17.03.2022, 18:45 • St. Jakob-Park, Basilej • Osmifinále • Michal Raška

Tipsport: 3.29 3.86 2.09 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

To je dnes ode mě vše, děkuji Vám za pozornost. (20:43:41)
Držení míče: 43 % : 57 %.
Střely na branku: 6:8. Střely mimo: 0:3. Rohy: 3:8. Ofsajdy: 5:1. Fauly: 19:12.
Je konec. Olympique Marseille zvítězil nad Basilejí poměrem 2:1 a celkově tedy 4:2, čímž postupuje do čtvrtfinále Evropské konferenční ligy.
Už v 9. minutě se hosté dostali ke střele, ale ta byla zblokována. V 15. minutě přišla rána Millara, ale tu vyrazil gólman Mandanda. Ve 26. minutě se Bakambu dostal ke dvěma střelám, ovšem brankář Lindner byl znovu připraven. Ve 35. minutě získali hosté pokutový kop, ke kterému se postavil Harít, ale Lindner si připsal další skvělý zákrok!
V 62. minutě poslal domácí celek do vedení Dan Ndoye, ale v 74. minutě srovnal Cengiz Ünder a v nastavení potvrdil postup hostů Valentin Rongier.

90+6

90+5

Následně došlo k velké strkanici hráčů a rozhodčí udělil žluté karty čtyř hráčům. Viníky jsou Tomás Tavares, Leonardo Balerdi, Gerson a Liam Millar.

90+3

90+3. Valentin RONGIER - 1:2

90+3

Marseille právě vstřelilo branku!
Je definitivně hotovo, jelikož francouzský celek vede 2:1! Gerson skvěle rozehrál rohový kop přiťuknutím míče na Mattea Guendouziho, který našel ve vápně VALENTINA RONGIERA a jeho pumelice skončila v pravé šibenici. Asistence: Matteo Guendouzi.

90+2

Střídání v týmu Olympique Marseille: ze hřiště odchází Cengiz Ünder, přichází Leonardo Balerdi.

90+2

Ovšem velmi špatná přihrávka končí jen u soupeře a Marseille je velice blízko čtvrtfinále.

90+1

Sebastiano Esposito hledal spoluhráče středem hrací plochy, ale to se mu nepovedlo. Basilej ale zůstává u míče a vyvíjí tlak.

90

Rozhodčí nastavuje 3 minuty navíc.

89

Následná časovaná přihrávka Liama Chipperfielda letěla jen do zámezí a následuje opět odkop od hostující svatyně.

88

Matías Palacios získal míč ve středu hrací plochy, ale Basilej se nemůže pořádně dostat na polovinu soupeře, který je vytažen poměrně vysoko.

87

Střídání v týmu FC Basilej: ze hřiště odchází Dan Ndoye, přichází Darian Males.

87

Steve Mandanda uviděl od sudího žlutou kartu za zdržování při odkopu.

86

Momentálně ani není co pořádně popisovat, protože Marseille má konec zápasu pod kontrolou a stále drží balón.

84

Gerson se snažil něco vymyslet na levé straně, ale nakonec je z toho autové vhazování pro Basilej.

83

Luan Peres si skvěle poradil se soupeřem u postranní čáry a hostům nyní nejde odebrat balón.