HC Vítkovice Ridera – BK Mladá Boleslav

1:2

po prodl. (0:0, 0:0, 1:1 - 0:1)

10.09.2021, 17:00 • MFH Ostrava • 1. kolo • Monika Baloghová

První zápas letošní sezóny mají vítkovičtí i mladoboleslavští za sebou. Po jednapadesáti minutách hry bez branek nejprve otevřeli skóre domácí díky Melovského, necelé dvě minuty před třetí sirénou ale hosté srovnali díky Broučkovi a vynutili si tak prodloužení. Do toho šli domácí ještě v přesilovce, ale i když si připravili několik šancí, nakonec to byli hosté, kteří si díky svému kapitánovi Závorovi připsali prémiový bod.
Z Ostravy je to dnes vše, mějte příjemný zbytek večera a pokud můžete, užijte si nadcházející víkend. Já se budu těšit brzy na počtenou. (19:15:26)

62:54

Mladá Boleslav právě vstřelila branku!
Nedáš – dostaneš. Toto známé pořekadlo se opět předvedlo v plné své kráse. Po nahrávce Poláka překonal vítkovického gólmana kapitán JAN ZÁVORA – 1:2. Asistence: Vojtěch Polák, Sebastian Jasečko.

62:26

V samostatné akci se předvedl Kotásek, bránící hráč jel ale dojel a znemožnil mu vystřelit podle představ. Puku se následně ujal Melovský, ale ani ten nevystřelil, jak chtěl.

62:16

Křepelka si sjel až k levé tyči vítkovické branky, ale domácí gólman sklapl betony včas.

62:01

Bruslaři zahajují od své branky.

61:30

Hosté se dostali do pásma, ale jejich kombinace za Dolíškova záda neprošla.

60:48

Vítkovický Melovský nastřeluje břevno mladoboleslavské klece!!!

60:25

Hosté posílají puk k domácí brance.

60:11

60:01

Protože je stav nerozhodný, po krátké přestávce bude následovat prodloužení.

60:00

59:56

Jeden z posledních pokusů domácích v této třetině končí pod lapačkou Stuchlíka.

59:37

Vítkovice točí hostující čtveřici, ta se ale brání zuby nehty.

59:15

Macias se snažil dostat puk do branky sice důrazně, ale marně.

59:03

Závar před Stuchlíkem končí pukem pod jeho lapačkou.

58:36

Domácí jsou usazeni v pásmu a rozjíždějí přihrávkový kolotoč.

58:11

Vítkovice mají možnost strhnout vedení na svou stranu, na zdržování hry – vyhození puku je potrestán hostující Křepelka.

58:04

Je vyrovnáno!! Nápor hostů se přece jen vyplatil, po nahrávce Poláka posílá z kruhu puk do branky DOMINIK BROUČEK – 1:1. Asistence: Vojtěch Polák, Šimon Němec.

57:50

Dolíška předvedl perfektní zásah proti Polákovi.

57:36

Hosté podnikají rychlé a nebezpečné výpady do pásma.

56:58

Gebauer se ocitl přímo před mladoboleslavskou klecí, ale byl tísněn.

56:16

Hosté si všimli pomalého střídání domácích, ale nestihli toho využít.

55:27

Vítkovicím je odpískán ofsajd.

55:01

Hosté rozehrávali u své branky velmi laxně, Melovský jim vypíchl kotouč, nahrál na Kotáska, ale ten se neprosadil.

54:27

Hraje se ve středním pásmu.

53:55

Vítkovičtí v pásmu, Tvrdý si objel hostující branku, ale ke střele se už nedostal.

53:33

53:30

Brouček si najel zleva k brance Vítkovic, ale poslal puk přímo do lapačky gólmana.

53:18

Vítkovice posílají puk ke Stuchlíkovi.

53:03

Křepelka od modré nastřeluje jen bránícího hráče.

52:52

Přihrávkový kolotoč končí u Poláka, jehož tvrdou střelu ale zastavuje Dolíška v náruči.

52:28

Hosté se usazují u domácí branky.

51:46

Kotásek se vydal sám na zteč mladoboleslavské klece, ale byl tísněn Křepelkou a poslal puk do rohu.

51:33

Hosté mohou srovnat stav, za hákování je vyloučen domácí Tvrdý.

50:40

Hosté si jdou rychle za vyrovnáním, k brance najel Brouček, ale Václavíkovu hůl v přihrávce nenašel.

50:18

Vítkovice právě vstřelily branku!
Přes námitky hostujícího týmu sudí ukazují na branku a uznávají gól MATYÁŠE MELOVSKÉHO, který poslal puk těsně pod horní tyč – 1:0. Asistence: Josef Krejsa.

49:57

Zbrklé přihrávky domácích své ovoce nepřinesly.

49:22

Dolíška přikrývá puk před dotírajícím Hašlarem.

48:28

Bitvu hokejek v útočném pásmu Vítkovic vyhrál Holaník, ale k šanci se nakonec nedostal.

48:09

Hosté vtrhli do pásma, ale je pískán ofsajd.

47:53

Hra je přerušena pro přihrávku rukou.

47:19

Hosté předvedli před Dolíškou menší závar, ten jej ale ustál. Vhazuje se se gólmanově levici.

46:00

Slusarczyk se před brankou dostal do šance, ale Stuchlík byl ve střehu.

45:35

Na opačné straně se po pravém křídle protáhl Tvrdý, ale do zakončení mu vletěl protihráč.

45:06

Bruslaři se drží u domácí branky, ale Dolíška tolik práce nemá.

44:48

Zakázané uvolnění pro domácí.

44:34

Šíma se protáhl s pukem podél levého mantinelu, ale v rohu o puk přišel.

44:00

Hosté jsou v pásmu, ale zatím se nedostali od mantinelu.

43:36

Krejsa číhal před brankou, ale puk jej minul.

42:10

Domácí v pásmu, Bystroň nahrál u branky na Gebauera, ale ten poslal puk jen do gólmana.

41:20

Mladoboleslavští se dostali lehce do pásma a kombinují, Dolíška příliš zasahovat nemusí.

40:01

Ani ve druhé třetině branka nepadla, na světelné tabuli stále svítí bezbrankový stav 0:0. Vítkovice měly k dispozici dvě přesilovky, ale ani jednu nezahrály podle svých představ. Vítkovické hlavně v závěru této části držel pozorný Dolíška. Uvidíme, zda se bude aspoň jeden z týmů ve třetí části radovat z gólu.
Další třetina začne přibližně v 18:27.

40:00

39:56

Krejsa s Kotáskem se tlačili do Stuchlíkovy klece, ale ten je nepustil.

39:40

Vítkovice mají puk pod kontrolou a vyrážejí do útoku.

39:19

Němec se prodral až k brance, ale byl vytlačen ze střeleckého úhlu.

38:26

38:08

Před domácí brankou se objevil Polák, ale puk se k němu nedostal.

37:55

Vítkovice se snaží dostat puk do pásma nahozením, hosté jim ho ale urychleně posílají zpět.

37:22

Slusarczyk se bleskově dostal do pásma, ale hosté odpalují puk do bezpečí.

37:01

Domácím se nedaří rozjet přesilovku, rozehrávají znovu od své branky.

36:23

Za hákování odjíždí mezi trestoměřiče hostující Němec.

36:06

Hosté dorážejí na vítkovickou branku, gólman si nemůže dopřát chvilku oddechu.

35:37

Do samostatné akce se rozjížděl Simon, Dolíška ale sklapl betony včas.

35:22

Holaník rychle zpracoval kotouč a hnal se kupředu, jeho spoluhráči se ale zapomněli.

34:58

Rychlou akci hostů zastavuje Dolíška přikrytím kotouče.

34:13

Hraje se v rychlém sledu od branky k brance.

32:51

Hosté v pásmu, Hašlar v tísni pálí do zadního plexiskla.

32:03

Domácí se drželi u hostující branky, nejlepší šanci měl Melovský, ale vystřelil přímo do gólmana.

31:30

Hra se nám kouskuje, tentokrát je přerušení dáno vítkovickým ofsajdem.

31:00

Zbrklá rozehrávka končí na zakázaném uvolnění Bruslařů.

30:28

Vítkovice se usadily v pásmu, rána Puchaly od modré šla těsně vedle.

30:04

Zakázané uvolnění vyprodukovali domácí.

29:50

Mladoboleslavští znovu u domácí klece, pokus Šímy byl zblokovaný do rohu.

29:15

Hosté podnikají výpady k domácí kleci, tentokrát ale neuspěl Snášel.

28:20

Vítkovičtí si najížděli v tandemu na branku hostů, Tvrdý ale prudkou přihrávku nezachytil.

27:42

K odraženému puku od zadního mantinelu se dostal Václavík, ale skulinku v brance domácích nenašel.

26:42

Domácí rozehrávku zachytil Brouček , najel si k brance, počkal si na pohyb Dolíšky a chtěl poslat puk k tyči, domácí gólman ale zareagoval včas.

26:28

Mladoboleslavští se dostali lehce do pásma.

26:00

Vítkovice se i nadále drží v pásmu, ale příliš nestřílejí.

25:26

25:21

Vhazování u hostující klece vyhráli domácí, Prčíkova střela branku nenašla.

25:02

Vítkovičtí v pásmu, ale nedaří se jim rozjet přesilovkový kolotoč.

24:11

Vítkovicím se přesilovka nedaří puk drží spíše hosté.

23:26

Za katr odjíždí hostující Němec, který se provinil hrou vysokou holí.

23:10

Vítkovičtí najeli do ofsajdu.

22:00

V pozici klečícího střelce střílel od kruhů Jasečko, ale Dolíšku nepřekvapil.

21:35

Na opačné straně zkusil pozornost domácího brankáře poměrně zblízka Václavík, ale neuspěl.

21:21

Holaník bojoval v rohu o kotouč, který nakonec vyhrál, ale Stuchlík zasahovat nemusel.

21:07

Vítkovickým se stále nedaří vymanit se od své klece.

20:34

Mladoboleslavští vletěli do druhé třetiny jako velká voda a pokoušejí se vyzrát na Dolíšku.

20:01

Po první třetině je stav nerozhodný, i když si oba týmy vytvořily několik slibných šancí. Gólmani jsou však zatím ve stoprocentní pohotovosti. Nechme se překvapit, jak se bude vyvíjet třetina druhá.
Další třetina začne přibližně v 17:45.

20:00

19:56

Gebauer to zkusil z prostoru kruhů, ale ani následný pokus jeho spoluhráče skóre na výsledkové tabuli nemění.

19:20

Hosté krouží v útočném pásmu, ale vítkovičtí je před branku příliš nepouštějí.

18:41

Zbrklá rozehrávka domácích končí na zakázaném uvolnění.

18:28

Melovský s Krejsou se postupně dostali až do situace dva na nikoho, ale Melovskému střela z otočky nevyšla.

18:05

Hostující Závora ujížděl za pukem, ale nedostihl ho.

17:30

Hosté dolovali za brankou kotouč, nakonec jej přihráli mezi kruhy, ale tam v té chvíli byli jen hráči v bílých dresech.

16:35

Vítkovičtí v pásmu, Bystroňova střela neprošla přes hráče před brankou.

16:06

Už druhé zakázané uvolnění pro domácí.

14:59

Vhazování po levici Dolíšky.

14:43

Hosté v pásmu, Simon byl ale už mimo dobrý úhel a poslal puk za branku.

13:58

13:32

Melovský dostal dobrou přihrávku do jízdy, mezi kruhy počkal na Bystroně, jehož střela zleva ale Stuchlíka nepřekvapila.

13:01

Další vyhození Vítkovic, ty se přesouvají do středního pásma.

12:47

Vacík zaváhal se střelou od kruhu, Dolíška ale skryl puk v náručí a nedal nikomu šanci k případnému dorážení.

12:33

Ofsajd pro Mladou Boleslav.

12:20

Hostujícímu Václavíkovi střela nesedla, domácím se podařilo vyhodit až za Stuchlíkovu klec.

11:58

Za nedovolené bránění bude pykat domácí Smolka.

11:36

Smolkův nápřah od modré letěl nad hostující brankou.

11:00

Melovský bojoval o puk za brankou, jeho spoluhráči jeho výhru nevyužili.

10:40

Vítkovice byly do pásma příliš natěšeny, je z toho ofsajd.

10:08

Bialy se dostal před kruhy k puku, jeho pokus se odrazil od brusle a málem nečekaně zapadl do branky.

09:30

Vyhození domácích zachytil na modré Snášel a Dolíška si tak nemohl oddechnout.

09:00

Hráči bojují o kotouč v rohu u vítkovické klece.

08:30

Vhazování u domácí branky.

08:07

Krejsa zavezl puk do pásma, ale Stuchlík byl na tři střely jeho spoluhráčů připraven dostatečně.

07:32

Bialy šikovně prokličkoval do pásma a podržel v rohu kotouč, domácí se stačili protáhnout za ním.

07:05

Hraje se od branky k brance v rychlém sledu.

06:09

Krejsa si najížděl pro volný puk, ale jeden z beků hostí jej stihl těsně před ním odpálit.

05:41

Bystroň rozehrává od své branky.

05:22

Hosté se drží v pásmu, domácí se nemohou dostat ke kotouči.

04:50

Rajgl střílel od modré, Václavík jím vyslaný puk ale neumístil.

04:27

Hostující klec je mimo svou pozici, čeká se na její ukotvení.

04:16

Vítkovičtí v protiútoku, Melovský se dostal až k brance a roztáhl Stuchlíka na brankové čáře, skóre se ale nemění.

03:59

Domácí gólman ustál nápor hostů, nejblíže ke gólu měl Křepelka.

03:40

Spolupráce Gebauera s Bystroněm ovoce nepřinesla.

03:08

Zakázané uvolnění mladoboleslavských.

03:00

Slusarzcyk se objevil u Stuchlíkovy klece, ale ten zapracoval holí.

02:24

Prčík se dral kupředu, ale v souboji čtyřiadvacítek byl nakonec v rohu úspěšnější Šíma.

02:07

Na opačné straně znovu zasahuje pozorný Dolíška.

01:44

Krejsa se i s pukem protáhl mezi několik hráčů hostí, ale ti ho stihli u branky zpacifikovat v rámci pravidel.

01:07

Puk končí mezi diváky.

00:54

Mladoboleslavští se znovu protáhli do pásma a prověřují reflexy domácího gólmana.

00:11

Hned po vhazování pálil hostující Polák, ale Dolíška byl na místě.

00:07

Úvodní vhazování vyhrávají domácí, ale posílají puk zbrkle na zakázané uvolnění.

00:01

HC Vítkovice Ridera: Dolíška (Irgl) – Hodinář, Bystroň, Smolka, Puchala, Prčík, Kosina, Bialy, Havlík – Slusarczyk, Kotásek, Tvrdý (A), Macias K.T., Holaník, Krejsa (C), Melovský, Skřipčák, Gebauer (A)

BK Mladá Boleslav: Stuchlík (Král) – Němec, Vacík (A), Křepelka, Hrouda, Rajgl, Jasečko – Simon, Závora (C), Polák, Snášel, Brouček, Dlask (A), Hruška, Václavík, Hamršmíd, Hašlar, Šíma

Rozhodčí: T. Cabák – P. Rychlý, M. Hranoš.
Mladoboleslavští měli výborný vstup do přípravy, ale z posledních pěti zápasů prohráli všechny. Na úvod přípravy remizovali dnešní hosté s Pardubicemi (3:3), poté porazili Slavii (4:0), následně porazili Pardubice (4:3) a znovu vyhráli nad Slavií (2:1). Ještě před turnajem "O putovní pohár hejtmana Karlovarského kraje" vyhráli nad Mannheimem 4:1. Svou skupinu Bruslaři vyhráli (4:0; 6:2), ale ve finále nestačili na Mountfield HK, se kterým prohráli 1:2 na nájezdy. Poté následovaly prohry se Spartou (3:6), s Libercem (4:5 pp) a Litvínovem (4:5 pp).
Vítkovice v přípravě dvakrát porazily Třinec (4:2 a 3:0), výhru si odvezly z ledu brněnské Komety (2:1), po prodloužení prohrály v Olomouci (3:4). V první polovině srpna se také zúčastnily na domácím ledě "Ostrava hockey cupu", kde si po třech výhrách (3:2 sn; 9:0 a 6:3) a celkově ovládly turnaj.
Vítkovická mládež bude hrát minimálně celé září všechny své utkání ve vedlejší Multifunkční hale, ve které je kapacita omezena.
Vítkovičtí junioři odehráli v loňské sezóně pouze devět utkání a poté měli vlivem okolností, stejně jako ostatní týmy, předlouhou zápasovou pauzu. Teď jsou ale v plné síle připraveni a natěšeni na novou, snad celou sezónu. V prvním zápase Vítkovice změří síly s týmem Mladé Boleslavi.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.

1:2

Branky a nahrávky: 51. Melovský (Krejsa) – 59. Brouček (Polák, Němec), 63. Závora (Polák, Jasečko)

Rozhodčí: T. Cabák – P. Rychlý, M. Hranoš

11:58 VIT 2 Smolka, nedovolené bránění
23:26 MBL 2 Němec, vysoká hůl
36:23 MBL 2 Němec, hákování
50:18 VIT 1:0 Melovský (Krejsa)
51:33 VIT 2 Tvrdý, hákování
58:04 MBL 1:1 Brouček (Polák, Němec)
58:11 MBL 2 Křepelka, zdržování hry / vystřelení nebo vyhození puku mimo