HC Olomouc – Bílí Tygři Liberec

6:4

konec (1:1, 4:2, 1:1)

10.09.2021, 13:00 • Zimní stadion Olomouc • 1. kolo • Daniel Fekets (@DFekets)

První utkání nové sezony Extraligy juniorů ovládla Olomouc, která dnes Liberec porazila poměrem 6:4. O svém vítězství rozhodla hlavně ve druhé třetině, ve které nasázela čtyři branky. Dvougólovými střelci utkání se stali domácí Mácha a hostující Gajda. Hned čtyři kanadské body si zároveň připsal domácí útočník Daniel Ministr, takže o výborné individuální výkony nouze nebyla.

Z mé strany je to vše. Děkuji za pozornost a přeji příjemný zbytek dne. Na počtenou! (15:12:08)

59:57

Přišla ještě jedna střela, kterou Špunar vytřepal z lapačky až po hvizdu, takže ještě se bude i vhazovat.

59:42

Leden před bránou Špunara promáchl, následně domácí vyhodili do středního pásma.

59:13

Liberec hraje znovu bez brankáře, ale žádný tlak nemá. Zdá se, že o majiteli vítězství je rozhodnuto.

58:40

Tohle domácím vyhovuje. Ti teď hrají dostatečně daleko od své brány, přičemž Vopravil se musel vrátit zpět do té své.

58:09

Domácí kouč Karel Beran si nyní vyžádal oddechový čas.

58:09

Dvakrát tečovaný pokus Dvořáka rozhodně špatný nebyl. Olomouc měla štěstí, že touš vyskočil nad její svatyni.

57:38

Po zakázaném uvolnění Olomouce se musí hrát dále. Liberec totiž už svůj oddechový čas vyčerpal. Brankář Vopravil už ale je na střídačce.

57:14

Ministr ve spolupráci s Máchou znovu předváděli zajímavé kousky v útočném pásmu. Až k zakončení se ale nedostali.

56:50

Oba celky už hrají v plném počtu.

56:17

Hra čtyř proti čtyřem zatím více vyhovuje Hanákům, kteří se snaží převážně držet puk.

55:48

Pokus dnes velmi aktivního Adama Měchury moc práce brankáři Špunarovi nenadělal. Český reprezentant touš vyrazil pravým betonem nad bránu.

55:04

Plosova rána byla přizvednuta do ochranné sítě. Pět minut před koncem třetí třetiny se bude vhazovat před Špunarem.

54:49

Vyloučení v týmu HC Olomouc (Šimon Groch – 2 min., hrubost).
Vyloučení v týmu Bílí Tygři Liberec (Jakub Dvořák – 2 min., hrubost).

54:27

Vopravil musel do zákroku, po kterém se v jeho brankovišti semlela mírná strkanice. Vylučovat se po ní ale nebude.

53:55

Zdá se, že v těchto minutách domácí kontrolují utkání. Tygry k puku tolik nepouští a v některých fázích to hrají zkušeně.

53:22

Následná olomoucká rozehrávka skončila icingem. Bude se vhazovat před brankářem Špunarem.

52:29

Olomouc právě vstřelila branku!
Olomouc využívá přesilovku a teď už je velmi blízko k zisku tří bodů! JOSHUA JAMES MÁCHA si počkal na pravém křídle na pas Daniela Ministra a vsítil svou druhou branku v utkání. 6:4. Asistence: Daniel Ministr a Šimon Groch.

6:4

Branky a nahrávky: 17. Tarnoczy (Kučera, Zapletal), 29. Fasner (Poledna), 30. Mácha (Ministr), 30. Rajzík (Ministr), 36. Ministr (Kočí), 53. Mácha (Ministr, Groch) – 15. Gajda (Dvořák, Nezbeda), 25. Gajda (Měchura), 35. Plos (Nezbeda, Zajíček), 44. Hladík (Jenčovský)

HC Olomouc: Špunar (Kmec) – Kočí, Rajzík, Přecechtěl, Groch, Stratil, Poledna – Tichý, Ministr, Kučera, Tomajko (C), Zapletal, Fasner, Matašovský, Fibigr, Handl (A), Mácha (A), Tarnoczy

Bílí Tygři Liberec: Vopravil (Krátký) – Duschka, Kovář, Hampl, Hladík, Dvořák (A), Patzelt – Zajíček, Měchura, Nezbeda (C), Cikhart, Pavlík, Kříž, Plos, Jenčovský, Leden, Gajda, Putz

Rozhodčí: Held – Novotný, Bezděk