01.04.2022, 19:30 • Piešťany, Easton Aréna • Vendula Zdražilová

To je pro tuto chvíli z mé strany už vše. Díky za pozornost a u dalších přenosů z hokeje se budu těšit opět na shledanou. (21:46:30)
Druhý duel znovu v Piešťanech je naplánován na zítra ve 14:00 hodin.
Střely na branku: 22 – 17
Je dobojováno. Ve třetí třetině strhli vedení na svou stranu čeští hráči, když se v osmačtyřicáté minutě prosadil Lukáš Plos. Ovšem Slováci nelenili a dokázali na jeho trefu odpovědět v polovině sedmapadesáté minuty zásluhou Martina Mišiaka. Už to tedy vypadalo, že by duel mohl dojít do prodloužení či nájezdů. Opak ale byl pravdou. V poslední minutě třetí třetiny ve vlastním oslabení v úniku skóroval Ondřej Becher a Češi opět vedli. Svůj těsný náskok si uhájili až do konce a v Piešťanech tedy vítězí 4:3.

59:54

Ještě se vhazuje po pravé ruce Jana Špunara.

59:50

Češi vyhodili puk až před klec soupeře, kterou netrefili, ale aspoň pošetřili cenné vteřiny z oslabení.

59:15

Slovensko hraje v šesti hráčích a bez brankáře.

59:11

59:11 Ondřej BECHER - 3:4

59:11

Česko právě vstřelilo branku!
Češi opět strhávají vedení na svou stranu v poslední minutě třetí třetiny. Marek Soukup vybojoval puk, poslal ho ONDŘEJI BECHEROVI, který ve vlastním oslabení unikl všem a zblízka pak švihem nedal Jurčákovi žádnou šanci – 3:4. Pro českou reprezentaci je to v početní nevýhodě dnes už druhý gól. Asistence: Marek Soukup.

59:01

Vyloučení v týmu Česko (Tomáš Vlček – 2 min., podrážení).

58:54

Tomáš Vlček se na levé straně chtěl opřít do střely, ale nepovedlo se mu to. Nicméně český tým opět operuje před Jurčákem.

58:00

Hrají se poslední dvě minuty třetí třetiny.

56:28

56:28 Martin MIŠIAK - 3:3

56:28

Slovensko právě vstřelilo branku!
Češi v závěru přišli o svůj náskok a opět je vyrovnáno. Od modré čáry nahazoval puk Nahalka a ten šikovně tečoval MARTIN MIŠIAK ten nakonec skončil za zády Jana Špunara – 3:3. Asistence: Sebastián Nahalka a Samuel Honzek.

54:25

Chromiak neuspěl svižnou ranou, na druhé straně pak nepřesně střílel Vojtěch Polák.

53:36

Domácí bojovali o puk za českou brankou, nakonec ho dostali do své moci Češi a velmi rychle otáčejí hru na opačnou stranu.

52:49

Žabka si dvakrát vyměnil puk s Molnárem, druhý jmenovaný pak po zemi zakončil, ale pokus šel jen vedle pravé tyče z pohledu Jana Špunara.

52:02

Obrana Slovenska si musela dávat pozor na další český výpad, ale ustála to a nyní už operuje před Janem Špunarem.

3:4

Branky a nahrávky: 21. Molnár (Jenčko), 26. Jenčko (Žabka, Mišiak), 57. Mišiak (Nahalka, Honzek) – 5. Melovský, 18. Šmajda (Vovsík, Vlček), 48. Plos (A. Dvořák, Prčík), 60. Becher (Soukup)

Slovensko: Jurčák (Korec) – Žabka, Moško, Nahalka, Štrbák, Chromiak, Eperješi, Krakovský, Pánik – Mišiak, Gabriel, Honzek – Molnár, Jenčko, Šotek – Kopecký, Pitka, Pekarčík – Cedzo, Dej, Križan
Trenér: Ivan Feneš

Česko: Špunar (Schnattinger) – Tůma, Prčík, Němec, J. Dvořák, Puchala, Hebek, Přibyl, Vovsík – Šmajda, Sapoušek, Vlček – Gaspar, Petr, Šalé – Soukup, Becher, A. Dvořák – Polák, Melovský, Plos
Trenér: Jakub Petr

Rozhodčí: D. Konc, J. Konc – Crman, Gegáň