11.04.2021, 01:00 • Nationwide Arena, Columbus • Michal Raška

Tipsport: 2.69 3.95 2.28 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

Kdo se postavil do brankoviště?
Elvis Merzlikins (CBJ) – 24 zákroků, 4 OG, úspěšnost 85,7%, odchytal 59:01
Kevin Lankinen (CHI) – 23 zákroků, 3 OG, úspěšnost 88,5%, odchytal 59:02

Česká a slovenská stopa
David Kämpf (CHI) – 0+1, +/- 0 účast, 1 střela na bránu, TM 0, čas na ledě 15:35
Dominik Kubalík (CHI) – 0+0, +/- 0 účast, 1 střela na bránu, TM 0, čas na ledě 13:40

Tři hvězdy utkání
1. Alex DeBrincat (CHI) 1+1
2. Kevin Lankinen (CHI) – 23 zákroků, 3 OG, úspěšnost 88,5%
3. Michael Del Zotto (CBJ) 1+0
Je konec. Chicago Blackhawks zvítězilo nad Columbusem Blue Jackets 4:3. Do utkání domácí vstoupili velmi aktivně, jelikož se už ve 2. minutě trefil Del Zotto a o dvě minuty později také Atkinson. Ovšem v 11. minutě snížil DeBrincat a v 18. srovnal na 2:2 Söderberg. Druhá perioda patřila hostům. Nejprve ve 24. minutě otočil utkání Kalynuk a ve 37. minutě zvýšil vedení Strome. Ve třetí periodě sice Blue Jackets byli aktivnějším celkem, ale snižující gól dal v poslední minutě Laine a následně už branka nepadla.

59:50

Posléze se Chicagu podařilo vyhodit kotouč do bezpečí a vypadá to, že tohle hosté zvládnou.

59:36

Seth Jones vypálil od modré, ale jeho pokus byl zblokován hostujícím obráncem.

59:11

Gól platí a Columbusu zbývá 49 vteřin na srovnání.

59:11

Nyní se ovšem ještě hlavní rozhodčí baví s videorozhodčím a přezkoumávají gólovou situaci.

59:11

Oddechový čas pro domácí.

59:11

59:11 Patrik LAINE - 3:4

59:11

Columbus právě vstřelil branku!
Domácí snižují na 3:4 a čeká nás velké drama v poslední minutě základní hrací doby! Max Domi našel z pravé strany přesnou přihrávkou na levé PATRIKA LAINEHO a ten z první prostřelil Lankinena. Asistence: Max Domi.

59:05

Kevin Lankinen si poradil se střelou z levé strany, ale tlak Columbusu trvá.

58:50

Domácí hrají bez brankáře!

58:25

57:49

Posléze se sice k puku dostali domácí, ale jen ho vyhodili přes celé kluziště.

57:24

Hostům se daří držet puk na své polovině a nikam se neženou.

56:25

Vyloučení v týmu Columbus Blue Jackets (Mikko Lehtonen – 2 min., vražení na hrazení).

56:10

Chicago Blackhawks sice bude hrát přesilovku, ale nyní to zkouší bez brankáře a tahá čas.

55:03

Kevin Stenlund se dostal po pravém křídle přes obránce, ale jeho následná přihrávka před bránu byla zblokována.

54:14

Nyní se bojuje za bránou hostujícího mužstva a Chicagu se podařilo vyhodit puk.

53:25

Hostující celek vyhodil puk jen na zakázané uvolnění a hra se tak vrátí zpět před bránu Lankinena.

53:15

Michael Del Zotto v dobré pozici ještě posunul kotouč na Maxa Domiho, ale jeho zakončení končí opět v moci Kevina Lankinena!

52:26

Alex DeBrincat se nyní vydal středem soupeřovy obrany, ale jeho pokus byl nakonec zblokován.

51:56

Patrick Kane je v dnešním zápase spíše neviditelný, což nyní potvrdil svou nepřesnou přihrávkou a Columbus jde opět dopředu.

51:04

Michael Del Zotto pálil nebezpečně, ale Kevin Lankinen opět zlikvidoval střelu svou lapačkou.

50:49

Oliver Bjorkstrand nedokázal zakončit přes dva obránce, ale Columbus se už opět dostává do hry po zvládnutém oslabení.

50:00

Staňte se fanoušky NHL.cz!

50:00

Zbývá posledních deset minut základní hrací doby a Columbus potřebuje vstřelit dvě branky.

49:58

49:30

Následně se už snažil zakončit Carl Söderberg, ale jeho střela bekhendem skončila vedle brány soupeře.

49:06

Chicago Blackhawks je zatím v této periodě spíše sporadické a ani v přesilové hře se nemůže dostat do nějakého tlaku.

47:58

Vyloučení v týmu Columbus Blue Jackets (2 min. pro hráčskou lavici – příliš mnoho hráčů). Trest odpyká Max Domi.

47:01

Posléze skončil na druhé straně puk jen v ochranné síti a následuje buly před Kevinem Lankinenem.

46:36

Tentokrát se sice Chicago dostalo ke střele, ale ta nijak neohrozila domácí bránu, ale následuje vhazování v pásmu Blue Jackets.

46:06

A znovu musel zasahovat Kevin Lankinen, který tak má hodně práce. Následuje komerční přestávka.

45:31

Oliver Bjorkstrand byl nyní velmi blízko ke gólu na 3:4, jelikož vystihl hodně nepřesnou rozehrávku soupeře, ale jeho rána k pravé tyči skončila v lapačce!

45:11

Eric Robinson se snažil nejprve stínit před brankovištěm a posléze zakončit z otočky, ale Kevin Lankinen dokázal vypíchnout puk.

44:27

Kevin Lankinen musel být znovu ve střehu, neboť přišlo zakončení Zaca Dalpeho z pravé strany.

43:46

Columbus zatím je na začátku třetí periody velmi aktivní směrem dopředu, ale Chicago stále hájí dvoubrankový náskok.

43:18

Michael Del Zotto skvěle přečetl přihrávku soupeře, ale jeho následná střela skončila jen v moci brankáře Lankinena.

41:56

Domácí si hned na začátku třetí třetiny vypracovali nadějnou akci, která ale neskončila gólem.

40:01

40:00

39:46

Posléze měl Columbus velký tlak do brány, ale Kevin Lankinen za sebe ani tentokrát nepustil kotouč. Následně ještě došlo k menšímu postrkování v brankovišti.

39:32

Michael Del Zotto se dostal k odraženému kotouči, ale následně vypálil jen vedle pravé tyče.

38:58

Až nyní se Alexandre Texier dostal ke střele z levé strany, ale Kevin Lankinen byl připraven i tentokrát.

37:46

Domácí sice vstoupili do tohoto zápasu naprosto skvěle, ale nyní jasně dominuje na ledové ploše hostující mužstvo.

36:40

36:40 Dylan STROME - 2:4

36:40

Chicago právě vstřelilo branku!
Hosté jdou do dvoubrankového vedení a to zcela zaslouženě! Po skvělé rychlé akci se kotouč z levé strany od DeBrincata dostal přes Dacha až k DYLANU STROMEOVI a ten zakončil do odkryté klece. Asistence: Kirby Dach a Alex DeBrincat.

35:50

Kevin Lankinen si poradil se střelou Jacka Roslovice a byla to teprve devátá střela na bránu z pohledu Columbusu.

34:21

Další zákrok domácího brankáře a následuje opět komerční přestávka.

33:38

Elvis Merzlikins si následně poradil a chytil puk pod svou lapačku.

33:25

Seth Jones to zkusil zpoza modré čáry, ale jeho pokus byl zblokován hostujícím brankářem.

32:12

Chicago Blackhawks se opět dostalo do zakončení, ale Elvis Merzlikins si tentokrát poradil.

31:30

Dylan Strome se dostal ke střele z pravého kruhu, ovšem jeho pokus neměl moc razance a navíc letěl vedle brány.

30:58

Alexandre Texier následně na druhé straně dával velmi dobrou přihrávku z levé strany před bránu, ale jeho spoluhráč nedokázal zakončit za záda Lankinena.

30:40

David Kämpf se snažil něco vymyslet na pravé straně, ale nakonec mu byl kotouč odebrán.

30:00

Polovina základní hrací doby je u svého konce a Chicago Blackhawks zatím vede nad Columbusem Blue Jackets 3:2.

29:43

Znovu se domácí dostali do pásma soupeře, ale tentokrát už beze střely.

28:40

V obrovské šanci se ocitl Kole Sherwood, který vystihl přihrávku soupeře a dostal se tak do samostatného úniku, ale jeho následné zakončení k pravé tyči vychytal Kevin Lankinen!

27:05

Posléze přišel rychlý protiútok, ale Elvis Merzlikins byl připraven a následuje tak komerční přestávka.

26:35

Cam Atkinson pálil rovněž z pravé strany, ale Kevin Lankinen vyrazil jeho pokus. Columbus si ale vytvořil menší tlak a svírá soupeře.

26:11

Nyní se domácí snažili něco vymyslet, ale pokus z pravé strany byl zblokován do ochranné sítě.

25:07

24:30

Chicago Blackhawks získalo ke vstřelené brance také přesilovou hru po neúspěšné trenérské výzvě, ale zatím se hosté nedostali do ničeho vážnějšího.

23:07

Vyloučení v týmu Columbus Blue Jackets (2 min. pro hráčskou lavici – zdržování hry / neúspěšná trenérská výzva). Trest odpyká Max Domi.

23:07

23:07 Wyatt KALYNUK - 2:3

23:07

Hosté otáčejí vývoj tohoto utkání a jdou do vedení 3:2! WYATT KALYNUK se dostal ke střele od modré, se kterou měl Elvis Merzlikins velké problémy a puk se nakonec podle rozhodčích zkoumající u videa dostal celým objemem za brankovou čáru! Neuvěřitelně těsná záležitost! Asistence: Pius Suter a Calvin de Haan.

22:03

Tentokrát se Alex DeBrincat dostal do rychlého protiútoku po levém křídle, ale následně vypálil pouze do Merzlikinse, kterého následně přibral do cesty i s bránou.

21:42

Hosté se sice dostali ke střele, ale Elvis Merzlikins byl připraven a poradil si na jedničku.

20:01

20:00

19:41

Hostům se opět podařilo vyhodit puk ze svého pásma a vypadá to, že v první třetině se dalšího gólu už nedočkáme.

19:18

Oliver Bjorkstrand to zkusil středem hrací plochy, ale následně vypálil vedle levé tyče Lankinenovy svatyně.

18:55

Vyloučení v týmu Chicago Blackhawks (Dylan Strome – 2 min., hákování).

18:55

Blackhawks se podařilo vyhodit puk, ale pak se k němu dostal Patrik Laine, který si objel dva hráče a následně vypálil, ovšem jeho pokus byl zblokován do ochranné sítě.

18:36

Nyní následuje buly před svatyni hostujícího mužstva.

17:52

Chicago se znovu dostalo dopředu, ale rána Calvina de Haana zpoza modré skončila na zákroku Merzlikinse.

17:02

17:02 Carl SÖDERBERG - 2:2

17:02

Je srovnáno na 2:2! Domácím se po buly nepodařilo vystřelit puk do bezpečí a ten se tak poodrážel v chumlu hráčů, až se k němu dostal CARL SÖDERBERG a z otočky dokázal prostřelit Merzlikinse, jenž se snažil kotouč vypíchnout. Asistence: David Kämpf a Ryan Carpenter.

16:56

Nyní se Columbus Blue Jackets dopustil zakázaného uvolnění a následuje návrat před bránu Elvise Merzlikinse.

16:21

Posléze se na druhé straně procpal ke střele Dominik Kubalík, ale český útočník zakončil vedle pravé tyče.

16:00

Vladislav Gavrikov nyní počkal za svou bránou, až mu najedou spoluhráči, ale ani tato útočná akce domácích nic nepřinesla.

15:28

Jack Roslovic navedl puk do pásma soupeře z pravé strany, ovšem Columbus se nakonec nedostal do zakončení.

14:45

Posléze skončil puk u brankáře Elvise Merzlikinse, který ho následně přikryl svou lapačkou.

14:23

Nyní se hraje nahoru dolů už několik minut bez přerušení.

13:38

Zac Dalpe se posléze snažil na druhé straně vypálit z první, ale nedokázal trefit puk podle představ.

12:33

Kole Sherwood se snažil něco vymyslet po pravé straně, ale nakonec mu kotouč sjel z hole a dopředu jde Chicago.

11:50

Cam Atkinson se dostal ke střele, kterou ale zblokoval Wyatt Kalynuk, ovšem domácí zůstávají v útočném pásmu.

11:15

Chicago je znovu u kotouče a opět se snaží něco vymyslet a nejlépe srovnat stav utkání ještě v první třetině.

10:13

10:13 Alex DEBRINCAT - 2:1

10:13

Hosté přece jenom využívají přesilovou hru v jejím samotném konci. Calvin de Haan naznačil střelu, ale místo ní přišla přihrávka do levého kruhu, odkud vypálil přesně k levé tyči ALEX DEBRINCAT. Asistence: Calvin de Haan a Patrick Kane.

08:59

Další úspěšný zákrok Elvise Merzlikinse a to proti pokusu Alexe DeBrincata z levého křídla.

08:36

Chicago se v přesilovce 5 na 3 dostalo ke střele, ale Elvis Merzlikins byl připraven.

08:18

Vyloučení v týmu Columbus Blue Jackets (Alexandre Texier – 2 min., podrážení).

08:06

Blackhawks se nyní dostali do velmi dobré šance, ale bekhendové zakončení skončilo těsně mimo!

07:26

Hosté sice vyhráli buly v útočném pásmu, ale Columbusu se podařilo vyhodit puk do bezpečí přes celé kluziště.

06:56

Vyloučení v týmu Columbus Blue Jackets (Mikko Lehtonen – 2 min., podrážení).

06:12

Následně přišla nepříjemná střela, která už mířila na bránu Elvise Merzlikinse.

05:55

Znovu se hostující celek pouze dopustil ofsajdu a následuje tak vhazování ve středu hrací plochy.

04:50

Chicago Blackhawks se nyní moc nemůže vzpamatovat ze dvou obdržených branek a v prvních pěti minutách se hosté nedostali ani k jedné střele na bránu.

03:55

A domácí rozhodně nekončí s úvodním tlakem a znovu se procpali ke střele, která ale tentokrát nebyla přesná.

03:13

03:13 Cam ATKINSON - 2:0

03:13

Čtvrtá střela a druhá branka! Blue Jackets vstoupili do utkání naprosto excelentně. Domácí obránce trestuhodně přišel o kotouč za svou bránou a po přihrávce Jacka Roslovice zakončil do odkryté brány z bezprostřední blízkosti CAM ATKINSON. Asistence: Jack Roslovic.

02:48

Tentokrát skončil puk jen v ofsajdu ze strany Blackhawks a hra se přesune do domácí třetiny.

02:10

Chicago Blackhawks se nyní snaží něco vymyslet v pásmu soupeře, ale opět je to Columbus, který se dostal ke kotouči.

01:03

01:03 Michael Del Zotto - 1:0

01:03

Domácí celek jde do vedení už ve druhé minutě! MICHAEL DEL ZOTTO se dostal k puku na modré čáře, odkud vyslal tvrdou ránu pod horní tyč, na kterou Kevin Lankinen nestačil zareagovat. Asistence: Alexandre Texier a Zac Dalpe.

00:01

Columbus Blue Jackets: Merzlikins (Korpisalo) – S. Jones (A), Del Zotto, Gavrikov, G. Carlsson, Lehtonen, Harrington – Bjorkstrand, Domi, Laine – Atkinson (A), Roslovic, Grigorenko – Stenlund, Texier, Robinson – Sherwood, Dalpe, Matteau.

Chicago Blackhawks: Lankinen (M. Subban) – C. Murphy (A), Zadorov, Boqvist, Keith (A), Kalynuk, de Haan – P. Kane (A), Dach, DeBrincat – D. Strome, Suter, Söderberg – Hinostroza, Kurashev, D. Kubalík – Carpenter, Kämpf, Hagel.

Rozhodčí: Dwyer, Dunning – Berg, Baker.

V dalším zápase NHL se proti sobě utkají týmy Columbus Blue Jackets a Chicago Blackhawks. Naposled se spolu tato mužstva utkala v únoru na ledě Columbusu, kde ovšem Chicago zvítězilo 2:0. Dnes se bude bojovat v Nationwide Aréně v Columbusu. Úvodní buly je naplánováno na 01:00.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 01:00.

3:4

Branky a nahrávky: 2. Del Zotto (Texier, Dalpe), 4. Atkinson (Roslovic), 60. Laine (Domi) – 11. DeBrincat (de Haan, P. Kane), 18. Söderberg (Kämpf, Carpenter), 24. Kalynuk (Suter, de Haan), 37. D. Strome (Dach, DeBrincat)

Rozhodčí: Dwyer, Dunning – Berg, Baker

Diváci: 4 502

01:03 CBJ 1:0 Del Zotto (Texier, Dalpe)
03:13 CBJ 2:0 Atkinson (Roslovic)
06:56 CBJ 2 Lehtonen, podrážení
08:18 CBJ 2 Texier, podrážení
10:13 CHI 2:1 DeBrincat (de Haan, P. Kane)
17:02 CHI 2:2 Söderberg (Kämpf, Carpenter)