27.09.2021, 03:00 • Climate Pledge Arena, Seattle • Patrik Czepiec

Tipsport: 2.4 3.75 2.4 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

On-line přenos je u konce. Děkujeme za pozornost. (05:40:03)
Československá stopa v utkání
Bez české a slovenské účasti.
Dějiny NHL zase postoupily o kus dál. Seattle si vybojoval první vítězství v přípravě a je oficiálně na mapě nejlepší soutěže světa. Třetí třetinu rozhodl dvěma góly Morgan Geekie, který tak určil konečný stav 5:3. Vancouver byl konkurenceschopný jen v první třetině a po právu svůj dvougólový náskok ztratil. Bonusový nájezdový rozstřel našel své rozhodnutí až v páté sérii, jediný gól zaznamenal ve prospěch Canucks Jack Rathbone.

59:30

Larsson dokázal kotouč dostat do středního pásma, odkud na branku útočil Tanev. Netrefil jen o půl metru.

59:22

Oddechový čas pro hosty. Spencer Martin zůstane na střídačce, jde ale spíše o marnotratnou snahu.

59:22

Highmoreovi zavřel cestu Fleury a střelu od modré čáry schovává v lapačce Chris Driedger.

58:55

Domácí se nadále zdržují v útočném pásmu. Blíží se poslední minuta, která už na výsledku nic nezmění.

58:18

U branky stepoval střelec prvního gólu Seattlu, Riley Sheahan. K úspěšné dorážce se každopádně nedostal.

57:59

Před poslední komerční přestávkou vede Seattle o dva góly a musel by předvést velké selhání, aby proti nedobře hrajícímu Vancouveru náskok tratil.

57:36

Geekie posílá puk za bránu, kde už parkuje Donato. Geekie následně útočil z mezikruží na hattrick, ale Martin další kapitulaci odmítl.

56:45

Klimovič se snaží ještě něco vymyslet, ale střední pásmo představuje hodně zhuštěný prostor. Obrana Seattlu je možná nejpevnější složkou ligového nováčka, proniknout přes ni k brance nebude snadné pro žádného soupeře.

54:37

54:37 GEEKIE - 5:3

54:37

Tým Seattle právě vstřelil branku!
Jenže Klimovič se z trestné lavice vrátí přece jen předčasně. Šest vteřin před vypršením přesilovky opět úřaduje MORGAN GEEKIE, který si ve třetí třetině stvořil vyloženě one man show. Jeho rána z pravého křídla se určitě chytat dala, na druhou stranu její parametry byly velmi slušné. Kraken vede o dva góly a je blízko premiérovému vítězství. Asistence: Dennis Cholowski a Nathan Bastian.

54:20

Seattlu se nyní rozehrávka nevede a za malou chvíli už se potrestaný Klimovič vrátí na led.

53:53

Johanssen už určitě mohl pálit, ale ještě si zbytečně vybral přihrávku na Giordana, který byl dokonale obsazený.

53:24

Kraken si vcelku logicky dává na čas. Po zdlouhavé kombinaci přiletěla do brankoviště rána Giordana, po něm to z levé strany zkoušel i McCann.

52:43

Na trestnou lavici odchází Klimovič, který v rozhodující chvíli zahákoval Geekieho. Pokud chtějí Canucks pomýšlet na vítězství, potřebují oslabení zvládnout.

5:3

Branky a nahrávky: 23. Sheahan (Bastian, Tanev), 29. McCann (Cholowski, Donskoi), 32. Donato (Eberle, McCann), 41. Geekie, 55. Geekie (Cholowski, Bastian) – 11. Rathbone, 12. Boeser (Rathbone, Petan), 33. Höglander (Burroughs)

Seattle Kraken: Grubauer (32. Driedger) – Oleksiak, Giordano, Cholowski, Larsson, Soucy, H. Fleury – Schwartz, McCann, Eberle – Donato, Geekie, Donskoi – Johansson, Järnkrok, Appleton – Tanev, Sheahan, Bastian

Vancouver Canucks: Silovs (41. S. Martin) – Rathbone, Schenn, Juolevi, Burroughs, Hunt, Bowie – Höglander, Petan, Boeser – Di Giuseppe, Dickinson, Klimovič – Dries, Highmore, Lockwood – Arseneau, Stevens, Rempal

08:22 VAN 2 Rathbone, podrážení
10:28 VAN 0:1 Rathbone
10:38 SEA 2 Sheahan, podrážení
11:50 VAN 0:2 Boeser (Rathbone, Petan)
19:18 VAN 2 Juolevi, podrážení
22:32 SEA 1:2 Sheahan (Bastian, Tanev)