Lukáš Radil (SPM) – 0+0, 2 střely na branku, čas na ledě 17:31
Robin Hanzl (SPM) – 0+0, 0 střel na branku, čas na ledě 17:34
Střely na branku – 25:18 (6:3, 13:7, 6:8)
Zblokované střely – 20:12
Vyhraná vhazování – 24:38
Trestné minuty – 10:8
Hity – 8:21
Hokejisté CSKA Moskva vyhráli také druhý zápas série proti moskevskému rivalovi Spartaku. Zatímco poprvé soupeře zlomili až v prodloužení, dnes zvítězili poměrně jednoznačným výsledkem 5:1. Hosté přitom nehráli špatně, ovšem zlomili je góly ve třetí třetině.

Po bezbrankové první části se domácí ujali vedení ve 23. minutě zásluhou Andreje Loktionova, jenž v přesilovce tečoval Robinsonovu střelu. Hosté se nenechali zlomit a také jim pomohla přesilová hra, v níž propálil brankáře Johanssona obránce Dmitrij Višněvskij. V čase 38:11 si však Armějci vzali vedení zpět. Od modré čáry se trefil Klas Dahlbeck. V závěrečné dvacetiminutovce se už trefovali jen Armějci. Ve 44. minutě dokončil Maminovu práci Maxim Šalunov, a v 51. minutě ujel hostující obraně Brendan Leipsic, bylo prakticky rozhodnuto. Skóre duelu pak uzavřel v samotném závěru Maxim Mamin.

59:59

Těsně před skončením duelu se nám ještě hráči obou týmu hromadně servali! Rozhodčí zatím od sebe nedokázali klubko hokejistů odtrhnout.

59:32

59:32 Maxim MAMIN - 5:1

59:32

CSKA právě vstřelilo branku!
Tak domácí přeci jen ještě zaútočili a je z toho pátý gól! Arťom Sergejev vymyslel krásnou přihrávku za obranu, kterou Maxim Šalunov protečoval na MAXIMA MAMINA. Ten jel z levé strany sám na Hudáčka, proti kterému zvolil bekhendovou kličku. Gólman soupeře chtěl protihráči hokejkou puk vypíchnout, v tom ale neuspěl a Mamin tak zasunul kotouč do odkryté klece. Asistence: Arťom Sergejev a Maxim Šalunov.

59:24

Domácí drží kotouč za svou brankou a čekají na konec.

58:48

Zakázané uvolnění hostí.

58:35

Tělegin chtěl přenechat puk do tandemu Světlakovovi. Ten ho ale zachytil těsně za modrou čarou a tak z toho bylo postavení mimo hru.

57:53

Z levé strany vystřelil Maxim Sorkin. Hudáček puk vyrazil do vzduchu a následně si pro něj sáhl lapačkou.

57:02

Domácí dělí od druhé výhry v sérii už jen tři minuty.

55:46

Arťom Fjodorov mohutně napřáhl, ale střela mu vůbec nesedla. Puk se snesl obloučkem za branku CSKA.

55:16

Hosté mohli korigovat! Lehterä předložil puk do předbrankového prostoru Sergejovi Širokovovi, který branku minul!

54:49

Po střele Lukáše Radila se dostala do akce opět lapačka domácího brankáře Johanssona.

54:43

Domácí brankář Johansson raději přikryl puk pod lapačkou. Máme tu reklamní přestávku.

54:33

Tempo hry už trochu opadlo. Hosté tuší, že dnes je rozhodnuto a jejich nasazení už není tak vysoké.

5:1

Branky a nahrávky: 23. Loktionov (M. Robinson, Leipsic), 39. Dahlbeck (Tělegin, Světlakov), 44. Šalunov (Okulov, Mamin), 51. Leipsic (Alexandr Popov), 60. Mamin (Ar. Sergejev, Šalunov) – 37. D. Višněvskij (Lehterä, Širokov)

CSKA Moskva: Lars Johansson (Šaryčenkov) – Ar. Sergejev, Dahlbeck, Rykov, Kiselevič (A), Blažijevskij, M. Robinson (A), Gilmour – Slepyšev, Andronov (C), P. Karnauchov – Okulov, Mamin, Šalunov – Alexandr Popov, Loktionov, Leipsic – Tělegin, Sorkin, Světlakov – Afanasjev.

Spartak Moskva: J. Hudáček (Truškov) – Rylov (A), D. Višněvskij, Djuse, Nikišin, Zubarev, Kulik, Sokolov – Radil, Lehterä, Širokov (A) – Nikoncev (C), R. Hanzl, Fjodorov – Talalujev, Zubov, M. Cyplakov – Zlobin, Torčeňuk, Averšin – Kara.

Rozhodčí: Gamalej, Kulakov – Zacharenkov, Sadovnikov