02.03.2022, 21:00 • Artemio Franchi, Firenze • Semifinále • Michal Raška

Tipsport: 2.5 3.1 3.11 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

To je dnes ode mě vše, děkuji Vám za pozornost. (22:58:40)
Držení míče: 55 % : 45 %.
Střely na branku: 6:2. Střely mimo: 8:3. Rohy: 3:3. Ofsajdy: 0:0. Fauly: 16:13.
Je konec. Juventus v prvním zápase tohoto semifinále zvítězil na půdě Fiorentiny poměrem 1:0!
Největší šanci první půle měl ve 26. minutě Ikoné, ale jeho pokus nakonec těsně minul svatyni Juventusu. O deset minut později se sice Torreira dostal do zakončení, ale jeho rána letěla pouze nad bránu Perina.
Ve 47. minutě se Ikoné opět dostal ke střele, ale tentokrát jeho pokus trefil tyč! Následně toho k vidění moc nebylo, ovšem v nastavení se Cuadrado dostal k centru, který si srazil do vlastní brány Venuti. Fiorentina byla lepším celkem, ale nakonec podlehla turínskému celku.

90+3

90+2

Fiorentina se ještě snaží něco vymyslet, ale vypadá to, že Juventus odjede s výhrou.

90+1

90+1. Lorenzo VENUTI - 0:1

90+1

Juventus právě vstřelil branku!
Tak tohle je pohroma pro domácí mužstvo, neboť hosté jdou v nastavení do vedení a pravděpodobně v tomto utkání zvítězí! Cuadrado se dostal k centru z pravé strany, který se snažil odkopnout domácí hráč, ale minul míč a ten se odrazil od LORENZA VENUTIHO do vlastní brány.

90

Rozhodčí nastavuje 2 minuty navíc.

90

Torreira přerušil brejk soupeře faulem a uviděl od sudího žlutou kartu.

89

Hosté se následně přes Cuadrada sice podívali po pravém křídle do útočné třetiny, ale tam přišli o míč a musí zpět.

88

Balón nyní skončil jen v zámezí a následuje tak autové vhazování pro Juventus.

87

Další pokus ze strany domácích letěl jen vedle brány Mattii Perina a Massimiliano Allegri rozhodně není spokojen s výkonem svého celku.

85

Domácí hráč González šel k zemi uvnitř vápna, ale sudí penaltu neodpískal, ovšem Fiorentina bude pokračovat alespoň rohovým kopem.

84

Střídání v týmu ACF Fiorentina: ze hřiště odchází Castrovilli, přichází Duncan.
Střídání v týmu ACF Fiorentina: ze hřiště odchází Ikoné, přichází González.

83

Stará dáma se snažila něco vymyslet nákopem za obranu, ovšem míč končí opět jen mimo hrací plochu.

81

Centr domácích z levé strany pouze proletěl vápnem do zámezí a následovat tak bude odkop od svatyně Perina.

80

Zbývá nám posledních deset minut tohoto prvního utkání semifinále mezi Fiorentinou a Juventusem. Fialky se sice dostávají dopředu častěji, ale na branku stále čekáme.

79

De Sciglio je dalším potrestaným hráčem žlutou kartou za svůj nedovolený zákrok.

77

Znovu je k vidění jen velký boj ve středu hrací plochy, zatímco pohledný fotbal dnes zůstal na jiných stadionech.

75

Fialky hledaly místo pro přihrávku do vápna, ale to se nakonec neobjevilo a míč skončil pouze v zámezí.

74

Juventus nedokázal vymyslet nic nebezpečného ze standardní situace a balón tak skončil jen mimo hrací plochu.

72

A znovu se žlutí! Nikola Milenković totiž podkopl Moratu a rovněž uviděl kartičku od sudího.

71

Giacomo Bonaventura poslal Cuadrada k zemi a uviděl od sudího kartu žluté barvy.

70

Ovšem ani tentokrát se hostům nepodařilo vymyslet něco s balónem vážnějšího a posléze přišel centr do vápna turínského celku, který ale proletěl do zámezí.

69

Riccardo Sottil se snažil zakončit zpoza vápna, ale jeho pokus byl zblokován a Juventus tak bude znovu na míči.

68

Posléze šel Cuadrado do souboje s Biraghim o něco tvrději a Fiorentina bude opět na míči.

67

Skvěle si poradil Milenkovič s hostujícím útočníkem, kterého odstavil svým tělem od míče.

65

Střídání v týmu ACF Fiorentina: ze hřiště odchází Saponara, přichází Sottil.
Střídání v týmu ACF Fiorentina: ze hřiště odchází Piatek, přichází Cabral.

64

Bonaventura se snažil dostat středem hřiště ke střele, ovšem k té ho nepustila obrana Juventusu. Na konci akce dával balón do vápna Venuti, ale míč jen proletěl do zámezí.

63

Ovšem další útok domácího mužstva nepřinesl nic nebezpečného a míč tak skončil jen v zámezí, což znamená autové vhazování pro Juventus.

62

Opět nám toho utkání moc nepřináší a k vidění je spíše velký počet soubojů ve středu hrací plochy, ale také lépe hrající Fiorentinu.

60

Znovu útočná akce Fiorentiny nepřinesla nic vážnějšího a následovat tak bude pouze odkop od svatyně Perina.

59

Střídání v týmu Juventus FC: ze hřiště odchází Kean, přichází Morata.

58

Následný přímý kop si vzal na starost kapitán Cristiano Biraghi, ale jeho tvrdá rána kolem zdi skončila na rukavicích Perina.

57

Pellegrini skluzem poslal k zemi Castrovilliho a uviděl od sudího kartu žluté barvy, která se v dnešním zápase objevila vůbec poprvé.

55

Následné na druhé straně poslal centr z levé strany Bonaventura, ale hlavička jeho spoluhráče letěla přesně doprostřed brány, kde byl připraven Perin.

54

Dušan Vlahović se snažil dostat k centru do vápna domácího mužstva, ale Terracciano byl připraven a chytil balón do rukou.

52

Fialky si vypracovaly příležitost ke střele, které se opět ujal nejaktivnější hráč Jonathan Ikoné, ale jeho pokus skončil opět v rukou Perina.

51

Terracciano se nyní ocitl pod tlakem při rozehrávce, ale jeho obrana dokázala vše vyřešit a nakonec získala autové vhazování.

50

Nyní se Igor dopustil faulu na svého bývalého spoluhráče Vlahoviče, který už nyní obléká dres Juventusu a v posledních dvou zápasech vsítil hned tři branky.

48

Juventus se snaží převzít otěže zápasu, neboť v první půli předvedl velice bídný výkon.

47

47. Střela Ikoného trefila levou tyč!

47

Ikoné se podruhé v zápase dostal do obrovské šance, když si zasekl míč kolem obránce, ale následně orazítkoval levou tyč!

46

Střídání v týmu ACF Fiorentina: ze hřiště odchází Odriozola, přichází Venuti.
Střídání v týmu Juventus FC: ze hřiště odchází Aké, přichází Cuadrado.

Fauly: 7:7
První půle je za námi a branky jsme se v duele mezi Fiorentinou a Juventusem nedočkali. Největší šanci měl ve 26. minutě Ikoné, ale jeho pokus nakonec těsně minul svatyni Juventusu. O deset minut později se sice Torreira dostal do zakončení, ale jeho rána letěla pouze nad bránu Perina. Doufejme, že druhý poločas nám přinese gólovou radost.

45+1

45+1

Hosté se snaží něco vymyslet na levé straně, ale to se jim nedaří a v první půli se branky nedočkáme.

45

Rozhodčí nastavuje 1 minutu navíc.

44

Míč skončil pouze v zámezí a domácí celek se tak postará o autové vhazování.

43

Nyní je to velký boj, ale bohužel ne zrovna pěkný a o první půli rozhodně nemůžeme říct, že jsme sledovali pohledný fotbal.

42

Moise Kean je opět na zemi po souboji s Milenkovičem, který se ale dopustil očividného faulu a Juventus může něco vymyslet s míčem na polovině domácích.

40

Arthur předvedl velmi dobrou defenzivní práci, když zblokoval finální přihrávku Fiorentiny a míč skončil v rukou brankáře Perina.

39

Juventus dnes zatím nezaznamenal ani jednu střelu! Fiorentina jich má na svém kontě devět, z toho tři letěly mezi tři tyče, kde ale míč pokaždé zastavil Mattia Perin.

37

Ikoné poslal časovanou přihrávku do vápna, ale míč nakonec skončil v zámezí a Perin se tak postará o další rozehrávku od své svatyně.

36

36. Torreirova střela letěla nad bránu Juventusu.

36

Lucas Torreira to posléze vzal na sebe a vypálil z nějakých dvaadvaceti metrů, ovšem jeho rána letěla zhruba metr nad horní tyč turínské svatyně!

35

Fanoušci hlasitě pískají, neboť se hra nepřerušila po upadnutí Saponary, ale Fiorentina pokračuje v útoku.

34

Fiorentina se ale znovu dostala k balónu díky svému presinku, ovšem tanečky Ikoného nevedly nikam a přišel o míč.

33

Hra je nyní přerušená, protože se míč už dostal mimo hrací plochu a Juventus tak bude pokračovat autovým vhazováním na polovině domácích.

31

Dvaadvacetiletý Moise Kean zůstal ležet na hrací ploše po tvrdém souboji s Milenkovičem, který přepadl přes hostujícího útočníka.

30

Půl hodina utkání je za námi a Fiorentina hraje s Juventusem stále bez branek. Doufejme, že toto semifinále nabídne nějakou gólovou radost, neboť ve včerejším zápase v derby milánských celků k vidění nebyla.

28

Znovu jsou k vidění velké boje ve středu hrací plochy, kde Locatelli dokázal ukradnout míč Ikonému, který byl v souboji s dalším hráčem turínského klubu.

27

Juventus sice následně měl rozehrávku od své svatyně, ale nedokázal míč podržet déle a nyní se opět brání kombinaci přihrávek fialek.

26

26. Jonathan Ikoné zakončil těsně vedle brány Juventusu!

26

První vážnější šance dnešního utkání! Fiorentina se dostala do rychlého brejku po pravé straně a Jonathan Ikoné následně vypálil uvnitř vápna těsně vedle levé tyče!

25

Následné zahrání volného kopu ovšem nepřineslo nic vážnějšího, neboť pokus domácího hráče letěl hodně vysoko nad bránu Perina.

24

Mezitím nám pohled kamery nabídl také tvář vítěze zlatého míče z roku 2003 Pavla Nedvěda, který se jako viceprezident Juventusu přišel podívat.

23

Locatelli šel do souboje s domácím hráčem velmi ostře a rozhodčí odpískal nedovolený zákrok. Fiorentina tak získala přímý kop ze zajímavé pozice.

22

Fialky to tentokrát zkoušely po levém křídle, ale Juventus brání velmi hluboko a domácí se nemohou procpat dovnitř šestnáctky.

20

Zatím je první zápas semifinále Italského poháru spíše zklamáním, Neboť jsme v prvních dvaceti minutách neviděli nic nebezpečného.

19

Domácí sice nejsou spokojeni s verdiktem sudího, který neodpískal faul Kanea, ale nic s tím nezmůžou. Hra pokračuje.

17

Ikoné se skvěle vyhnul na pravém křídle soupeři a posléze dostal balón do vápna, kde střílel Bonaventura, ale jeho rána letěla do rukou Perina.

16

Balón nyní skončil v zámezí a Pellegrini jej uvedl do hry autovým vhazováním, ovšem obrana fialek je precizní a nepustila Juventus blíž ke své bráně.

14

Juventus si zatím nevykombinoval ani jednu příležitost a Pellegrini byl pod velkým tlakem u svého rohového praporku, ale nakonec získal pro Juventus autové vhazování.

13

Kapitán domácího mužstva Cristiano Biraghi to zkusil ze střední vzdálenosti, ale jeho tečovaný pokus skončil v rukou Perina.

12

Piatek byl nyní dohrán de Ligtem ve středu hrací plochy, což rozhodčí viděl a odpískal hostům faul.

11

Domácí celek vstoupil do dnešního zápasu rozhodně aktivněji než jeho soupeř, ale Perin zatím musel likvidovat pouze jeden pokus, který letěl doprostřed.

10

Posléze sice fialky měly k dispozici rohový kop, ovšem ten nepřinesl žádné vážnější vzrušení a Juventus opět odkopl balón do bezpečí ze své šestnáctky.

9

Následný centr ze standardní situace letěl na přední levou tyč, kde ale byl připraven hostující hráč a ten odhlavičkoval balón do zámezí.

8

Nyní sudí Guida odpískal faul hostujícímu hráči, který zastavil Saponaru a Fiorentina bude zahrávat volný kop z levé strany.

7

Perin si připisuje první zákrok utkání, neboť se Saponara odhodlal ke střele z dálky, ale jeho pokus letěl pouze doprostřed svatyně Juventusu.

6

Piatek se snažil doběhnout přihrávku na levé straně, ale ta byla příliš rychlá a skončila jen u obrany Juventusu.

4

Následně se Fiorentina dopustila faulu při vysokém napadání a turínský celek tak bude moct pokračovat v útočné kombinaci.

3

Hosté drží míč na své polovině a zapojují do hry také svého brankáře Perina, který se ale ocitl pod menším tlakem.

1

Juventus se postaral o úvodní výkop dnešního utkání.

1

ACF Fiorentina: Terracciano – Odriozola, Milenkovič, Igor, Biraghi (C) – Castrovilli, Torreira, Bonaventura – Ikoné, Piatek, Saponara
Náhradníci: Dragowski, Rosati – Amrabat, Cabral, Callejon, Duncan, Egharevba, González, Maleh, Sottil, Terzič, Venuti
Trenér: Vincenzo Italiano

Juventus FC: Perin – De Sciglio, Danilo (C), de Ligt, Pellegrini – Arthur, Locatelli, Rabiot – Kean, Vlahovič, Aké
Náhradníci: Pinsoglio, Szczesny – Bonucci, Cuadrado, Miretti, Morata, Soule, Stramaccioni
Trenér: Massimiliano Allegri

Rozhodčí: Guida – Carbone, Lo Cicero.
Juventus FC

Juventus odehrál první zápas v poháru až v osmifinále a to doma se Sampdorií, se kterou si poradil bez problémů poměrem 4:1. Ve čtvrtfinále se turínský velkoklub utkal doma se Sassuolem. Ve 3. minutě poslal domácí do vedení Dybala, ale v 24. minutě srovnal Traoré. Následně se zdálo, že se zápas dostane do prodloužení, ale v 88. minutě si vstřelil vlastní branku Tressoldi a Juventus vyhrál 2:1.
ACF Fiorentina

Fiorentina se ve 2. kole poháru utkala doma s Cosenzou, kterou porazila bez problémů 4:0. Následně přišlo na řadu Benevento, které podlehlo na půdě fialek poměrem 1:2. Osmifinále na půdě Neapole přineslo velké zvraty a drama. Po první půli byl stav 1:1, ale Fiorentina hrála v deseti. Ve druhé části se zdálo, že fialky vyhrají, neboť Neapol dostala hned dvě červené, ale v nastavení srovnalo na 2:2 a šlo se do prodloužení. To ale Fiorentina zvládla a vyhrála 5:2. Ve čtvrtfinále zavítala na půdu Atalanty, kde vyhrála díky brance v 90+4. minutě 3:2.
V prvním zápase semifinále Italského poháru se proti sobě utkají týmy ACF Fiorentina a Juventus FC. Naposled se spolu tato mužstva utkala v listopadu na půdě Juventusu, který zvítězil ve 21. kole Serie A díky brance Cuadrada v samém závěru 1:0. Dnes se bude hrát na Stadio Artemio Franchi a utkání bude řídit hlavní rozhodčí Guida a jeho asistenti Carbone a Lo Cicero. Úvodní výkop je naplánován na 21:00.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:00.