10.09.2021, 18:30 • Ledovyj dvorec Viťaz, Podolsk • Karel Jedlička

Tipsport: 3.75 4.53 1.74 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

Střely na bránu 22:34 (8:12, 9:12, 3:8 – 2:2)
Hity 11:11
Čas v útoku 10:03 – 9:57
Vyloučení 4:5
Využití 1:0 (20:59:11)
Hokejisté podolského Viťazu získali při domácí premiéře jen bod, když potřetí za sebou nezvládli prodloužení. Za bodový zisk ovšem musejí být vděční, většinu času měli herně navrch hosté a i když šance byly na obou stranách, Kazaň vedla od 13. až do 47. minuty, kdy v přesilovce vyrovnal Audette. Od vyrovnání se víceméně čekalo na prodloužení, které z první příležitosti rozhodl za Ak Bars obránce Chenkel po skvělé akci Kagarlického.
Do utkání nezasáhl žádný český ani slovenský hokejista.

63:34

63:34 Kristian CHENKEL - 1:2

63:34

Kazaň vstřelila branku!
Mistrovské vedení puku ukázal v útočném pásmu Kagarlickij, který poslal dva domácí hokejisty na prázdniny a po jeho skvělé pobídce stačilo KRISTIANU CHENKELOVI nastavit hůl před odkrytou bránou.
Asistence: Dmitrij Kagarlickij.

63:04

Domácím nevyšel protiútok dvou na jednoho, ale už do zformované sestavy Kazaně mohli rozhodnout. Viktor Antipin tečoval střílený centr špičkou hole těsně nad.

61:56

Útoky se přelily ze strany na stranu, zakončené nepřesnými střelami, až skončil kotouč na střídačce a vhazuje se ve středním pásmu.

60:46

Hostující Dmitrij Voronkov střílel zblízka, o protihráčovu hůl vyletěl kotouč až přes plexisklo.

60:01

Přesilovkovým gólem Audettea si přece jen podmoskevští hokejisté zajistili bod, přestože za celou třetinu vyslali dohromady jen tři střely na bránu včetně té gólové. Od stavu 1:1 se hrálo prakticky z obou stran na jistotu.
Viťaz čeká třetí prodloužení v řadě, obě předchozí prohrál. Také Kazaň minule padla, tak uvidíme, kdo získá první bonusový bod v sezóně.

Střely na bránu 20:32 (8:12, 9:12, 3:8), vhazování 22:26, čas v útoku 9:33 – 9:25, vyloučení 4:5, využití 1:0.

60:00

59:45

Domácí s kotoučem na holi vyčkávají na sirénu, hosté neforčekují.

59:03

Na led se dostala čtvrtá řada Viťazu a před nabuzeným Arkalovem musel zalehnout kotouč Bobkov.

58:00

Hraje se urputný hokej plný nasazení, ale oba celky se zaměřují především na uhájení jistého bodu.

57:00

Dnešní utkání sleduje maximální povolené množství 1000 diváků. Oba kotle se snaží ze všech sil vytvářet i za těchto okolností hokejovou atmosféru.

55:40

Zakázané uvolnění Viťazu, vhazovat se bude před Ježovem.

54:58

Do samostatného nájezdu ujel po zisku kotouče za červenou čarou Miks Indrašis, jenže ztratil rychlost a místo střely, která se nabízela, zbytečně přihrával bekhendem na obsazeného Aaltonena.

54:41

Ak Bars nevyužívá krátký závar.

53:20

Po dnes už několikátém dlouhém úseku plynulé hry se hráči mohou shromáždit u laviček po ofsajdu domácích.

1:2

Branky a nahrávky: 47. Audette (Ojamäki) – 13. P. Lindholm (Kovalenko, Žuravljov), 64. Chenkel (Kagarlickij)

HC Viťaz Moskevská oblast: I. Ježov (Todykov, Kloberdanec) – Kemiläinen, Voronkov, Vi. Antipin, Ljamin, Golovkov, D. Musin, Steklov – Ojamäki, M. Aaltonen, Indrašis – Leščenko, Jaremčuk, Audette – Ivaňuženkov, Nesterov, Vojevodin – S. Děmidov, V. Popov, Arkalov – Laričev.

Ak Bars Kazaň: I. Bobkov (T. Biljalov, Peksa) – Kampfer, Judin, Žuravljov, Rukavišnikov, Adamčuk, Chenkel, Ljamkin – Burmistrov, M. Gluchov, Lukojanov – Kovalenko, Kagarlickij, A. Galimov – Paňukov, P. Lindholm, K. Petrov – Safonov, Voronkov, Dyňak – Mechovov.

Rozhodčí: Fraňo, Hribik – Gorděnko, Parikov