhu, no všetko bolo v rámci pravidiel.

29:48

Domáci v plnom počte.

29:40

Rysy sa oslobodili.

29:25

Novák odviedol vzadu špinavú robotu a pozbieral drahocenný čas.

28:35

Záborský vyhral vhadzovanie a kamzici môžu útočiť.

28:03

Paukovček naslepo posielal puk za bránu hostí.

27:48

Salituro – 2 min., držanie.

27:31

Mešár tvrdo nastrelil, Melicherčík sa zapojil do hry.

27:11

Salituro nepresne vracal puk dozadu a tam si ho našiel Bokroš.

27:08

Vhadzovanie pred Petersom.

26:40

Novák chcel páliť z voleja no netrafil puk na osy ihriska.

26:04

25:36

Svitana poslal po modrej puk až, ku Záborskému, na ľavé krídlo.

25:00

Hamráček pretlačil puk do stredného pásma.

24:40

Kamzíci sú nasťahovaní pred Melicherčíkom a kombinujú po obvode.

24:04

Rapáč – 2 min., nedovolené bránenie.

23:40

Rapáč sa trocha prepočítal za vlastnou bránou.

22:50

Novák si telom postrážil puk proti dvojici a poslal ho na modrú, odkiaľ pálil Nellis.

22:20

Ordzovenský pekne v stredovom kruhu odstavil Petráša a Kukuču.

22:15

Romaňák to už nestihol a je z toho zakázané uvoľnenie.

21:12

Drgoň si vybojoval puk po osy ihriska a okamžite ho vyslal na bránu, no len opečiatkoval zadný mantinel.

20:29

Medzihra v strednom pásme a striedanie na oboch stranách.

20:05

V stredovom kruhu uspeli domáci.

20:01

Začala sa druhá tretina.
Ďalšia tretina sa začne približne o 10 minút.
Ták máme za sebou prvý úsek hry, ktorý bol rozháraný množstvom vylúčení. Rysy ponúknutú výhodu využili a potešili plný štadión. Na Spiš pricestovali i fanúšikovia z Popradu a v hojnom počte. Ich miláčikovia sú zatiaľ živším a aktívnejším mužstvom, no mali, by zapracovať na disciplíne.

20:00

Prvá tretina sa skončila.

19:59

Poprad dal gól! Na Spiši je vyrovnané, jednu sekundu pred prestávkou sa o to postaral MLYNAROVIČ tvrdou strelou do odkrytej brány. Hostia roztiahli hru rýchlymi prihrávkami a Melicherčík sa už tiež nestihol presunúť k pravej žrdi.

19:30

Obrovské šance na oboch stranách, hostia mohli ísť do brejku po domácej chybe na modrej, no Rapáč to zahasil a následne vysunul Giľáka.

18:45

Veľký závar pred Melicherčíkom vyriešil Malina hrou za vlastnou bránou.

18:04

Štrauch, poslal puk za všetky čiary.

18:02

Salituro – 2 min., faul kolenom.

17:14

Yogan si dovolil kľučku na dvoch súperov súčasne, no zakončenie nemalo potrebnú razanciu.

16:32

Mešár drží puk v ľavom rohu a zbiera cenné sekundy.

15:50

Domáci mohli odskočiť, no Kerbashian prestrelil.

15:32

Vandas – 2 min., držanie.

15:27

Vandas to chcel skúsiť hneď po vhadzovaní, potiahol si puk na stred, no bol zdvojený.

15:22

Meliško – 2 min., podrazenie.

14:31

Meliško si nerozumel s Mešárom a puk získali domáci.

12:42

Domácich, to trocha rozladilo a ťažko zakladajú útoky smerom dopredu.

11:31

Kerbashian sa dlho neradoval, za bránou Petersa bol tvrdo odstavený a odkríval na striedačku.

11:16

Do tretice to domácim vyšlo a presilovku o dvoch hráčov využil MAJDAN.
Asistencia: Kerbashian

11:00

Petráš – 2 min., nebezpečná hra vysokou hokejkou.

10:46

Brincko – 2 min., hákovanie.

10:46

V nasledujúcom súboji za bránou hostí to už čisté nebolo.

10:33

Tvrdý stred pri obrannej modrej domácich, no hráme ďalej.

9:43

Kamzici okamžite prepli do útoku a robia domácim vrásky na čele.

9:22

8:32

Kerbashian vyváža puk po pravej strane, v rohu klziska stratil stabilitu, no puk nie.

7:51

Drgoň poslal puk aspoň do stredného pásma.

6:27

Salituro v šanci z vrchu kruhov, no pálil, len tesne vedľa.

5:53

Rysy kombinujú v pásme a čoraz viac sa tlačia do brány.

5:03

Melicherčík si môže trochu vydýchnuť, no Kerbashian sa musí vrátiť po puk až za vlastnú bránu.

4:51

Yogan – 2 min., hákovanie.

4:34

Melichečík je na striedačke, domáci majú ponechanú výhodu.

4:00

Melicherčík v rozkľaku prerušil hru a ponechal si puk v lapačke.

3:45

Salituro bekhendom vyhodil puk z obrannej tretiny.

3:13

Oba celky striedajú počas hry.

2:00

Drgoň poslal nebezpečný puk pred bránu, kde boli nachystaní až traja hosťujúci hráči.

1:26

Záborský poslal nebezpečnú strelu po ľade, Melicherčík, len pohotovo vyrazil.

0:48

Spišiaci sa krkolomne, no predsa dostali do útočnej tretiny.

0:11

Melicherčík si pripísal prvý zákrok zápasu.

0:05

Ako prví sú pri puku hostia.

00:01

Stretnutie sa práve začalo.
Hostia dnes nastúpia v modrých a domáci v žltých dresoch.
Úvodné zostavy:

HK GROTTO Spišská Nová Ves: Melicherčík (Surák) – Malina, Ališauskas, Romaňák, Beaudry, Žiak, Ordzovenský, – Salituro, Kerbashian (A), Vandas (A),- Štrauch, Nellis, Rapáč (C),- Majdan, Bortňák, Giľák, – Hamráček, Tkáč, Novák
Tréner: Vlastimil Wojnár

HK Poprad: Peters, (Vlluš) – Drgoň (A), Kotvan, Bokroš, Brincko, Meliško, Mešár. M. – Svitana, (C), Skokan, (A), Záborský, – Soberg, Bubela, Yogan, – Kukuča, Paukovček, Petráš, – Valigura, Mlynarovič, Paločko,
Tréner: Martin Hrnčár

Rozhodca: Korba, Kalina, – Bogdaň, Vyšný, Ország.
Vítam Vás pri zápase, ktorý môžeme označiť, ako šláger kola. Na Spiš dnes pricestovali kamzici a v derby zápase môžeme očakávať množstvo emócii a osobných súbojov.

HK GROTTO Spišská Nová Ves
Rysy v piatkovom kole prepísali bradatú históriu, keď cestovali do Nitry. Východniari totižto nezdolali corgoňov v riadnej hracej dobe dlhých, predlhých 23 rokov. Naposledy sa tak stalo 16.3.1999.
Naprvý pohľad, by sa mohlo zdať, že v piatok sa tento úlovok rodil ľahko, no opak bol pravdou. Hostia mali výborný vstup do zápasu, môžeme povedať, že to bola hra na jednu bránu. V čase 28:27 viedli nad svojím súperom už rozdielom triedy. Domáci sa, však druhý krát nadýchli v presilovke o dvoch hráčov. Do kabín sa teda išlo za stavu 1:3.
S pribúdajúcim časom rástla nervozita corgoňov, čo viedlo k ich zbytočným oslabeniam, napriek tomuto príbehu dokázal Holešinský streliť kontaktný zásah. Spišiaci, si, ale záver už postrážili a plný bodový zisk ich vyniesol na aktuálnu 6. priečku v tabuľke.

HK Poprad
Gólovo plodný a zaujímavý zápas mohli sledovať diváci v Nových Zámkoch.
Kamzici mali v úvode stretnutia ťažké nohy, zatiaľ, čo ich súper bol výrazne korčuliarsky lepším a rýchlejším mužstvom. Býci boli, navyše veľmi efektívni a trestali každú chybu, či nepresnosť súpera.
Popradu pomohol oddychový čas a ešte do prestávky dokázal znížiť na rozdiel jediného zásahu. (3:2) Priebeh zápasu sa nezmenil, ani v úvode prostrednej časti hry, no Paukovček zrovnal trochu paradoxne vo vlastnom oslabení.
S čím sa odmietal zmieriť Ligas a domáci v polovici zápasu opäť viedli. (4:3) Minútu pred klaksónom využil presilovku Kukuča a na juhu republiky bolo vyrovnané. (4:4)
Popradčania aj v tretej tretine museli doťahovať manko na svojho súpera, no na zásah Farleyho už nedokázali zareagovať a zo zápasu odchádzali bez bodu.
Tak nás dnes čaká i súboj tabuľkových susedov. Spišiaci strácajú na kamzíkov dva body a v prípade zisku troch bodov ich tak môžu preskočiť. Na takéto prepočty je však ešte skoro. Stretnutie sa začne o 17:30.
Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 17:30.

4:3

Branky a nahrávky: 12. Majdan (Kerbashian), 37. Štrauch, 55. Giľák (Salituro, Majdan), 58. Vandas (Rapáč) – 20. Mlynarovič (Yogan), 53. Mlynarovič (Yogan), 60. Bubela

HK Spišská Nová Ves: Melicherčík (Surák) – Malina, Ališauskas, Romaňák, Beaudry, Žiak, Ordzovenský, – Salituro, Kerbashian (A), Vandas (A),- Štrauch, Nellis, Rapáč (C),- Majdan, Bortňák, Giľák, – Hamráček, Tkáč, Novák

46:09 POP 2 Brincko, podrážení
51:50 SNV 2 Malina, zdržování hry / vystřelení nebo vyhození puku mimo hrací plochu
52:26 POP 2:2 Mlynarovič (Yogan)
54:14 POP 2+2 Bubela, vysoká hůl
54:40 SNV 3:2 Giľák (Salituro, Majdan)
57:49 SNV 4:2 Vandas (Rapáč)
59:43 POP 4:3 Bubela