4:1

konec (1:1, 3:0, 0:0)

11.03.2022, 17:00 • 43. kolo • Filip Kosnáč sk

Tipsport: 1.68 4.61 4.02 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

V tretej tretine sme sa už nedočkali ďalšieho gólu, takže Košice sa môžu tešiť z domáceho víťazstva 4:1 nad Spišskou Novou Vsou. O všetkom podstatnom sa tak rozhodlo hlavne v druhej tretine, v ktorej domáci využili svoju prevahu až na tri presné zásahy. Spišskej Novej Vsi sa tak pred posledným kolom vzdialilo vytúžené šieste miesto, ktoré by znamenalo miestenku do štvrťfinále play-off, ale aspoň teoretická jej zostala a o všetkom sa rozhodne v priamom súboji proti Banskej Bystrici. To je odo mňa všetko, ďakujem za pozornosť a pri prenosoch z Tipos Extraligy sa budem tešiť znova nabudúce! (19:13:48)

59:30

Domáci už chcú dohrať s pukom na hokejkách za potlesku divákov.

57:49

Košice s prehľadom kontrolujú záver zápasu a idú si pre zaslúžené tri body, ktoré im však už nepomôžu vylepšiť umiestnenie v tabuľke po základnej časti.

56:14

Ďalšia presilovka Spišskej Novej Vsi, ktorá nebola vôbec nebezpečná a Košarišťan teraz radšej podržal puk po strele Beaudryho, ktorá sa odrazila od mantinelu.

54:40

Jokeľ mohol vyžuiť veľké nedorozumenie v rozohrávke hostí, ale Surák vytiahol proti jeho strele zákrok betónom.

53:17

Vylúčenie v tíme HC Košice (Šedivý – 2 min., nebezpečná hra vysokou hokejkou).

52:56

Parshin vyhodil puk až na zakázané uvoľnenie, ale za tohto stavu a času to Košiciam nemusí vôbec vadiť.

51:55

Jendoduchý nahodený puk Košarišťana nemohol prekvapiť a tretia nevyužitá presilovka hostí v zápase znamenala zrejme definitívne pochovanie nádeji na možný bodový zisk pre Spišskú Novú Ves.

50:25

Košarišťan neúmyselne posunul vlastnú bránku, aj keď sa domáci už dostávali do protiútoku dokonca v oslabení.

49:18

Vylúčenie v tíme HC Košice (Snuggerud – 2 min., hákovanie).

48:42

Až teraz to bolo nebezpečné pre Košarisťana, ktorý najprv vyrazil strelu Giľáka a dorážka Kuruho skončila na tyčke domácej brány.

47:53

Zdá sa, že hostia nemajú morálnu silu na zdramatizovanie zápasu, pretože ani tento protiútok nepriniesol niž zaujímavé a všetko skončilo zblokovanou strelou.

45:28

Surák si pripisuje zákrok proti strele od modrej čiary, ktorú vyslal Saucerman a nenapodobnil tak svoj presný zásah z druhej tretiny.

44:33

Vylúčenie v tíme HK Spišská Nová Ves (Atwal – 2 min., podrazenie).

41:30

Príležitosť pre McPhersona navýšiť náskok Košíc, keď sa dostal do úniku, ale neprekonal Suráka, ktorý už nahradil Melicherčíka v bráne hostí.

40:01

Začala sa tretia tretina.
Košice v druhej tretine nenechali nič na náhodu a zlepšeným výkonom sa prepracovali až k trom gólom, ktorými možno už definitívne zlomili odpor Spišskej Novej Vsi. Najprv prišli dva zásahy v priebehu minúty, ktoré zaznamenali Saucerman a Parshin, štvrtý gól domácich neskôr pridal Milý. Tretia tretina sa začína približne o 18:35.