4:2

konec (0:0, 1:1, 3:1)

01.04.2022, 03:10 • Ball Arena, Denver • Aleš Pur (@PurAles)

Tipsport: 1.51 4.98 5.13 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

To je z tohoto utkání vše, já Vám přeji hezké ráno a u dalších přenosů se budu těšit na shledanou. (05:56:00)

Trestné minuty: 6:10
Je dobojováno a Colorado dotáhlo tento zápas do zdárného konce. Ve třetí třetině jsme sledovali hodně akční hokej a dočkali se hned čtyř branek. V úvodu 44. minuty skóroval po zisku puku Darren Helm, jenže náskok Colorada dlouho nevydržel. Ve 47. minutě totiž po buly v útočném pásmu nahodil na branku Brent Burns a povedlo se mu dokonale překvapit Pavla Francouze. Vítěznou branku si ale připsal domácí Mikko Rantanen v přesilové hře střelou do odkryté části branky, no a když v 56. minutě přidal čtvrtý gól Colorada André Burakovsky, bylo rozhodnuto. Hosté už nenašli sílu na odpověď a úplný závěr zápasu navíc odehráli v oslabení po hromadné potyčce. Zápas tak skončil výsledkem 4:2 a Coloradu po této výhře patří první místo Centrální divize se ziskem 102 bodů. San Jose je v Pacifické divizi šesté se 66 body. Může se ale ještě za pár okamžiků propadnout na sedmý flek v závislosti na výsledku zápasu Anaheimu.

59:31

Přihrávky hráčů Colorada přichází jen za účelem udržet puk na vlastních holích. Tohle chtějí domácí dohrát v klidu a ve vlastním pásmu.

59:01

Vyhozený puk San Jose, hosté by ale potřebovali odvolat gólmana, aby alespoň vyrovnali síly na ledě.

58:30

Domácí tým drží hru v útočném pásmu, v přesilovce se ale nijak přehnaně nehrne do zakončení.

57:30

Vylučuje se na obou stranách, domácí Cale Makar, i hostující Tomáš Hertl a Alexandr Barabanov dostali po dvou minutách za hrubost.

57:30

V pásmu Colorada jsme viděli pošťuchovanou mezi Makarem a Barabanovem a nakonec se to zvrhlo v melu hned několika hráčů a aktivní v ní byl i Tomáš Hertl.

56:57

Až nyní se San Jose dostalo alespoň na chvíli do útočného pásma, byla z toho ale pouze propagační střela od modré čáry.

56:38

Hostům se stále nedaří se vymanit ze svého pásma, navíc Colorado hraje s takovou chutí, že přichází další šance domácích.

55:16

55:16 André BURAKOVSKY - 4:2

55:16

Colorado právě vstřelilo branku!
Tlak domácích nese své ovoce, už je to o dvě branky. Kadri po průniku do útočného pásma objel branku, přihrával do druhé vlny, střelu E. Johnsona ještě Kähkönen vyrazil, před brankovištěm však číhal ANDRÉ BURAKOVSKY a ten mohl dorážet do odkryté brány – 4:2. Asistence: Erik Johnson, Nazem Kadri.

54:19

Až nyní se levou stranou dostal do útočného pásma Couture, jeho rána byla sražena mimo ledovou plochu.

53:48

Domácí teď dobře brání střední pásmo, nepouští tak soupeře do zakončení.

4:2

Branky a nahrávky: 22. Newhook (MacDermid, E. Johnson), 44. Helm (Ničuškin), 53. Rantanen (Kadri, Makar), 56. Burakovsky (E. Johnson, Kadri) – 33. T. Meier (Hertl, Barabanov), 47. B. Burns (Hertl)

Colorado Avalanche: Francouz (Kuemper) – Makar (A), D. Toews, Manson, J. Johnson, E. Johnson, MacDermid – Rantanen (A), MacKinnon (A), Ničuškin – Burakovsky, Kadri, Lehkonen – Compher, N. Sturm, Newhook – L. O'Connor, Helm, Cogliano.
Trenér: Jared Bednar

San Jose Sharks: Kähkönen (J. Reimer) – B. Burns, Jaycob Megna, Meloche, E. Karlsson (A), R. Merkley, M.-É. Vlasic – Barabanov, Hertl (A), T. Meier – Chmelevski, Couture (C), Nieto – Gregor, Bonino, Leonard – Balcers, Reedy, Viel.
Trenér: Bob Boughner

Rozhodčí: Schrader, Chmielewski – B. Gawryletz, Daisy

Diváci: 18 013

08:28 SJS 2 R. Merkley, hákování
21:54 COL 1:0 Newhook (MacDermid, E. Johnson)
21:54 SJS 2 HL zdržování hry / neúspěšná trenérská výzva, odpyká Leonard
28:06 COL 2 D. Toews, hákování
32:09 SJS 1:1 T. Meier (Hertl, Barabanov)
35:43 COL 2 Compher, zdržování hry / vystřelení nebo vyhození puku mimo hrací plochu
43:05 COL 2:1 Helm (Ničuškin)
46:29 SJS 2:2 B. Burns (Hertl)
51:09 SJS 2 Meloche, sekání
52:17 COL 3:2 Rantanen (Kadri, Makar)
55:16 COL 4:2 Burakovsky (E. Johnson, Kadri)
57:30 COL 2 Makar, hrubost