Play-off KHL

Ak Bars Kazaň – Avangard Omsk

2:3

po prodl. (0:1, 0:0, 2:1 - 0:1) Stav série: 2:3

11.04.2021, 16:00 • Tatněfť Arena, Kazaň • Semifinále • Martin Augustin (@ogy_16)

Tipsport: 2.0 3.59 3.58 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

Česká stopa

Šimon Hrubec (OMS) – 31 zákroků, 2 góly, úspěšnost 93,9 % (18:50:57)
Statistiky zápasu:
Střely na branku – 33:20 (5:11, 15:3, 12:4 – 1:2)
Zblokované střely – 17:29
Vyhraná vhazování – 20:31
Trestné minuty – 4:10
Hity – 8:4
I po pátém duelu platí, že v této sérii vítězí jen hostující týmy! Omsk to dnes urval v prodloužení a ujal se vedení 3:2 na zápasy.

Prodloužení hosté utnuli poměrně rychle. V čase 61:53 se dostal ve středním pásmu k puku Reid Boucher, který si pak již poradil sám a vítězným gólem ukončil zápas. Kazaň přitom nebyla daleko od triumfu. Ve třetí třetině otočil skóre dvěma zásahy Dmitrij Voronkov, ale 58 sekund před koncem hosty spasil trefou při power-play kapitán Ilja Kovalčuk.

61:53

61:53 Reid BOUCHER - 2:3

61:53

Avangard právě vstřelil branku!
Prodloužení skončilo poměrně rychle! Jegor Činachov protečoval ve středním pásmu puk na rozjetého REIDA BOUCHERA. Ten mohl z pravého křídla i přihrávat, místo toho ale oklamal obránce Ljamkina, kterého donutil padnout do naznačené nahrávky, vybruslil si do lepší střelecké pozice a ranou mezi betony rozhodl o vítězství Omsku. Asistence: Jegor Činachov a Corban Knight.

61:21

Nahození Viktora Tichonova od pravého mantinelu vyrazil do rohu kluziště Hrubec.

60:26

S ranou Alexeje Běreglazova z pravé strany si poradil Biljalov. Domácí brankář svým zákrokem přerušil hru.

60:01

Prodloužení začne přibližně v 18:34.
Statistiky po 3. třetině:
Střely na branku – 32:18 (5:11, 15:3, 12:4)
Zblokované střely – 17:27
Vyhraná vhazování – 18:30
Hity – 8:4
Řádná hrací doba nakonec nerozhodla a poprvé v této sérii se tak bude prodlužovat. Kazaň nemohla 50 minut hry najít recept na brankáře soupeře Šimona Hrubce. Jeho kouzlo dokázal zlomit až Dmitrij Voronkov, který na začátku závěrečné desetiminutovky srovnal přesnou bekhendovou střelou ke vzdálenější tyčce na 1:1. Stejný hráč pak navíc v přesilovce dokonal pohotovou tečí obrat a vypadalo to, že by domácí mohli zvítězit. Proti byl však kapitán Avangardu Ilja Kovalčuk, ten v čase 59:02 při hře bez gólmana poslal duel do prodloužení.

60:00

59:51

Po šarvátce před domácí brankou se vylučovat nebude. Rozhodčí nařizují buly ve středním pásmu.

59:02

59:02 Ilja KOVALČUK - 2:2

59:02

Hosté vyrovnávají 58 sekund před koncem třetí třetiny! Skvělou práci odvedl Denis Zernov, který předvedl úchvatné sólo přes celé kluziště. Z pravé strany puk za Biljalova neprotlačil, ale kotouč se následně odrazil na pravý kruh, odkud ho ILJA KOVALČUK napálil za záda rozhozeného domácího gólmana – 2:2. Asistence: Denis Zernov.

58:44

Hosté odvolali brankáře Hrubce a zkoušejí to v šesti!

2:3

Branky a nahrávky: 51. Voronkov (Judin), 54. Voronkov (Galijev, Jarullin) – 16. Čisťakov (Kovalčuk), 60. Kovalčuk (Zernov), 62. Boucher (Činachov, Knight)

Ak Bars Kazaň: Biljalov (Reideborn) – T. Murphy, Jarullin (A), Chenkel, Pedan, Judin, Rukavišnikov, Ljamkin – S. Da Costa, V. Tichonov, Dawes – Zaripov (C), A. Galimov, Voronkov – K. Petrov, Cormier, Galijev – Lukojanov (A), Burmistrov, M. Gluchov – Safonov.

Avangard Omsk: Hrubec (Bobkov) – Pokka, Šaripzjanov (A), Běreglazov, Gotovec, Čisťakov, Kaski, Solovjov – K. Kostin, Knight, Boucher – Tolčinskij, Zernov, Kovalčuk (C) – Činachov, K. Semjonov, Chochlačov – Kablukov, Stas (A), Dědunov – A. Potapov.

Rozhodčí: Fraňo, Hribik – Černyšjov, Šalagin