IHC Králové Písek – EC Red Bull Salzburg

2:5

konec (0:1, 2:1, 0:3)

08.10.2022, 13:00 • Zimní stadion Písek • 21. kolo • Pavel Kovanda

Duel končí! Favorit ve třetí třetině zavelel k obratu a dokráčel si pro vítězství 5:2. Pochvalu si ale ovšem zaslouží domácí, kteří svého soka trápili celých šedesát minut. (15:08:58)

59:56

Zelenov na závěr utkání přestřelil branku.

59:24

Ofsajd zastavuje další rodící se akci Salzburgu.

59:00

Salzburg právě vstřelil branku!
A máme rozhodnuto! Kotouč do prázdné branky úspěšně usměrnil MAXIMILIAN WURZER. Asistence: Noah Samanski.

58:35

Písek to zkouší v šesti!

58:13

Bürgeltovu střelu bekhendem kryje brankář Jansa.

58:03

Oddechový čas pro tým IHC Králové Písek.

58:02

Salzburg už hraje na krásu. Kdyby se rozhodl jeden z útočících hráčů vystřelit, tak bychom nejspíše byli svědky další branky.

56:52

Pitel do útočného pásma neprošel, kotouče se tak opět ujímají hosté.

55:50

Salzburg hraje v klidu. Moc dobře ví, že čas je teď jeho největší přítel.
Dnešní utkání sleduje 110 diváků.

54:51

Bürgeltova prudká střela jen těsně minula pravý horní růžek.

54:04

Chábova rána z mezikruží šla přímo do výstroje brankáře hostů.

52:40

Kaiser prošel přes dva protihráče, ale třetí už byl nad jeho síly.

51:27

Souboj o puk za brankou hostů nenašel vítěze, a tak se rozhodčí rozhodl přerušit hru. Vhazovat se bude po pravici salzburského brankáře.

50:32

Písecký brankář si připisuje úspěšný zákrok do statistik.

50:17

Hra se stěhuje před brankáře Lampa, neboť jeho spoluhráči zavinili zakázané uvolnění.

49:40

Lechnýřova střela šla nad branku, kterou střeží Lamp.

49:26

Puk na domácí střídačce, vhazovat se bude v neutrální třetině.
Nemůže se pokračovat, čeká se na ledaře, který zatím nepřichází.

49:06

Tlak hostů nemůže pokračovat, neboť písecká branka vyklouzla ze stanovené pozice.

48:36

Šindelářova střela byla sražena bránícím hráčem do ochranné sítě. Vhazovat se bude po pravé ruce brankáře Lampa.

47:30

Kdežto píseckým se nedaří. Další ofsajd hokejistů od řeky Otavy.

47:15

Salzburg hraje ve velké pohodě a nikam nepospíchá.

46:29

Pokus o píseckou šanci zastavuje ofsajd.

44:52

Red Bull opět skóruje! Lemkeho střelu od modré čáry úspěšně tečoval MAXIMILIAN MACKNER. Asistence: Paul Bennet Lemke, Benedikt Bürgelt.

42:57

Hosté se opět dostávají do vedení! Skrytá střela v podání RICHARDA GRUBERA prošla za záda brankáře Jansy. Písecký gólman vůbec nic neviděl a za střelou se pouze ohlédl. Asistence: Paul Bennet Lemke.

41:36

Šindelář pronikl do útočného pásma zcela sám, a tak se rozhodl kotouč pouze nahodit za branku hostů.

40:42

Chábovu střelu z otočky reflexivně zastavil Lamp pravým betonem.

40:09

Rebernig okamžitě nahazuje puk do útočného pásma.

40:01

Prostřední dějství je za námi! Jihočeši zkraje periody vyrovnali stav utkání a v polovině zápasu dokonce vstřelili vedoucí branku. Pět minut před druhou sirénou ale vrátil Salzburg do hry gól Bürgelta.

40:00

39:51

A na závěr ještě jedno zakázané uvolnění v podání domácích hokejistů.
Mikeska i Kauhanen byli propuštěni z trestné lavice.

39:30

Pitel z dobré pozice minul hostující svatostánek.

38:56

Zakázané uvolnění domácích. Písečtí hokejisté těžce vydýchávají.

38:52

Hosté jsou v závěru třetiny aktivnějším týmem.

37:25

Vyloučení v týmu IHC Králové Písek:
Mikeska – 2 min., sekání.

Vyloučení v týmu EC Red Bull Salzburg:
Kauhanen – 2 min., hrubost.

37:01

Sabiniok nabral rychlost a prodral se až před brankáře Lampa. Salzburský brankář si ale se střelou píseckého útočníka hravě poradil.

36:00

Jihočeši byli ve třech před brankářem Lampem, ale nikdo z hokejistů ve žlutých dresech nedokázal vystřelit.

35:30

Bürgelt – 2 min., nedovolené bránění.

34:53

Hostující mužstvo srovnává krok se soupeřem! Kapitán BENEDIKT BÜRGELT vzal celou situaci na svá bedra a udělal dobře. Asistence: Noah Samanski, Fabian Luca Baumann.

33:30

Čunát hledal mezeru mezi betony brankáře Lampa, ale tentokrát si hostující brankář skulinku pohlídal.

33:01

Písek okamžitě střídá.

32:50

Písecké kvarteto nemohlo vystřídat a hraje ve stoje a v předklonu.

32:21

Až teď se Králové osvobozují.

31:53

Kerbel trefil spojnici!

31:14

Aktivita domácích byla příliš výrazná, trest za příliš mnoho hráčů na ledě. Odpyká Šindelář.

30:52

Vstřelená branka polila domácí hráče živou vodou. Písečtí tlačí na svého soka a ženou se za dalším gólem.

29:48

Písek právě vstřelil branku!
Králové se ujímají vedení! Velíšek poslal puk na ALOISE DUBSKÉHO, který kotouč přesně poslal do milimetrové skulinky mezi betony brankáře Lampa. Asistence: Martin Velíšek.

29:10

Dullerovu střelu od modré srazil brankář Jansa do rohu kluziště, kde se puku ujímá domácí bek.

28:58

Salzburg vybojoval vhazování v útočném pásmu.

28:20

Písek trefil tyčku!

28:14

Hostující obrana totálně propadla a najednou byli před brankářem Lampem hned čtyři domácí hokejisté. Přesnou přihrávku inkasoval Zátopek, ale nedokázal najít recept na skvěle chytajícího brankáře hostů.

27:18

Před brankářem Jansou se najednou zjevila trojice protihráčů. Písecký gólman nezazmatkoval a volný kotouč ukryl pod lapačku.

26:25

Hosté pod tlakem posílají kotouč na zakázané uvolnění.

26:16

Řehoř to zkoušel na bližší tyč, ale branku, kterou střeží Lamp přestřelil.

25:22

Macknerův bekhendový pokus byl sražen Jansou do ochranné sítě.

24:30

Lechnýř střílel z jedničky z pravého kruhu, ale proti střele se výtečně vrhl gólman Lamp, který nepropustil puk za brankovou čáru.

23:54

Samanskiho výlet po levém křídle znamená vhazování v útočném pásmu Salzburgu.

23:30

Jihočeská kombinace v útočném pásmu není úspěšná.

22:33

Vypadalo to spíše jako úder do oblasti hlavy a krku, ale Wurzer je vyloučen pouze na dvě minuty za vysokou hůl.

22:22

Pitel ujel po pravé straně a pokoušel se bekhende zaskočit brankáře Salzburgu. Lamp se ale nachytat nenechal.

21:15

Písek se opět dostal do přečíslení dva na jednoho, ale přihrávka na druhou stranu přesná nebyla.

20:57

A máme vyrovnáno! Písečtí hokejisté se dostali do přečíslení dva na jednoho a výborně to udělal Řehoř, který počkal až půjde na zem bránící hráč a až poté přihrál přesně na hůl FILIPA CHÁBA, jenž měl už práci jednoduchou. Asistence: Denis Řehoř.

20:28

Pitlova střela bez přípravy byla hodně nepřesná.

20:01

Máme za sebou úvodních dvacet minut a Písek zatím s favoritem drží krok! Hosté vedou po gólu Jurice 1:0, ale i hokejisté ve žlutých dresech měli zajímavé šance, avšak v brankovišti Salzburgu exceluje Lamp, jenž drží nulu.

20:00

19:48

Sabiniok v souboji jeden na jednoho neuspěl.

18:58

Zátopek se dostal se svým spoluhráčem do přečíslení dva na jednoho. Písecký útočník se pokusil situaci vyřešit individuálně, ale na brankáře Lahma ostrou ranou nevyzrál.

18:35

Hra se vyrovná, neboť Cháb je vyloučen na dvě minuty za hákování.

17:47

Zelenov – 2 min., sekání.

17:41

Chyběl kousek od vyrovnání! Šindelář našel zcela volného Sládka, který měl před sobou odkrytou klec. Na poslední chvíli ale betonem zasáhl Lamp.

16:26

Salzburg hraje oslabení na jedničku. Skvělý defenzivní systém zavedl trenér Lavrov.

15:29

Mackner se dostal do úniku po levé straně, sjel si s kotouem až na levý kruh a ostře vystřelil. Jeho projektil šel ale nad.

14:43

Druhá příležitost pro domácí. Zelenov je vyloučen na dvě minuty za hákování.

14:33

Lamp zastavuje chaos ve svém pásmu tím, že přerušuje hru a nechá své spoluhráče vystřídat.

13:25

Ofsajd zastavuje potenciální šanci domácích hokejistů.

12:51

Wurzer to udělal zkušeně. Držel kotouč za vlastní brankou a jakmile se blížil hráč ve žlutém dresu napálil puk co nejdál to šlo.

12:17

Salzburg se osvobozuje ze sevření a střídá.

12:08

Hlaváček důrazně pracoval před brankou, ale nedokázal procedit puk za záda Lampa.

11:55

I domácí si zkusí přesilovku. Richard Gruber jde ven na dvě minuty za podrážení.

11:08

Bürgelt to zkoušel napálit mezi nohy brankáře Jansy, ale písecký muž pod maskou stihl zavčasu zalepit mezírku.

10:40

Hosté otevírají skóre dnešního utkání! V prostoru před brankou byl nejaktivnějším hráčem PHILIP ZIESCHE, který byl po zásluze odměněn. Asistence: Maximilian Wurzer, Niksa Juric.

10:30

Wurzer to opět zkoušel ranou bez přípravy, ale minul píseckou klec.

10:11

Wurzerovu dělovku z pravé strany lapil Jansa do své rukavice.

09:30

Písek posílá puk přímo před brankáře Lampa, který okamžitě rozehrává.
Písek hraje ve čtyřech.

09:03

Postavení útočícího hráče v brankovišti vykazuje Salzburg z útočného pásma. Písek na led posílá čerstvé tři mušketýry.

08:38

Tak přeci jen jde Písek do tří. Richard Pitel dostává trest na dvě minuty za hákování.

08:28

Kapitán Písku vyhazuje puk daleko od své brány.

08:00

Denis Simek prudce střílel z mezikruží, ale mířil rovnou na hruď domácího brankáře.

07:38

Jansa vyhodil puk mimo hřiště a měl obrovské štěstí, že touš líznul plexisklo. Jinak by hrál Písek ve třech.

07:09

Jiří Reiser je prvním vyloučeným hráčem. Domácí hokejista dostává dvouminutový trest za podrážení.

06:26

Následně domácí hokejisté pod tlakem posílají puk na zakázané uvolnění.

06:16

Samanski střílel z prostoru mezi kruhy, ale přestřelil! Toto byla velikánská šance hostujícího týmu.

05:37

Úmyslný ofsajd na straně Red Bullu.

05:27

Juric už měl napraženo, ale skvěle zapracoval Bouška, který nadzvedl hokejku svému soupeři a nedovolil mu tak vypálit.

04:54

Jihočeši posílají kotouč na zakázané uvolnění.

04:47

Hostující obránce zachyboval a poslal kotouč rovnou na Boušku. Hned ale u něj byl jiný strážce, který ho odzbrojil.

03:55

Souboj o puk v útočném pásmu Salzburgu zvládlo lépe hostující mužstvo, které tak může kombinovat v ofenzivní zóně.

03:05

Řehor se pohybuje za vlastní brankou a čelí ostrému a nekompromisnímu napadání. Písecký forvard ale úspěšně odolává a drží se na puku.

01:52

Mackner se pokoušel žabičkou najít svého rozjetého spoluhráče, avšak do kotouče zasáhl domácí obránce, který kotouč srazil rovnou do náruče svého brankáře.

01:10

Zátopkova prudká střela byla sražena bránícím hráčem na zadní mantinel.

00:35

Úvodní šance rakouského Salzburgu zmařila domácí defenzíva.

00:01

IHC Králové Písek: Jansa (Polhorodnik) – Velíšek, Polák, Dohnal, Čunát – Řehoř, Sabiniok, Sládek, Hlaváček, Šindelář, Dubský, Cháb, Kaiser, Bouška, Pitel (C), Reiser, Mikeska, Lechnýř, Zátopek
Trenér: Lukáš Tramba

EC Red Bull Salzburg: Lamp (Ankirchner) – Rebernig, Baumann, Lemke, Gruber J., Gruber R., Duller, Kauhanen – Kerbel, Bürgelt (C), Simek, Samanski, Ziesche, Juric, Mackner, Wurzer, Zelenov
Trenér: Andrei Lavrov

Rozhodčí: Kraval – Stacho, Kubas.
EC Red Bull Salzburg

Celek z Rakouska je suverénně první, avšak má na kontě o několik odehraných duelů více než ostatní mužstva. Salzburg prohrál pouze jednou v základní hrací době a dvakrát po prodloužení.
IHC Králové Písek

Jihočeši se trápí a jsou bez bodu. Prohráli dosavadní všechna utkání v této sezóně. V pátek večer sehrají žluto-modří hokejisté zápas proti Havlíčkovu Brodu, ve kterém mohou svěřenci trenéra Volfa pomýšlet na první body.
Zdravím příznivce juniorského hokeje. V této předehrávce na sebe narazí Písek a Salzburg.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 13:00.

2:5

Branky a nahrávky: 21. Cháb (Řehoř), 30. Dubský (Velíšek) – 11. Ziesche (Wurzer, Juric), 35. Bürgelt (Samanski, Baumann), 43. Gruber (Lemke), 45. Mackner (Lemke, Bürgelt), 59. Wurzer (Samanski)

Rozhodčí: Kraval – Stacho, Kubas