konec (2:1, 2:1, 3:1) Stav série: 1:1

11.03.2022, 17:30 • Kalich Arena, Litoměřice • Čtvrtfinále • Filip Hulín

Tipsport: 1.68 4.7 3.66 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

To je odsud z Kalich Areny vše a u dalších přenosů na shledanou. (20:01:34)
Je konec! Stadion vítězí ve druhém utkání čtvrtfinálové série 7:3 a srovnává stav zápasů na 1:1. Domácí byli v utkání lepším týmem a vypracovali si mnoho šancí, ale mnoho ji ztroskotalo na Bláhovi.

59:56

Martin Kadlec po dobrém zákroku Bláhy hokejkou neproměňuje!

59:56

Další trestné střílení pro Stadion!

59:17

59:17 Ondřej PROCHÁZKA - 7:3

59:17

Litoměřice právě vstřelily branku!
Stadion přidává i sedmý gól! Martin Procházka obkroužil celé útočné pásmo a našel před brankou ONDŘEJE PROCHÁZKU, který v pádu a i přes zásah hokejkou do obličeje poslal puk do odkryté branky. Asistence: Martin Procházka a Jiří Ticháček.

58:29

58:29 Lukáš VÁLEK - 6:3

58:29

Je rozhodnuto! LUKÁŠ VÁLEK se vzal odražený puk u levého mantinelu a střelou přes celé hřiště trefil prázdnou branku. Bez asistence.

58:22

Mrázkova střela z pravého kruhu těsně minula branku.

58:00

Stadion vyhazuje tak, aby z toho nebylo zakázané uvolnění.

56:50

Hosté to zkouší v šesti!

55:13

55:13 Lukáš VÁLEK - 5:3

55:13

Stadion využívá třetí přesilovou hru v zápase a vede znovu a dva góly! Akce jako z hokejové učebnice. Přikryl našel na levém kruhu volného Kadlece, který ještě vylepšil pozici LUKÁŠI VÁLKOVI, jenž trefil poloprázdnou branku. Asistence: Martin Kadlec a Roman Přikryl.

55:05

Sihvonenovu střelu vyrazil Bláha pravým betonem.

54:13

Vyloučení v týmu LHK Jestřábi Prostějov (Jan Rudovský – 2 min., hrubost).

54:04

Dnešní utkání sleduje 1180 diváků.

53:18

Mrázek našel před brankou Švece, který před úplně prázdnou brankou poslal puk vedle levé tyče.

52:49

Mrázek se ocitl na levém kruhu a orazítkoval horní tyč!

51:55

Novák nepřesně nahrál a Klikorka vyhazuje. Do konce přesilové hry zbývají dvě minuty.

51:22

Výtisk jako správný kapitán a lídr zblokoval střelu Mrázka a vyhazuje.

50:17

Prostějov je v plném počtu a má k dispozici více jak tři minuty dlouhou přesilovou hru.

49:57

Zakázané uvolnění hostů vrací hru před Bláhu.

49:04

Vyloučení v týmu HC Stadion Litoměřice (Josef Jícha – 5 min. + osobní trest do konce utkání, sekání).

48:26

Stadion sice vyhrál vhazování ale Jestřábi se osvobozují.

48:17

Vyloučení v týmu LHK Jestřábi Prostějov (Petr Krejčí – 2 min., nedovolené bránění).

47:53

Ondřej Procházka poslal Kloze na led a vyhazuje.

47:14

Kališníci vyhazují.

46:53

Berka už mohl jít sám na bránu, ale nedokázal si obhodit posledního protihráče.

46:12

Vyloučení v týmu HC Stadion Litoměřice (Tomáš Král – 2 min., zdržování hry / posunutá branka). Trest odpyká Martin Kadlec.

45:18

45:18 Petr BERÁNEK - 4:3

45:18

Jestřábi právě vstřelili branku!
Prostějov využívá přesilovku a snižuje! Jáchym z pravého kruhu nahrál do mezikruží na PETRA BERÁNKA, který sice zasáhl puk bruslí, ale těsně před Králem jej do vlastní sítě ztečoval litoměřický hráč. Asistence: Tomáš Jáchym a Adam Havlík.

45:18

Prostějov dostal puk do sítě a rozhodčí se jdou podívat na video!

44:19

Stadion hned v úvodu oslabení vyhazuje.

43:58

Vyloučení v týmu HC Stadion Litoměřice (Lukáš Válek – 2 min., vysoká hůl).

43:21

Novák vystihl rozehrávku domácích a řítil se sám na Krále, avšak jeho střela netrefila branku.

42:54

Koláček si vybruslil do mezikruží a hostující gólman ukryl jeho pokus ve své výstroji.

41:45

Oba týmy v plném počtu.

41:07

Kracík to zkusil z velkého úhlu a Bláha jeho pokus vyrazil nad branku.

40:01

Po druhé třetině vedou Litoměřice 4:2. I ve druhé části hry byly k vidění tři góly. Ve 24. minutě zvýšil na 3:1 pěknou střelou Martin Procházka. Poté si však znovu vzali slovo Prostějovští a kdo jiný než Petr Mrázek vstřelil kontaktní gól. Domácí však v závěru využili přesilovku zásluhou Ticháčka a nemuselo zůstat pouze u toho. Ondřej Procházka však trestné střílení neproměnil.

40:00

39:45

Vyloučení v týmu HC Stadion Litoměřice (Ondřej Procházka – 2 min., podrážení).

39:40

Vyloučení v týmu LHK Jestřábi Prostějov (Tomáš Jáchym – 2 min., nesportovní chování).

39:40

Ondřej Procházka si najel z velkého úhlu a zkusil překvapit Bláhu střelou mezi betony, avšak hostující brankář je včas sklapl.

39:40

Ondřej Procházka byl faulován při úniku a je z toho trestné střílení pro Stadion!

38:27

Riku Sihvonen jel úplně sám, zkusil střelu mezi betony a Bláha střelu vyrazil zpět na hůl finského kanonýra, který z velkého úhlu nepřehodil beton.

37:19

Krejčí pří střele od modré zlomil hokejku.

36:29

Domácí opět vyhazují a Prostějov se k vážnějšímu ohrožení branky v této přesilovce nedostal.

35:42

Stadion vyhazuje.

34:58

Novák už se natahoval k puku na hranici brankoviště, avšak na poslední chvíli zasáhl na hranici faulu jeden z domácích hráčů.

34:45

Vyloučení v týmu HC Stadion Litoměřice (Martin Procházka – 2 min., podrážení).

33:10

33:10 Jiří TICHÁČEK - 4:2

33:10

Stadion rychle využívá početní výhodu a znovu vede o dva góly! Kracík našel zpoza branky v mezikruží JIŘÍHO TICHÁČKA, který střelou nad lapačku k bližší tyči překonal Bláhu. Asistence: Jaroslav Kracík.

32:49

Vyloučení v týmu LHK Jestřábi Prostějov (Jan Kloz – 2 min., vysoká hůl).

32:19

Klimíček nahodil puk do pásma a Král raději podržel puk.

30:50

Valův projektil od modré skončil těsně vedle pravé tyče.

29:51

Krejčí skončil po tvrdém nárazu u mantinelu na ledě a při odchodu na střídačku si drží ruku.

28:22

27:25

27:25 Petr MRÁZEK - 3:2

27:25

Prostějov využívá dvojnásobnou přesilovku! Klimíček předložil puk na levý kruh PETRU MRÁZKOVI, který zamířil přesně k pravé tyči. Asistence: Jiří Klimíček a Tomáš Jáchym.

26:56

Klimíčkova střela skončila vysoko nad brankou. Následně pálil Mrázek, jehož střelu ukryl Král ve své výstroji.

26:27

Stadion hned po vhazování vyhazuje.

26:22

Oddechový čas pro hosty.

26:22

Vyloučení v týmu HC Stadion Litoměřice (Josef Koláček – 2 min., nedovolené bránění).

26:07

Koláček se nechal naprosto zbytečně vyprovokovat a hlavní rozhodčí byl nekompromisní.

25:39

Vyloučení v týmu HC Stadion Litoměřice (Roman Přikryl – 2 min., nedovolené bránění).

25:32

Válek vystřelil hned po vhazování a Bláha jeho pokus vyrazil do ochranné sítě.

25:11

Martin Procházka našel křižně na pravém kruhu Kracíka, který orazítkoval horní tyč!

24:46

Prostějov podruhé vyhazuje.

24:19

Vyloučení v týmu LHK Jestřábi Prostějov (Jan Štefka – 2 min., podrážení).

23:36

23:36 Martin PROCHÁZKA - 3:1

23:36

Stadion přečkal oslabení a zvyšuje na rozdíl dvou branek! MARTIN PROCHÁZKA si vzal odražený puk za brankou, vyjel si na levý kruh a krásnou střelou pod horní tyč překonal Bláhu. Bez asistence.

22:24

Po skvělé kombinaci se ve velké šanci ocitl Rudovský, který však po fantastickém přesunu Krále trefil pouze jeho beton.

22:02

Stadion znovu vyhazuje.

21:36

Berka s Jíchou se vydali do útoku a ušetřili pro domácí drahocenné vteřiny.

21:19

Vyloučení v týmu HC Stadion Litoměřice (Martin Procházka – 2 min., hákování).

20:40

Král se hned v úvodu druhé třetiny musel mít na pozoru, když po střele Rudovského z velkého úhlu puk poskakoval v brankovišti.

20:01

Po první třetině vede domácí Stadion 2:1. Hraje se pohledný hokej s mnoha šancemi na obou stranách. Do vedení šel Prostějov už v 5. minutě po gólu Mrázka. Kališníci však o pár desítek sekund později srovnali zásluhou Koláčka a ve 13. minutě otočil skóre při přesilové hře Martin Procházka. Jestřábi mohli v posledních desítkách sekund srovnat, avšak Mrázek přestřelil poloprázdnou domácí svatyni.

20:00

19:29

Prostějov měl nyní obrovskou šanci srovnat! Novák v přečíslení naservíroval puk Mrázkovi, který z bezprostřední blízkosti přestřelil poloprázdnou branku.

18:43

Bláha nyní nadělal problémy sobě, když napoprvé nedokázal zkrotit poskakující kotouč v jeho brankovišti.

17:58

Marcel na poslední chvíli vložil hůl do přihrávky, která mířila na Beránka, jenž by šel úplně sám na Krále.

15:49

Skvěle to udělal Štefka, který si krásnou stahovačkou obehrál obránce, ale z mezikruží zamířil pouze doprostřed branky.

15:14

Ondřej Procházka našel najíždějícího si Martina Procházku, který střelou z bezprostřední blízkosti mezi betony nevyzrál na Bláhu.

14:06

Jiránkovu střelu od levého mantinelu zblokoval Sihvonen a po pokusu o rychlý kontr Stadionu oba týmy střídají.

12:51

12:51 Martin PROCHÁZKA - 2:1

12:51

Stadion využívá početní výhodu a jde do vedení! Po střele Ticháčka od modré se puku na hranici brankoviště zmocnil Ondřej Procházka, který našel na pravém kruhu Kracíka, jenž vybídl ke skórování křižnou přihrávkou MARTINA PROCHÁZKU a litoměřický útočník trefil prázdnou branku. Asistence: Jaroslav Kracík a Ondřej Procházka.

12:04

Kadlec byl zcela sám na hranici brankoviště, ale z otočky mířil nepřesně. Následně pálil od modré Holý a Bláha předvedl skvělý zákrok lapačkou.

11:44

Holého střelu zablokoval Švec a hosté vyhazují alespoň do středního pásma.

11:15

Vyloučení v týmu LHK Jestřábi Prostějov (Patrik Husák – 2 min., podrážení).

10:44

Jiránek si vzal puk ve středním pásmu, vybruslil si na levý kruh a Král musel předvést dobrý zákrok lapačkou.

09:40

Těsně před Králem tečoval puk Mrázek a litoměřický brankář i s velkou dávkou štěstí zasáhl.

07:41

Kracík zůstal zcela sám na pravém kruhu a chtěl poslat puk nad rameno hostujícího brankáře, který však zasáhl.

06:43

Po komerční přestávce se bude vhazovat před Bláhou.

04:54

04:54 Josef KOLÁČEK - 1:1

04:54

Stadion ale vzápětí srovnává! Výtisk obdržel kotouč na modrou, vystřelil a v mezikruží do jeho pokusu vložil hůl JOSEF KOLÁČEK, jehož teč prolétla nad pravým betonem Bláhy. Asistence: Jan Výtisk a Josef Jícha.

04:08

04:08 Petr MRÁZEK - 0:1

04:08

Prostějov jde v úvodu utkání do vedení! PETR MRÁZEK si vybruslil na hranici pravého kruhu a skrytou střelou přes obránce na vzdálenější tyč nedal litoměřickému brankáři šanci. Asistence: Martin Novák a Robin Staněk.

03:13

Dělovka Výtiska od modré jen o kousek minula branku.

02:02

Od pravého mantinelu vystřelil Husák a Král bez problémů ukryl puk do lapačky.

01:24

Švec se v mezikruží napřahoval ke střele, avšak Klikorka mu nadzvedl hůl a nedovolil vystřelit.

00:47

Novák poslal puk před branku na Mrázka a skvělý obranný zákrok musel předvést Holý, jenž přihrávku zblokoval.

00:22

Do první šance domácích se dostával Válek, ale jeden z hostujících obránců byl včas na svém místě.

00:01

HC Stadion Litoměřice: Tomáš Král (Sklíba) – P. Marcel, Ticháček, Výtisk (C), J. Holý (A), Jebavý (A), Klikorka, Martin Böhm – Válek, R. Přikryl, M. Kadlec – O. Procházka, Kracík, Martin Procházka – J. Jícha, Koláček, Sihvonen – Křehlík, Rouha, Berka.
Trenér: David Bruk

LHK Jestřábi Prostějov: Bláha (M. Altrichter) – Husák, Klimíček, Staněk, Havlík, Vala, P. Krejčí – Jiránek (A), T. Jáchym, Rudovský – Martin Novák (C), J. Kloz (A), Mrázek – P. Beránek, T. Koblížek, M. Švec – Podlaha, Štefka, Š. Jelínek.
Trenér: Aleš Totter

Rozhodčí: Petružálek, Valenta – Jindra, Beneš.
První zápas čtvrtfinálové série vyzněl lépe pro Prostějov, který v Kalich areně zvítězil 4:2 a ujal se vedení. Na branku museli diváci dlouho čekat a až v závěru druhé třetiny otevřel skóre Rudovský. Stadion ale skvěle vstoupil do poslední dvacetiminutovky a po gólech Sihvonena a Válka otočil skóre. Jestřábi však po trefách Jiránka a Staňka šli opět do vedení, které si pohlídali až do závěrečné sirény.
V oslabeních oba celky inkasovaly shodně 32 gólů, ovšem Prostějov sehrál o osmnáct oslabení méně než kališníci. Hráči Stadionu úspěšně ubránili 83,59 % početních nevýhod a byli v této činnosti z celého pole Chance ligy druzí nejlepší. Moravané uspěli v necelých 82 % oslabení a patří jim 7. pozice.

V jedné ze statistik však Jestřábi vévodí celé tabulce, a to ve vhazováních. Prostějovští uspěli na buly v 56,83 % případů, zatímco Stadion je v této činnosti v tabulce až osmý.
Co se týče početních výhod, jsou na tom čtvrtfináloví soupeři podobně. Litoměřice ovládly tabulku využití přesilovek s úspěšností 25,42 %. Jestřábi v této statistice zaujali 3. příčku a využili necelých 24 % početních výhod. Podobně jsou na tom oba celky i v počtu obdržených trestných minut. Svěřenci trenérů Bruka a Tvrzníka strávili v základní části na trestné lavici 479 minut, Prostějovští pouze o sedm minut méně.
Prostějov má na své straně druhého nejproduktivnějšího hráče základní části. Tím se s bilancí pětadvaceti gólů a stejného počtu asistencí stal Petr Mrázek. Kališníci by se však měli mít na pozoru i před Tomášem Jiránkem a Markem Ševcem, kteří oba v osmifinále vstřelili dvě branky a režírovali tak prostějovský postup.
Litoměřice mají ve svých řadách nejlepšího střelce základní části Chance ligy. Finský snajpr Riku Sihvonen nastřílel protivníkům 28 branek a v celé 1. hokejové lize nenašel přemožitele. Další hráč Stadionu Roman Přikryl se může po základní části pyšnit titulem „nejlepší nahrávač“, celkem asistoval u čtyřiatřiceti branek.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.

7:3

Branky a nahrávky: 5. Koláček (Výtisk, J. Jícha), 13. M. Procházka (Kracík, O. Procházka), 24. M. Procházka, 34. Ticháček (Kracík), 56. Válek (M. Kadlec, R. Přikryl), 59. Válek, 60. O. Procházka (M. Procházka, Ticháček) – 5. Mrázek (Martin Novák, Staněk), 28. Mrázek (Klimíček, T. Jáchym), 46. P. Beránek (T. Jáchym, A. Havlík)

HC Stadion Litoměřice: Tomáš Král (Sklíba) – P. Marcel, Ticháček, Výtisk (C), J. Holý (A), Jebavý (A), Klikorka, Martin Böhm – Válek, R. Přikryl, Sihvonen – O. Procházka, Kracík, Martin Procházka – J. Jícha, Koláček, M. Kadlec – Křehlík, Rouha, Berka.

LHK Jestřábi Prostějov: Bláha (M. Altrichter) – Husák, Klimíček, Staněk, A. Havlík, Vala, P. Krejčí – Jiránek (A), T. Jáchym, Rudovský – Martin Novák (C), J. Kloz (A), Mrázek – P. Beránek, T. Koblížek, M. Švec – Podlaha, Štefka, Š. Jelínek.

Rozhodčí: Petružálek, Valenta – Jindra, Beneš

04:08 PRO 0:1 Mrázek (Martin Novák, Staněk)
04:54 LTM 1:1 Koláček (Výtisk, J. Jícha)
11:15 PRO 2 Husák, podrážení
12:51 LTM 2:1 Martin Procházka (Kracík, O. Procházka)
21:19 LTM 2 Martin Procházka, hákování