Play-off DHL extraligy juniorů

HC Sparta Praha – HC Škoda Plzeň

3:4

po prodl. (0:2, 0:1, 3:0 - 0:1) Stav série: 0:1

01.04.2022, 18:00 • Sportovní hala, Praha - Holešovice • Semifinále • Petr Pavlík

Máme dobojováno! Plzeňští hokejisté zásluhou Jana Slaniny vítězí v úvodní semifinálové bitvě nad Spartou 4:3 v prodloužení a vedou v sérii 1:0. Další zápas je na programu už v sobotu 2. dubna znovu v pražské sportovní hale. Do té doby se budu těšit na počtenou! (20:16:07)

61:05

Plzeň právě vstřelila branku!
To bylo rychlé! JAN SLANINA se dostal do samostatného úniku, který proměnil svou střelou na bližší tyčku. O vítězi dnešního utkání je tedy rozhodnuto. Bez asistence.

60:08

Tomek se chtěl probít do útočného pásma podél levé strany kluziště, ale sparťanský obránce nepřešel přes posledního obránce hostí. Hra se obrací na druhou stranu.

60:01

Vše je připraveno, oba týmy jsou připravené na úvodní vhazování ve středovém kruhu. Prodloužení může začít!
Sparťané ve třetí třetině přepnuli na vyšší rychlostní stupeň a třemi góly vyrovnali skóre utkání. Nejprve se prosadil Michal Vitouch, následně skóroval Petr Hauser a zatím posledním úspěšným střelcem je obránce Tomáš Tomek. Nyní bude po kratičké pauze následovat desetiminutové prodloužení. Kdo z týmů získá první bod v sérii?

60:00

59:50

V posledních vteřinách třetí třetiny sparťané vyvezli puk na druhou stranu kluziště a teď už je zřejmé, že tady ve sportovní hale uvidíme prodloužení.

59:21

Sebastian Malát se dostal ke střele z pravého kruhu pro vhazování a Krbeček vyrazil nebezpečnou ránu plzeňského útočníka do rohu kluziště.

58:53

Po zakázaném uvolnění se vhazovalo v obranném pásmu domácích, ale hosté se k další střele už nedostali. Sparťané vyvezli kotouč do středního pásma.

58:47

Hosté se ovšem vrátili na puk a Malákovu střelu zastavil ve výstroji připravený Krbeček. Sparťanský brankář přerušil hru, vhazovat se bude po jeho levici.

58:11

Poslední dvě minuty třetí třetiny! Šindelek odebral kotouč svému protihráči za sparťanskou brankou a domácí hokejisté uklidňují situaci v obranném pásmu.

57:42

Vypadá to, že se bude prodlužovat. Domácí sice vyhráli vhazování, ale Tůma prudký kotouč nezachytil a sparťanský obránce musí vzápětí couvat zpátky.

57:36

Konečný se dostal ke střele od modré čáry a domácí útočník svým pokusem prověřil plzeňského brankáře. Hra je přerušena, vhazovat se bude u Vondraše.

57:23

Petr Hauser ještě tečoval kotouč v útočném pásmu, ale plzeňský brankář nemusel zasahovat. Střela ze sparťanské strany nebyla příliš přesná.

57:08

Sparťané vyhráli vhazování v útočném pásmu a plzeňský brankář raději přikryl kotouč ve své náruči. Vhazovat se bude po levici hostujícího muže s maskou.

56:57

Hauser udělal kličku zpátky na útočné modré čáře a následně Zembol střílel z pravého kruhu pro vhazování. Vondraš podržel svůj tým.

56:25

Jan Krupička bojoval o kotouč v útočném pásmu, ale formace kolem Marka Kopice dostala vzápětí puk alespoň do neutrální zóny. Domácí mají kotouč.

3:4

Branky a nahrávky: 48. M. Vitouch (Ton, Zembol), 52. Hauser (Konečný, Tomov), 56. Tomek (O. Hrabík, Hauser) – 3. Korčák (Eremiáš, Dolhý), 11. Malát (Hamšík), 34. Kopic (Malák, Vajner), 62. Slanina

HC Sparta Praha: Krbeček (Hrabal) – Tomov, Šindelek, Tůma, David, Tomek, Červenka, Ducháč (C) – Senčák, Mácha, Hauser, Krupička, O. Hrabík, Konečný, Bareš, Ton (A), M. Vitouch, Zembol (A).
Trenér: Richard Žemlička

HC Škoda Plzeň: Vondraš (Němeček) – Houdek, Dolhý, Hamšík, Pánek, Vajner, Malák (C) – Kvasnička, Eremiáš, Kopic (A), Adamec, Korčák, D. Soukup, Slanina (A), Malát, Ženíšek, Kuchárik, Dáňa.
Trenér: Petr Vojan

Rozhodčí: Hribik, Bernat – Kajínek, Špůr

02:15 PLZ 0:1 Korčák (Eremiáš, Dolhý)
09:51 SPA 2 Tomek, napadení
10:50 PLZ 0:2 Malát (Hamšík)