27.09.2021, 02:00 • Honda Center, Anaheim • Martin Augustin (@ogy_16)

Československá stopa:

Lukáš Dostál (ANA) – 13 zákroků, 1 OG, úspěšnost 92,9 %, odchytal 29:55

Radim Šimek (SJS) 0+0, -1 účast, 0 střel na bránu, 0 TM, čas na ledě 17:48
Tomáš Hertl (SJS) 0+0, -2 účast, 0 střel na bránu, 0 TM, čas na ledě 16:18 (04:41:21)
Tři hvězdy zápasu:
Kodie Curran (ANA) 1+1
Lukáš Dostál (ANA) 13 zákroků, 1 OG
Troy Terry (ANA) 1+1
Statistiky zápasu:
Střely na branku – 28:27 (7:7, 11:11, 10:9)
Zblokované střely – 16:10
Vyhraná vhazování – 27:30
Trestné minuty – 20:14
Hity – 22:10
Hokejisté Anaheimu vstoupili do přípravy na nový ročník NHL vítězstvím 6:3 nad San Jose. Hosté dokázali třikrát vyrovnat jednogólové manko. Naposledy se jim to podařilo ve 47. minutě, kdy se prosadil Rudolfs Balcers. Závěrečná desetiminutovka však patřila Kačerům. V 53. minutě si připsal nakonec vítězný zásah obránce Kodie Curran a poté zvýšil dorážkou v početní výhodě Chris Terry. Definitivní tečku za utkáním pak udělal střelou do pouštěné svatyně Sharks Greg Pateryn.

59:01

Začala poslední minuta třetí třetiny. O výhře Ducks je rozhodnuto.

58:23

Anaheim právě vstřelil branku!
Hosté odvolali brankáře, ale riziko jim nevyšlo! Ze středního pásma namířil kotouč do jejich opuštěné svatyně GREG PATERYN. Bez asistence.

57:21

Domácí zatím hrají aktivně a nepouštějí Žraloky k nějakému závěrečnému tlaku.

55:54

Ránu od modré čáry vyslal Greg Pateryn. Sawchenko zasáhl úspěšně.

55:30

Domácí využívají přesilovku a navyšují na rozdíl dvou gólů! Střela Alexandra Volkova ještě končila na tyčce, ovšem dorážka TROYE TERRYHO už byla úspěšná – 4:3. Asistence: Alexandr Volkov.

54:39

Vyloučení v týmu San Jose Sharks (John Leonard – 2 min., sekání).

54:39

Je tu reklamní přestávka. Hosté mají pět a půl minuty na to, aby alespoň vyrovnali.

53:01

Lettieri se s tím nepáral a napálil puk na hostující branku ze středního pásma. Sawchenko dával pozor a zasáhl.

52:03

Ducks počtvrté v utkání vedou! Parádní pas Troye Terryho usměrnil zblízka do brankové síťky KODIE CURRAN. Domácí obránce dal gól, má asistenci a také se dnes popral. Završil tedy takzvaný hattrick Gordieho Howea. Asistence: Troy Terry a Buddy Robinson.

51:33

Další pokus stejného hráče. Tentokrát střílel Wiesbaltt ze středního pásma a domácí brankář neměl problém.

51:20

Střely na branku ve 3. třetině – 2:8

51:02

Hostující Ozzy Wiesbaltt se dostal k ráně z pravého kruhu pro vhazování. Kotouč skončil ve výstroji Olleho Erikssona-Eka.

50:30

Už jsme se posunuli do poslední desetiminutovky řádné hrací doby. Za tohoto stavu by se prodlužovalo.

49:32

Na druhé straně pálil ze slotu mimo Sam Steel. Pro změnu dobrá možnost Anaheimu.

49:17

Kevin Labanc minul domácí branku z mezikruží. To nebyla vůbec špatná pozice pro útočníka Sharks.

48:50

Nyní tu máme reklamní přestávku.

48:38

Vinni Lettieri zavezl puk na útočnou modrou a z dálky prověřil Sawchenka. Ten vyráží jeho pokus.

47:31

Buddy Robinson se natlačil až před hostující branku. Bekhendem však nevyzrál na brankáře Sawchenka.

46:35

San Jose právě vstřelilo branku!
Hosté srovnávají stav! Přesnou ranou z mezikruží se prosazuje RUDOLFS BALCERS – 3:3. Asistence: Jacob Middleton a Nick Bonino.

45:02

Kačeři se už vymanili a sami operují v útočném pásmu. Nepřesně pálil Pateryn.

43:56

A znovu. San Jose má velký tlak.

43:30

Domácí se opět osvobozují pouze za cenu zakázaného uvolnění.

43:23

Žraloci usilují o vyrovnání! Na Erikssona-Eka stříleli v krátkém sledu Artěmij Kňazev a Kevin Labanc. Gólman Ducks odolává.

42:57

Domácí zahráli na icing. Hra se vrací do jejich obranného pásma.

42:05

Dobrá akce hostí. Blichfeld si nabruslil mezi kruhy, jeho střelu však Eriksson-Ek chytá.

41:21

Domácí jsou v plném počtu.

40:55

Tomáš Hertl vyhrál buly a puk se následně dostal k Barabanovovi, který vystřelil. Eriksson-Ek si připisuje další zákrok.

40:47

Tlak hostí ukončil Eriksson-Ek, který přerušil hru po střele Nicka Merkleyho.

40:02

Sharks vstoupili do třetí třetiny v početní výhodě. Na trestnou lavici se usadil Lindholm, který byl vyloučen 40 sekund před koncem prostřední části.

Hity – 13:4
Po čtyřiceti minutách vedou Ducks nad kalifornským rivalem ze San Jose 3:2. Na začátku druhé části domácí poslal do vedení 2:1 Alexandr Volkov. Hosté srovnali v polovině duelu zásluhou Tristena Robinse, ovšem Anaheim šel do vedení i potřetí. Dobrou práci Milana při forčekinku využil Benoit-Oliver Groulx.

Odpracováno má pro dnešek brankář Anaheimu Lukáš Dostál. Ten odchytal první polovinu duelu a inkasoval jednou.

40:00

39:20

Domácí se budou muset v závěru druhé třetiny bránit v početní nevýhodě. Dvouminutový trest dostal Hampus Lindholm.

38:53

Zach Sawchenko přerušil hru po střele domácího obránce Pateryna.

37:58

Ryan Getzlaf ukázal, že to na buly umí. Domácí kapitán vyhrál vhazování v útočném pásmu sám pro sebe a bekhendovou střelou prověřil Sawchenka.

37:57

Hosté zahráli na zakázané uvolnění.

37:04

Buddy Robinson mohl zblízka zvýšit! Branku soupeře však netrefil.

35:46

Domácí se po buly ve středovém kruhu hned vrhli do dalšího útoku. Střela Limogese byla sražena do ochranné sítě.

35:36

Za hostující brankou skvěle zapracoval Sonny Milano, který tam získal puk a předložil ho před brankoviště BENOITOVI-OLIVEROVI GROULXOVI, jenž se zblízka nemýlil! Ducks potřetí v zápase vedou. Asistence: Sonny Milano.

34:48

Kotouč vypadl do hlediště. Vhazovat se bude v obranném pásmu San Jose.

33:43

Nick Merkley zakončoval bekhendem z bezprostřední blízkosti. Eriksson-Ek podržel Anaheim!

33:08

Domácí se dopustili postavení mimo hru.

32:42

Z vrcholu pravého kruhu vypálil Artěmij Kňazev. Eriksson-Ek jeho projektil vyrazil.

32:02

Na druhé straně pokryl pokusy Terryho a Currana pozorný Sawchenko. Po střele druhého jmenovaného gólman San Jose přerušil hru.

31:49

Z dobré pozice zakončoval hostující Tristen Robins. Eriksson-Ek však zakročil kvalitně.

30:39

Jacob Perreault střílel z pravého kruhu. Hostující brankář Zach Sawchenko má první zákrok poté, co vystřídal kolegu Melničuka.

30:24

Sharks nakonec srovnali již po skončení početní výhody! TRISTEN ROBINS překonal Olleho Erikssona-Eka, jenž v polovině duelu nahradil Lukáše Dostála. Asistence: Dylan Gambrell a Rudolfs Balcers.

29:55

Střídání v týmu Anaheim Ducks: ze hřiště odchází Dostál, přichází Eriksson-Ek.
Střídání v týmu San Jose Sharks: ze hřiště odchází Melničuk, přichází Sawchenko.

29:14

Až teď se hosté usadili v útočném pásmu. Jejich střely však branku Anaheimu zatím míjejí.

28:33

Projektil Kevina Shattenkirk ztlumil ve výstroji Alexej Melničuk. Hostující brankář si připsal důležitý zákrok.

27:56

Na trestnou lavici odchází domácí Greg Pateryn. Šance pro Žraloky.

27:24

Greg Pateryn napřáhl kousek za pravým kruhem, hostující branku však netrefil.

26:32

Ránu Alexandra Barabanova z pravé strany pokryl Dostál.

Střely na branku ve 2. třetině – 2:7

26:03

Po ráně Marca-Edouarda Vlasice puk skončil v ochranné síti za domácí brankou. Následuje reklamní přestávka.

25:24

Hosté zahráli na zakázané uvolnění. Vhazovat se bude před Melničukem.

24:26

Střelu Dylana Gambrella z vrcholu pravého kruhu zachytil Dostál. Ten má zatím ve druhé třetině hodně práce.

23:56

Teď už je Anaheim v plném počtu.

23:14

Nick Bonino zblízka nepřekonal Dostála bekhendovým zakončením!

22:49

Zatím dobrá přesilovka San Jose. Dostál se má co ohánět, nyní pokryl ránu Ryana Merkleyho.

21:55

Po šarvátce se bude vylučovat! O dvě minuty více dostali domácí, kteří tak budou muset bránit oslabení.

21:39

Domácí strhávají vedení na svou stranu! Nabídku Shattenkirka usměrnil ze slotu na správné místo ALEXANDR VOLKOV. Asistence: Kevin Shattenkirk a Kodie Curran.

21:12

Další práce pro Dostála. Domácí brankář vyrazil Boninovu ránu z levého kruhu.

20:27

Na kotouč si hned v úvodu druhé části sáhl Lukáš Dostál, který ho u svého brankoviště raději přikryl a přerušil hru.

Hity – 8:2
Po první třetině hraje Anaheim se San Jose nerozhodně 1:1. Domácí začali zápas lépe a v 6. minutě je poslal do vedení střelou od modré čáry obránce Hampus Lindholm. Žraloci srovnali v 15. minutě, kdy využil přesilovou hru Nick Bonino.

20:00

19:59

V samotném závěru třetiny střílel domácí kapitán Ryan Getzlaf, ovšem hosté stačili jeho ránu zablokovat.

19:01

Začala už poslední minuta první třetiny.

18:28

Joachim Blichfeld se snažil prosadit z blízkosti domácího brankoviště. Lukáš Dostál podržel Kačery!

17:09

Dopředu se vydal hostující Rudolfs Balcers. Do střely lotyšského útočníka však vložil hokejku Andersson, který kotouč srazil do ochranné sítě.

16:47

Axel Andersson vypálil na hostující branku od modré čáry. Melničuk svým zákrokem přerušil hru.

15:35

Lettieri se dostal k puku mezi kruhy. Z této dobré pozice minul branku San Jose.

14:53

Hosté srovnávají! Lukáše Dostála překonal v probíhající přesilovce NICK BONINO, který skóroval z předbrankového prostoru – 1:1. Asistence: Joachim Blichfeld a Nick Merkley.

14:15

Domácí se nyní osvobodili vyhozením.

13:44

Mohlo být srovnáno! Ryan Merkley pálil z vrcholu kruhů do brankové konstrukce! Dostál měl štěstí.

13:09

Buddy Robinson dostal trest za držení hole Vlasice. Početní výhoda pro San Jose.

13:04

Střely na branku – 6:3

11:37

Sharks jsou v plném počtu. Tohle oslabení dokázali ubránit.

11:28

Z pravého kruhu pálil Kevin Shattenkirk. Melničuk ukryl kotouč ve výstroji a přerušil nápor Kačerů.

10:53

Vinni Lettieri minul hostující klec z ideální pozice mezi kruhy! To byla dobrá možnost.

10:13

Z vrcholu levého kruhu pálil Sonny Milano. Alexej Melničuk byl připraven.

09:36

Za držení je vyloučen Nicolas Meloche. Přesilová hra pro Anaheim.

07:57

Joachim Blichfeld zblízka nepřekonal Dostála! Český brankář o něco později zasáhl také proti Vlasicově ráně od modré čáry.

07:39

Domácí oslabení přežili, už jsou kompletní.

06:45

V oslabení zamířil dopředu Sam Steel, který dokonce prověřil pozornost brankáře Melničuka.

06:33

Hned dvakrát to nyní zkoušel Kevin Labanc. Obránce Curran si však počínal obětavě a ani jeden puk nepustil až na svého brankáře.

05:46

Ke střele se dostal Ryan Merkley a Lukáš Dostál v brance Anaheimu má první úspěšný zákrok.

05:36

Hosté si zahrají přesilovku. Za hrubost byl vyloučen Alexandr Volkov.

05:30

Domácí otevírají skóre zápasu i svůj střelecký účet v přípravě na novou sezónu! Od modré čáry vypálil HAMPUS LINDHOLM a puk si našel cestu až za záda brankáře Melničuka. Bez asistence.

04:37

Zatím se hraje bez nějakých větších příležitostí. Snahu Ducks nyní zastavil ofsajd.

03:30

Střely na branku – 2:0.

01:07

Hostující Jacob Middleton si to rozdal s domácím Samem Carrickem! Oba hráči byli posláni na trestnou lavici.

00:53

První střelu zápasu vyslal Sam Carrick. Alexej Melničuk pokus od modré čáry vyrazil.

00:01

Mimochodem, druhá část sestavy Sharks bude hrát rovněž dnes od 4 hodin utkání na ledě Vegas.

Anaheim Ducks: Dostál (Eriksson-Ek ) – Andersson, Lindholm, Shattenkirk, Benoit, Pateryn, Curran – Terry, Getzlaf (C), Milano – Perreault, Steel, Volkov – Robinson, Carrick, Lettieri – Kindopp, Groulx, Limoges.

San Jose Sharks: Melničuk (Sawchenko) – Vlasic, Šimek, R. Merkley, Kňazev, Meloche, Middleton – Gregor, Hertl, Barabanov – Labanc, Bonino, Balcers – Blichfeld, Gambrell, Leonard – Wiesbaltt, Robins, N. Merkley.

Rozhodčí: Hanson, Schrader – Murchison, Rody.
Anaheim Ducks:
Není tomu tak dávno, co také Anaheim disponoval kvalitním týmem, který patřil do okruhu favoritů soupeře. Tohle období už však odvál čas a momentálně jsou Kačeři v ještě větší krizi, než jejich dnešní soupeři. Ducks tak chyběli v play-off už tři roky, naposledy patřili k vůbec nejslabším týmům soutěže.

Připomínkou starých časů zůstává kapitán Ryan Getzlaf, který může ve 36letech předávat cenné zkušenosti mladíkům a stále je platný například na vhazování, ale už tým bodově netáhne jako před několika lety. V Anaheimu se mohou odrazit od brankáře Johna Gibbsona, jenž patří k širší elitě NHL. Naději do budoucnosti pak přinášejí velmi talentovaní mladíci jako obránce Jamie Drysdale a útočníci Max Comtois, Trevor Zegras či Jacob Perreault. V kalifornském klubu tedy mohou věřit v lepší zítřky, ale chce to ještě nějaký ten čas.
San Jose Sharks:
Žraloci měli pár let nazpátky nabitý tým, který hrál v ročníku 2015/16 dokonce neúspěšné finále Stanley Cupu proti Pittsburghu. Pak se ale úplně nepovedla postupná obměna kádru a v posledních dvou letech se tým vůbec neprobojoval do play-off. Definitivní tečkou za úspěšnou érou byl asi odchod klubové legendy Joea Thorntona, jenž zamířil jako volný hráč do Toronta. V minulé sezóně Sharks obsadili předposlední sedmé místo v tabulce své divize.

I před blížícím se novým ročníkem pokračovala přestavba kádru. Vedení klubu přivedlo především nové brankářské duo – James Reimer (naposledy Carolina) – Adin Hill (Arizona). Další zajímavou posilou je zkušený centr Nick Bonino (Minnesota). Problémem může být, že opory defenzivních řad – Brent Burns, Marc-Edouard Vlasic a Erik Karlsson – už asi mají nejlepší léta za sebou. Uvidíme, zda se vedle nich vyhrají mladí Mario Ferraro či Nikolaj Knyžov, nebo se snad objeví nějaký dosud nepoznaný talent?

V kádru každopádně zůstávají oba Češi. Obránce Radim Šimek i útočník Tomáš Hertl, jenž by měl patřit k hlavní oporám i v nadcházející sezóně.
Vítám tu všechny hokejové příznivce! Rozjíždí se období přípravných zápasů na blížící se ročník NHL. V noci z neděle na pondělí našeho času se utkají také Anaheim Ducks a San Jose Sharks. Jedná se o souboj týmů, které procházejí přestavbou a nějaké velké výsledky se od nic úplně neočekávají. Pro oba soupeře půjde o první vystoupení v přípravě.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 02:00.

6:3

Branky a nahrávky: 6. Lindholm, 22. Volkov (Shattenkirk, Curran), 36. Groulx (Milano), 53. Curran (Terry, Robinson), 56. Terry (Volkov), 59. Pateryn – 15. Bonino (Blichfeld, N. Merkley), 31. Robins (Gambrell, Balcers), 47. Balcers (Middleton, Bonino)

Anaheim Ducks: Dostál (30. Eriksson-Ek ) – Andersson, Lindholm, Shattenkirk, Benoit, Pateryn, Curran – Terry, Getzlaf (C), Milano – Perreault, Steel, Volkov – Robinson, Carrick, Lettieri – Kindopp, Groulx, Limoges.

San Jose Sharks: Melničuk (30. Sawchenko) – Vlasic, Šimek, R. Merkley, Kňazev, Meloche, Middleton – Gregor, Hertl, Barabanov – Labanc, Bonino, Balcers – Blichfeld, Gambrell, Leonard – Wiesbaltt, Robins, N. Merkley.

Rozhodčí: Hanson, Schrader – Murchison, Rody

01:07 SJS 2 Middleton, bitka