MOL Cup

AC Sparta Praha – FK Jablonec

4:3

po prodl. (1:1)

02.03.2022, 18:00 • Generali Česká pojišťovna Arena, Praha - Bubeneč • Semifinále • Tomáš Kohlmann (@tom__kohlmann)

Tipsport: 1.44 4.28 7.47 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

Držení míče: 58 % : 42 %.
Střely na branku: 11:6. Střely mimo: 7:0. Rohy: 8:2. Ofsajdy: 1:3. Fauly: 14:26. (20:47:57)
Na Letné je dobojováno! Sparta postupuje do finále MOL Cupu po divoké přestřelce 4:3, kdy jsme na Letné viděli hned tři obraty ve skóre.

Utkání přitom v první půlhodině nabídlo velmi bídnou podívanou, do přestávky ale stačili skórovat Tomášové Malínský a Čvančara a krátce po změně stran poslal Spartu do vedení Ladislav Krejčí mladší. Po dalších deseti minutách už ale znovu vedl Jablonec, to když se trefili Miloš Kratochvíl s Davidem Štěpánkem. Severočeši pak drželi vedení až do páté minuty jedenáctiminutového nastavení, kdy se povedlo vyrovnat Tomáši Čvančarovi.

Utkání pak v úvodu prodloužení rozhodl parádní brankou Adam Hložek a poslal Spartu do finále.

O finálovém soupeři Sparty se rozhodne v závěru března, kdy se Hradec Králové utká se Slováckem.

120+2

120+2

Po nepovedeném zpracování Haraslína už se bude kopat od branky.

120+2

Už se rozeběhla druhá nastavená minuta a Sparta stále drží hru u toho zmíněného rohového praporku.

120+1

Rozhodčí Klíma poskytuje Jablonci ještě dvě minuty naděje na vyrovnání, stále se však hraje u rohového praporku na hostující polovině.

120

Sparťané drží míč u útočného rohového praporku, kde se Jablonci nedaří k balónu dostat.

118

Znovu se bude ošetřovat, v pokutovém území Sparty se nepříjemně srazili Martin Vitík a David Štepánek.

117

Filipa Součka srazil k zemi Michal Surzyn v momentu, kdy Souček mohl běžet zcela sám na Hanuše, Surzyna ale od červené karty zachránil ofsajd sparťanského fotbalisty.

116

Milan Heča si při odkopu od branky vyčekal žlutou kartu od rozhodčího Klímy za zdržování.

115

Filip Souček u středové čáry nevybíravě atakoval Davida Nykrína a dostává žlutou kartu.

114

Slovenská opora Sparty už se ale brzy vrací zpět na trávník.

113

Po tvrdé srážce ve středu hřiště zůstal na trávníku ležet Dávid Hancko a okamžitě je ošetřen.

113

113. Hanuš dokázal vytáhnout pokus Součka na tyč!

113

Už mohlo být jasněji! Martin MInčev připravil výbornou šanci pro Filipa Součka, jeho střelu Jan Hanuš vyrazil na tyč a pak dokázal míč ukrýt před dotírajícími sparťany!

112

Nykrínův centr Vitík odkopl do zámezí, Jablonec pak po autovém vhazování brzy o míč přišel.

110

Sparťané mohli vyrazit do otevřené jablonecké obrany, Martin Minčev ale neodhadl dobře výšku míče, který odskočil od země.

109

Střídání v týmu AC Sparta Praha: ze hřiště odchází Čvančara, přichází Souček.

4:3

Branky: 45. Čvančara, 47. L. Krejčí ml., 90+5. Čvančara, 92. Hložek – 35. Malínský, 50. Kratochvíl, 57. Štěpánek

Karty:   45+1. Wiesner (SPA), 78. L. Krejčí ml. (SPA), 96. Čvančara (SPA), 115. Souček (SPA), 116. Heča (SPA) – 54. Malínský (JAB), 90+1. Martinec (JAB), 90+11. Kratochvíl (JAB), 107. Černák (JAB)

AC Sparta Praha: Heča – Wiesner, Vitík, Hancko, L. Krejčí st. (77. Minčev) – Sáček (66. Höjer), L. Krejčí ml. – Pešek (66. Haraslín), Dočkal (C) (102. Pavelka), Hložek – Čvančara (109. Souček)
Náhradníci: Nita – Souček, Pavelka, Minčev, Höjer, Haraslín, Ryneš

Trenér: Pavel Vrba

FK Jablonec: Hanuš – Surzyn, Martinec, Štěpánek, Zelený – Hübschman (C) (106. Nykrín) – Malinský (85. Smejkal), Kratochvíl, Houška (96. Ikaunieks), Pilař (70. Černák) – Silný (90+6. Považanec)
Náhradníci: Hrubý – Werani, Považanec, Ikaunieks, Smejkal, Nykrín, Černák

Trenér: Petr Rada

Rozhodčí: Klíma – Caletka, Hájek