HC Olomouc – Bílí Tygři Liberec

6:4

konec (1:1, 4:2, 1:1)

10.09.2021, 13:00 • Zimní stadion Olomouc • 1. kolo • Daniel Fekets (@DFekets)

První utkání nové sezony Extraligy juniorů ovládla Olomouc, která dnes Liberec porazila poměrem 6:4. O svém vítězství rozhodla hlavně ve druhé třetině, ve které nasázela čtyři branky. Dvougólovými střelci utkání se stali domácí Mácha a hostující Gajda. Hned čtyři kanadské body si zároveň připsal domácí útočník Daniel Ministr, takže o výborné individuální výkony nouze nebyla.

Z mé strany je to vše. Děkuji za pozornost a přeji příjemný zbytek dne. Na počtenou! (15:12:08)

59:57

Přišla ještě jedna střela, kterou Špunar vytřepal z lapačky až po hvizdu, takže ještě se bude i vhazovat.

59:42

Leden před bránou Špunara promáchl, následně domácí vyhodili do středního pásma.

59:13

Liberec hraje znovu bez brankáře, ale žádný tlak nemá. Zdá se, že o majiteli vítězství je rozhodnuto.

58:40

Tohle domácím vyhovuje. Ti teď hrají dostatečně daleko od své brány, přičemž Vopravil se musel vrátit zpět do té své.

58:09

Domácí kouč Karel Beran si nyní vyžádal oddechový čas.

58:09

Dvakrát tečovaný pokus Dvořáka rozhodně špatný nebyl. Olomouc měla štěstí, že touš vyskočil nad její svatyni.

57:38

Po zakázaném uvolnění Olomouce se musí hrát dále. Liberec totiž už svůj oddechový čas vyčerpal. Brankář Vopravil už ale je na střídačce.

57:14

Ministr ve spolupráci s Máchou znovu předváděli zajímavé kousky v útočném pásmu. Až k zakončení se ale nedostali.

56:50

Oba celky už hrají v plném počtu.

56:17

Hra čtyř proti čtyřem zatím více vyhovuje Hanákům, kteří se snaží převážně držet puk.

55:48

Pokus dnes velmi aktivního Adama Měchury moc práce brankáři Špunarovi nenadělal. Český reprezentant touš vyrazil pravým betonem nad bránu.

55:04

Plosova rána byla přizvednuta do ochranné sítě. Pět minut před koncem třetí třetiny se bude vhazovat před Špunarem.

54:49

Vyloučení v týmu HC Olomouc (Šimon Groch – 2 min., hrubost).
Vyloučení v týmu Bílí Tygři Liberec (Jakub Dvořák – 2 min., hrubost).

54:27

Vopravil musel do zákroku, po kterém se v jeho brankovišti semlela mírná strkanice. Vylučovat se po ní ale nebude.

53:55

Zdá se, že v těchto minutách domácí kontrolují utkání. Tygry k puku tolik nepouští a v některých fázích to hrají zkušeně.

53:22

Následná olomoucká rozehrávka skončila icingem. Bude se vhazovat před brankářem Špunarem.

52:29

Olomouc právě vstřelila branku!
Olomouc využívá přesilovku a teď už je velmi blízko k zisku tří bodů! JOSHUA JAMES MÁCHA si počkal na pravém křídle na pas Daniela Ministra a vsítil svou druhou branku v utkání. 6:4. Asistence: Daniel Ministr a Šimon Groch.

51:50

Olomouc zatím zajímavě kombinuje. Tvrdě vypálil Šimon Groch, avšak tato rána od bruslí obránců zaplavala do rohu kluziště.

51:22

Vyloučení v týmu Bílí Tygři Liberec (Jakub Dvořák – 2 min., hákování).

50:40

Groch dostal celkem hodně prostoru mezi kruhy, ránu však neumístil příliš dobře. Skončila vedle pravé tyče.

49:36

Nejprve se k zakončení z těsné blízkosti dostal Handl. O pár chvil později Hladík hledal na druhé straně útočného pásma Gajdu, ale žádný tým se ze svých příležitostí radovat nemohl.

48:36

Fasnerův únik po pravém křídle skončil ztrátou kotouče. Záhy se ale hosté provinili ofsajdem.

47:55

Měchura zápěstím vystřelil zhruba metr vedle přední tyče. Z tohoto pokusu rozhodně zapršet nemohlo.

46:44

Matěj Tomajko se už už chystal pálit na levé straně, jenže na poslední chvíli jej zastavil vracející se hráč Bílých Tygrů.

46:00

Mácha se ocitl v souboji s Duschkou, ze kterého vyjel úspěšnější liberecký obránce.

45:32

Liberci chyběl kousek k vyrovnání! Skvělou práci předvedl Gajda, jenž si udělal rychlou kličku a následně zakončil. Jeho pokus skončil na tyči, takže skóre se nesrovnalo a hattrick k vidění nebyl.

45:05

Po otočce zpoza brány měl plné ruce práce Jan Špunar, který ale těžkou situaci zvládl.

44:36

Olomoučtí junioři nyní drží kotouč v útočném pásmu. Aktivně si počíná především Fasner.

43:34

Liberec právě vstřelil branku!
Z následného útoku odpověděl Liberec zásluhou přesné rány JAKUBA HLADÍKA, jemuž na gól asistoval Mikuláš Jenčovský. 5:4. Asistence: Mikuláš Jenčovský.

43:21

Je srovnáno na branky vysokou holí! Po nahození Stratila kotouč zasáhl nad hranicí horní tyče Matyáš Fasner. Přestože se síť rozvlnila, gól uznán být nemůže.

42:49

Liberec se dle očekávání více tlačí kupředu. Domácí však zkouší využívat veškerých volných okének v defenzívě soupeře.

42:09

Obrovský závar před brankou Olomouce skončil úspěšným zásahem Jana Špunara, který si dokonale vybruslil střílejícího Jana Hampla.

41:36

Špunar udělal chybu v rozehrávce. Kotouč nabídl Měchurovi, který naštěstí pro Hanáky trefil jen síť z boku.

41:03

Joshua James Mácha se proháčkoval mezi kruhy, odkud i vystřelil. Jeho rána byla sražena do ochranné sítě hokejkou obránce Hladíka.

40:30

Plos se na okamžik objevil před olomouckým brankovištěm, jenže přihrávku svého kolegy si nezpracoval.

40:01

Druhá třetina nabídla hned šest branek! Čtyři z nich padly do sítě Liberce, takže domácí Olomouc vede 5:3. Zatím rozdílovým hráčem na ledě je Daniel Ministr, který jednu branku dal a na dvě přihrál. Kdo se bude radovat po konci utkání? Blíže má k tomu zatím Olomouc.

40:00

39:20

39:01

Celku v bílých dresech byl odpískán ofsajd přesně minutu před vypršením druhé periody.

38:28

Kohoutům se zatím přesilovka vůbec nedaří. V útočné třetině se usadili jen v úvodních sekundách početní výhody.

37:59

Nyní ale Liberec může vystřídat. Puk totiž vyvezl do středního pásma.

37:29

Olomouc vyhrála buly a následně si předala pár přihrávek. Od modré čáry to zápěstím zkusil Šimon Groch, ale Vopravil přesvědčivě zasáhl.

37:20

Vyloučení v týmu Bílí Tygři Liberec (Filip Patzelt – 2 min., sekání).

36:52

Duschka napřáhl od modré čáry, jenže jeho pokus byl zablokován domácími beky.

36:23

Teď se už v doprovodu spoluhráčů zvedl a míří na střídačku.

36:23

Marek Matašovský se srdnatě tlačil pravým křídlem, ale poté byl atakován. Nyní zůstal ležet na ledě. Vypadá to, že má problém s kolenem.

35:18

Hanáci znovu odskakují do dvoubrankového vedení! Václav Kočí posunul puk na DANIELA MINISTRA, který naprosto přesnou střelou do vzdálenější šibenice uspěl. Ministr si tak zapsal už třetí kanadský bod v tomto utkání. 5:3. Asistence: Václav Kočí.

35:12

Dvougólový Gajda zkoušel na levé straně něco vymyslet, ale úspěšný nebyl.

34:23

Nedáš, dostaneš! Hosté se o chvíli později dostali do přečíslení, které využil přesnou střelou k bližší tyči LUKÁŠ PLOS. 4:3. Asistence: Lukáš Nezbeda a Jakub Zajíček.

34:04

Tomajko oslovil Handla, který se natlačil před bránu. Znovu to zkusil blafákem do forehandu, ale opět touš nezvedl.

33:43

Mácha na červené čáře zbořil jednoho z libereckých hráčů. Byl to čistý souboj, ovšem hra se stejně přerušit musela, jelikož kotouč nebyl k nalezení.

33:06

Leden si protáhl střídání a zároveň se dostal ke střele zápěstím. Špunarovi sice puk vypadl, ale s jeho odklizením mu pomohli obránci.

32:33

Matěj Leden se utrhl na levém křídle, ale Jan Špunar mu moc prostoru k zakončení nenechal. Zasáhl ramenem, přičemž puk podržel ve své moci.

32:22

Přestože se domácí v útočném pásmu moc dlouho neudrželi, znovu se tam vrátili. Štěpán Vopravil raději přidržel černou gumu pod lapačkou.

31:42

Po zakázaném uvolnění se bude vhazovat před libereckým brankářem Vopravilem.

31:03

Vyloučení v týmu HC Olomouc (Aleš Poledna – 10 min. osobní trest, nesportovní chování).

30:56

Branek jsme v posledních desítkách sekund viděli opravdu mnoho. Zhruba stovka diváků v olomoucké plecharéně se musí bavit.

30:37

Bílí Tygři se už už radovali ze snižující trefy, jenže jejich branka uznána nebyla, neboť byla dosažena vysokou holí.

29:47

Oddechový čas pro hosty.

29:47

Skvělá pasáž olomouckých juniorů končí čtvrtým gólem v síti Liberce. Tentokrát přesně zamířil FILIP RAJZÍK, s jehož ranou k zadní tyči brankář Štěpán Vopravil nic neudělal. 4:2. Asistence: Daniel Ministr.

29:14

Po skončení liberecké přesilovky domácí obrátili stav utkání ve svůj prospěch! Daniel Ministr nádherně prostrčil kotouč pro JOSHUU JAMESE MÁCHU, který krásně zametl touš do branky. 3:2. Asistence: Daniel Ministr.

28:20

Díky urputné hře Olomouc stačila prostřídat a záhy byla odměněna vyrovnávací brankou v oslabení. MATYÁŠ FASNER si najel na přihrávku Aleše Poledny a úspěšně zakončil. 2:2. Asistence: Aleš Poledna.

27:50

Liberec dlouho zatápěl pod kotlem, ale teď se už Olomouc vysvobodila díky Fibigrovi, jenž dlouho držel puk v pásmu soupeře.

27:20

Měchura tečoval střílenou pobídku těsně před Špunarem. Olomoucký brankář brilantně zareagoval.

26:57

Vyloučení v týmu HC Olomouc (Daniel Ministr – 2 min., sekání).

26:18

Fasnerova střela z otočky z nepříliš připravené pozice skončila na pravém betonu Vopravila.

25:46

Olomouc se s tímto stavem rozhodně nechce smířit. Znovu pobývá v útočné třetině.

24:32

Podruhé v utkání jdou hosté do náskoku. Jeden z domácích obránců nevyhodil puk, který zachytil PETR GAJDA. Ten poté předložil Adamu Měchurovi, jehož ránu vyrazil Špunar pravým betonem před zmíněného Gajdu, který zakončoval do prázdné brány. 1:2. Asistence: Adam Měchura.

23:49

Nezbeda vybídl pod sebou Dvořáka, jehož přihrávka ještě letěla na levé křídlo. Tam si ale liberecké křídlo kotouč nezpracovalo.

22:42

Handlův průnik pravým křídlem skončil nepřesnou střelou bekhendem, nicméně se jednalo o další zajímavý náznak kohoutů.

22:23

Patrik Tarnoczy se znovu probil do dobré příležitosti. Jeho střela letěla po ledě až k brankáři Vopravilovi, jehož zákrok byl pro liberecké hokejisty velice důležitý.

22:06

Nyní jsme viděli několik nepřesností ve středním pásmu. Ministr nakonec neudržel puk na své holi.

21:05

Gajda se dostal mezi kruhy. Jeho pokus zápěstím byl ale přizvednut do ochranné sítě.

20:45

První zákrok ve druhé třetině si připsal Jan Špunar, který pokryl ránu ze strany.

20:20

Matěj Tomajko zpoza brány vybídl Matyáše Fasnera, jehož rychlá střela mezi tři tyče nezaplavala.

20:01

Po dvaceti minutách nemá k vítězství blíže ani jedna strana. V úvodní části prvního dějství měla Olomouc tři velké šance, do vedení šel ale Liberec díky využité přesilovce z hokejky Petra Gajdy. V 17. minutě ale vyrovnal domácí Patrik Tarnoczy, jenž se prosadil v předbrankovém prostoru.

20:00

19:46

Vypadá to, že v první třetině se už nic nestane. S největší pravděpodobností se půjde do kabin za stavu 1:1.

18:39

Přesilovka Olomouce končí. Branka v ní nepadla, takže stav zůstává nerozhodný.

18:23

Mácha předvedl chybnou přihrávku na modré čáře. Měl štěstí, že Nezbeda už na únik tolik sil neměl.

17:50

Hanákům byl navíc odpískán ofsajd. Čeká nás vhazování ve středním pásmu.

17:22

Olomouc drží puk v útočném pásmu, do střeleckých pozic se ale v přesilovce zas tolik nedostává.

16:39

Vyloučení v týmu Bílí Tygři Liberec (Filip Kříž – 2 min., podrážení).

16:16

Domácí zaslouženě vyrovnávají skóre. Akci založil Kočí, jenž objel dva hráče a na útočné modré čáře předal kotouč. Puk se poté dostal před bránu, kde se nejlépe zorientoval PATRIK TARNOCZY. 1:1. Jan Kučera a Jakub Zapletal.

15:35

Liberec nejprve se štěstím udržel útočnou třetinu, ale o pár sekund později bylo vše jinak. Olomouc poslala touš alespoň do středního pásma.

15:06

Hostující Jenčovský nabral velkou rychlost. Z pravého kruhu mířil do horních pater brány, ale Špunar byl pochopitelně proti vstřelení branky.

14:47

Odražený kotouč si v mezikruží našel právě Dvořák, jehož projektil domácí brankář zastavil lapačkou.

14:14

Hosté sehráli svou druhou přesilovku utkání podstatně lépe. Hned na jejím začátku dávají první gól utkání. Po křížné přihrávce Jakuba Dvořáka se trefil na levém kruhu stojící PETR GAJDA, jenž Špunarovi nedal šanci. 0:1. Asistence: Jakub Dvořák a Lukáš Nezbeda.

13:28

Vyloučení v týmu HC Olomouc (Matěj Tomajko – 2 min., podrážení).

13:24

Rána Šimona Pavlíka dost možná zazvonila o tyč. Pro Jana Špunara to byla překvapivá rána.

12:40

Domácí zatím své velké šance neproměňují. Matyáš Fasner ujel obráncům Bílých Tygrů, avšak jeho střelecký pokus skončil těsně vedle pravé tyče z jeho pohledu.

12:18

12:08

Nahození zastavil Špunar, jenž hokejkou rychle posunul puk ven z pásma.

11:25

Až nyní se hosté při své přesilovce pořádně usadili v útočném pásmu, ale jisté to zatím od nich není.

10:59

Tobiáš Handl se v oslabení dostal úplně sám před brankáře Vopravila. Sice už byl blízko něj, ale i tak se pokusil o kličku. Jeho blafák ale brankář v modrém dresu pravým betonem přečetl.

10:18

Vyloučení v týmu HC Olomouc (Filip Rajzík – 2 min., krosček).

10:09

Adam Měchura bojoval u mantinelu. Poté přihrál na modrou čáru, ale Špunarova lapačka byla v pohotovosti.

09:32

Je to hodně bojovný hokej, ve kterém se zatím málo přerušuje.

08:46

Fasner našel Tomajka, jemuž se ale spoluhráči nenabídli, tudíž druhý jmenovaný musel kotouč jen odevzdat.

07:59

Gajdovu střelu z levého kruhu srdnatě zastavil Přecechtěl. Junioři Olomouce mohli ujet kupředu, ale finální přihrávku si přesně nedali.

07:08

Domácí nyní přebrali iniciativu a zkoušeli kombinovat v útočném pásmu. Rychle pálil Ministr, jenže Vopravil ramenem zakročil.

06:15

Olomouc se dostala do obrovské šance. Václav Kočí si skvěle najel před bránu, ale jeho dlouhá klička do bekhendu gólem neskončila. Černá guma zapadla pár centimetrů vedle bližší tyče.

05:36

Hampl se po dlouhém nápřahu pokusil o střelu, ale ta mu vůbec nevyšla. Puk skončil v rohu kluziště.

04:26

Handl na středovém kruhu přenechával kotouč Tomajkovi, ale jeden z libereckých obránců stačil zasáhnout. Domácí tak na svou první střelu na bránu stále čekají.

03:44

Po přihrávce spoluhráče střílel z ostrého úhlu Zajíček. Bránu domácího celku minul, trefil jen boční síť.

03:28

Štěpán Vopravil posunul kotouč po mantinelu. Následně už útočil Liberec, ale Špunar si opět poradil.

02:40

Filip Patzelt se prosmýkl defenzívou Olomouce, ale na pozorného Špunara si nepřišel. Domácí gólman vyrazil kotouč do rohu kluziště.

01:57

Díky Tichému domácí mohli zamířit do akce dva na dva, jenže olomouckému útočníkovi kotouč utekl.

01:22

Petr Gajda zachytil puk, ale posléze jej nepřesně přihrál. Na kotouč se tedy dostávají Hanáci.

00:46

Hosté začali bruslařsky velmi dobře. Olomouc má problémy se z obranného pásma dostat.

00:08

Liberec se hned po buly dostal do útočného pásma, odkud vystřelil Jan Hampl, jenž zamířil do lapačky brankáře Špunara.

00:01

Oba celky už přijely na led. Olomouc bude hrát v bílých dresech, Liberec v dresech modrých.

HC Olomouc: Špunar (Kmec) – Kočí, Rajzík, Přecechtěl, Groch, Stratil, Poledna – Tichý, Ministr, Kučera, Tomajko (C), Zapletal, Fasner, Matašovský, Fibigr, Handl (A), Mácha (A), Tarnoczy

Bílí Tygři Liberec: Vopravil (Krátký) – Duschka, Kovář, Hampl, Hladík, Dvořák (A), Patzelt – Zajíček, Měchura, Nezbeda (C), Cikhart, Pavlík, Kříž, Plos, Jenčovský, Leden, Gajda, Putz

Rozhodčí: Held – Novotný, Bezděk.
Olomoucká juniorka jde do zápasu s Libercem podpořena dvěma výhrami v závěrečné fázi přípravy. Nejprve si poradila s Vítkovicemi 4:3 po prodloužení a v posledním předsezonním utkání zdolala Hradec Králové 2:0, když se o branky svěřenců Karla Berana postarali Matyáš Fasner a Joshua James Mácha.

Liberečtí Bílí Tygři pobývali v loňské sezoně na šestém místě. V osmi zápasech získali 18 bodů a kdyby se ročník nepřerušil, Severočeši by patrně stoupali neustále nahoru.

Oba celky už v letošním přípravném období síly změřily. Na turnaji O Pohár primátora v Pardubicích se radoval Liberec, který díky dvěma brankám Vyhlídka i Pavlíka Hanáky zdolal 4:1. Za Olomouc se ve zmíněném zápase trefil Jan Kučera.
Přeji příjemné páteční odpoledne při sledování textového přenosu z Extraligy juniorů. V rámci 1. kola dnes Olomouc na svém ledě přivítá Liberec. Začínáme ve 13:00. Příjemnou zábavu!
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 13:00.

6:4

Branky a nahrávky: 17. Tarnoczy (Kučera, Zapletal), 29. Fasner (Poledna), 30. Mácha (Ministr), 30. Rajzík (Ministr), 36. Ministr (Kočí), 53. Mácha (Ministr, Groch) – 15. Gajda (Dvořák, Nezbeda), 25. Gajda (Měchura), 35. Plos (Nezbeda, Zajíček), 44. Hladík (Jenčovský)

Rozhodčí: Held – Novotný, Bezděk