01.04.2022, 02:00 • Xcel Energy Center, St. Paul • Tomáš Chalupa

Tipsport: 2.22 4.13 2.69 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

2. Rickard Rakell (PIT) 2+0
3. Kirill Kaprizov (MIN) 1+0 (05:04:37)
Kdo se postavil do brankoviště?
Cam Talbot (MIN) – 35 zákroků, 4 OG, úspěšnost zákroků 89.74%, odchytal 63:57
Casey DeSmith (PIT) – 28 zákroků, 3 OG, úspěšnost zákroků 90.32%, odchytal 63:57
Je konec! Zajímavý duel plný vyloučení končí těsným vítězstvím Pittsburghu po prodloužení. Penguins v zápase ani jednou neprohrávali, Wild museli v průběhu utkání dotahovat dvoubrankové manko. Z mého pohledu byli možná o chloupek lepším týmem, nakonec se ale musí spokojit jen s bodem.

63:57

63:57 Jevgenij MALKIN - 3:4

63:57

Pittsburgh právě vstřelil branku!

Odpověď zní ano! Rust před brankou našel volného JEVGENIJE MALKINA, který nejprve naznačil, že objede s pukem branku, pak se ale vrátil a Cam Talbot nestačil utěsnit tyčku. Asistence: Bryan Rust, Michael Matheson.

63:30

Minuta a půl do konce prodloužení, dočkáme se ještě rozuzlení?

63:15

Zuccarelo pálí těsně vedle.

62:00

Drzou kličku skrz dva obránce si nyní chtěl dovolit Kaprizov, ale ta mu nevyšla.

61:48

Matheson pálí těsně nad.

61:28

Bryan Rust mohl rozhodnout, ani nadvakrát se mu ale ležícího Talbota překonat bekhendem nedaří! Na druhé straně zakončuje protiútok do DeSmithe Fiala.

60:24

Sidney Crosby se natlačil před branku a zakončoval bekhendem, Talbot chytá a rychle rozehrává.

60:01

Po šedesáti minutách jsme vítěze nenašli, za stavu 3:3 tak jdeme do prodloužení.

60:00

59:40

Ještě jedna zajímavá střela Letanga, Talbot s problémy vyráží do rohu. Více už se toho zřejmě nestane.

59:00

Poslední minuta třetí třetiny.

58:24

Kiril Kaprizov zatáhl kotouč do pásma, odstavil si Crosbyho a našel Hartmana. Ten se z úhlu odhodlal ke střele, ale DeSmith měl odkrytý výhled a bez potíží chytá.

57:20

Žádné ohrožení Talbota ale nepřichází.

3:4

Branky a nahrávky: 11. Dumba (Boldy), 38. F. Gaudreau (K. Fiala, Boldy), 42. Kaprizov (Hartman, Spurgeon) – 2. Rakell (Marino, Zucker), 22. Guentzel (Letang, Malkin), 30. Rakell (Crosby), 64. Malkin (Rust, Matheson)

Minnesota Wild: C. Talbot (M.-A. Fleury) – Spurgeon (C), J. Middleton, Dumba (A), J. Brodin, Merrill, D. Kulikov – Hartman, Zuccarello, Kaprizov – Boldy, F. Gaudreau, K. Fiala – Greenway, J. Eriksson Ek, M. Foligno (A) – Duhaime, Jost, Deslauriers.
Trenér: Evason

Pittsburgh Penguins: DeSmith (Jarry) – Letang (A), Dumoulin, Marino, Ruhwedel, Friedman, Matheson – Crosby (C), Guentzel, Rust – Malkin (A), Rakell, Zucker – Kasperi Kapanen, J. Carter, Rodrigues – D. Heinen, Boyle, Blueger.
Trenér: Sullivan

Rozhodčí: Skilliter, Anderson

01:06 PIT 0:1 Rakell (Marino, Zucker)
06:48 MNS 2 Zuccarello, držení
07:10 PIT 2 Letang, nedovolené bránění