Liga juniorů

Technika Hockey Brno – HK Mladí Draci Šumperk

3:2

po s.n. (2:1) (1:0, 0:2, 1:0 - 0:0)

10.09.2021, 19:00 • Hokejové haly dětí a mládeže • 1. kolo • Alena Ryšavá (@@alenarysavaa)

Je za nám i dnešní první kolo Ligy juniorů. Dlouhý zápas nakonec ovládla domácí Technika, ta v utkání nejprve vedla. Zápas otevřel Alex Sever. Ve druhé třetině na svou stranu překlopili utkání Ondřej Šotkovský a Marek Netolický. Mladí Draci vedli 2:1. Ve třetí třetině srovnal krok Andrej Vlach. Následně šel Šumperk do dvojitého oslabení, nejprve byl vyloučen Ševčík do konce utkání, následně ho doplnil jeden z jeho spoluhráčů. Šumperk se bránil, hrál obětavě a v dlouhé početní nevýhodě nedovolil ke konci třetí třetiny domácím branku, ta nepřišla ani v prodloužení. O vítězi tak musely rozhodnout až samostatné nájezdy, ve kterých Technice vystřelil výhru Erik Pospíšil. Dva body po výhře domácích 3:2sn zůstávají na Technice.
Ode mě je to pro dnešek vše a budu se na vás těšit u nedělního přenosu Ligy juniorů, během něhož se utkají Mladí Draci Šumperk se Vsetínem. Zítra vás také provedu přenosem Chance ligového utkání VHK ROBE Vsetín – Trhači Kadaň. (21:54:24)

V samostatných nájezdech zvítězil tým Technika Hockey Brno.

Samostatné nájezdy začínají.
Prodloužení rozhodnutí nepřineslo, ke konci třetí třetiny hrál šumperský celek oslabení, následně se tato početní nevýhoda protáhla i do prodloužení, ale Technika přes velký tlak Draky neoklamala, šumperští hráči i brankář zaslouží za obětavost velkou pochvalu. O vítězi rozhodnou až nájezdy.

65:00

Prodloužení skončilo.

63:42

V útočném pásmu jsou Draci. Minuta do konce prodloužení.

62:10

Draci se ze začátku bránili v oslabení, síly na ledě jsou vyrovnané, ale jde cítit, že ani jeden z celků to dnes nedá zadarmo.

60:01

Ke konci třetí třetiny to hořelo, Technika tlačila, ve dvojité přesilovce, ale Šumperk obstál, bude následovat prodloužení.

60:00

59:00

Šumperk se zatím brání, Technika tlačí.

57:43

Oddechový čas pro domácí.

57:43

Vyloučení v týmu HK Mladí Draci Šumperk (Tomiczek – 2 min., faul kolenem).

57:17

Vyloučení v týmu HK Mladí Draci Šumperk (Ševčík – 5 min., faul kolenem). Trest odpyká Haas.

56:05

Křivohlávek se sám s kotoučem vypravil do útočné třetiny, nahrál a následně byl připraven tečovat, pokus míří vedle.

54:08

Další zákrok Ryšavého, tentokrát musel šumperský gólman zasáhnou holí proti Holcmanově ráně od modré.

54:06

Čoupek to zkoušel k tyčce, kde ale klečel Ryšavý a pokus kapitána Techniky skryl v náruči.

53:05

Popíšilova tvrdá rána končí v lapačce Ryšavého.

52:15

Šumperku se ani na tři pokusy nepodařilo přejít ze středního pásma do útočné třetiny.

51:13

Sever obešel oba šumperské hráče, kteří se mu snažili zabránit v cestě, ale jeho tvrdá rána nebyla dobře mířená.

50:54

K vidění je rychlý ale zato nepřesný hokej, oba celky nyní používají spíše hrubé síly k tomu, aby dosáhly nějakých výsledků.

50:07

49:49

Střela Filipa Cekra prověřila betony Skoupého.

48:38

Vyloučení v týmu HK Mladí Draci Šumperk (Sviták – 2 min., sekání).
Vyloučení v týmu Technika Hockey Brno (Čoupek – 2 min., nesportovní chování).

48:07

Vyloučení v týmu Technika Hockey Brno (Blaško – 2 min., faul loktem).

47:18

Tlak Šumperku, ze kterého se domácí dostávají vyhozením kotouče do středního pásma.

46:37

44:37

Vyloučení v týmu Technika Hockey Brno (Vlach – 2 min., podrážení).

44:12

Technika právě vstřelila branku!
Na Halách je opět vyrovnáno. Domácí se o branku dlouhodobě snažili. Nakonec se ke slovu dostal ANDREJ VLACH, který vystřelil do horní části branky na nic nevidícího Ryšavého. Kotouč plápolal nepříjemně k břevnu šumperské branky a zapadl za nic netušícího brankáře hostů. Asistence: Erik Pospíšil

42:35

42:25

Šumperk se snaží založit útočnou akci, domácí ale dobře brání.

40:35

Vyloučení v týmu Technika Hockey Brno (Holcman – 2 min.).

40:01

Druhá perioda je za námi. Šumperk srovnal a následně se dostal do vedení. Srovnánvací branku vstřelil Ondřej Šotkovský, na současné skóre 2:1 upravil výsledek Marek Netolický. Výkon obou celků je proměnlivý, šumperské mužstvo je stále hokejovější a možná i proto se utkání otočilo na stranu hostů.

Třetí třetina začne přibližně v 20:34.

40:00

39:30

Poslední dvě minuty se dohrávají.

36:52

Mladí Draci právě vstřelili branku!
To je smůla pro Skoupého a radost na šumperské straně. Plhal se pokoušel překonat Skoupého střelou nejprve sám, to se mu nepodařilo. Kotouč se dostal odrazem k MARKOVI NETOLICKÉMU, který jej prostrčil mezi nohama brněnského gólmana. Šumperk vede 2:1. Asistence: Jakub Plhal.

35:40

Ryšavý vyrazil kotouč nad sebe. Puk přeskočil do prostoru, kde se blížil brankové čáře, ale brankář hostů toto nebezpečí zpozoroval a kotouč rychle lapil.

35:22

34:48

34:38

Hra čtyři na čtyři oběma celků svědčí, více prostoru čítá více šancí.

33:22

Vyloučení v týmu HK Mladí Draci Šumperk (Tomiczek – 2 min.).

32:48

Vyloučení v týmu Technika Hockey Brno (Šupa – 2 min., vysoká hůl).

31:37

30:11

Technika v přesilové hře útočí, ale její tlak není natolik nebezpečný, aby domácí drželi Šumperk pod tlakem.

29:37

Vyloučení v týmu HK Mladí Draci Šumperk (2 min. – příliš mnoho hráčů). Trest odpyká Haas.

28:06

Je vyrovnáno. V přesilovce se prosazuje po nádherné samostatné akci ONDŘEJ ŠOTKOVSKÝ, který si vymíchal brankáře Skoupého a na Halách budeme začínat odznova. Asstence: Bez asistence.

27:29

Vyloučení v týmu Technika Hockey Brno (Vrána – 2 min., podrážení).

26:25

Velká šance Minářík měl hned dvakrát prázdnou branku, Skoupého ale zachránili obránci.

25:30

Hokej je rychlý, ale mnoho přesných přihrávek na hokejky ani jednoho celku nepřichází.

23:57

Ryšavý se přihlásil, byl trefen do masky.

22:47

21:28

Technika je během přesilovky nepříjemná, Šumperk se osvobodil až po delší době, co jej domácí presovali v obranném pásmu.

20:43

Vyloučení v týmu HK Mladí Draci Šumperk (Blaháček – 2 min., vysoká hůl).

20:01

Je za námi první třetina. Z počátku rozpačité utkání se začalo čím dál tím více přiostřovat. Hokejovější hosté doplatili na pravidlo: nedáš, dostaneš. Přesto, že si Draci vypracovali několik šancí, v koncovce se jim nedařilo. Hosté skórovali 13 sekund před koncem. Prosadila se posila z extraligové Komety Alex Sever, kterému nahrál ex-šumperský Ondřej Blaško. Do kabiny odchází po první třetině šťastnější domácí.

Druhá třetina začne přibližně v 19:48.

20:00

19:47

V posledních sekundách přichází rychlá branka domácích. Blaškova přihrávka našla v brankové blízkosti stojícího ALEXE SEVERA, který rychlou ránou zakončil za Ryšavého. Asistence: Ondřej Blaško.

18:31

18:30

Akce Polácha a Keslera ve vlastním oslabení byla asi nejvíce nebezpečnou za celý zápas, druhý jmenovaný za Skoupého nezakončil.

18:11

Začala přesilovka Techniky, během níž se podařilo šumperskému útočníkovi dostat do akce jedna na jedna, nadále se domácí provinili icingem.

17:40

17:31

Vyloučení v týmu HK Mladí Draci Šumperk (Sviták – 2 min., podrážení).

17:18

Na Halách se přiostřuje, ležet u mantinelu zůstal jeden z hráčů Techniky, vylučovat se ale, i přes nevoli v hledišti, nebude.

16:14

Série střeleckých pokusů Draků, ale kotouč už míří přes všechny čáry k brance Ryšavého.

15:40

15:33

Šumperk v početní výhodě.

14:18

Holcman se vydal dravě za poskakujícím kotoučem, který musel před nebezpečím ukrýt svou lapačkou Ryšavý.

13:58

Nastala série několika icingů, nejprve se provinili domácí, pak hosté, poté zase domácí.

12:55

Draci jsou střelecky aktivnější, Skoupý si je ale velmi jistý, žádnou střelou zatím nebyl viditelně ohrožen.

11:40

Akce Šumperka 2 na 1 úspěchem ani střelou neskončila. Stodůlka samostatnou akci nedokončil.

10:59

10:15

Střela Polácha do boční části branky byla vytěsněna Skoupého betony.

08:59

Vyloučení v týmu Technika Hockey Brno (Sever – 2 min., napadení).

08:25

Jde o přehazovanou, oba celky si chvíli drží puk, následně jej, ve většině případů ztratí ve středním pásmu.

07:15

Haas se sám sobě vystavil ofsajdu a rychlou akci svého týmu nemohl poslat do úspěšného konce.

05:46

Střela od modré čáry, Ryšavý zavřel své betony, ale netušil, kde přesně se kotouč nachází.

05:40

Zatím jde spíše o nahánění puku, než o pěkné kombinace ze strany obou celků, herně doposud lépe působí Šumperk.

05:04

04:37

Ze strany Draků přichází pěkné kombinace, avšak bez koncovky.

03:56

Mladí Draci se drží v pásmu, Technika ale sveřepě brání.

03:04

Vyloučení v týmu Technika Hockey Brno (Fojt – 2 min., držení).

02:57

Po delší době se k puku dostali i domácí, kteří se zbavili tlaku první lajny Mladých Draků a vyhazují na zakázané uvolnění.

02:09

První třetiny se zatím v prvních dvou minutách odehrává v útočném pásmu hostí.

00:01

Dnešní zápas, který začne na Hokejových halách dětí a mládeže za Lužankami v 19:00 je, jak již bylo zmíněno, pro oba celky zápasem prvním. Vzhledem k minulých sezónách jsou za favority považováni hosté. Zda tomu tak bude i pro letošní ročník, to se zatím musíme nechat překvapit. Přáním všech fanoušků mládežnických kategorií je hlavně to, aby se letošní ročník odehrál.

HK Mladí Draci Šumperk

Šumperští letos v přípravě odehráli osm utkání a představili se také na domácím turnaji. Úvodní přípravný zápas odehráli Mladí Draci s Přerovem, který porazili (4:3 po prodloužení). Doma se Zubry padli (3:5). Z budoucích soupeřů úspěšně testoval Šumperk také Porubu (2:1) a Chrudim (9:2). Následně měřili šumperští junioři síly se soupeři z nižší ligy, které předčili. Na domácím turnaji skončili Šumperané druzí. Mladí Draci také porazili Ždár nad Sázavou (6:0), Prostějov (6:1) a muže Orlů Lanškroun (3:1).

V zadních řadách se bude moci Šumperk opřít o Matěje Blaháčka, Filipa Cekra, Jakuba Plhala a Ondřeje Holuba. V přípravě byl vidět i šikovný univerzál, který toho v generálkách nahrál více v útoku, ačkoli v minulých sezónách působil v zadních řadách Mladých Draků, Tomáš Minařík. V útoku budou zajisté vidět Adam Polách, Michal Šembera, Marek Kesler nebo kapitán Draků Tomáš Kavan. V brance Šumperka bude nastupovat Dračí stálice, zkušený Milan Ryšavý, kterého bude v letošní sezóně doplňovat o rok starší, přesto v soutěžních zápasech méně zběhlý, Erik Bielecký. Lodivodem mužstva je kdo jiný než Petr Rutar.

Technika Hockey Brno

Domácí celek v přípravě odehrál dohromady devět utkání. Technika se střetla s mužstvy z Ligy juniorů i z nižší soutěže. Brňané si vedli poměrně dobře. Domácí se třikrát utkali s Třebíčí, kterou dvakrát porazili (7:1, 2:0) a následně s ní jednou padli (3:5). Dále odehrála Technika zápas proti Prostějovu (3:10), také se dvakrát střetla s Havlíčkovým Brodem (4:4, z druhého utkání není znám výsledek). Domácí hráli i s předpokládaným lídrem tabulky, Přerovem, se kterým dvakrát těsně prohráli (3:4, 4:6). V poslední řadě vyzval brněnský celek také Kobru Praha, se kterou prohrál (4:5).

Tým Techniky si účast ve druhé nejvyšší soutěži vyzkoušel loni pouze na pár odehraných kol, poté byly mládežnické soutěže zrušeny. V jeho týmu, kromě určitých stálic, většinou figurují jména hráčů, kteří se neprobojovali do extraligové Komety, nebo do jiných týmů z vyšší soutěže. Kdo bude letos lídrem, a jaká jména na soupisce týmu Techniky uvidíme, na to si budeme muset počkat do dnešního utkání.
Vážení příznivci mládežnického hokeje a zejména toho juniorského. Dnes startuje druhá nejvyšší soutěž juniorů, Liga juniorů, soutěž, jež nesla v minulém ročníků jméno: Extraliga juniorů.

Letošní ročník je rozdělen na dvě skupiny: Východ a Západ (12 mužstvem, 2 skupiny po 6):

Východ: HC Zubr Přerov, VHK ROBE Vsetín, HC RT TORAX Poruba 2011, HK MD Šumperk, Technika Hockey Brno, HCM Warriors.

Západ: IHC Králové Písek, HC Kobra Praha, BK Havlíčkův Brod, HOKEJ ÚSTÍ NAD LABEM s.r.o., HC Chrudim, HK Kralupy nad Vltavou.

Stručný systém soutěže:
V základní části se celky utkají šestikolově každý s každým a dvoukolově s mužstvy druhé skupiny. Čeká nás tedy 42 utkání.
Mužstva umístěná po základní části na 1. a 2. mstě se utkají dvoukolově v play-off (semifinále, finále) na tři vítězná utkání. Vítěz postupuje do baráže o Extraligu juniorů.
Mužstvo na třetím místě je automaticky zachráněno, celky na 4-5. místě odehrají dvě kola play-down na tři vítězná utkání. Poražená mužstva z prvního kola si zahrají baráž s týmy z Regionální ligy juniorů.
Celky, které skončí na poslední místě automaticky padají do Regionální ligy juniorů.

Dnes, 10. září, startuje letošní ročník této soutěže a mně bude ctí vás provést jedním z prvních kol skupiny Východ, konkrétně zápasem Hockey Technika Brno a HK Mladí Draci Šumperk.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 19:00.

3:2

Branky a nahrávky: 20. Sever (Blaško), 45. Vlach (Pospíšil), rozh. náj. Pospíšil – 29. Šotkovský, 37. Netolický (Plhal)