27.09.2021, 02:00 • Honda Center, Anaheim • Martin Augustin (@ogy_16)

Československá stopa:

Lukáš Dostál (ANA) – 13 zákroků, 1 OG, úspěšnost 92,9 %, odchytal 29:55

Radim Šimek (SJS) 0+0, -1 účast, 0 střel na bránu, 0 TM, čas na ledě 17:48
Tomáš Hertl (SJS) 0+0, -2 účast, 0 střel na bránu, 0 TM, čas na ledě 16:18 (04:41:21)
Tři hvězdy zápasu:
Kodie Curran (ANA) 1+1
Lukáš Dostál (ANA) 13 zákroků, 1 OG
Troy Terry (ANA) 1+1
Statistiky zápasu:
Střely na branku – 28:27 (7:7, 11:11, 10:9)
Zblokované střely – 16:10
Vyhraná vhazování – 27:30
Trestné minuty – 20:14
Hity – 22:10
Hokejisté Anaheimu vstoupili do přípravy na nový ročník NHL vítězstvím 6:3 nad San Jose. Hosté dokázali třikrát vyrovnat jednogólové manko. Naposledy se jim to podařilo ve 47. minutě, kdy se prosadil Rudolfs Balcers. Závěrečná desetiminutovka však patřila Kačerům. V 53. minutě si připsal nakonec vítězný zásah obránce Kodie Curran a poté zvýšil dorážkou v početní výhodě Chris Terry. Definitivní tečku za utkáním pak udělal střelou do pouštěné svatyně Sharks Greg Pateryn.

59:01

Začala poslední minuta třetí třetiny. O výhře Ducks je rozhodnuto.

58:23

Anaheim právě vstřelil branku!
Hosté odvolali brankáře, ale riziko jim nevyšlo! Ze středního pásma namířil kotouč do jejich opuštěné svatyně GREG PATERYN. Bez asistence.

57:21

Domácí zatím hrají aktivně a nepouštějí Žraloky k nějakému závěrečnému tlaku.

55:54

Ránu od modré čáry vyslal Greg Pateryn. Sawchenko zasáhl úspěšně.

55:30

Domácí využívají přesilovku a navyšují na rozdíl dvou gólů! Střela Alexandra Volkova ještě končila na tyčce, ovšem dorážka TROYE TERRYHO už byla úspěšná – 4:3. Asistence: Alexandr Volkov.

54:39

Vyloučení v týmu San Jose Sharks (John Leonard – 2 min., sekání).

54:39

Je tu reklamní přestávka. Hosté mají pět a půl minuty na to, aby alespoň vyrovnali.

53:01

Lettieri se s tím nepáral a napálil puk na hostující branku ze středního pásma. Sawchenko dával pozor a zasáhl.

52:03

Ducks počtvrté v utkání vedou! Parádní pas Troye Terryho usměrnil zblízka do brankové síťky KODIE CURRAN. Domácí obránce dal gól, má asistenci a také se dnes popral. Završil tedy takzvaný hattrick Gordieho Howea. Asistence: Troy Terry a Buddy Robinson.

51:33

Další pokus stejného hráče. Tentokrát střílel Wiesbaltt ze středního pásma a domácí brankář neměl problém.

51:20

Střely na branku ve 3. třetině – 2:8

51:02

Hostující Ozzy Wiesbaltt se dostal k ráně z pravého kruhu pro vhazování. Kotouč skončil ve výstroji Olleho Erikssona-Eka.

50:30

Už jsme se posunuli do poslední desetiminutovky řádné hrací doby. Za tohoto stavu by se prodlužovalo.

49:32

Na druhé straně pálil ze slotu mimo Sam Steel. Pro změnu dobrá možnost Anaheimu.

6:3

Branky a nahrávky: 6. Lindholm, 22. Volkov (Shattenkirk, Curran), 36. Groulx (Milano), 53. Curran (Terry, Robinson), 56. Terry (Volkov), 59. Pateryn – 15. Bonino (Blichfeld, N. Merkley), 31. Robins (Gambrell, Balcers), 47. Balcers (Middleton, Bonino)

Anaheim Ducks: Dostál (30. Eriksson-Ek ) – Andersson, Lindholm, Shattenkirk, Benoit, Pateryn, Curran – Terry, Getzlaf (C), Milano – Perreault, Steel, Volkov – Robinson, Carrick, Lettieri – Kindopp, Groulx, Limoges.

San Jose Sharks: Melničuk (30. Sawchenko) – Vlasic, Šimek, R. Merkley, Kňazev, Meloche, Middleton – Gregor, Hertl, Barabanov – Labanc, Bonino, Balcers – Blichfeld, Gambrell, Leonard – Wiesbaltt, Robins, N. Merkley.

Rozhodčí: Hanson, Schrader – Murchison, Rody

01:07 SJS 2 Middleton, bitka