4:3

po prodl. (1:0, 2:0, 0:3 - 1:0)

11.03.2022, 01:10 • Canadian Tire Centre, Ottawa • Aleš Pur (@PurAles)

Tipsport: 2.15 4.08 2.83 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

To je z tohoto utkání vše, já Vám přeji dobrou noc a u dalších přenosů se budu těšit na shledanou. (03:59:09)
Utkání sledovalo 11 622 diváků.
Česká a slovenská stopa

Do utkání nenastoupil žádný český, ani slovenský hráč.

Trestné minuty: 2:6
Je dobojováno. V prodloužení se nejprve odehrálo několik neúspěšných pokusů o přečíslení, aby se pak hosté dopustili faulu a nabídnutou přesilovku Ottawa z chutí využila. O vítězný gól se postaral Josh Norris a zařídil tak domácím prémiový bod. Po výhře 4:3 je Ottawa na šestém místě Atlantické divize se 47 body, Seattlu patří v Pacifické divizi poslední místo se 40 body.

62:34

62:34 Josh NORRIS - 4:3

62:34

Ottawa právě vstřelila branku!
Přesilovka je využitá a domácí tak přesnou trefou končí zápas. Ottawa se hned osadila v útočném pásmu po několika výměnách puku na obě strany nabil Chabot doprava JOSHI NORRISOVI a ten nekompromisním golfákem prostřelil Driedgera – 4:3. Asistence: Thomas Chabot, Connor Brown.

61:59

A je tu vyloučení na straně Seattlu! Dvě minuty za podrážení dostal Mark Giordano a Ottawa tak bude hrát ve čtyřech proti třem.

61:27

Několik náznaků přečíslení na obou stranách, ale ai v jednom případě z toho nebyla pozice pro nebezpečnou střelu.

60:41

První akci prodloužení zkusili hosté, jenže po kroužení v útočném pásmu se vůbec nedostali ke střele.

60:01

Statistiky

Střely na branku: 26:33
Vyhraná vhazování: 28:28
Hity: 29:20
Trestné minuty: 2:4
Šedesát minut hry o vítězi nerozhodlo, byť po dvou třetinách vypadalo vše jasně. Seattle ale ve třetí dvacetiminutovce zabral a mezi 50. a 54. minutou dokázal tříbrankovou ztrátu smazat. Svými góly se o to postarali Jared McCann, Ryan Donato a a také Mason Appleton, který si tak vynahradil smůlu při neuznané brance v první třetině. Remízový stav pak i přes několik akcí v závěru vydržel a my si tak dáme nášup v podobě pětiminutového nastavení.

60:00

59:48

Forsberg pro jistotu přerušil hru, neboť na něj dotíral zejména Schwartz, takže se bude vhazovat v pásmu Ottawy.

59:27

Ještě jeden pokus domácích rozhodnout, Paul byl ovšem u pravého mantinelu nekompromisně zastaven.

4:3

Branky a nahrávky: 9. Norris (B. Tkachuk, Holden), 26. B. Tkachuk (Zub, Stützle), 28. P. Kelly, 63. Norris (Chabot, C. Brown) – 50. McCann (Vince Dunn, Jordan Eberle), 50. Donato (Oleksiak, Geekie), 54. Appleton (Gourde, Blackwell)

Ottawa Senators: A. Forsberg (F. Gustavsson) – Zub, Chabot (A), N. Zajcev, Holden, J. Brown, Brännström – C. Brown (A), Norris, B. Tkachuk (C) – Gaudette, Stützle, Formenton – Sanford, Colin White, N. Paul – Watson, Gambrell, P. Kelly.
Trenér: D. J. Smith

Seattle Kraken: Driedger (Grubauer) – Soucy, Giordano (C), A. Larsson (A), Oleksiak, H. Fleury, Vince Dunn – Jordan Eberle, McCann, Marcus Johansson – Järnkrok, Appleton, Schwartz (A) – Blackwell, Gourde, Wennberg – Donato, Sheahan, Geekie.
Trenér: Dave Hakstol

Rozhodčí: Anderson, Furlatt – Cherrey, Cormier

Diváci: 11 622

08:17 SEA neuznaná branka
08:32 OTT 1:0 Norris (B. Tkachuk, Holden)