11.04.2021, 01:00 • Nationwide Arena, Columbus • Michal Raška

Tipsport: 2.69 3.95 2.28 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

Kdo se postavil do brankoviště?
Elvis Merzlikins (CBJ) – 24 zákroků, 4 OG, úspěšnost 85,7%, odchytal 59:01
Kevin Lankinen (CHI) – 23 zákroků, 3 OG, úspěšnost 88,5%, odchytal 59:02

Česká a slovenská stopa
David Kämpf (CHI) – 0+1, +/- 0 účast, 1 střela na bránu, TM 0, čas na ledě 15:35
Dominik Kubalík (CHI) – 0+0, +/- 0 účast, 1 střela na bránu, TM 0, čas na ledě 13:40

Tři hvězdy utkání
1. Alex DeBrincat (CHI) 1+1
2. Kevin Lankinen (CHI) – 23 zákroků, 3 OG, úspěšnost 88,5%
3. Michael Del Zotto (CBJ) 1+0
Je konec. Chicago Blackhawks zvítězilo nad Columbusem Blue Jackets 4:3. Do utkání domácí vstoupili velmi aktivně, jelikož se už ve 2. minutě trefil Del Zotto a o dvě minuty později také Atkinson. Ovšem v 11. minutě snížil DeBrincat a v 18. srovnal na 2:2 Söderberg. Druhá perioda patřila hostům. Nejprve ve 24. minutě otočil utkání Kalynuk a ve 37. minutě zvýšil vedení Strome. Ve třetí periodě sice Blue Jackets byli aktivnějším celkem, ale snižující gól dal v poslední minutě Laine a následně už branka nepadla.

59:50

Posléze se Chicagu podařilo vyhodit kotouč do bezpečí a vypadá to, že tohle hosté zvládnou.

59:36

Seth Jones vypálil od modré, ale jeho pokus byl zblokován hostujícím obráncem.

59:11

Gól platí a Columbusu zbývá 49 vteřin na srovnání.

59:11

Nyní se ovšem ještě hlavní rozhodčí baví s videorozhodčím a přezkoumávají gólovou situaci.

59:11

Oddechový čas pro domácí.

59:11

59:11 Patrik LAINE - 3:4

59:11

Columbus právě vstřelil branku!
Domácí snižují na 3:4 a čeká nás velké drama v poslední minutě základní hrací doby! Max Domi našel z pravé strany přesnou přihrávkou na levé PATRIKA LAINEHO a ten z první prostřelil Lankinena. Asistence: Max Domi.

59:05

Kevin Lankinen si poradil se střelou z levé strany, ale tlak Columbusu trvá.

58:50

Domácí hrají bez brankáře!

58:25

57:49

Posléze se sice k puku dostali domácí, ale jen ho vyhodili přes celé kluziště.

57:24

Hostům se daří držet puk na své polovině a nikam se neženou.

56:25

Vyloučení v týmu Columbus Blue Jackets (Mikko Lehtonen – 2 min., vražení na hrazení).

56:10

Chicago Blackhawks sice bude hrát přesilovku, ale nyní to zkouší bez brankáře a tahá čas.

3:4

Branky a nahrávky: 2. Del Zotto (Texier, Dalpe), 4. Atkinson (Roslovic), 60. Laine (Domi) – 11. DeBrincat (de Haan, P. Kane), 18. Söderberg (Kämpf, Carpenter), 24. Kalynuk (Suter, de Haan), 37. D. Strome (Dach, DeBrincat)

Columbus Blue Jackets: Merzlikins (Korpisalo) – S. Jones (A), Del Zotto, Gavrikov, G. Carlsson, Lehtonen, Harrington – Bjorkstrand, Domi, Laine – Atkinson (A), Roslovic, Grigorenko – Stenlund, Texier, Robinson – Sherwood, Dalpe, Matteau.

Chicago Blackhawks: Lankinen (M. Subban) – C. Murphy (A), Zadorov, Boqvist, Keith (A), Kalynuk, de Haan – P. Kane (A), Dach, DeBrincat – D. Strome, Suter, Söderberg – Hinostroza, Kurashev, D. Kubalík – Carpenter, Kämpf, Hagel.

Rozhodčí: Dwyer, Dunning – Berg, Baker

Diváci: 4 502

01:03 CBJ 1:0 Del Zotto (Texier, Dalpe)
03:13 CBJ 2:0 Atkinson (Roslovic)
06:56 CBJ 2 Lehtonen, podrážení
08:18 CBJ 2 Texier, podrážení
10:13 CHI 2:1 DeBrincat (de Haan, P. Kane)
17:02 CHI 2:2 Söderberg (Kämpf, Carpenter)